Go down
Pēteris
Pēteris
Moderators
Male Dzīvoju : Jūrmala, Rīga, Ogre, Laubere
Klubs : Amazones
Šauju ar : visu, kas gadās pie rokas
Postu skaits : 463

Lāčausis [17-18.11.2012] Empty Lāčausis [17-18.11.2012]

on Pirmdiena 22 Oktobris 2012, 12:36
APVIDUS LOKA ŠAUŠANAS SPORTA SPĒLES

“Lāčausis”

(veltītas Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai)NOLIKUMS

1) Mērķis un uzdevumi. Popularizēt šaušanu ar loku un arbaletu – īpaši Ogres novadā. Dot iespēju piedalīties dažāda formāta sacensībās. Noteikt šā brīža spēcīgākos, mērķtiecīgākos, izturīgākos, veiklākos un veiksmīgākos apvidus loka šāvējus skarbos brīvdabas apstākļos, katrā loka veidā un vecuma grupā (Styles and Divisions), kā arī labākos šaušanā ar arbaletu.
2) Vispārējie noteikumi. 3D sacensības notiks pēc pietuvinātiem IFAA noteikumiem vingrinājumā Unmarked Animal Round - šauj ar trim bultām līdz pirmajam trāpījumam pa 28 telpiskajiem mērķiem no nezināma attāluma. „Mākoņšaušana” (CLOUT) pēc pielāgotiem un miksētiem noteikumiem. Katrs loka šāvējs reģistrējoties izvēlas distanci, no kuras šaus: 180, 165, 145, 125, 100, 75 vai 50 metri. Bet ar noteikumu -pieaugušie ne tuvāk par 100 m, juniori ne tuvāk par 75 m (No Austrālijas "clout". Apraksts šeit - http://archery.forumakers.com/par-sacensibu-veidiem-un-noteikumiem-about-rules-of-competitions-f9/clout-oauoana-t140.htm). Mērķis un punktu skaitīšana pēc FITA CLOUT noteikumiem.
3) Vieta un laiks. 2012. gada 17. ÷ 18. novembrī, „Jauncaunēs”, Ogres novada Lauberes pagastā, apmēram 10 km no Lauberes, 10 km no Madlienas un 5 km no Lēdmanes (pietura Krodzinieki), GPS koordinātes 56. 47. 31 N; 25. 04. 07 E
4) Dalībnieki. Sacensības ir atklātas. Atlēti dalās atbilstoši IFAA noteikumu vecuma grupām un loku veidiem (+ iesācēji, kuri šauj no bērnu distancēm), kā arī arbaleta šāvēji atsevišķā grupā.
5) Vadība. Sacensības organizē Gribuļu ģimene ar Sporta kluba AMAZONES (http://www.amazones.lv/), biedrības "3-D mērķi", kā arī Lauberes pagasta iedzīvotāju atbalstu.
6) Sacensību programma*.
Sestdiena 17. novembris
10:00 ÷ 10:40 – reģistrācija, tehniskā komisija un iesildīšanās
10:40 ÷ 10:50 – atklāšana
11:00 ÷ 16:00 – šaušana vingrinājumā Unmarked Animal Round – 3 bultas
ap 16:30 apbalvošana par dienas rezultātiem
Svētdiena 18. novembris
9:00 ÷ 9:40 – reģistrācija, tehniskā komisija un iesildīšanās
9:50 – instruktāža
10:00 – šaušana vingrinājumā CLOUT (6 reizes x 6 bultas x 2 kārtas).
ap 16:00 – apbalvošana
* Organizatoriem ir tiesības mainīt laikus.

7) Finansēšana. Visi izdevumi tiek segti no organizatoru līdzekļiem un atlētu dalības maksām:
 reģistrējoties pirmo reizi - bērniem ≤13g.- 4 Ls, junioriem ≤18g.- 5 Ls, pārējiem 7 Ls, piesakot dalību līdz š.g. 14. novembrim. Nokavēta pieteikšanās – plus 1 Ls.
 reģistrējoties nākamajai dienai - bērniem 2,00 Ls, junioriem 3,00 Ls, pārējiem 5,00 Ls, piesakot dalību līdz š.g. 14. novembrim. Nokavēta pieteikšanās + 1 Ls.
 ģimenei otrajam un nākamajiem dalībniekiem – puscena (50% no maksas).
 ģimenei ar diviem pieaugušajiem dalībniekiem – bērni piedalās bez maksas
8) Pieteikumi. Pirmpieteikumi: e-pastā, forumā vai telefoniski, norādot vārdu, uzvārdu, loka veidu, vecuma grupu, kurā startēs. Dalības maksu var pārskaitīt uz kontu LV45HABA000130A228891, uzskatot to par pirmpieteikumu, ja ir norādīta visa augstāk pieprasītā informācija.
9) Reģistrācija. Dalībnieki tehniskajai komisijai uzrāda inventāru, samaksā dalības maksu, ja tā nav pārskaitīta, un ar parakstu apstiprina savu apmierinošo veselības stāvokli, šaušanas noteikumu zināšanu un ievērošanu, , kā arī apstiprina piekrišanu savu personas datu apstrādei
10) Ēdināšana. Brokastlaikā kafija/tēja. Pusdienās pēc 14.00, kad grupa šaušanu beigusi un kartiņas nodotas, uz ugunskura vārīta zupa (krējums, maize). Maksā 1 latu un ēd cik lien.
11) Uzvarētāju noteikšana. Uzvarētājus nosaka pēc lielākās punktu summas. Vienāda rezultāta gadījumā, šauj 3 bultas pa treniņvairoga mērķi no nezināmas distances. Uzvar pretendents ar lielāko punktu summu. Vienāda rezultāta gadījumā – katram viens šāviens, uzvar tuvākais trāpījums centram.
12) Apbalvošana. Pirmo trīs vietu ieguvējus katrā grupā, katram vingrinājumam un kopvērtējumā (abu dienu rezultātu summa) apbalvo ar diplomiem. Iespējamas arī piemiņas balvas, kuras tiek piešķirtas pēc rīkotāju ieskatiem. No pieaugušo (sasnieguši Lāčplēša vecumu – 18 gadus) loka šāvēju vidus, kuri piedalījušies abas dienas un šauj ar LB vai vēsturisko loku (jo Lāčplēsis neatpazīst modernos lokus), to, kurš uzrādījis lielāko absolūto rezultātu kopvērtējumā kronēsim par šā gada Lāčausi!
13) Papildus informācija.
 iespēja nakšņot zem jumta savā guļammaisā nedaudz apkurināmā telpā, žāvēt drēbes, apavus
 iespēja izmantot, ledusskapi, traukus, galda piederumus, sasildīt vai pagatavot līdzpaņemto ēdienu, izmantot ugunskura vietu u.c.
 publiskajā telpā būs pieejama pieteikumos sniegtā informācija, rezultāti, foto u.c.
 brīvs apģērba stils, piemērots vēla rudens apstākļiem mežā (iespējams pielijušā/piesnigušā)
 būs iespējams nomāt nepieciešamo inventāru (vēlams iepriekš pieteikt)
 iespēja trenēties un apgūt loka šaušanas pamatus
 iespēja iziet trasi ar šāvēju grupu kā skatītājam
 citu papildus (t.sk. atjauninātu) informāciju skatīt Latvijas loka šāvēju forumā: http://archery.forumakers.com/forum.htm
14) Kontaktinformācija. Pēteris Gribulis, tālrunis: 67408880 (darba laikā), mobilais +37129492239, auto – 25500959, e-pasts: peteris.gribulis@amazones.lv

_________________
Šaujam visu, ko varam ieraudzīt!
... bet dažreiz arī to ko nevaram ................
Pēteris
Pēteris
Moderators
Male Dzīvoju : Jūrmala, Rīga, Ogre, Laubere
Klubs : Amazones
Šauju ar : visu, kas gadās pie rokas
Postu skaits : 463

Lāčausis [17-18.11.2012] Empty Re: Lāčausis [17-18.11.2012]

on Piektdiena 09 Novembris 2012, 09:14
Vēsturisks atskats – manu ierobežoto atmiņas spēju ietvaros.
(sakarā ar tradicionālo apvidus loka šaušanas sacensību "Lāčausis" 5. gadadienu)

Ideja par Lāčauša pasākumu (sacensībām) ir dzimusi 2008. gadā Sanitas galvā.
Tad vēl IFAA sistēma tikko sāka Latvijā iesakņoties un pavasarī kļuvām par pilntiesīgiem asociācijas biedriem. Vērā ņemamā apjomā, ar koka lokiem (longbow - LB) sportiskā virzienā organizēti nodarbojās tikai klubā „Amazones” un sacensības notika tikai „Pļavā” pie Lapsiņa kunga. Nesen bija izveidota pusformāta Field round trase - 2 x 14 mērķi. Bija gan vēl pasākumi ar vēsturisku viduslaiku piesitienu Cēsīs, Valmierā, Jaunpilī. Bet tos par sportiskām sacensībām īsti nevarētu dēvēt.
Tādēļ interesenti devās gan uz Igauniju, gan Lietuvu, kur loka šāvējiem bija diezgan plaša pasākumu izvēle (Jāgermeistars, Klubu kauss u.c.). Augot loka šāvēju (un īpaši ar LB) skaitam, radās domas par nepieciešamību vairot un dažādot sacensības pašu mājās. Arī ar zemtekstu pievilināt dalībniekus no kaimiņvalstīm.
Septembrī forumā parādījās informācija par CLOUT jebšu „Mākoņšaušanu”, kā to nokristīja mūsu (Amazoņu) Irina. Gribuļu ģimenei šis veids šķita intriģējošs un ieviešanas vērts. Tādēļ kāda pēcsacensību tusiņa laikā (iespējams vēl vecajā pirtī), apspriedām ideju ar vadību, Lapsiņa kunga personā, un saņēmām principiālu atbalstu. 19. oktobrī pēc tradicionālā Field round tika izmēģināta gaisā šaušana un atzīta par labu esam! Turpinot idejas izstrādi, tuvākais iespējamais īstenošanas termiņš izrādījās novembra sākums. Un tur jau arī Lāčplēša diena, kas izmantota nosaukuma veidošanai. Tas šķita piemērots gadījums likt akcentu uz patriotisko audzināšanu, piesaistot pasākumu/sacensības 11. un 18. novembrim.
Un tā pirmo reizi „Apvidus loka šaušanas sacensības "Lāčausis"” - 2008. gada 15. novembris. Nosaukuma variants pamatojas uz Sanitas pētījumu – A. Pumpura eposa varoņa Lāčplēša prototips ir tautas teikas „Lāčausis” varonis. Tādēļ tika izvēlēts šis, kā senākas/tautiskākas izcelsmes.
Programmā: Animal round un Clout (pirmo reizi Latvijā)!!! Piedalīties drīkst ar tradicionālo loku vietējā izpratnē - jebkurš loks (izņemot kompakt loku), kuram noskrūvēti visi pribambasi un kurš šauj ar koka bultām!!!
Sacensības ir atklātas, var piedalīties ārvalstnieki. Kā Lapsiņa kungs viņiem tulkoja - sorevnovanija "Lāčausis" (Medvezeuh (ot slov medvedj i uho). Sorevnovanija svjazani s nashim nacionaljnim gerojem Lāčplēsis - Medvededjor (ili Medvedervanec - ot slov medvedj razarvatj...), i Gosudarstvennimi prjaznikami). Un ierodas bariņš ugauņu (igauņu), kas savāc pirmās godalgas. Tas viņiem izdevās pirmo un pēdējo reizi (izņemot junioru meiteni 2010. gadā), kas apliecina tradicionālā loka šaušanas attīstību Latvijā. Tomēr nopietnu konkurenci ar iegūtajām otrajām vietām ir radījuši arī turpmāk.

Kā idejas autori, Gribuļu ģimene uzņemas turpmāko šāda veida sacensību organizēšanu. Dažādības veicināšanai tās tiek pārceltas uz Lauberes pagastu, kur 2009. gada 14. novembrī notiek nākamais "Lāčausis". Arī tuvāk leģendāro notikumu vietai:
"Ātri izpaudās šī ziņa:
Lāčplēs`s esot Lielvārdē.
Visos ciemos, visās mājās
Prieka vēsti saņēma.
Visi atkal kā no jauna
Atdabūja dzīvību;
Tie, kas bija izklīduši,
Dziļos mežos slēpušies,
Salasījās atkal kopā,
Vecās vietas ieņēma.''
[A. Pumpurs „Lāčplēsis”]
Pamatā ir „mākoņšaušana”, jo tāda citur Latvijā netiek organizēta (izņēmums – variācijas Pukstos). Un, manuprāt, tā arī ir tuvāka kaujas šaušanai t. i. vēsturiskai angļu LB izmantošanai karošanā. Sākot ar šīm sacensībām ieviesta tradīcija uzvarētāju kronēt par gada "Lāčausi", ko pirmais izpelnījās P. Gribulis. Savukārt saglabājas tradicionālais ierobežojums, ka pretendēt uz šo balvu var tikai pieaugušie, šaujot ar LB vai vēsturisko loku.
Smeļoties idejas un piemērus no kaimiņiem, pēc EBHC 2008 domubiedru grupa apvienoja finanses un 2008. gada nogalē iegādājās lietotos 3D zvērus no organizatoriem. Pirmie viesmīlīgās 3D sacensības "Pukstu aplis" 2009.gada 31.janvārī organizēja Juris Novožilovs un Mārtiņš Kazainis.
Kā programmas papildinājumu, sākot ar nākamajām loka šaušanas sacensībām “Lāčausis” (veltītām Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai) 2010. gada 18. ÷ 21. novembrī, pievienojām jauniegādāto 3D zvēru medības. Sakarā ar daudzajām brīvdienām, 3D sacensības pirmo reizi Latvijā notika pēc pilnas, IFAA noteikumiem atbilstošas, programmas trīs vingrinājumos: Unmarked Animal Round (3 bultas), Standard Round (2 bultas) un Hunting Round (1 bulta). Šajā četru dienu maratonā uzvarēja Eduards Lapsiņš un saņēma nu jau tradicionāli metālmākslinieka Aināra Ruļļa Jūrkalnes pusē kalto kroni.
Arī turpmāk pieturamies pie šāda formāta 3D + Clout, izvēloties vingrinājumu skaitu atbilstoši brīvdienu garumam un loka šāvēju ieinteresētībai.
Ceturtais "Lāčausis" 2011. gada 18. ÷ 20. novembrī. Trīs dienu kopvērtējumā uzvarēja un gada titulu līdz ar kroni saņēma Kristaps Novads.
Un tagad piektais "Lāčausis". Uzvarētājs - Eduards Lapsiņš!!!


Pēdējo reizi labojis Pēteris Otrdiena 20 Novembris 2012, 13:32; labots 1 reizi

_________________
Šaujam visu, ko varam ieraudzīt!
... bet dažreiz arī to ko nevaram ................
Pēteris
Pēteris
Moderators
Male Dzīvoju : Jūrmala, Rīga, Ogre, Laubere
Klubs : Amazones
Šauju ar : visu, kas gadās pie rokas
Postu skaits : 463

Lāčausis [17-18.11.2012] Empty Re: Lāčausis [17-18.11.2012]

on Ceturtdiena 15 Novembris 2012, 16:26
Tiem, kas vēl nezina, kur pasākums notiek, vecās kartes šeit:
http://picasaweb.google.com/PeterisGR/Caunes?feat=directlink[/img]

Tomēr tagad sākums būs nevis pie Caunēm, bet jaunajā šaujamlaukā. Tas nozīmē, ka jābrauc tālāk - pa jaunizbūvēto ceļu līdz galam. Taču, tā kā stāvlaukums nav izbūvēts un pļava slapja, lūdzu uz pļavas nebraukt.
Manuprāt, prātīgāk būs ceļa galā (pagriezienā uz pļavu, pirms caurtekas/grāvja) apgriezties un novietot braucamos uz ceļa apmales labajā pusē.
Pie reizes atgādinu par piemērotu (ūdensnecaurlaidīgu) apavu nepieciešamību!

_________________
Šaujam visu, ko varam ieraudzīt!
... bet dažreiz arī to ko nevaram ................
Eduards Lapsiņš
Eduards Lapsiņš
Moderators
Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Postu skaits : 6387
http://www.archery.lv

Lāčausis [17-18.11.2012] Empty Re: Lāčausis [17-18.11.2012]

on Pirmdiena 19 Novembris 2012, 11:33king

Jā, tā pastulbi ir sacensties pašam ar sevi...
darts target doh

Paldies Pēterim un Sanitai - mači bija noorganizēti labi un vakars izdevās!!! cheers Un protams paldies Ivetai par dziedājumu!!! labs

_________________
Latvijas kauna traips! gangpunch
Pēteris
Pēteris
Moderators
Male Dzīvoju : Jūrmala, Rīga, Ogre, Laubere
Klubs : Amazones
Šauju ar : visu, kas gadās pie rokas
Postu skaits : 463

Lāčausis [17-18.11.2012] Empty Re: Lāčausis [17-18.11.2012]

on Otrdiena 20 Novembris 2012, 13:26
Un tā - pasākums ir noticis!
Pirmās dienas (17.11.12.) rezultāti:

AFLB
Kristīne Šilkina, Free wind archers 332 - I
Ināra Liepiņa, Savage Archer 312 - II
Maira Novada, Savage Archer 252 - III
Ineta Bērziņa, Stiegra 226
Dace Krēgere, --- 204
Liene Melece, Savage Archer 178

AMLB
Jānis Bērziņš jun., Stiegra 468 - I
Eduards Lapsiņš, Amazones 460 - II
Armands Vilisters, Free wind archers 448 - III
Normunds Bērziņš, Free wind archers 384 - 3x20
Kristaps Novads, Savage Archer 384 - 2x20
Jānis Bērziņš sen., Stiegra 382
Valdis Krūze, --- 374
Nauris Purvišķis, Free wind archers 364
Dainis Fedorovs, Savage Archer 354
Sergejs Kosigins, FRAM 338
Andrejs Balodis, --- 316
Juris Novožilovs, Savage Archer 280
Mārtiņš Kazainis, Savage Archer 268

AMLB (iesācēji)
Jēkabs Indrāns, Amazones 394 - I
Viesturs Tamulis, Amazones 332 - II
Jānis Štauers, Amazones 324 - III

CFLB
Ērika Bogdanova, Amazones 426- I
Elīna Novada, Savage Archer 376 - II
Māra Pērkone, --- 292 - III
Zelma Krēgere, --- 236
Rebeka Šilkina, Free wind archers 190
Annija Melece, Savage Archer 184

CMLB
Haralds Bensons, Savage Archer 496 - I
Aivis Bogdanovs, Amazones 280 - II
Jānis Valdmanis, Amazones 224 - III

CMLB(ies)
Romans Sergejevs, Amazones 122 - I

AMHB
Andris Melecis, Savage Archer 382 - I
Gļebs Kozickis, FRAM 280 - II

AFFS (R) (iesācēji)
Inese Bernsone, Amazones 422- I

CMBB (R) (iesācēji)
Miķelis Bernsons, Amazones 358- I

AMBH
Viliuss Matutis, Vendenes strēlnieki 400 - I
Germans Levikovs, FRAM 206 - II
Dmitrijs Muhins, FRAM 180 - III

AMBH (iesācēji)
Leonīds Sedičenkovs, FRAM 388 - I
Jurijs Rabācis, FRAM 374 - II

AFBH (iesācēji)
Jūlija Celmiņa, FRAM 338- I

AMBU
Jānis Skubeņičs, Amazones 534- I

Otrajā dienā - 18.11.12. labākie bija:

Pieaugušo konkurencē
Eduards Lapsiņš 226 - I
Pēteris Gribulis 141 - II
Kristaps Jurševics 98 - III

Bērnu konkurencē
Aivis Bogdanovs 125 - I
Ērika Bogdanova 99 - II
Jānis Valdmanis 91 - III

Līdz ar to organizatori var ziņot, ka ar 686 punktiem, divu dienu kopvērtējumā, uzvar un par 2012. gada Lāčausi tiek nominēts Eduards Lapsiņš!


Pēdējo reizi labojis Pēteris Pirmdiena 26 Novembris 2012, 12:29; labots 5 reizes

_________________
Šaujam visu, ko varam ieraudzīt!
... bet dažreiz arī to ko nevaram ................
georgs
georgs
Moderators
Male Dzīvoju : Baloži
Klubs : Ķekavas šautra
Šauju ar : LB
Postu skaits : 694

Lāčausis [17-18.11.2012] Empty Re: Lāčausis [17-18.11.2012]

on Trešdiena 21 Novembris 2012, 00:17
Vai varētu sagaidīt arī kopvērtējuma rezultātus?
Sponsored content

Lāčausis [17-18.11.2012] Empty Re: Lāčausis [17-18.11.2012]

Atpakaļ uz augšu
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā