Tradicionālais (longbow) vs. Olimpiskais (recurve)

Lapa 2 no 3 Previous  1, 2, 3  Next

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Re: Tradicionālais (longbow) vs. Olimpiskais (recurve)

Post  JR on Otrdiena 24 Jūlijs 2012, 22:11

Šodien kā reiz bija atnācis viens jauniņais ar longbow un par šo diskutējām - tāpēc, ka ar pirkstiem Tu vari saspiest bultu, bet uzpirkstenis ar distanceri šo novērš. Arī ar uzpirksteni ir vienmērīgāka virsma, kas saskarās ar stiegru.

Pie niansēm sāc pierast, to ir ļoti daudz Smile

JR

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Piereģistrējos : 22.08.11
Postu skaits : 954

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Guntars on Trešdiena 25 Jūlijs 2012, 09:06

Viss veidojas no sīkumiem,to jau mani iemācīja dzīve

Guntars

Male Dzīvoju : Ludza-Daugavpils
Šauju ar : Falco Legend #40
Piereģistrējos : 23.07.12
Postu skaits : 52

http://ziepe.lv/

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Trešdiena 25 Jūlijs 2012, 09:58

Daugavpils treneri izdevās sazvanīt?

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Guntars on Trešdiena 25 Jūlijs 2012, 19:16

Vēl nezvanīju,pašlaik vēl nezinu kad uz to pusi došos visdrīzāk ,ka augusta vidū ,tā ka negribu iepriekša ar liekām runām traucēt .
Pie tam ar loka izvēli jau tiku skaidrībā,ņemšu falco legend,ja tas man paliks vaļasprieka līmenī tad ar šo loku pietiks ja būs sekmes ,tad jau arī nopirkšu labu olimpisko.
Tagad man vajag pamēģināt lokus lai saprast cik stipru man vajag un par bultām japarunā es jau sapratu ,ka vajag Easton X7 ,bet tur tak laikam garumi ir dažādi diametri un svars :hmm:
Tad pasūtīšu loku un bultas un vajadzēs vienoties par treniņiem,gribu sākt uzreiz ar savu loku lai pierast pie īpatnībām,es pat ar svešu AK4 trāpīt riktīgi nevaru,lai piešauties aptveres divas vajag

Guntars

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Trešdiena 25 Jūlijs 2012, 19:54

Longbow nav jēgas ņemt vājāku par kādām 34 mārciņām. Ja esi augumā zem 1.80m varbūt pat var arī spēcīgāku skatīt, jo būs īsāks atvilciens un attiecīgi arī mazāks spēks (lokiem spēku marķē pie 28" gara atvilciena). Bultas 1914, par garumu tuvākajā laikā nesatraucies.

Lai skaidrāk būtu: vakar intereses pēc ar svariem mērījām spēkus vienam un tam pašam lokam dažādiem cilvēkiem - man bija pie mana atvilciena 39#, citam čalim kaut kādas 33#. Pleci marķēti uz 40#. Attiecīgi, ja pirksi 34# loku, bet būs īss atvilciens, tad vilksi nevis 34#, bet kādas 26-28#, kas ir par maz vīriešiem.

Lai viss nešķistu vienkārši, longbow ir lielāki enerģijas zudumi kā rekurvēm, tāpēc parasti cilvēki šauj ar vairāk mārciņām marķētiem longbow. Piemēram, ja es šauju ar 40# rekurvi, tad man faktiski vajadzētu kaut kādu 48-50# longbow, lai dabūtu to pašu ātrumu vienai un tai pašai bultai. Bez šī vēl ir atšķirības pašās spēka līknēs, dēļ kā pēc sajūtas rekurves ir daudz vieglāk atvilkt.

Iesācējiem teorētiski sākumā vajag vājāku loku, lai nostiprinātos pleca rotācijas muskuļi un neciestu šaušanas tehnika uz loka spēka pārvarēšanas rēķina. Mīnuss ir tāds, ka 1-3 mēnešu laikā cilvēki izaug no tiem vājajiem lokiem. Longbow kaut kas ap 34# varētu būt vidusceļš, kad nav galīga bikšu gumija un arī pleci neatsaka.

Lai pleci un pirksti netiktu traumēti, pirms šaušanas vajag iesildīties un sākumā nevajag pārforsēt ar šāvienu skaitu vienā dienā. Vēlams arī padarīt šos spēka vingrinājumus: http://www.amazones.lv/loka-sausana/loka-sausanas-traumu-profilakses-vingrinajumi/ - tāpēc, ka loka šaušanā tiek nodarbinātas muskuļu grupas, kuras citur tiek maz izmantotas.

Jep, pie loka tāpat kā pie jebkura cita ieroča ir jāpierod.

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Trešdiena 25 Jūlijs 2012, 20:44

Vēl viena tipiska iesācēju kļūda ir tāda, ka viņi pašauj no 6-10 metriem, pāris stundu vai treniņu laikā sāk no šī attāluma labi trāpīt un priecīgi to turpina līdz nošķaida bultu pret bultu. Tāpēc sākumā vajag pašaut no maza attāluma un tiklīdz kā jūti, ka bultas sāk lidot čupiņā, pārcelties uz 18 metriem.

Jā, kad pērc bultas, papildus paņem liekas bultu astītes un spārniņus - 100% agri vai vēlu tiem kaut ko ļaunu nodarīsi.

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Guntars on Trešdiena 25 Jūlijs 2012, 22:30

JR ,paldies pēdējos divus postus vajadzēs pārlasīt vairākas reizes,ļoti pamācoši,laikam rīt jālasa jau paguris visu dienu pa mežu(man garšo meža avenes Twisted Evil ) mazliet grūti jau ar saprasšanu ,bet jau tagad saprotu ,ka man jāpriecājas ,ka uzdūros pareizam forumam,un pateicigs par tādām atbildēm,patiesi kad gadījās kādā forumā meklēt info par lietām kas interesēja un uzdevu vienkāršus jautājumus,maigi izsakoties tiku atšuts un sūtīts google vei vēl tālāk,bet te ir prieks ka izskaidro sīkumus un iesaka kā labāk, un ja visi lokšāvēji ir tādi tad es iederēšos kompānija.

Guntars

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Trešdiena 26 Septembris 2012, 19:40

Eduards Lapsiņš rakstīja:

29958163 Alla Fadejevas k-dze - pieredzējusi D-pils lokšāvēju trenere (runā krieviski).

Allas kundze ir ārpus LV robežām un atpakaļ būs oktobra sākumā (2012.gada Cool )

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5229

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Guntars on Ceturtdiena 22 Novembris 2012, 13:04

Sveiki atkal!

Ja kāds vispār ievēroja,manu pasivitāti forumā pēdējā laikā ,tad droši vien padomāja ,ka esmu pārdomājis ,bet te nu bija esmu nopircis loku.pats aizbraucu pie Siima Talmara un nopirku Falco Legend,paņēmu #40(jau sajutu ,ka pa stipru,ber šis loks man paliks līdz salūzīs tā ka nācās ņemt ar rezervi un ,kā man te ieteica tad vīrietim zem#36 nav nopietni,tad es ar paņēmu vien par 4 mārciņam vairāk ,atvelkot uz pilnu, knapi noturēju vienu minūti ar trīcošu roku,un biju priecīgs ka izturēju,ceru ar laiku uzlabot savu formu(4 mēneši uz slimības lapas, 2 operācijas uz sirds tāpēc arī ievilkās tā lieta ar pirkšanu ))

Ar bultām arī sanāca ne visai veiksmīgi,lai es arī e pastā 3 reizes rakstīju ,ka x7,man tika iedotas Jazz un es aiz prieka,ka man tagad ir savs loks neesmu pat uz tām palūrējis,tik mājās ,bet nu jau par vēlu,rezervei vēl 8 nokus un 4 uzgaļus un 12 spārniņus paņēmu,nu tā man Siims sakomplektēja, paņēmu gan cimdu gan uzpirksteni lai izmēģinātu abus un saprastu kas man patīk, nu vēl vasku,kuru laikam nevajadzēja ņemt varēju ar bišu vasku iztikt.

Nu būs vien jāšauj archery ar to kas ir.

Pats šķrobīgākais ir tas, ka jau ir novembris un nezinu kā būs tagad apmācīties,jāzvana būs Allai Fadejevai, jācer, ka varēs veltīt man laiku pa saprātīgu naudu, žēl ka neiespēju uz oktobri,lai tikt pie Amazonēm uz Rīgu vismaz uz pāris nodarbībām.

Līdz nākamam Oktobrim neizcietīšu jau tagad rokas niez pašaut,bet jāciešas lai iemācīties vismaz tehnikas pamatus.

Guntars

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Ceturtdiena 22 Novembris 2012, 13:20

Čau!

Jā, labi, ka paņemi 40# - no tā 36# ātri izaugtu. Ar vilkšanu un turēšanu sākumā nepārcenties, jo var sačakarēt plecu strauji sākot. Pirms šaušanas obligāti iesildies. Un padari kādus 1-2 mēnešus šāda veida fiziskos vingrinājumus, lai nostriprinātu pleca rotācijas muskulatūru: http://www.amazones.lv/zinasanu-baze/vingrinajumi/loka-sausanas-traumu-profilakses-vingrinajumi/

Uzpirkstenis ir Gompy lētā gala - Amazonēs ar tādiem šauj tikai paši iesācēji. Nav slikts, bet citi ir krietni labāki.

Jā, Falko mērķtiecīgi grūž tās Jazz bultas, domājams, vagonu ar tām iepirkuši.

Uz Amazonēm var braukt jebkurā laikā - protams, nebūs tāda trenera uzmanība, bet domājams, ka var noskaidrot kādās dienās var veltīt vairāk laiku. Ziemas periodā 2dienās un 4dienās neredzu vispār nekādu problēmu, jo Edžum pašam riebjas šaut 18 metrus un tās oficiāli skaitās iesācēju dienas Smile

Un jā, vasku var izmantot arī bišu. Es gan vispār nekādu nekad neesmu izmantojis - nav tas tik būtiski.

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Ceturtdiena 22 Novembris 2012, 13:29

Un tam lokam būtu labi tikt vaļā no tā gredzena uz stiegras, aizstājot to ar ligzdiņu. Māris par latu var uztaisīt Smile

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Guntars on Ceturtdiena 22 Novembris 2012, 15:08

labi, ka paņemi 40# - no tā 36# ātri izaugtu
labi,nomierināji
Ar vilkšanu un turēšanu sākumā nepārcenties
tas tikai tā testam,te kaut kur salasījos ka tā var noteikt tavs vai ne
jo var sačakarēt plecu strauji sākot
kad ar veselību ir O.K. tad eju uz svaru zāli,muskuļi nav galīgi atrofēti,bet pie lokšaušanas laikam mazliet savādākas muskuļu grupas strādā
ar tādiem šauj tikai paši iesācēji
Nu tāds arī esmu
Falko mērķtiecīgi grūž tās Jazz bultas
Nu ne ko nedarīsi,tehnikas apgūšanai jau nav laikam tik svarīgi,nodrāzīšu līdz bezsamaņai tad nopirkšu labākas
Uz Amazonēm var braukt jebkurā laikā
Nu ja ar Allu nesanāks tad braukšu shavejs

Guntars

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Ceturtdiena 22 Novembris 2012, 15:21

Guntars rakstīja:pie lokšaušanas laikam mazliet savādākas muskuļu grupas strādā

Pleci, mugura, pirksti primāri.

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

fiziskie vingrinājumi

Post  Guntars on Ceturtdiena 22 Novembris 2012, 15:46

šāda veida fiziskos vingrinājumus
Vingrinājumi ir domāti vienādi abām rokām?
Kādai ir jābūt slodzei/svaram pie vingrinājumatā lai es vienā piegājienā varu sataisīt cik reizes?
Cik piegājieni katram vingrinājumam?
4 un 5 un foto dīvaina amplitūda vai ir video ar šiem vingrinājumiem

JR rakstīja:
Guntars rakstīja:pie lokšaušanas laikam mazliet savādākas muskuļu grupas strādā

Pleci, mugura, pirksti primāri.
pirkstiem nav muskuļi,strādā apakšdelms un pleciem un mugurai ir katrai vairākas atsevišķas muskuļu grupas un mainoties ķermeņa stāvoklim vingrinājuma izpildīšanas leņķim un amplitūdai tiek iesaistītas mazliet cia grupa vai pat muskuļu grupas daļa,tas ir no Bodybuilding ābeces ,teiksim tā es no krūts guļus varu grūst 100 kg vienu reizi,strādā tricepss un protams pats stiprākais muskulis ķermeņa augšdaļā krūts muskulis ,bet ja horizontālo nomainīt uz leņķi 45° vai pretēji 225° tad man un 80 kg neatraut no sevis jo nestrā'dā viss krūts muskulis bet vairāk apakšējā daļa vai augšējā iesaistās mazliet pleci un mugura,vai saliecot rokas ar svaru stāvus(bicepss)delna uz augšu vai uz leju tā ir liela atšķirēba.
Tā ka noturot to loku vienu minūti es sajutu sasprindzinājumu tur kur iepriekš nebija,bet tā ir arī laba ziņa netrenētie muskuļi pie pareiza treniņa sākumā 2-6 nedēļas pārsteidzoši ātri aug un pielāgojas slodzei līdz pierod.

Guntars

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Ceturtdiena 22 Novembris 2012, 16:41

Guntars rakstīja: Vingrinājumi ir domāti vienādi abām rokām?
Kādai ir jābūt slodzei/svaram pie vingrinājumatā lai es vienā piegājienā varu sataisīt cik reizes?

Cik piegājieni katram vingrinājumam?

4 un 5 un foto dīvaina amplitūda vai ir video ar šiem vingrinājumiem

Svars mazs (3-5 kg), atkārotojumi pēc saviem ieskatiem - 4-5 piegājieni pa 8-10 reizēm. Šie vingrinājumi nav domāti spēkam, bet lai nostiprinātu pleca rotācijas muskuļus un pasargātu nervu plecā no saspiešanas un iekaišanas. Attiecās uz abām rokām - uz labo vairāk. Amplitūda tieši tāda dīvaina, jo trenējamie muskuļi arī dīvaini. Video neesmu redzējis. Ja kaut kas sāk sāpēt iekšā plecā šaujot vai tirpt roka, tad jāpārtauc šaušanu un jāveic šie vingrinājumi līdz attiet. Mums par šo ir rinda ar dažādu pakāpju bēdu stāstiem - sākot ar tirpšanu un iekaisumiem, beidzot ar tādu satraumēšanos, ka vispār vairs loku nevar atvilkt.

Guntars rakstīja:
Pirkstiem nav muskuļi,strādā apakšdelms un pleciem un mugurai ir katrai vairākas atsevišķas muskuļu grupas un mainoties ķermeņa stāvoklim vingrinājuma izpildīšanas leņķim un amplitūdai tiek iesaistītas mazliet cia grupa vai pat muskuļu grupas daļa,tas ir no Bodybuilding ābeces ,teiksim tā es no krūts guļus varu grūst 100 kg vienu reizi,strādā tricepss un protams pats stiprākais muskulis ķermeņa augšdaļā krūts muskulis ,bet ja horizontālo nomainīt uz leņķi 45° vai pretēji 225° tad man un 80 kg neatraut no sevis jo nestrā'dā viss krūts muskulis bet vairāk apakšējā daļa vai augšējā iesaistās mazliet pleci un mugura,vai saliecot rokas ar svaru stāvus(bicepss)delna uz augšu vai uz leju tā ir liela atšķirēba.
Tā ka noturot to loku vienu minūti es sajutu sasprindzinājumu tur kur iepriekš nebija,bet tā ir arī laba ziņa netrenētie muskuļi pie pareiza treniņa sākumā 2-6 nedēļas pārsteidzoši ātri aug un pielāgojas slodzei līdz pierod.

Muskuļi pirkstiem nav, bet locītavas gan ir - tām arī ir jāpierod pie nedabiskās slodzes. Apakšdelms parasti visiem pietiekoši spēcīgs, lai noturētu stiegru - vispār visai labajai rokai ir jābūt bez liela sasprindzinājuma un labo roku šāviena brīdī jāvelk ar muguru (kas faktiski ir galvenais precīzai loka šaušanai - un arī visgrūtāk saprotamais/apgūstamais). Ar kreiso jāpretojas lokam tā kā spiežot to prom uz priekšu. Ja jūti sasprindzinājumu labajai rokai bicepsā, tad dari nepareizi, ja jūti sasprindzinājumu mugurā - tad pareizi. Ja šāviena brīdī labā roka atmetas uz sāniem - arī dari nepareizi, ja uz aizmuguri - tad pareizi.

Ja vari grūst 100 kg, tad domāju, ka vispārīgais fiziskais Tev ir ok priekš 40# loka. Precīzi par muskuļiem lai stāsta Eduards vai kāds cits, man mēle mežģās no to latīniskajiem nosaukumiem. Es zinu, ka visvienkāršākie un efektīvākie fiziskie vingrinājumi spēkam ir atspiešanās un pievilkšanās - to arī pats daru. Arī tā pati loka turēšana, ko jau mēģināji. Kad vari jau mierīgi noturēt ilgstoši, to var pastiprināt ar gumiju.

Pēdējo reizi labojis JR Ceturtdiena 22 Novembris 2012, 16:54; labots 1 reizi

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Guntars on Ceturtdiena 22 Novembris 2012, 16:53

JR rakstīja:

Svars mazs (3-5 kg), atkārotojumi pēc saviem ieskatiem - 4-5 piegājieni pa 8-10 reizēm. Šie vingrinājumi nav domāti spēkam, bet lai nostiprinātu pleca rotācijas muskuļus un pasargātu nervu plecā no saspiešanas un iekaišanas. Attiecās uz abām rokām - uz labo vairāk. Amplitūda tieši tāda dīvaina, jo trenējamie muskuļi arī dīvaini.
tagad skaidrāks,būs jauna vingrošana Wink ,svaru zālē visi brīnīsies ko es daru Laughing
vēlreiz paldies ka esat te visi atsaucīgi un pamācāt
JR rakstīja:Ja vari grūst 100 kg, tad domāju, ka vispārīgais fiziskais Tev ir ok priekš 40# loka
100 kg tas ir vienu reizi kad ir spēka treniņš Smile pump raizi mēnesī ar partneri kas pieskata un piepalīdz ar diviem pirkstiem ja nu kas, parastais darba svars spiesšanai no krūts guļus ir pieci piegājiemi no mazāka uz lielāku 50-60-65-70-75 kg Rolling Eyes

Guntars

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Ceturtdiena 22 Novembris 2012, 17:02

Ja Tu tur ieradīsies ar gumiju pastiprinātu loku, noteikti skatīsies, ko dari Laughing Varbūt pat jaunus entuziastus salasīsi Very Happy

Jā, tie svari, ko spied, ir pilnīgi pieteikoši, lai mierīgi šautu ar 40#.

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Gribu ceturtdien uz treniņu

Post  Guntars on Piektdiena 23 Novembris 2012, 10:33

Amazonieši atsaucaties!
30 novembrī man jābūt Stradiņos pie sava daktera,bet Rīgā es jau būšu 29. novembrī ,tas ir nākamnedēļ ceturtdienā ,sakarā ar šo ļoti gribu atnākt uz Jūsu klubu un patrenēties ,nē ne patrenēties paņemt luokšaušanas stundu pie trenera,vēlams pa trim stundām tādu ekspreskursu ar pašu nepieciešamāko teoriju un praksi ja vien kāds varētu man veltīt laiku,protams esmu gatavs samaksāt .
Ja kāds no treneriem vai lietpratējiem ,kas nav aizņemts ar gatavošanos kādām sacensībām piekritīs lūdzu dodiet ziņu.
Loku un bultas varu paņemt savus,bet ja būtu iespēja izmantot kluba inventāru ,mazāk jaudīgāku nekā manējo ,lai vairāk uzmanības pievērst tehnikai ne spēkam ,tas gan būtu ideāli,arī autobusā no Ludzas ar loku nezinu kā īsti braukt,vēl nav prakse.
Ļoti uz Jums Amazones ceru,pa visu forumu esat aktīvākie un draudzīgākie,ne vienu citu negribu aizvainot,bet Amazones rulle .

Guntars

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Guntars on Piektdiena 30 Novembris 2012, 23:05

Paldies Agate par atsaucību, labo mācīšanu, noderīgiem padomiem.Agate,Tu uz visiem laikiem paliksi mans pirmais lokšaušanas treneris Smile .Žēl lamāji maz.

Paldies Eduard ,par iespēju izmantot kluba telpu un inveantāru . shavejs
Paldies arī pārējiem jo skatoties uz to kā šāvāt arī mācījos

Pēdējo reizi labojis Guntars Sestdiena 01 Decembris 2012, 17:56; labots 1 reizi

Guntars

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Jančuks on Sestdiena 01 Decembris 2012, 12:21

Guntars rakstīja:Paldies Agate par nederīgiem padomiem.
bump

woot_jump

Jančuks

Piereģistrējos : 22.07.11
Postu skaits : 290

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Sestdiena 01 Decembris 2012, 15:27

giggle

Nu cilvēks netīšam pārakstījies (es ceru), bet vienalga smieklīgi! Piedod!!!

:reeka: :zviega: smiekls

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Postu skaits : 5229

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Agate on Sestdiena 01 Decembris 2012, 16:13

Ha ha smiekls labs :zviega: :zviega: :zviega:
klātienē teica savādāk nekā šeit raksta...
Bet nu tā jau notiek, patiesība vienmēr nāk gaismā.

Agate
Admins

Female Dzīvoju : Āgenskalnā
Šauju ar : Kompaktloku, dažreiz arī ar tradicionālo
Postu skaits : 1704

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Guntars on Sestdiena 01 Decembris 2012, 17:56

Eduards Lapsiņš rakstīja:

Nu cilvēks netīšam pārakstījies
:reeka: :zviega: smiekls
Nu protams ,jau izlaboju.
Bet labi ka uzjautrināju.

Guntars

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Guntars on Sestdiena 01 Decembris 2012, 18:00

Jančuks rakstīja:
bump

woot_jump
Jančuk,30 gadus atpakaļ,kad man bija 8 es vēl vairāk būtu pārrakstījies ,tā ka labi mācies skolā.
Agate rakstīja: patiesība vienmēr nāk gaismā.
patiesība būs redzama tik manos panākumos

Guntars

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Māris on Sestdiena 01 Decembris 2012, 22:29

Guntars rakstīja:
Jančuks rakstīja:
bump

woot_jump
Jančuk,30 gadus atpakaļ,kad man bija 8 es vēl vairāk būtu pārrakstījies ,tā ka labi mācies skolā.

No Jaņčuka profila bieži raksta mamma Very Happy

Māris
Moderators

Male Dzīvoju : Rīga, Jugla
Šauju ar : Hoyt GMX 25 + TX990 Medium 38#
Piereģistrējos : 21.02.08
Postu skaits : 540

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 21:47

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down

Lapa 2 no 3 Previous  1, 2, 3  Next

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Atpakaļ uz augšu