Latvijas Loku mednieku asociācija

Lapa 3 no 3 Previous  1, 2, 3

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Re: Latvijas Loku mednieku asociācija

Post  Mārtiņš Vītols on Pirmdiena 10 Februāris 2014, 21:03

JR rakstīja:
Uģis rakstīja:Nē, nepiekrītu, slinkums man tagad meklēt statisikas datus, bet ar bultu aizšauti dzīvnieki "aiziet" stipri retāk. Jo ar bultu radīti bojājumi ir stipri lielāki nekā ar lodi. Dzīvnieks noasiņo (varbūt) reizēm pat nesaprotot kas ar viņu ir noticis, Toties ar lodi aizšauts dzīvnieks var pat neasiņot, kas ir sevišķi izteikts mežacūkām. Cik nav cūciņas nomedītas un tās dalot reizinātājos tiek ķermenī atrasti renkuļi, vai pat jau iekapsulējušās strutojošas lodes kupros. Te veselu grāmatu varētu sarakstīt...

Es biju pieņēmis, ka lodes trieciena radītie bojājumi faktiski vienmēr būtu pietiekami, lai neizdzīvotu.

Nav ta.Tur Ugim taisniba.

Vispar lai nesakroplotu dzivniekus vajadzetu aizliegt ari ar masinam braukt,medz tacu uz celiem ari izskriet..

Mārtiņš Vītols

Male Dzīvoju : Grobiņa
Klubs : Curland
Šauju ar : Patīk iešaut
Piereģistrējos : 19.10.13
Postu skaits : 605

http://www.draugiem.lv/ripodl/

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Pirmdiena 10 Februāris 2014, 21:07

Fimbars rakstīja:Vispar lai nesakroplotu dzivniekus vajadzetu aizliegt ari ar masinam braukt,medz tacu uz celiem ari izskriet..

Ne pa tēmu, bet Vācija šo risina šādi:

JR

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Piereģistrējos : 22.08.11
Postu skaits : 954

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Uģis on Pirmdiena 10 Februāris 2014, 21:12

-JR pilnīgi piekrītu par Loka dārgumu malumedībām.
-99% no malumedībās piek pieķerti paši mednieki, tāpēc ugunsstobrs ir viskonkrētākais malumedību ierocis, un mašīnā var atrasties pilnīgi oficiāli
-Atkārtošos vēlreiz, loks ir nērts malumedību ierocis. Pilnīgi atbilst teicienam-"Daudz medību maz gaļas".
- Par A klasi ieminējos es, un ne tāpēc ka man tāda ir bet tāpēc ka pilnīgi neatbalstu tādus kompaktloku strēlniekus kuri šaudās mājās jāņogkrūmā, un ne reizi nav pierādījuši ne sev ne citiem ka spēj trāpīt papīrā vai 3D.

Uģis

Male Dzīvoju : Alūksne
Šauju ar : PSE Vendetta XS, PSE EVO
Piereģistrējos : 12.07.10
Postu skaits : 148

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Pirmdiena 10 Februāris 2014, 21:25

Uģis rakstīja:-99% no malumedībās piek pieķerti paši mednieki

Tāpat kā šobrīd droši vien 99% malu medībās loku izmanto sportisti Smile

Es loka nelegālu izmantošanu iztēlojos nomaļākās privātmājās - man vieniem radiem kā reiz ir tādas, kur dzīvnieki paši nāk pagalmā un kaut no loga pa tiem šauj. Būtu tikai loks pa rokai un prasme to lietot, ik pa brīdim kāds klusiņām arī nokristu.

Pēdējo reizi labojis JR Pirmdiena 10 Februāris 2014, 21:28; labots 1 reizi

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Beastly on Pirmdiena 10 Februāris 2014, 21:25

Un vedīsi mājās nelegālu gaļu. Smile
Riska faktors atpakaļ ceļā nemainās. Vienīgi ceļā pēc gaļas neviens nevar piekasīties.
Tā pat neviens neliks nelegālu ieroci uz aizmugurējā sēdekļā, bet iepakos kaut kur dziļi bagāžniekā.
Bagāžniekā varētu pārvadāt kaut vai bazuku un neviens policists neliktu Tev atvērt vai izkrāmēt bagāžnieku, ja pats neuzprasīsies.
Tāpēc joprojām neredzu nevienu saprotamu iemeslu kāpēc malumednieks (kura galvenais mērķis ir dabūt gaļu par brīvu) izvēlētos loku kā medību ieroci. Tie kas gribēs kaut ko nošaut ar loku, tie arī šaus. Nevis tie, kam vajadzēs gaļu par brīvu. Ja viņi nevēlas maksāt par gaļu, kāpēc lai maksātu par dārgu loku, dārgām bultām un uzgaļiem(ja gribi kaut ko nošaut) kas visbiežāk tiek salauztas zvēram bēgot un krītot vai arī aizšautas garām un netiek atrastas. Lētāk nopirkt vecu bisi un renkuļus.
Tiem kas zin cik maksā pasūtīt, salikt kopā un piešaut bultu plus vēl nopirkt kaut cik jēdzīgu medību uzgali par 7euro gab. nevajadzētu domāt, ka tas ir lētāk par 5eiro lodi kuru ieej veikalā un nopērc.

Beastly

Male Dzīvoju : Tukums
Šauju ar : Tradicionālo (Instinktīvi)
Piereģistrējos : 29.06.13
Postu skaits : 34

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Uģis on Pirmdiena 10 Februāris 2014, 21:27

-JR tev ir taisnība, ka lodes radītiais trieciens spēj notriekt dzīvnieku, lode ķermenī saplacinās un zvēram rodas milzīgs trieciena šoks, un ja vēl trāpa nāvējošā zonā tad šamais paliek uz vietas. Gadās ka zvērs ir sašauts vitālā zonā un uzreiz neparādās ārējā asiņošana.....
- Bultas uzgalim ir citas funkcijas bet arī ļoti efektīvas. Arī te var sarakstīt veselu grāmatu.

Uģis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Pirmdiena 10 Februāris 2014, 21:42

Beastly rakstīja:Tāpēc joprojām neredzu nevienu saprotamu iemeslu kāpēc malumednieks (kura galvenais mērķis ir dabūt gaļu par brīvu) izvēlētos loku kā medību ieroci.

* Iepriekš minētais lauku māju īpašnieks, kuram zvēri paši nāk ciemos
* Sportists, kuram vienkārši jau ir tas loks un prasme to lietot
* Šaujamieroci nopirkt ir nesalīdzināmi grūtāk kā loku, bultas un uzgaļus
* Krimināli sodītas personas, kurām aizliegts iegādāties šaujamieročus
* Šorīt minētā "VIP" mednieku kategorija, kuriem vajag izklaidi
* Mednieks ar loku, kuram likums aizliedz medīt
* Nepatīk šaujamieroči  hvz 

Gan jau vēl ir steberiem iemeslu. Galvenā doma tāda, ka nav tā, ka loks pēkšņi ekskluzīvi NEtiks izmantots malu medībās, un tas arī nav TIK neadekvāti dārgs Smile Šajā tēmā gan esam noskaidrojuši, ka eksistē lērums ērtāku opciju.

Mana rekurve no medību loka ir pāris klikšķu un piegādātu uzgaļu attālumā. Ja man būtu jārisina, piemēram, bebra problēma, pastāv liela iespējamība, ka tā nebūtu mazkalibrene ar klusinātāju, kas to atrisinātu Smile

Pēdējo reizi labojis JR Pirmdiena 10 Februāris 2014, 22:01; labots 3 reizes

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Uģis on Pirmdiena 10 Februāris 2014, 21:56

JR, manis iepriekšminētās mēsludakšas iznāks krietni lētāk.

Uģis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Pirmdiena 10 Februāris 2014, 22:05

Ja spiež uz izmaksām, tad koka šķēps būtu vēl lētāk Smile

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Pirmdiena 10 Februāris 2014, 22:17

Šā vai tā vēl daudz jāizglīto sabiedrību par šo medības ar loku jautājumu. Arī par medībām kopumā. Ja es nezināju par aizšaušanu visas nianses, tad veģetārieši noteikti nezin.

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Mārtiņš Vītols on Otrdiena 11 Februāris 2014, 13:58

Musu zali domajosie balelini gan varetu nokauneties un domat ar skaidru galvu.

Varbut vajadzeja vairak protestet pret halala metodes atlausanu kautuves nevis medibam ar loku.
Sanak paradoks,ka Latvija drikst kaut pec musulmanu metodes kuru nedrikst izmantot teiksim taja pasa Zviedrija kura medibas ar loku ir atlautas.

Mārtiņš Vītols

Klubs : Curland
Šauju ar : Patīk iešaut
Piereģistrējos : 19.10.13
Postu skaits : 605

http://www.draugiem.lv/ripodl/

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Girts on Otrdiena 11 Februāris 2014, 20:29

Būtība ja jau reiz tik zaļi patīk domāt kādēļ viņi brauc ar auto iznīcinot miljardiem dzīvās radības.
iet ar kājām saminot neskaitāmus kukainīšus, elpo norijot neskaitāmus dzīvus organismus.
kur ir tā robeža kur vairs nav zaļi jādomā???
uz manu jautājumu es nēesmu dabūjis atbildi, ka vien tādu nevajag izteikt apsurdus minējumus.
es jau tikai gribu zināt pēc kādām kategorijām nosaka to kritisko robežu, pēc svara kategorijas jeb izmēriem Smile

Girts

Klubs : Lindales uguns
Šauju ar : Loku
Piereģistrējos : 09.04.10
Postu skaits : 46

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Beastly on Trešdiena 12 Februāris 2014, 22:19

Girts rakstīja:Būtība ja jau reiz tik zaļi patīk domāt kādēļ viņi brauc ar auto iznīcinot miljardiem dzīvās radības.
iet ar kājām saminot neskaitāmus kukainīšus, elpo norijot neskaitāmus dzīvus organismus.
kur ir tā robeža kur vairs nav zaļi jādomā???
uz manu jautājumu  es nēesmu dabūjis atbildi, ka vien tādu nevajag izteikt apsurdus minējumus.
es jau tikai gribu zināt pēc kādām kategorijām nosaka to kritisko robežu, pēc svara kategorijas jeb izmēriem Smile

1. Balss saites.
Ja tam ir balss saites un tas kliedz, kad tam sāp vai dara pāri, tad to aiztikt nedrīkst. Tieši tāpēc tārpu uzdurt uz āķa ir normāli un pašsaprotami, taču ja uzdur sivēnu, esi slepkava maniaks un ļauns cilvēks. Tā pat arī ar zivīm. Tās var durt uz āķa un griezt nost galvu vai atstāt nosmakt.
2. Kažoks.
Ja tas ir mīksts un pūkains, tam nedrīkst darīt pāri, jo tam sāp. Taču kukaiņus, gliemežus, vardes un čūskas var stampāt uz velna paraušanu. Very Happy

Beastly

Male Dzīvoju : Tukums
Šauju ar : Tradicionālo (Instinktīvi)
Piereģistrējos : 29.06.13
Postu skaits : 34

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 18:34

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down

Lapa 3 no 3 Previous  1, 2, 3

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Atpakaļ uz augšu