Diskusija par Mārkulīču kursiem

Lapa 2 no 2 Previous  1, 2

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Re: Diskusija par Mārkulīču kursiem

Post  Vitalij on Ceturtdiena 31 Maijs 2012, 21:28

Юрис, ты, наверное помнишь, как в советское время в газете Правда писали:" Я Солженицина не читал, но осуждаю..."?
Примерно так ты встал на защиту Роберта. Я написал свои размышления не из-за того, что Роберт организовал интересные для широких масс трудящихся курсы, а из-за его комментариев, которые, на мой взгляд, были некорректными и неправдивыми. Если мне не изменяет память, мы с тобой вместе учились стрелять из лука на курсах господина Л.Лапсиньша, именно госполдин Лапсиньш готовил нас и возил на Чесмпионат Европы в Эстонирю, именно он объяснял нам на своих курсах правила техники безопасности, азы стрельбы из лука методы. Все эти факты как-то не согласуются с тем, что написал Роберт. Поэтому я ему, как умел, и высказал свое мнение. Напомню тебе, что написал Роберт:
Tev Vitālij ir pilnīga taisnība kas attiecas uz sporta lokšaušanu, BET:
1) IFAA lokšāvējus neuzskata par sportistiem
2) IFAA lokšāvēji vienmēr izdzīvo paši un nelūdz no LLŠF gabaliņu no finansiālā pīrādziņa
3) IFAA lokšāvēji ir draudzīga un jautra saime ar stabilu nervu sistēmu un bez greizsirdības un aizspriedumiem
4) IFAA lokšāvējiem nav bijusi iepriekš iespēja saņemt mācības vai pastāvīgu instruktora palīdzību
5) IFAA Instruktors ir cilvēks kurš zin drošības noteikumus, šaušanas tehniku, apmācības metodes un ir pastāvīgi klāt vienam vai vairākiem lokšāvējiem lai varētu palīdzēt attīstīt lokšaušanas iemaņas un popularizēt apvidus lokšaušanu. Ko šis jaunais vai vecais lokšāvējs vai lokšāvēja izvēlēsies vēlāk vai sportu, vai apvidu, kas to lai zin?
6) Viens no noteikumiem apmācībās ASV ir turpināt apmācīt un popularizēt lokašaušanu, ko es arī daru

Vitalij

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Piereģistrējos : 27.03.12
Postu skaits : 91

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Ceturtdiena 31 Maijs 2012, 21:57

Labvakar!
Pagājušajā gadā man piezvanīja IFFA šāvēju pulciņš un paziņoja par iespēju atbalstīt Roberta ieceri doties uz lielo
zemi. Es no pašas gribas arī atbalstiju (ne es viena). Rezultātā Roberts aizbrauca gūt zināšanas...
Tagad viņš ir gatavs savu pieredzi dot arī tiem,kuri TO VELAS!!!!!!!!!!!! Manuprāt ne kurš katrs var aizbraukt uz tālajām zemēm, komunicēt angļu un citas mēles un pēc tam visu apkopojot pasniegt uz paplātes arī citiem.
Man tieši liekas tas tak ir forši, ka varu kaut ko jaunu gūt.

Latviešiem piemīt tāda ipasiba-- nocirst krūmu līdz pat saknei un vēl tā kārtīgi pabradat, vēl un vēl..

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Ceturtdiena 31 Maijs 2012, 22:47

*) Sporta meistaram nav sakara ar instruktoru apmācību. Akcents ir uz "instruktori", nevis loka šaušanas tehnika. Ja runa būtu šaušanas mācīšanos, tad es piekristu, Vitālij, tavām pirmajām pārdomām.

*) Divus gadus atpakaļ daudzi cilvēki gribēja āpgūt kaut ko kā kļut par instruktoru. var palasīties te - http://archery.forumakers.com/t510-instruktoru-doma

Interesanti, ka diskusija beidzās ar jautājumu "CIK?" Nu lūk, R.Lācītis izdomāja "cik?" un izdarīja. Es šajā jautājumā Vitālij piekrītu Tev - Ir par dārgu. Bet tirgus ir tirgus, par šādu summu ir cilvēki,kas gatavi apgūt, un viņi apgūs. Un arī citos klubos būs cilvēki, kas varēs mācīt citiem šaut ar loku, pēc VIENOTAS PROGRAMMAS(kura tiek starpcitu izmantota ASV tautas sporta klubos[lai nerastos domstarpības]). Vai citos Latvijas klubos ir aizliegts apmācīt jaunos šāvējus ar normālu līmeni, jo AMAZONĒM ir monopols? Cilvēki to dara lai celtos kvalitāte un iespējas! Mēs esam par lokšaušanas attīstību vai neesam?

*) Kurš un kad teica, ka E.Lapsiņa kursi ir slikti? Bet vai tajos ir daļa par citu apmācīšanu? Ar ko sākt kad māca otram šaut, kam pievērst uzmanību, un tieši kādēļ tam pievērst uzmanību? Ja atnāk cilvēks piemēram tagad -maijā, ko E.Lapsiņš viņam pasaka pārsvarā gadījumu? "Kursi būs oktobrī, mums ir aktīvā sacensību sezona, tiekamies oktobrī!". Tas arī ir tikai cilvēcīgi, jo viens cilvēks nevar būt 3 vietās vienlaikus, ja vien nav uzkāpis uz mīnas.

Labi, ka es netiku dīvainā kārtā atšūts, jo arī ierados vasaras vidū. Zinot sevi es būtu atjēdzies ziemassvētkos, ka oktobrī bija kaut kādi kursi... Un jūs nezinātu, kas es esmu un mēs nevarētu te tā asi strīdēties.

Šo kursu jēga ir apmācīt cilvēkus, kā apmācīt citus. Vai tad tādēļ citi, kas nebūs bijuši kursos nevarēs mācīt citus šaut ar loku? Protams, ka varēs. Ir cilvēki, kas labi brauc ar mašīnu, kaut nekad nav gājuši kursos. Bet no kura tu Vitālij labāk mācītos braukt ar auto? No instruktora, vai vienkārši vadītāja, vai vadītāja bez tiesībām? Un vai autbraukšanas instruktori ir meistari autosportā? Un ne visi instruktori ir labi mācītāji, viss atkarīgs no pašiem cilvēkiem, vai viņi gribēs apgūt, attīstīties un uzlabot savas zināšanas un prasmes.

To, ka ir cilvēki, kas grib apgūt ko vairāk par to, kā citus mācīt jau zinājām sen, bet vai kaut kas tika darīts? Kāda tad vispār ir runa par lokšaušanas popularizēšanu, ja netiek varoti mācītāji. Kā tad Jēzu iezplatīja un joprojām izplata visā pasaulē? Caur skolām un mācīšanu (bija protams arī variants "ar uguni un zobenu", bet tas mums laikam nederēs)[lūdzu piedošanu kristiešiem, ka paslīdēja mēle].

*) Tie ir pēc bāzes NFAA kursi instruktoru apmācīšanai, Tie tā arī ir domāti kā īsais vairants. Šie kursi, nekad nestāvēs līdzās pedagoģijas augstskolai 2-4 gadu garumā. Bet pēc šiem kursiem mums uzreiz ir cilvēki, kas jūtas pārliecināti par to ko saka. Nevis stāstot, kā jāšauj iesācējam, skatās uz citiem lokšāvējiem un kož lūpā domājot, vai pareizi saka kā ko darīt, vai nedod dievs, sāk strīdēties par ko, kas un kā jādara...

*) Roberta teksts par to , ka IFAA šāvēji nav sportisti utt. bija visu priekšā sevis pļaukāšana, bet tas jau visiem bija skaidrs. Un tas, ka ir cilvēki kas nav sportisti, ari ir skaidrs, bet ja to atkārto katra otrā teikuma galā, tad pieriebjas. Par katru no mums var pateikt kaut ko kas mēs neesam, vai arī kaut ko nepatīkamu, kas mēs esam. Ir cilvēki, kas to atkārto citiem, un ir cilvēki kas to nedara. Vai tāda attieksme ir klusējot jāpacieš? Vai arī jāsāk izturēties tik pat nepatīkami, lai iemantotu kaut nedaudz cieņas?

Varbūt tad nesportistiem var ieviest mazāku federācijas gada maksu, jo tas tāds piu-piu kartupeļu vagā vien ir.

apnika rakštīt, jūtu ka šajā teksta blāķi kaut kur esmu nonācis ar sevi pretrunā, un Vitālijs to atradīs un izmantos pret mani Smile

JānisS
Admins

Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Abdula on Ceturtdiena 31 Maijs 2012, 23:30

ЯнисС! Ты великий демагог и прекрасно владеешь ораторскими и полимическими приемами!
Я не собираюсь с тобой полемизировать по поводу противоречий в твоем опусе. Спор неуместен, потому что, повторюсь, я высказал свою точку зрения только после того, как Роберт по пунктам изложил в своем послании информацию не соответствующую действительности. И речь там шла не о ваших курсах и программах этих курсов.
По поводу монополии с/к "Амазонок" я могу тебе сказать, что я знаю нескольких стрелков из лука, которых подготовил и привел на соревнования Янис Берзиньш-старший, я знаю нескольких стрелков, которых подготовил и привел на соревнования Вилюс Матутис, могу напомнить тебе еще о существовании Касапара Айгарса, который подготовил свою команду стрелков. Следовательно, утверждение Роберта о том, что в Латвии "...IFAA lokšāvējiem nav bijusi iepriekš iespēja saņemt mācības vai pastāvīgu instruktora palīdzību...", мягко говоря, ошибочно. В своей реплике я говорил только о клубе "Амазонки", потому что этот клуб мне ближе, я сам был на курсах, которые проводил Э.Лапсиньш и я знаю, чему Э.Лапсиньш меня научил. Я видел, как проходили ежегодные курсы для начинающих лучников в нашем клубе в течение четырех лет, поэтому я могу говорить о своем клубе. О других клубах, которые готовят и приводят на соревнования своих стрелков, пусть расскажут другие. Но они молчат, наверное, они тоже считают, что пока Роберт не съездил в Америку, в Латвии некому было учить стрелков стрелять из лука.
Спокойной все ночи! Сладких снов!

Abdula

Male Dzīvoju : Riga
Piereģistrējos : 27.03.12
Postu skaits : 2

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Ceturtdiena 31 Maijs 2012, 23:49

Abdula rakstīja:ЯнисС! Ты великий демагог и прекрасно владеешь ораторскими и полимическими приемами!

Prieks, ka vismaz kāds pamana un novērtē. Ar labu nakti!

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  LuckyFOX_Marina Rjabkova on Ceturtdiena 31 Maijs 2012, 23:51

Nu tiešām, neviens jau "nebrauc" virsu pašam seminārām virsu! Jebkuras apmācibas un kvalifikācijas celšana ir tikai apsveicama!
Vienkārši Vitālijs mēģina pamatoti daļēji nepiekrist "7 Roberta apgalvojumiem", kuri, acimredzami, ne visi skan korekti. Kas arī rada pamatu diskusijai, bet tieši par Lācīša kunga skatījumu uz IFAA situāciju Latvijā, nevis par pašu semināru.

No kuriem Robert nokomentēja tikai 1. "par IFAA sportistiem un nesportistiem"

un pēc tam uzvilka "ķiveri" un pazuda kaut kur starp foruma postiem......

LuckyFOX_Marina Rjabkova

Female Dzīvoju : Rīga
Šauju ar : W&W RCX-100
Piereģistrējos : 11.07.09
Postu skaits : 739

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Piektdiena 01 Jūnijs 2012, 01:02

Smile piekrītu, ka punkti nav īsti korekti un viennozīmīgi, bet visiem puntiem ir sava daļa patiesības.

Tie punkti ir tik pat korekti, kā apgalvojums,ka "valsts neatbalsta lokšaušanu".
Pilnīgi nekorekts apgalvojums. Atbalsta. Tikai par šo kaut kā nevienam neniez pastrīdēties Smile

un viss. Rīt šis bezsakars tiks izņemts un atdalīts atsevišķā tēmā, kur varēs turpināties, ja būs lemts.

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Andris Kuznecovs on Piektdiena 01 Jūnijs 2012, 01:10

Abdula , man riebjās Tavi naidu kurinošie komentāri !
Un tas ir Mans viedoklis ... !

Andris Kuznecovs

Male Dzīvoju : nitaure
Piereģistrējos : 30.08.10
Postu skaits : 246

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Roberts on Piektdiena 01 Jūnijs 2012, 08:27

Labrīt visiem.
Es izgāju no foruma lai pārtrauktu mērīšanos ar ..........., tomēr runas turpinās, cik labi ka daži ielikti vārdi izraisa mūsos pārdomas.

Jāni esi tik labs un uztaisi tiešām citu vietu šīm pārrunām.

Roberts

Male Dzīvoju : Dzīvesvieta Koknese, darbs Rīga
Klubs : Savage Archer
Šauju ar : Hoyt Contender Elite BareBow style
Piereģistrējos : 10.02.09
Postu skaits : 166

http://www.lacisaskola.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Agate on Piektdiena 01 Jūnijs 2012, 17:23

Manas pārdomas pēc šī trīslapu teksta (kurā ja godīgi es ļoti neiedziļinājos) ir -
1) neko neadarīt ir slikti, dabūsi pa galvu
2) kaut ko darīt arī slikti, dabūsi pa galvu

Kā teica Emīls: Un kad tad lai dzer!? ( "Kad man nav naudas es nevaru, kad man ir nauda es nedrīkstu") giggle

Agate
Admins

Female Dzīvoju : Āgenskalnā
Šauju ar : Kompaktloku, dažreiz arī ar tradicionālo
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 1706

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Piektdiena 01 Jūnijs 2012, 22:23

DIEEEEVINU KASHKJUS>>>
pielieshu savu darvas karoti:)

Latvija Sportistu Lokshaveju NAV
Sportists ir profesija ar kuru pelna iztiku
parejais viss ir tikai sportiskas aktivitates

kursi tas ir lieliski... sertifikati tas ir vel skaistak... mums vajag zinoshus cilvekus, lai Edzhum nav jadara viss...
Lai svetiti tie, kas dara lietas un davina mums savu laiku.

Redzinalds

Šauju ar : Kompaktloks, ugunsbliezhi.
Piereģistrējos : 11.02.08
Postu skaits : 369

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Agate on Sestdiena 02 Jūnijs 2012, 09:17

īstenibā tādus kursus varētu rīkot katru divdienu sacensību pirmās dienas vakarā.
katrs kaut ko zin (ir lasījis, atkodis ar rūgto pieredzi uttutjp), pieteiktos 2 cilvēki sagatavot priekšlasījumu uz pusstundu katrs un kursi gatavi, ļaudis reģistrācijas laikā (kad reģistrējas forumā, nevis uz vietas) iesniedz savus jautājumus par atbilstošo tēmu. a to mums tāda parunašana pie alus kausa vien sanāk. šādi varētu iekļaut pie semināru oficiālajām stundām un iesniegt LSFP kavalifākācijas celšanai... Cik attceros tādas lietas jau ir notikušas un ir bijuši priekšlasījumu sagatavotāji (Irina un vēl pāris ļauži, tas gan bija par lokšaušanas vēsturi un ko tur vēl, bet dažš labs pat to nezin).
piemēram, mežoņi pat IFAA noteikumus nepārlasa ik pa laikam un no tā sacensību laikā ceļas kašķi, pēdējā laikā arvien vairāk un vairāk...

p.s. ir pieejams pat videoprojektors

Agate
Admins

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Agate on Pirmdiena 04 Jūnijs 2012, 23:07

un ar to diskusija arī beidzās... Rolling Eyes

Agate
Admins

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 05 Jūnijs 2012, 09:36

Agate rakstīja:p.s. ir pieejams pat videoprojektors

Videoprojektoru Jaungada balles laikā nokāva... Crying or Very sad

A par diskusiju - manuprāt nekādas diskusijas vispār nebija! shocked Bija vienkārša savstarpēja ap***iršana!!! Twisted Evil Un tas ir viss bēdīgākais, ka savas personīgās ambīcijas liekam augstāk par kopējo lietu - loka šaušanu... Evil or Very Mad

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Postu skaits : 5236

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 15:30

Sponsored content