Iesācējs loku veidošanā.

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Iesācējs loku veidošanā.

Post  Viesis on Sestdiena 20 Oktobris 2012, 14:07

Sveiki!

Es esmu nolēmis izveidod savu pirmo loku, taču man daudzas lietas ir vēl neskaidras.
Šur tur internetā jau pameklēju dažādu info kā un ko darīt... taču man problēma jau rodās pie koka izvēles.
Man te pat pie mājas ir mežs. Es tur pastaigāju un pagaidām tur esmu redzējis - bērzus, lazdas, kļavas, priedes un egles... šie koki tur aug masveidā.

Parcik biju domājis, ka visu jau sākšu darīt biju nozāģējis jau apmēram 1.5 - 2 m garu lazdu.. diametrā apmēram 7 - 8 cm, taču palasot šeit citas tēmas sapratu, ka laikam tas neder, jo šķiedrām jābūt taisnām?

Vai kāds man varētu iztāstīst, vai šis koka gabals man derēs vai man jāmeklē citu.. un varbūt pavisam citu koku ?

Paldies.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Iesācējs loku veidošanā.

Post  JānisS on Sestdiena 20 Oktobris 2012, 15:51

ja tuņemsi zaļu no meža, tev viņu vajadzēs žāvēt, un piedevam tā lai nesaplaisā...

Andris M taisīja pats loku pēc "Dari pats" raksta un ņēma dēļus no veikala. Protams viņš atrada vietu, kur varēja izrakāties pa dēļu čupām, jo meklēja dēļus ar attiecīgu šķiedru. Viņš forumā arī ienāk, cerams ja pamanīs šo tēmu, tad uzrakstīs stāstu par koka izvēli.

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Girts on Sestdiena 20 Oktobris 2012, 19:36

te ir links uz zurnala Dari Pats PDF failu kur ir smuki apstastits uz sabildets ka top loks.

http://daripats.lv/sites/default/files/DIY_Loks_2005_08_3.pdf

Girts

Male Dzīvoju : Grobiņa
Klubs : Lindales uguns
Šauju ar : Loku
Piereģistrējos : 09.04.10
Postu skaits : 46

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Sestdiena 20 Oktobris 2012, 22:47

liels paldies par dari pats rakstu.. kad būs brīvāks laiciņš izlasīšu

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Svētdena 21 Oktobris 2012, 18:01

Taču tomēr.. es biju domājis, ka ir iespējams visu izgatavot ar savām rokām.. nepērkot neko?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Agate on Svētdena 21 Oktobris 2012, 22:05

Var protams mēģināt, bet garantēju ka pēc max 100 šāvieniem (ja ne uzreiz, ko viņi parasti dara) tavs loks būs salūzis un būs jāveido jauns un tā bez sava gala kamēr viss prieks pāries Rolling Eyes

Agate
Admins

Female Dzīvoju : Āgenskalnā
Šauju ar : Kompaktloku, dažreiz arī ar tradicionālo
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 1706

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Svētdena 21 Oktobris 2012, 23:07

taisīt protams var, bet tad pameklē internetā par to kā atrast un žāvēt koku, uz to aiziet ap mēram gads. Ja tu taisīsi no tiko atrasta un slapja, viņam nebūs tā atsperība un zaudēs to pašu kas ir. un vēl žūs un lieksies, galīga pakaļa tā teikt.

Otrs ir tillerings - loka izliekuma formas veidošana. Internetā daudz info.

Draugos atrodi - Māris Zvērs, viņš taisa kaut ko tādu ko tu gribi, bet diez vai viņš pats cērt kokus lokiem. Pajautā viņam pašam.

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 19 Decembris 2012, 21:55

Viens piedāvā taisīt lokus no koka roktura un saplākšņa pleciem, tāds darbotos normāli? vienkārši gribās savu pirmo loku pēc iespējas lētāku, jo ja nu tomēr neaizies tā lieta. Lietotu nav izdevies atrast, varbūt ja kāds var izlīdzēt ar info, labprāt uzklausīšu.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Ceturtdiena 20 Decembris 2012, 00:07

Jautājums cik nopietni gribi šaut, ja savā pagalmā dažreiz, būs jau ok. Bet ja gribi saprast vait as tev interesē, vari jau atnākt uz kādu klubu un apskatīt ko un kā tur dara.

ieliec sludinājumu iekš "pērk" , reizēm tur kāds piedāvā ko lētu no saviem vecajiem lokiem.

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Fergusons on Piektdiena 21 Decembris 2012, 11:11

Agate rakstīja:Var protams mēģināt, bet garantēju ka pēc max 100 šāvieniem (ja ne uzreiz, ko viņi parasti dara) tavs loks būs salūzis un būs jāveido jauns un tā bez sava gala kamēr viss prieks pāries Rolling Eyes

Nav tik traki ar to izturību! Re, ar pēdējo, ko uztaisīju no oša+bambusa, esmu izšāvis ne vienas vien sacensības! Un tīri sekmīgi!
Ja interesē bambuss, skatieties šeit: http://panta.lv/index.php?route=product/search&filter_name=bambuss

Fergusons

Klubs : Savage Archer
Piereģistrējos : 17.02.09
Postu skaits : 213

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Maris Zvers on Ceturtdiena 31 Janvāris 2013, 12:15

Sveiks, Rihard!

No tās lazdas noteikti var/varēja uztaisīt loku. Sķiedrai nav jābūt obligāti ļoti taisnai un žāvēt arī nevajag ilgus gadus. Un loks, ja pareizi uztaisītu, Tev pēc 100 šāvieniem arī nesalūztu.

Tā kā Tev ir maza diametra koks Tev ir jātaisa loks kā sapling bow. Meklē informāciju ar šādu atslegas vardu. Te ir viens video kuru ātruma atradu youtube

http://www.youtube.com/watch?v=dW-UrRXVj-M

Noņem koksni kā ir parādīts tajā video. Tikai tur viņš to dara diezgan rupji ar cirvi, tu arī nocērt ar cirvi, bet pēc tam to koksni piegludini ar ēveli vai slīmestu vai cikliņu vai drāzdeni vai vīli, un kad koks būs izžuvis tad ar smilšpapīru. Bet par žāvēšanu vēlāk.

Kad tas ir izdarīts, tad uz tās noņemtas koksnes daļas uzzīmē plānotā loka izmērus. Pirmajam lokam ieteiktu gatavot "angļu garo loku" kurš liecas arī rokturī, var gatavot arī plato loku, bet tas būs sarežģītāk jo tad jāveido roktura daļa vēl.
Tā loka forma tad skatoties no priekšas būs šāda:

http://www.archerie-primitive.com/images/galerie%20photo/warbow-orme/cotes.JPG

Tur gan ir doti izmēri "kara lokam", tāpēc tu tos visus izmērus par pāris mm samazini. Kad tie izmeri ir atlikti, tad tu ar cirvi viņus izcērt un piegludini. Tad uz loka sāniem atliec biezum izmerus. Liec rokturī biezumu kādus 25mm un samazini viņu uz galiem ta, lai galos biezums būtu kādi 15mm. Tad atkal ar cirvi izcērt atliktos izmērus un piegludini. Tagad šo izcirsto loku liec žāvēties. Ta kā koka izmeri vairs nav tik lieli, tad viņš Tev sausās telpās izžūs mēneša laika. To kad loks būs izžuvis, lai viņu varētu sākt liekt Tu vari noteikt loku regulāri nosverot, kad loka svars žūstot vairs nesamazinās, tad koks ir izžuvis. Ja istabā gaisa mitrums ir 55%, tad žūstot pie šāda mitruma tev koksne izžūs līdz kādiem 10%, kas ir tīri labi priekš koka loka. Tikai neliec sākuma pārak sausā telpā, tad koksne var žūstot sašķelties.

Un tad jau, kad loks ir ižžuvis Tu vari sākt loku liekt un taisīt tillering procesu kā visiem koka lokiem, bet to meklē internetā. Ja Tev ir konkreti jautajumi, tad vari rakstīt man draugos, uz tiem atbildešu. Jautājums, kā uztaisīt loku ir vnk pārāk plašs, lai es Tev spetu to atbildet vienā vestule Wink

Maris Zvers

Male Dzīvoju : Madona
Piereģistrējos : 04.12.11
Postu skaits : 15

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Haralds Bensons on Piektdiena 01 Februāris 2013, 19:11

http://www.youtube.com/results?search_query=how+to+make+primitive+bow&oq=how+to+make+primitive+bow&gs_l=youtube.3..0l3.23389.35644.0.35950.25.13.0.12.12.0.119.1238.8j5.13.0...0.0...1ac.1.pOQjfdpWbYc
Pirmie tris labi bet pamekle kautkur 4 dalju

Haralds Bensons

Male Dzīvoju : Ķekava
Šauju ar : Mathews Chill-X Pro
Piereģistrējos : 10.08.12
Postu skaits : 48

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 11:40

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down