LLSF kalendārs 2013 WA

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

LLSF kalendārs 2013 WA

Post  Janis Apsitis on Pirmdiena 17 Septembris 2012, 15:49

Turpinot pēdējā topikā par Pirmajiem Startiem aizsākto diskusiju - šeit ir tas, kā es domāju kā lietam jābūt attiecībā uz WA (Fita) sacensībām Latvijā nākošgad:

Man jau sen gribējās uzrakstīt savas domas par sacensībām Latvijā no sērijas "Ja es būtu karalis".

IFAA

Pirmkārt par vienu jomu, kur es domāju ir panākts milzīgs progress un nemaz nav jāraizējas. Tā ir IFAA. Manuprāt esošā situācija ar vairākiem aktīviem klubiem ar pietiekoši plašu ģeogrāfiju un lielo sacensību organizatoru, dalībnieku un sacensību klāstu ir vienkārši lieliska. Cik nu man no malas izdodas novērtēt - es domāju nav nekā labāka kā sacensīties 15-20 vai pat lielākā konkurencē (kā tas novērojams LM klasē), kur katram ir ar ko sacensties - cīņas notiek par visām vietām - no pirmās līdz pēdējai. Liekas cilvēki pārsvarā arī ir konsolidējušies uz Longbow, nevis cīnās paši ar sevi kādā no miljons loku tipu klasēm - un tas ir pareizi un apsveicami. Es domāju izcīnīt 6. vietu tādā konkurencē, kāda tā bija, piemēram, Latvijas Čempionātā šogad - ir daudz lielāks prieks, nekā zeltu apsteidzot... nevienu. Protams, domāju ar loka medību attīstību Latvijā noteikti būs būtisks papildinājums arī kompaktloka klasēs - jo tieši sacensības ir labākais veids kā iegūt nepieciešamās iemaņas pirms kādam tiešām doties uzbrukumā īstiem zvēriem. Tā kā šeit es domāju situācija ir lieliska. Jāsaglabā LČ un BČ federācijas paspārnē un jādod iespēja klubiem organizēt lieliskas un dažādas sacensības atbilstoši to iespējām un vēlmēm.

WA (FITA)

Vispirms par labo. Labais ir tas, ka vismaz 2 vietās Latvijā ir novērojama būtiska tehniska attīstība. Gan Amazoņu Pļava gan Ventspilnieku šaujamlauks uzlabojas ik dienas - un šobrīd tiešām varam runāt par vismaz 2 bāzēm Latvijā, kur nekas netraucē trenēties, trenēties un vēlreiz trenēties. Un organizēt pietiekama izmēra sacensības mūsu reģionam vasaras sezonā. To pašu var teikt par lielisko Ventspils Olimpisko centru ziemas mačos. Un sacensību pati organizēšana manuprāt ir labā līmenī - to noteikti var teikt par Latvijas un Baltijas Čempionātiem.

Bet. Manuprāt vismaz vasarā sacensības ir vienkārši par daudz. Tādēļ arī mazais dalībnieku skaits. Esmu jau vairākkārt izteicies, ka pie situācijas, ka mūsu kaimiņi arī organizē daudz sacensību - manuprāt vērtīgāk būtu samazināt Federācijas organizēto sacensību skaitu, bet koncentrēties uz to kvalitatīvu uzlabošanu piesaistot vairāk savējo un ārzemju šāvēju. Un, ja nu kādam trūkst sacensības - sakāpjam 4 cilveki mašīnā - 200-300km un esam leišos vai igauņos un šaujam pēc sirds patikas bez visas ņemšanās ar organizēšanu). Nu jau vairākus gadus LV nav bijis neviens FITA šāvējs no tālākas zemes kā Lietuva un Igaunija. (Ok - bija Poļi ziemas čempionātā) - bet mūsu zemes novietojums un iespējas noteikti ļautu piesaistīt visa reģiona šāvējus - sākot ar somiem un beidzot ar poļiem, nemaz nerunājot par krieviem un baltkrieviem. Es personīgi domāju, ka ir nepieciešamas vismaz vienas sacensības ziemā (potenciāli Baltijas Ziemas Čempionāts Ventspilī ar labām tradīcijām) un potenciāli Riga Open vasarā, kas varētu kļūt par patiesi nopietniem mačiem ar vismaz Jarvakandi Open tuvinātu dalībnieku skaitu.

Mans piedāvājums LLSF kalendāram ir šāds:

Latvijas Ziemas Čempionāts. LZČ saglabājams esošā formātā un, ja nerodas jaunas idejas vai iespējas – organizējams viesmīlīgajā Ventspilī esošajā formātā. Vēlams pirms BČ, lai ziemas sezona sasniedz savu maksimumu BČ.

Baltijas Ziemas Čempionāts.
(Baltic Indoors) BZČ veidojams par galvenajām ziemas sacensībām Baltijas Regionā. Organizējams Ventspilī ar mērķi piesaistīt maksimāli spēcīgu dalībnieku sastāvu. Kalendāra izveidei jāņem vērā galvenās ziemas sezonas starptautiskās sacensības – nedrīkst sakrist/traucēt, bet vēl labāk jābūt neilgi pirms Brelin Open vai Nimes, lai spēcīgājkie sportisti izmantotu mūsu sacensības kā sagatavošanās mačus pirms Pasaules līmeņa startiem. Jāpiesaista papildus sponsoru līdzekļi un mači jāveido maksimāli atraktīvi. Jāstrādā, lai piesaistītu ne vien Baltijas valstu, bet arī Somijas, Zviedrijas, Polijas, Baltkrievijas, Krievijas sportistus.

Rīgas Ziemas Kauss (Riga Indoor) Gadījumā, ja atkārtoti izdodas piesaistīt ievērojamus līdzekļus no Rīgas Domes – apsverama iespēja LČ organizēt Rīgā atbrīvojot „līdzekļus” un entuziasmu BZČ organizēšanai Ventspilī. Manuprāt nav nekāda konflikta, ja LZČ tituls tiek izcīnīts sacensībās, kurās iespējams cīnīties arī par Rīgas Kausu. Tas dod iespēju mačus organizēt nozīmīgākus, ar labāku balvu fondu un lielāku dalībnieku sastāvu. Tas arī nepārslogotu ziemas sezonu ar pārāk daudz sacensībām un dotu iespēju apmeklēt nozīmīgakās ziemas sezonas sacensības tuvakajās ārvalstīs. Bez tam – ir naivi cerēt, ka mūsu ārzemju viesi divas reizes ziemas sezonā brauks uz Ventspili, bet vienreiz uz Ventspili un vienreiz uz Rīgu – tas gan ir iespējams. Ieguvums – maksimāli spēcīgs sacensību sastāvs un apmeklējums.

Sezonas atklāšana.
Pavasarī iegūt sacensību pieredzi ir nozīmīgi – šīs sacensības ir saglabājamas. Izmantojot Kurzemes izdevīgāko klimatisko situāciju – piedāvāju sezonas atklāšanu nosaukt par Ventspils Kausa izcīņu un organizēt jaunajā Ventspils stadionā. Šo sacensību mērķis – maksimāli sagatavot sportistus gaidāmajai vasaras sezonai.

Federācijas kauss.
Manuprāt šīs sacensības savu potenciālu ir izsmēlušas un ir likvidējamas. Pavasara mēnešos ir pietiekoši sacensības tuvākajās ārzemēs, kurās iespējams iekrāt sacensību pieredzi daudz labākā un izdevīgākā līmenī nekā nodarbojoties ar organizēšanu un tad sacenšoties 5 vīru konkurencē savā starpā.

Rīgas Kauss (Riga Open) – Baltijas Čempionāts. Organizējams kā lielākās vasaras sezonas sacenības Baltijas Reģionā apvienojumā ar Baltijas Čempionātu. Mans plāns ir, ka pie situācijas, ka ir iespējams turpināt piesaistīt Rīgas Domi sacensību organizēšanai – šīs sacensības ir jāorganizē datumos, kad Rīgā notiek vai nu Rīgas Pilsētas Svētki (visticamāk 16.-18. augusts 2013, kas diemžēl vai par laimi sakrīt ar Wroclavas Pasaules Kausa posmu) – vai arī Rīgas Sporta Nakts (Visticamāk Jūnija sākums) ietvaros. Es domāju, ka ir pienacis laiks, lai arī loka šaušanas fināli notiktu Rīgas centrā un vēlams prožektoru gaismās. Bet, tā kā tikai ar lokšaušanu piesaistīt daudz cilvēku ir neiespējami – mums ir jāiekļaujas kādā no „svētkiem”, kas Rīgā sapulcina desmitiem tūkstošu cilvēku. Pie tam – arī pilsētai ir izdevīgi paplašināt svētku programmu – un daudz vieglāk piešķirt atbalstu šāda pasākuma ietvaros. Bez tam – ir daudz vieglāk uzaicināt cilvēkus pie mums ciemos, ja tie zin, ka, kamēr paši šaus kvalifikāciju – pilsētā būs plaša kultūras/sporta programma, kur sievas, bērni, gimenes utt varēs veiksmīgi pavadīt dienu. Un tad uz finaliem – visa lokšāvēju saime varētu sapulcēties pilsētas centrā – un jau nakts gaismā cīnīties par medaļām. Organizējot 17. augustā (ja tad tiešām notiks Rīgas Svētki) ir iespēja nošaut 2 zaķus – jo pie zināmas reklāmas es domāju ir iespējams piesaistīt dažus arī PK posma Wroclavā dalībniekus, kas zaudējuši cīņas Polijā iespējams būtu gatavi izmest 600km līkumu līdz Rīgai, vai arī pa ceļam uz mājām (Skandināvija, Baltija) piedalīties mūsu mačos.

Latvijas Čempionāts. Saglabājams nemaināmā formātā. Man liekas ļoti simpātiski, ka ir tradīcijas. Mums to nav daudz. Šī ir. Jāsaglabā un jāsaudzē.

Sezonas noslēgums. Manuprāt arī nav nepieciešams. Galu galā – būtu tikai normāli, ka Latvijas Kausa sezona tiek noslēgta un pēdējās cīņas notiek LČ, nevis daudz maznozīmīgākās sezonas noslēguma sacensībās. Pie tam – Igauņos un Leišos ir vairāki lieliski mači tieši sezonas noslēgumā (ABC FITA, Čerņauska kauss, Sniega Spēles). Nav jēgas konkurēt.

Šādas ir manas domas par kalendārajiem mačiem.

Pirmie starti. PS tomēr ir sevi tik labi pierādījuši, ka ir jāsaglabā gandrīz nemainītā veidā. Tas, ka ir pa brīdim tajos piedalās kāds, kam tur nevajadzētu piedalīties ir skaidrs. Bet daudz vērtīgāk ir tas, ka tā ir lieliska iespēja jaunajiem un mazajiem sacensties savā starpā. Un izbaudīt tos apstākļus, ko izbauda „augsta līmeņa sportisi” . Domāju jasaglabā prakse, ka šie mači notiek kopā ar lielajiem kalendārajiem mačiem. Ja kāds pārak regulāri atņem mazajiem konfektes – nu pasmejamies par viņu (gan jau Monks un vēl daži mēli aiz zobiem neturēs) un viss pats no sevis noregulēsies. Domāju drīzāk ir jāpalīdz un jāiedrošina veikt to lēcienu uz lielajiem mačiem, nekā jākaunina. Un sevišķi ziemā šaujot 18 un 25m nav arī nepieciešama tik dārgā tehnika un dārgās bultas - tas ir brīdis, kad jāintegrē maksimāli daudz dalībnieku lielajos mačos. Bet fakts, ka tiko pirmajos startos bija vairāk dalībnieku nekā LČ – patiesībā jāpriecājas. Aug jaunā paaudze. Un aug gan Rīgā, gan Ventspilī, gan Cēsīs un citur. Lai tik aug un attīstās. Atbalstīsim un palīdzēsim.

Klubu sacensības. Organizējamas cik nu daudz ir spēks un cik nu labi sanāk. Jāmācās no IFAA. Tur liekas sasniegta gan dažādība, gan apjoms, gan arī kvalitāte. Ari WA manuprāt šis jaturpina. FITA EXTREEME, Odizones Kauss utt. manuprāt ir laba doma. Protams – jāskatas, lai organizējot kautko nepārsātinam kalendāru un nesanāk 3 „sūdīgi” mači, kuru vietā pareizi ieguldot spēkus un enerģiju būtu vaŗējuši noorganizēt 1 lieliskus.

Latvijas Kauss. Princips un punktu sistēma manuprāt beidzot ir lieliska. Bet manuprāt būtu tikai pareizi ietvert arī vismaz vienas ārzemju sacensības, lai stimulētu sportistus nevārīties savā sulā. Labākie ārzemju mači ir Jarvakandi Open. Posmi:
1. Latvijas Ziemas Čempionāts
2. Baltijas Ziemas Čempionāts
3. Rīgas Ziemas Kauss (ja netiek apvienots ar LČ)
4. Sezonas atklāšana
5. Jarvakandi Open (Igaunija)
6. Rīgas Kauss (Baltijas Čempionāts)
7. Latvijas Čempionāts

Janis Apsitis

Male Dzīvoju : Riga, Jurmala
Klubs : Amazones
Šauju ar : Hoyt Formula Prodigy 25" + Hoyt Quatro 40# Medium
Piereģistrējos : 21.05.08
Postu skaits : 1200

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: LLSF kalendārs 2013 WA

Post  JR on Pirmdiena 17 Septembris 2012, 17:02

Es arī domāju, ka ir par daudz sacenšanās. Un par maz trenēšanās un kļudu meklēšanas. Un iesācējiem jāšauj savā konkurencē.

JR

Male Dzīvoju : Rīga
Piereģistrējos : 22.08.11
Postu skaits : 954

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  LuckyFOX_Marina Rjabkova on Pirmdiena 17 Septembris 2012, 17:35

Paldies Jāni, par lielisku domas izklāstu. Lielāko ties es tev piekritu.

Par IFFA, piekritu, viss notiek un viss ir forši. Bet tur vēl ir ko strādāt un strādāt. Protams turpmāk arī gribētos kulākā skaitā redzēt olimpiskos lokus IFAA sistēmā, gan FS, gan BB gan BH. Trases tadag sarīko labas (ar retiem izņēmumiem) VAR ar olimpisko iziet cauri bez problēmām. Vismaz Field un Hunter noteikti! Ir IFAA savs labum un īpaša pieredze, tieši šaušanas pieredze!

Par WA

Par "Sezonas atklāšanu" un "Federācijas kausu" - piekritu Jānim, no vienām tiešam varam atteikties. Piedāvātu atstāt "Federācijas kausu" bet rīkot sezona atklāšanas datumos.

Par sezonas noslēgumu - arī piekritu.....LČ manuprāt labāk noslēdz sezonu:))

Par Pirmiem startiem........es arī domāju ka nevajag neko ierobežot, ja cilvēks jūt ka ir vēl pirmo startu līmenī, lai šauj kaut līdz ...visu mūžu. Un cik reizes pēc kārtas var ieņemt pirmo vietu un krāt diplomu kaudzi? Agri vai vēlu gribās vairāk......Un nav īsti nav skaidrs, ka cilvēks var izpildīt normatīvu, ja vienmēr šauj MPS???? Lai izpildīt vismaz trešo, viņam taču kaut kur citur?????Vai tad nē????

Par Latvijas kausu gan es tev, jāni, nepiekritu, manuprāt tam jābūt no Latvijas sacensībām.

Un Rīga Open (vasaras) un Baltijas čemp. tas tomēr ir divas dažādas lietas un jāatstāj abi:)

Mikstimus, komandšaušanu - šos es gan gribētu nāk.g. varāk:) vēl vairāk, vēl....)))))))

LuckyFOX_Marina Rjabkova

Female Dzīvoju : Rīga
Šauju ar : W&W RCX-100
Piereģistrējos : 11.07.09
Postu skaits : 739

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Janis Apsitis on Otrdiena 25 Septembris 2012, 12:01

Vispār jau skumji, ka par totāliem sīkumiem (vai drīkst publicēt uzvārdu un rezultātu internetā utt) šeit izvēšas nedēļām ilgas diskusijas, bet par kautko tik nopietnu kā kalendārs un sacensības - vienīgi Marina ir izteikusi savu viedokli. Laikam tomēr mans garadarbs bija par garu un citiem nav vēlēšanās tajā iedziļināties. Tāda dzīve. Bet tik un tā - turpinājums seriālam "Ja es būtu karalis".

MIX un KOMANDŠAUŠANA
(paldies Marinai, ka atgādināji).

Kaut arī starptautiskās sacensībās (EČ un kur nu vēl PK vai PČ) Latvijas izlasei tās šī brīža spēkā ir ļoti limitētas iespējas iekļūt turnīrcīņās (izņemot meitenēm pie zināmas veiksmes un maksimāli labākā sastāva) - tomēr tieši komandu sacensības un MIX, manuprāt, ir aizraujošākais loka šaušanas elements. Ne velti - nereti pēc ārzemju mačiem, kur esam šo izbaudījuši - tieši Mix un komandu šaušana ir sniegusi vislielāko emocionālo prieku un gandarījumu. Tieši tur nereti nomināli švakāki šāvēji pēkšņi rāda brīnumus (piem. Oxis šovasar Lietuvā Mixā ar Edžu), kas palielina iespējas izbaudīt lielisku sacensību un finālu atmosfēru arī tiem, kam individuāli parasti ir jācīnās par vietām tabulas lejasgalā. Komandas šaušanas ļauj izbaudīt to ko nozīmē palīdzēšana vienam otram (ar ko mums ir milzu problēmas, manuprāt), tā trennē disciplīnu un atbildību tādā līmenī, ko individuālos mačos ir grūti sasniegt. Bet reālie apstākļi ir tādi, ka par komandu šaušanu olimpiskā loka un īpaši kompaktloka klasēs šobrīd LV sacensībās runāt nav iespējams. Tam nepieciešami vismaz stabili 15-20 dalībnieki katrā klasē, lai radītu zināmu intrigu komandu starpā. Tāds dalībnieku skaits Latvijā šobrīd ir grūti nodrošināms. Tas iespējams tikai galvenajos Baltijas mačos - Jarvakandi Open un es ceru arī Riga Open un/vai Baltijas Čemionātā. Tur arī par šo iespējams domāt.

BET. Mix sacensības, savukārt, ir daudz piemērotākas mūsu apstākļiem. Praktiski visos mačos būtu iespējams sastādīt vismaz 6-8 pārus MIX sacensībām, kas nodrošina pietiekoši kompaktu, bet parī pietiekoši aizraujošu turnīru. Tieši MIX manuprāt ir tā forma, kurā Latvijai pie sportiskā līmeņa attīstības ir vislielākā iespēja uzspīdēt arī starptautiski - sagatavot 1 sievieti un 1 vīrieti labā formā ir nesalīdzināmi vieglāk, kā 3 sievietes vai vīrus. Piemērams kompaktloka kategorijā, ja kāds no vīriem kaut nedaudz pietuvotos kautkādam līmenim - mēs stabili būtu ļoti tuvu Eiropas vidējam līmenim - Jūlija jau ir tajā līmenī - un pie zināmas veiksmes varētu cīnīties vismaz par
9nieku vai pat 4nieku, kā to dara Vladas un Jeļena Lietuvā. Arī Olimpiskajam lokam, kaut arī uzdevums ir grūtāks, pie zināma līmeņa pieauguma, tas manuprāt būtu iespējams.

Tādēļ sportiskā līmeņa un komandas gara uzlabošanas un sacensību prieka un pozitīvu emociju iegušanas vārdā es ierosinu:

1. Vismaz daļā no LLSF oficiālajām sacensībām iekļaut MIX komandu šaušanu oficiālajā sacensību programmā.
2. Latvijas Kausa ieskaitē izveidot atsevišķu sadaļu MIX komandām, lai radītu sezonā intrigu un pozitīvu sāncensību starp sportistu komandām.

Lai mums visiem veicas.

Janis

Janis Apsitis

Male Dzīvoju : Riga, Jurmala
Šauju ar : Hoyt Formula Prodigy 25" + Hoyt Quatro 40# Medium
Piereģistrējos : 21.05.08
Postu skaits : 1200

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Otrdiena 25 Septembris 2012, 12:45

Domāju, ka tev jaņem karogs rokās, jāuztaisa anketa ar skaidri noformulētiem jautajumiem/izmaiņām un piespiedu kārtā liec visiem viņas reģistrējoties tuvākajās 2-3 sacensībās aizpildīt.

Es izlasīju visu, bet mani tas īpaši neskar, tadēļ arī neko nesaku. Jā man idejas un ieteikumi būtu, bet vajag jau zināt ko domā tie, kurus tas skars tieši un bieži - tos kas piedalās regulāri katru reizi. Un forumā te šie cilvēki parādās ne visi un reti...

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 25 Septembris 2012, 13:13

Janis Apsitis rakstīja:Vispār jau skumji, ka ... par kautko tik nopietnu kā kalendārs un sacensības - vienīgi Marina ir izteikusi savu viedokli. Laikam tomēr mans garadarbs bija par garu un citiem nav vēlēšanās tajā iedziļināties...

Nebaidies ne mirkli!!! Twisted Evil Treneru-tiesnešu padome tur pirkstu uz pulsa un daudz kas no publiskotajām idejām atradīs gan savu vietu oficiālajā sacensību kalendārā, gan sacensību nolikumos. Twisted Evil Turpiniet vien izpausties!!!

bigok

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5236

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  LuckyFOX_Marina Rjabkova on Otrdiena 25 Septembris 2012, 13:15

Apsīti, kāds tev bija e-pasts? es uztaisīšu uzmetumu anketai un vakarā tev aizsūtīšu.

Un vispār, runājot par anketām un aizpildīšanu, tad var arī klubā to darīt! Lielākā daļa no WA sistēmas šāvējiem taču ir no Amazoņiem!

LuckyFOX_Marina Rjabkova

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  LuckyFOX_Marina Rjabkova on Otrdiena 25 Septembris 2012, 17:00

JānisS rakstīja:
Es izlasīju visu, bet mani tas īpaši neskar, tadēļ arī neko nesaku. Jā man idejas un ieteikumi būtu, bet vajag jau zināt ko domā tie, kurus tas skars tieši un bieži - tos kas piedalās regulāri katru reizi. Un forumā te šie cilvēki parādās ne visi un reti...

Īpaši neskar? Nu ka to ņem.....ja piemēram, izbalsos ārā Riga open indoor, vai citus indorus....tad tu no WA sistēmas vispar izkritīsi)))) vai nāksi šaut 50m.....Vai šausi tikai miksus.....tev tiešām tas īpaši neskar?)))))))
Nu par to, ko tu raksti tālāk, tad jāpiebilst gan, ka tieši cilvēku skaitu "kuri piedalās regulāri un bieži" MĒS VĒLAMIES PALIELINĀT! Tāpēc mums ir svarīgi saprast, kāpēc nešauj tie kuri nešauj, nu kā var šo situāciju mainīt:)
Un visas idejas priekš apspriešanas der:))))

LuckyFOX_Marina Rjabkova

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Agate on Otrdiena 25 Septembris 2012, 21:46

ar Riga OPEN ir viena mazmziitina pronleema: ja Rigas dome naudu iedos, sacensiibas buus, ja neiedos - nebuus. tas ir konkurss un projektu iesniegsanas pasaakums...

Agate
Admins

Female Dzīvoju : Āgenskalnā
Šauju ar : Kompaktloku, dažreiz arī ar tradicionālo
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 1705

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  BērziņšJānis on Piektdiena 28 Septembris 2012, 14:58

Labdien

Varbūt Sigulda var piedāvāt WA vienu ziemas(18m vai 25m) un vienu vasaras(70m vai 50m). shavejs darts 3rd

BērziņšJānis

Male Dzīvoju : Laukiem
Piereģistrējos : 21.07.12
Postu skaits : 118

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 09:44

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Atpakaļ uz augšu