Share
Go down
avatar
JānisS
Admins
Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar :
Postu skaits : 718

Jaunumi no IFAA

on Otrdiena 17 Janvāris 2012, 16:42
Saņēmām vēstuli no IFAA prezidenta, domāju, ka jāieliek īss atstāsts, lai visi, kam tas interesē var izlasīt. Vēstule ir pārstāstīta no prezidenta skatupunkta un brīžam man tulkojot sanāca kā no 3 personas skatupunkta, ņemiet par labu kā ir.


1. IFAA bija izteikusi vēlmi uzlabot attiecības ar WA(FITA), atrast sadarbības veidu. Rezultāts ir tāds, ka IFAA ir pieņemts TAFISA (The Association For International Sport for All - Internacionālā Sporta Asociācija Visiem) 2011 gada Novembra kongresā. Turpmāk IFAA organizētās sacensības būs TAFISA aizbildniecībā, kas atver daudzas durvis, kas agrāk bija slēgtas.

IFAA prezidents bija ielūgts uz WA 2011 kongresu, kur izklāstīja savas idejas par IFAA un WA sadarbību, kur pārsvarā visi WA biedri uzskatīja šo domu par labu, bet bija arī tādi, kuriem tā bija nepieņemama apgalvojot, ka nepiekrīt tam, ka viņu valstī var būt divas lokšaušanas organizācijas.

Tas nav saskaņā ar WA un FITA vienošanos, tādēļ par to tiks runāts un risināta šī problēma.

2012 gadā ir paredzēts apspriest dažādas tēmas ar WA. par piemēru:
a)loka stilu vienādošana,
b)šaušanas trašu (range) noteikumu vienādošana(field 3D), lai varētu veidot miksētos pasākumus, vai vismaz kopīgi lietot vienas un tās pašas trases, kas savestu tuvāk abu organizāciju šāvējus.
c) no dažiem biedriem ir dzirdētas runas par ierosinājumu samazināt mērķu skaitu/šauto bultu skaitu, lai mazinātu šaušanas laiku un uzlabotu sociālo aspektu sacensībām.

2) IFAA ir spērusi pirmo soli instruktoru trenēšanā. 2011 gada Novembrī pirmā grupa tika apmācīta USA , Yanktonā. Šie lokšāvēji ir Lokšaušanas Attīstības plāna rezultāts. Tuvākajā laikā tiks izveidota Lokšaušanas Attīstības Plāna Komiteja, kuras mērķis būs uzlabot ne tikai individuālo sniegumu šajā sportā, bet arī jaunu lokšāvēju piesaistīšanu un atvieglos nacionālo un starptautisko sacensību organizēšanu.

3) IFAA ar TAFISA atbalstu vēlas izveidot Lokšāvēju dienu - vairāk ziņu vēlāk.

4)Apsveicam jaunu IFAA biedru - Bulgāriju.

5) WFAC 2012,Tandil, Argentina - problēmas ar organizēšanu, jo aktivizējies vulkāns plānotās vietas tuvumā, ir citi varianti, informācija sekos.

6)atkal par klasifikācijas kartiņām - viens no svarīgākajiem uzdevumiem šīm kartiņām ir, tas, ka tās parāda, ka neesat pilnīgs iesācējs, zināt noteikumus un esat šāvis ar loku. Tajā pašā laikā dalījums klasēs ABC dod iespēju sacensties ar sev līdzvērtīgiem lokšāvējiem.

7)WA (FITA) vairākus gadus atpakaļ saprata, ka lokšaušana virzās strupceļā un tādēļ sāka mainīt savus noteikumus, lai padarītu savas sacensības daudz pievilcīgākas jaunajiem šāvējiem, skatītajiem un tādējādi arī sponsoriem. Viņi to ir izdarījuši ļoti veiksmīgi, un kaut arī ir šāvēji, kas uzskata, ka lokšaušanai ar laiku nebūs vietas Olimpiskajās spēlēs, tad prezidentprāt, WA šobrīd ir spēcīgākajā pozicijā kā Olimpiskā asociācija, kā jebkad iepriekš bijusi. Un lokšaušana nav vienīgais sporta veids, kas ir gājis šo ceļu. Arī IFAA ir jāsāk domāt par sacensību formātu, kas būtu organizējams mazākās platībās(piemēram futbola laukums), ar skatītājiem, uzstādāmas un novācamas ātri. Jāmēģina izveidot Āra Flints, 14 mērķu Field vai 3D ar skatītājiem kompaktā laukumā.

Jāpārstāj dalības maksu kāpums starptautiskajiem pasākumiem, ēdināšas dārdzība, lai lokšāvēji izvēlētos ēst pie organizatoru ēdinātājiem, nevis ietu citur, jo citur ir lētāk. utt.
Plānā ir pasaules čempionātu pārsaukšana par Pasaules Apvidus Lokšaušanas Spēlēm (World Field Archery Games), šāds nosaukums būtu precīzāks, jo šajās sacensībās piedalīties var ikviens bez kvalifikācijas un ar jebkādā prasmju līmenī.

8) TAFISA organizē savu biedra organizāciju spēles reizi 4 gados, kur notiek čempionāti un paraugdemonstrējumi. Nākamgad (t.i. jau šogad 2012) TAFISA spēles notiek Lietuvā, jūnijā - links mūsu forumā.
Kaut arī IFAA ir tagad TAFISA biedrs, TAFISA jau 2 gadus atpakaļ lūdza FITA organizēt lokšaušanas pasākumus šajās spēlēs. Vienošanās ar WA par sadarbību tika slēgta tikai pēc šī lūguma, tādēļ spiešana uz to ka IFAA būtu ir jāpārstāv lokšaušanu šeit neiederētos, tomēr es apjautāšos par iespēju IFAA pārstāvēt lokšaušanu šajās spēlēs. Nākamās spēles būs 2016 gadā Nīderlandē, tur lokšaušanu jau pārstāvēs IFAA.

9) IFAA plānos ietilps jaunu seju ieviešana IFAA vadībā, jo šobrīd tur ir tie paši cilvēki, kas bija prezidenta pirmajā sanāksmē 1992 gadā. Jaunas sejas-jaunas idejas, un paaudze nomaiņai ir jāsāk trenēt laicīgi.

10) Tiks uzlabota komunikācija ar lokšāvējiem. Vairāki nacionālās organizācijas tiek apsūdzētas komunikācijas bloķēšanā/informācijas nepareizā nodošanā vai arī vadība bija pārāk aizņemta lai informētu lokšāvējus. IFAA mēģinās pāriet uz tiešāku/atklātāku komunikāciju ar lokšāvējiem, lai informāciju var iegūt ikviens, kas to vēlas bez liekas prasīšanas savas organizācijas valdei. Mēs protams nevaram diktēt, kā katras nacionālās organizācijas iekšējās lietas tiek kārtotas, bet mums ir jānodrošina tas, ka lokšāvēji ir informēti un lēmumus pieņem balstoties uz pareizu informāciju.

Tiks uzlabota IFAA mājaslapa (izmaiņas jau ir redzamas -Jānis), mājaslapā būs sadaļa, kur būs redzami visi lēmumi, ziņas un jaunumi, kas būtu jāzina mūsu biedriem, lokšāvējiem. Mēs uzsākam "atvērto durvju" nostāju, lai mūsu lokšāvēji nevarētu apgalvot, ka nav pieejas informācijai. Mūsu lokšāvējiem būs pieejami sanāksmju protokoli, ieteikumi konstitūcijas vai noteikumu izmaiņām, balsošanas rezultāti utt. Kā arī būs "Download" sadaļa, kur būs pieejami dažādi dokumenti, kartīšu formas u.c. noderīgas lietas.

11) Mums jākļūst stingrākiem pieņemot jaunos biedrus, ieviešot jaunus noteikumus, ko būs arī jāpiemēro jau esošajiem biedriem. Topošajiem biedriem būs jānodrošina vismaz viena nacionālā čempionāta (field/hunter/animal vai 3D) pēc IFAA noteikumiem, kas notiek kā minimums 2 dienas. Ja viņi to nevar nodrošināt, tad viņu pieņemšana par pilniem biedriem tiek atlikta uz laiku. (If such requirement is not met, the associated membership will be extended. In other words, they cannot
become full members at the IFAA Council meeting following their application.)'

Esošie biedri tiks motivēti izveidot un pievienot šādas sacensības savā sacensību gada kalendārā. Ja tas netiks darīts tad iespējams ka viņi tiks pazemināti bez balsošanas par attālinātu biedru (angliski "associated member" kādam ir idejas kā labāk tulkot? Cik noprotu tas ir biedrs bez balsstiesībām). Kādēļ lai šādam biedram būtu balsstiesības šajā sporta veidā, kur tas neiesaistās aktīvi, pat ja šāvēji iesaistās. Kādēļ šāvējiem, kuri ir biedri jāiegūst IFAA sacensību zināšanas, pieredze un klasifikācijas līmenis ārzemēs?


Es apmeklēšu nākamā gada (2012) sanāksmi Skotijā, kas notiks martā, kur tiks atlicināts laiks apskatīt augstākminētos jautājumus. Eiropā pārstāv 60% no mūsu biedriem un 70% no mūsu aktīvajiem biedriem. Šī tikšanās ir svarīga, lai sagatavotu mūsu biedrus tam kas notiks oktobrī (Jānis - Kāds kaut ko zina kas notiks oktobrī?!) un darīšu visu lai mani priekšlikumi būtu formulēti precīzi.

Ļaujiet nobeigt ar domu, kas jāapsver:
Gadu no gada IFAA ir pieņemusi par biedriem lokšāvēju organizācijas, kas stingri turas pie saviem loku stiliem, kas raksturīgi tikai viņu zemei. Viņi pievienojās IFAA jo nav citas asociācijas, kas vēlētos viņu uzņemt dēl viņu atšķirīgā loku stila. IFAA un WA ir vienojusies, ka nedrīkst turpināt šādu lokšaušanas brālību dalīšanos meklējot iespēju pieņemt viņus savā pulkā tādu "tradicionālo lokšaušanas stilu" pārstāvjus.
Jautājums : Vai IFAA varētu rūpēties par šādām asociācijām liekot to visu zem "Vēsturiskā loka" stila un atļaut tādiem biedriem kā Mongoļiem, Ungāriem un Korejiešiem organizēt savas sacensības , pēc saviem noteikumiem ar IFAA vārdu, nemainot "vēsturisko loku" noteikumus IFAA organizētajiem pasākumiem? Vai TAFISA spēles būtu piemērotas ietvert sevī šādus tradicionālus pasākumus? vai IFAA varētu šādi aizpildīt "robu" lokšāvēju brālībā un ļaut viņiem būt par jauna biedriem to ietverot IFAA konstitūcijā?

Cerot redzēt jūs visus tur (Skotijā),
mīļi sveicieni,

Loet Smitt
IFAA Prezidents


Pēdējo reizi labojis JānisS Trešdiena 18 Janvāris 2012, 09:54; labots 1 reizi
Atpakaļ uz augšu
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā