IFAA nākamās sanksmes priekšlikumu apskats

Go down

IFAA nākamās sanksmes priekšlikumu apskats

Post  JānisS on Piektdiena 27 Jūlijs 2012, 23:09

Atnāca e-pasts ar priekšlikumiem IFAA , kas tiks apskatīti nākamajā sanāksmē.

Protams varam arī iesniegt savus priekšlikumus, bet ja iesniedz tas nozīmē, ka jābūt sanāksmē uz vietas prezentēt...

Nolēmu šeit iemest, jo vairāki priekšlikumi ir tādi ar ko esam paši saskārušies, domāju varētu būt interesanti uzzināt par kot iek domāts un kas plānots mainīt.

Rakstīšu tikai pašus svarīgākos, tādās lietās, kā grozījumos par pasaules čempionāta rīkošanas noteikumiem un citiem valdes murgiem nedrukāšu.1) Priekšlikums reģistrēt rekordus visiem sacensību veidiem, arī unmarked, jeb nezināmajām distancēm, jo pēc statistikas rezultāti ir līdzīgās amplitūdās neatkarīgi no trases grūtības pakāpes.

2)Visos IFAA roundos kur izmanto 35 cm mērķus (field/hunter round -15jardi, 20 jardi,) tur obligāti likt 4 mērķus, divus augšā, divus apakšā (līdzīgi kā tuvajam Z), lai nebūtu jāvāc bultas pēc katra šāvēju pāra.

3) Z 20 cm mērķi nešaut z secībā, bet gan šaut 4 vertikālos mērķus kolonā. Pēc šāvēja izvēles no augšas uz leju , vai arī no lejas uz augšu. Ja ir ass leņķis, tad šaujot Z secībā mērķis nav vienāds pēc grūtības visiem šāvējiem. Vertikālā šaušanas secība ir ne tikai vienkāršāka par "z" bet arī nodrošina vienādus leņķus visiem šāvējiem.

4) Punktu "bultas ātrums nedrīkst pārsniegt 300 pēdas/sekundē" nomainīt ar punktu " loka atvilciena spēks nedrīkst pārsniegt 60 mārciņas ". Izmaiņa lai padarītu noteikumus līdzīgākus ar citu lokšaušanas asociāciju noteikumiem, kā arī lai samazinātu ievainojumu iespējamību ar ekipējuma nolietošanos, kas radusies sakarā ar lielu loka atvilkšanas spēku. (spēkā visiem loku stiliem)

5)Veikt stilu reorganizāciju. `Viss pilnīgi savādāk, tiesa, gan sistematizētāks. Īsi izdalīt piecas grupas : Freestyle, Bowhunter, Barebow, Traditional, Historical, un zem katras grupas izdalīt trīs apakšgrupas, kurās tiek izšķirtas ekipējumu atšķirības. Paralēli tam izdalīt sacensību(competitive) lokšaušanu un izklaides(recreative) lokšaušanu


6)Priekšlikums Barebow klasei aizliegt stabilizatorus, līmeņrāžus un atvilciena garuma mērītājus. izmaiņa paredzēta lai vienādotu noteikumus ar citām lokšaušanas organizācijām.

7)Priekšlikums Bowhunter daudzpunktu tēmēkļiem atļaut līmeņrādi, jo bez līmeņrāža no visa piedāvājuma ir tikai 6% no šādiem tēmēkļiem.

8)Atļaut 2-daļīgos longbow, lai būtu vieglāka trasportēšana. Divdaļīgam longbow nav priekšrocību pār viengabala.

9) Longbow stila aprakstā ieviest punktu - atļauts tikai viens iegriezums stiegras turēšanai uz katra pleca. Priekšlikums iesniegts, jo tehniskajā komisijā pirmo reizi iesniegts loks ar 2 iegriezumiem.

10) longbow klasi pārtaisīt par Modern Longbow. Teksts ir garš bet īsi doma šāda : mūsdienās longbowus taisa no `mūsdienu materiāliem un loki vairs nav ne tuvu tam, kas bija sākotnēji domāts ar longbow klasi. Piedāvājumi:
*atļaut loku no jebkādiem materiāliem, kam stiegra neskaras vairāk kā 10mm pie pleciem.
*atļaut loga iegriezuma pāri pus lokam.
*aizliegti paplidpievienojumi sakarā ar stabilizēšanu, līmeņa noteikšanu uc.
*atļaut jebkura materiāla bultas, jo lokus taisa no moderniem materiāliem, kādēļ ierobežot bultas.
*noņemt ierobežojumu šaut ar vidusjūras atlaidienu atļaut jebkādu atlaidienu ar ierobežojumu, ka rādītājpirkstam jāskaras pie bultas.

attiecīgi papildus vēsturisko loku klasi pārdēvēt par primitīvo loku klasi, kas ietertu arī tos longbowus, kas nav tik mūsdienīgi.

11)Atļaut longbow klasē bultām būt dažāda garuma 2.5cm robežās,aks atļautu izmantot bultuuzliekot uzgali, jā tā nolūzt pie uzgaļa.
Priekšlikums izteikts tādēļ, ka lokšāvēji dēļ striktā noteikuma, ka bultām jābūt vienāda garuma, sāk izmantot nelegālus uzgaļus un kociņus ar stiprinājumu priekšējam bultas galam, ko nevar noteikt tehniskajā komisijā.

12)Sacensībās, kur ir mērķī ir 2 zvēri ieviest 2 mietiņus, lai nebūtu neskaidrību pa kuru zvēru šāva un nekavētu pagastu.

13) bultas pieskārienu augstāko punktu zonai uzskatīt par augstākajiem punktiem. Noteikumu vienādošana ar citām lokšaušanas organizācijām.

14)Ieviest bonusu punktu zonu (1 papildus punkts) Animal Round mērķos iekš sirds zonas, kas dotu papildus punktu, ja trāpīts. ASV tiek izmantots un rada papildus sacensību Freestyle un Bowhunter klasēs.

15)Animal Roundā(3bultu roundā) izmainīt punktu skaitīšanu uz skat bildi. Priekšlikums iesniegts, lai izlīdzinātu punktu piešķiršanas līdzsvaru starp Kill un Wound dažādos roundos.


16)3D standart roundā izmainīt punktu piešķiršanu. Skat bildi. Priekšlikums iesniegts, jo labāk būtu atalgot 1-mo bultu vairāk, jo tiek minēta distance, otrā bulta ir jau korekcija.


17)Indoor roundā trāpījumus X rakstīt tikai, ja bulta ir pilnībā visa iekš X riņķa. Priekšlikums iesniegts lai paceltu grūtības pakāpi, jo bieži tiek izšauti "perfektie roundi" (visi X)

18)ieteikts Short Filnt Round, galvenā ideja : parastais flint round izmanto tālākas distances kā 18 metri. Šo var noorganizēt arī tur kur nav pieejama tālāka distance t.i. iekļaujas 18 metros, jeb 20 jardos.


19)Ieviest STAR klases apbalvojumu, ja 4x 2 gadu laikā izšautais rezultāts ir 95% no pasaules rekorda. Double star, ja šie rezultāti ir 47,5 no pasaules rekorda.Pēdējo reizi labojis JānisS Svētdena 29 Jūlijs 2012, 08:04; labots 1 reizi

_________________
avatar
JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar :
Postu skaits : 718

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: IFAA nākamās sanksmes priekšlikumu apskats

Post  JānisS on Piektdiena 27 Jūlijs 2012, 23:12

Par rekordiem es labprāt padiskutētu, jo es uzskatu, ka nav iemesla tos nereģistrēt, kaut vai tikai mūsu valsts ietvaros, jo Latvijā mēs šaujam pārsvarā nezināmas distances. Piedevām ieteikums no manis būtu izdalīt Unmarked 3D Animal Round kā savu disciplīnu un reģistrēt rekordus Latvijā un Latvijas šāvējiem. Noteikumos tāda nav, jo animal round jāšauj pa plakanajiem, kuriem zona ir mazāka. Lai cik dīvaini nebūtu tas ir izplatītākais sacensību veids ko šaujam Latvijā, tad kādēļ lai mēs nereģistrētu Latvijas rekordus?

_________________
avatar
JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar :
Postu skaits : 718

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: IFAA nākamās sanksmes priekšlikumu apskats

Post  Jānis Bērziņš jun. on Piektdiena 27 Jūlijs 2012, 23:29

Domāju, ka priekš savas zupas rekordus varam skaitīt.

Kamdēļ mainīt punktu par līnijām iekš indoor? Vai nav vieglāk zonu samazināt?

Interesanti vai aizklapēs koka bultu bodīti un dos mums visiem alumīnijus šaut.

Tā uzgaļu lieta gan stulba šķiet. Vai tos implantus nevar uz svara kkā paķert? Jo kādā punktā vajadzētu lūzt lineāram kāpumam/kritumam.
avatar
Jānis Bērziņš jun.
Moderators

Male Dzīvoju : Sigulda
Klubs : Stiegra
Šauju ar : Falco Trophy with carbon 70'' 35lbs.
Postu skaits : 922

http://skstiegra.wordpress.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: IFAA nākamās sanksmes priekšlikumu apskats

Post  Agate on Sestdiena 28 Jūlijs 2012, 18:42

man viņu domu gājiens patīk.
nu varbūt izņemot to longbow+jebkaadas bultas, jo tad visi momentā paries uz karbonu un koka bultas izzudīs kā suga (izņemot vēsturiskajam-> primitīvajam, ar kuru tāpat reti kurš startē)

_________________
Field archery forever!
avatar
Agate
Admins

Female Dzīvoju : Āgenskalnā
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : Kompaktloku, dažreiz arī ar tradicionālo
Postu skaits : 2171

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: IFAA nākamās sanksmes priekšlikumu apskats

Post  Agate on Sestdiena 28 Jūlijs 2012, 20:04

par rekordu registresanu ir jāizlemj kādā oficiālā sanāksmē - piem. federācijas valdes sapulcē. a līdz tam to vajag iesniegt (rakstiski) oficiālā iesniegumā ar parakstiem.

_________________
Field archery forever!
avatar
Agate
Admins

Female Dzīvoju : Āgenskalnā
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : Kompaktloku, dažreiz arī ar tradicionālo
Postu skaits : 2171

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: IFAA nākamās sanksmes priekšlikumu apskats

Post  JānisS on Sestdiena 05 Janvāris 2013, 05:28

Tātad ir jauns gads un ir jauni noteikumi ar visām izmaiņām.

Nekas radikāls netika pieņemts.

Izmaiņas īsi:

*) "Z" mērķis un 35mm jāliek 4 gabali (ko mēs jau darijām)

*)Longbow tagad var būt no jebkāda materiāla un divdaļīgs, saliekams kopā roktura daļā.

*)Pārskatīti profesionālu stili

*) mērķos nr1. un nr15 jāmaina šaušanas secība, kā arī mietiņa puse.

*)"zvēru raundos" jābūt 2 mietiņiem katrā šaušanas pozīcijā, lai var šaut pa 2.

*)šāvējs kam nav pietiekami rezultātu, lai būtu klasificēts, sacenšas attiecīgo sacensību sava stila augstākajā pārstāvētajā klasē.

_________________
avatar
JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar :
Postu skaits : 718

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: IFAA nākamās sanksmes priekšlikumu apskats

Post  georgs on Svētdena 06 Janvāris 2013, 01:16

Esmu gatavs iet kopsolī ar laiku, un februāra Pukstu aplī eksperimentālā nolūkā Tēvzemes apstākļos katram zvēram nolikt divus paralēlus mietiņus. Te gan ir neliels apgrūtinājums, jo Pukstu nelīdzenais reljefs liedz izlikt divus precīzi paralēlus mietiņus visos mērķos. Mans ierosinājums ir šāds: katra grupa vienojas vai šaut no abiem, vai viena mietiņa. Galavārds piederēs kapteinim. To es ierakstīšu nolikumā. Protams, mani interesē arī 3D labākie sasniegumi. Neoficiāli tos reizēm rēķinām arī mēs paši, bet tas līdz šim ir bijis tikai sarunu līmenī. Man ļoti imponē Jāņa ideja. Es nezinu, vai LLŠF valdi tādas lietas interesē, tāpēc šajā lauciņā nebraukšu. Bet neoficiāli esmu gatavs labākos sasniegumus reģistrēt sākot no PA 9, tos vienlaicīgi ieskaitot LB reitingā.
avatar
georgs
Moderators

Male Dzīvoju : Baloži
Klubs : Ķekavas šautra
Šauju ar : LB
Postu skaits : 672

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: IFAA nākamās sanksmes priekšlikumu apskats

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 07 Janvāris 2013, 11:59Neoficiāli var skaitīt ko grib, cik grib un kas grib! Twisted Evil Oficiāli LLŠF Valdei ir jāraksta iesniegums! Cool

_________________
Tādi kā es bija un būs, bet loka šaušana kā Olimpiskais sporta veids paliks!!! lv
avatar
Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Postu skaits : 5992

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: IFAA nākamās sanksmes priekšlikumu apskats

Post  Sponsored content


Sponsored content


Atpakaļ uz augšu Go down

Atpakaļ uz augšu


 
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā