Lietuvas atklātais čempionāts WA Lietuvā (9.-10. 02.2013)

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Lietuvas atklātais čempionāts WA Lietuvā (9.-10. 02.2013)

Post  Eduards Lapsiņš on Svētdena 03 Februāris 2013, 20:08

Ielūgums šeit (http://www.archery.lv/images/stories/sac_nolikumi/2013/LC_uzd2013eng.pdf).

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5236

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Lietuvas atklātais čempionāts WA Lietuvā (9.-10. 02.2013)

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 11 Februāris 2013, 20:48

Rezultāti šeit. (http://archery.lt/wp-content/uploads/varzybos_2013/02_vilnius.pdf)

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Janis Apsitis on Otrdiena 12 Februāris 2013, 11:36

Dikti skumjš leišiem bijis tas čempionāts. 2 meitenes RW ieskaitot mūsu Katarīnu. 10 čaļi. Rezultāti arī tādi dīvaini pirms EČ. Ne miņas no Čepuloņa un vēl dažiem līderiem. Ne miņas no Šigauskas. Diez kas nav.

Janis Apsitis

Male Dzīvoju : Riga, Jurmala
Šauju ar : Hoyt Formula Prodigy 25" + Hoyt Quatro 40# Medium
Piereģistrējos : 21.05.08
Postu skaits : 1200

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 12 Februāris 2013, 12:07

Šigauskas tiko zvanīja - esot apslimis, bet uz mūsu Baltijas čempi gribot barukt, bet vietu ta vairs naf... Evil or Very Mad Bet atteikt Šigauskam arī būtu pastulbi... Rolling Eyes Nāksies gādāt vēl vienu vairogu!!! Twisted Evil

Kas attiecas uz lietuviešu sacensību apmeklējumu - esmu vienmēr teicis - miers baro, nemiers posta! Twisted Evil Un slikts miers vienmēr būs labāks par labu kariņu!!! Twisted Evil Tāds nu ir tas rezultāts... hvz Kauņas sportisti piekāš Viļņas sacensības, Viļņa piekāš Kauņu, Klaipēda liek mīksto uz visiem un visi uz viņiem, parādījušies vēl kaut kādi censoņi, kurus vispār neviens neņem galvā, pa vidu maisās mežoņi, Tomas ar Ringu raujas vaiga sviedros - trenē jaunos, mēģina vākt kaut kādu izlasi, celt sacensību un treniņu līmeni, un kā jau parasts - pārējie stāv malā un tik kritizē visu ko viņi dara... fool Apmēram tā...

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Janis Apsitis on Otrdiena 12 Februāris 2013, 12:11

Tāda dzīve. Secinājums - plika kritizēšana ne pie kā laba nenoved.

J.

Pēdējo reizi labojis Janis Apsitis Otrdiena 12 Februāris 2013, 13:07; labots 1 reizi

Janis Apsitis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Otrdiena 12 Februāris 2013, 12:40

Tikai Konstruktiva kritika, kam seko palidziba un parmainjas kautko dod.
a tapat kritizet... tikpat labi varam visi apsesties pie krasninjas, un dzerot snjabi pakritizet valdiibu:)

Redzinalds

Male Dzīvoju : Rīga
Šauju ar : Kompaktloks, ugunsbliezhi.
Piereģistrējos : 11.02.08
Postu skaits : 369

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Otrdiena 12 Februāris 2013, 12:58

Labāk padomājiet kā uzražot 70 m šāvējus, lai paši tur 10 gab. uz līnijas nestāvētu Very Happy

JR

Piereģistrējos : 22.08.11
Postu skaits : 954

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 12 Februāris 2013, 13:05

"Tāda dzīve. Secinājums - kritizēšana ne pie kā laba nenoved."

Tā nu gluži gan es nedomāju! Evil or Very Mad Ja savulaik nebūtu kritikas, tad vēl joprojām Baltijas čempis notiktu pie mums (Amazoņu) šautuvē, tur pat arī Jaungada lokšāvēju ballīte, nekādas jauniņo grupas, mežoņi vēl joprojām varētu šaut no 5 bultām 3 garām utt. Bet visu sagandē demagoģija - kad viss ir slikti, bet netiek nekas ieteikts (es nemaz nerunāju, ka nekas netiek darīts), lai būtu labāk! Savu laik Rasa Raivo (vieglas viņam smiltis) teica - ņem jauniņos, es nākšu tev palīgā, man ir augstākā pedagoģiskā izglītība un es labprāt trenēšu jauniešu sabiedriskā kārtā. Nāca Rimša Aivars un teica - man kaut kā piegriezies tos 4 vairogus katru rudeni stiept ziemeļvalstu ģimnāzijas pagrabā (vai vilkt pa šauro gaiteni uz šaušanas kluba zāli) un katru pavasari atpakaļ uz pļavu. "Davai" izgatavojam divus komplektus - vienus telpai, otrus āram. Tad nāca Ozolu Gints! Tā jau bija revolūcija!!! Viņš teica - Pietiek! Baltijas un Latvijas čempim jānotiek sporta zālē! Siltā, gaišā sporta zālē!!! Piedāvāju Ķekavas sporta zāli, par cenu vienosimies! Ko, kas stieps šos nožēlojamos vairogus turp šurpu? Es uzņemos izgatavot vairogu komplektu sacensībām telpās. Un vēl šodien mēs pa viņiem ik pa brīdim šaujam. Very Happy Nerunājot par Ginta vadīto gadsimta celtni - nojume uz Pļavas! Kad nojumei pietrūka spēka un finanses nāca Juris Novažilovs un teica - es jums uzlikšu jumtu. Un tā arī notika! Twisted Evil Pienāk Vitālijs Žukovs un saka - man ir 3 vasaras mājiņas, kā domā, vai viņas nevajadzētu mūsu Klubam, lai ir kur no lietus paglābties uz Pļavas? Tad nāca Ventspilnieki, Jaunpilnieki, sāka veidoties klubi visā Latvijā, Jūlija Oļeksējenko sāk rezultatīvu organizatorisko darbību Rīgas pilsētas sacensību organizēšanā, nāk Agate un saka - kā māku, tā maunu un mums ir sava mājas lapa, nāk Monks un saka - tas viss ir bull shits! Nezinu ko un kā viņš sadarīja, bet rezultātā viss darbojas, ik pa brīdim Forumā notiek viļņošanās, Klubā parādās dažādas interesantas elektroniskas ietaises, kuras iespējams mēs vēl pat nespējam novērtēt un protams Monka veikaliņš - pateicoties tam dažādi nepieciešami sīkumiņi vienmēr ir pieejami. Twisted Evil Un protams Vilistera kungs! Nekad nebūtu domājis, ka Latvijā ražos labākos LB lokus pasaulē!!! super Negribas nevienu aizvainot nenosaucot, jo cilvēki nāca un gāja, un daudzi atstāja savu devumiņu. Twisted Evil

Bet diemžēl ir arī tādi... Nu nekādi... Spilgtākais citāts - Ta te nekas nenotiek!!! Ta te neviens neko nedara!!! Re, pagājšreiz es te krūmos iesviedu PET pudeli un vēl tagad viņa tur mētājās!!!... vemt

Tā kā uz priekšu! Uz konstruktīvu kritiku un savstarpēju sadarbību loka šaušanas sporta attīstībai un sportisko rezultātu paaugstināšanai!!! Lai visiem izdodas!

lv

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 12 Februāris 2013, 13:08

JR rakstīja:Labāk padomājiet kā uzražot 70 m šāvējus, lai paši tur 10 gab. uz līnijas nestāvētu Very Happy

Visam savs laiks! Ar šo sākam nodarboties pēc Eiropas čempionāta telpās, kad praktiski ziemas sezona ir jau cauri. Twisted Evil

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Otrdiena 12 Februāris 2013, 13:48

Lūk ir tas, kas, manuprāt, veicina attīstību:

Es pats arī daudz labprātāk uzzinu, ko es daru nepareizi un kā ir jādara pareizi/optimālāk/gudrāk - tas nenozīmē, ka es visam piekritīšu un visu izmantošu. Un braukt man neiemācīja pieklājīgi - toties uzzināju daudz kļūdu. Kā arī nekas nestāv uz vietas, visu laiku kaut kas attīstās - dažās sfērās tas, kas bija pareizi pirms 1.5 gadiem, tagad vairs netiek izmantots vispār. Loka šaušanā gan šeit, gan faktiski visās citās valstīs ir ļoti daudz darāma, lai tās organizēšana būtu kaut vai vienā līmenī ar citiem sportiem - pašu izvēle vai apvainoties par šādu uzstādījumu vai arī izdarīt.

Es jau 7dien vienu iepazīstināju ar 70 metriem - parādīju kā jāregulē tēmekli, kā darbojas ar metāla detektoru, kā meklēt bultas un pārcilāju pārsimts kg sniega tās palīdzot atrast Very Happy Paskatoties sacensību dalībniekus, redzams, ka ir vēl vismaz 4 gab., kuri varētu šaut tālāk par 18 metriem, bet tikai tad, ja viņiem kāds palīdzēs.

Uz Pļavas vajag 2as vienkāršas lietas - kaut kādu metāla grāpīti vai nu uztaisīt, vai nu nopirkt, ar ko izkasīt pelnus no krāsns (es ar alus kausu izkasīju, +/- forma der Very Happy) un vai nu iztīrīt to improvizēto skursteni, vai nu citu improvizāciju tur iestutēt. Jo tas nevelk un ļoti sit dūmus atpakaļ. Un, lūdzu, nestāstiet, ka agrāk vispār skursteņa nebija Very Happy

Pēdējo reizi labojis JR Otrdiena 12 Februāris 2013, 13:56; labots 1 reizi

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 12 Februāris 2013, 13:54

Nebija!!! smiekls Nebija ne skursteņa ne krāsns!!! :zviega: Bija tas betona klucis, kurš tagad atrodas pa kreisi no ieejas!!! yahoo Un pilna nojume ar dūmiem!!! Twisted Evil Un drenāža apkārt nebija, šāvām no putaplasta pontoniem, kuri peldēja (pavasarī) pa apm 15-20cm ūdeni!!! Happy dancing Bet darīsim kā vajag! Twisted Evil

beach

Un visiem būs forši!

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Otrdiena 12 Februāris 2013, 14:02

Starp citu, cik esmu palasījis par to, ko dara amerikāņi, tad viņiem situācijas nav diži atšķirīgas no mūsējām - atbalsts no valsts sportistiem un treneriem ir smieklīgs, bet to super duper Olimpisko centru, kur viņu izlase trenējas, uzbūvēja no privātas korporācijas noziedotiem $15 milj. No šī var secināt, ka nomaļākos štatos viņi trenējas tieši tāpat kā mēs. Tāpat nedomāju, ka visiem viņiem Hoyt dala jaunus lokus un Easton bultas.

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Otrdiena 12 Februāris 2013, 14:19

Kā arī 70 m šāvējus, manuprāt, var ražot uz 18 metriem - vismaz man ir viens vienkāršs indikators - ja no 18 m bulta ir M (dalītajā mērķī), tad 70 m tā ir garām vairogam. Nešauj no 18m misus, atbilstošas A/C/E vai X10 bultas, klikeris, noregulēts loks, laba stiegra un ir ko darīt 70 m sacensībās.

Pēdējo reizi labojis JR Otrdiena 12 Februāris 2013, 14:28; labots 1 reizi

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Janis Apsitis on Otrdiena 12 Februāris 2013, 14:25

"Nešauj no 18m misus, A/C/E vai X10 bultas un ir ko darīt 70 m sacensībās"

Jā. Apmēram līdzīgi ir.

Un domāju, ka iespējams pirmajā nopietnajā vasaras sezonā ierakstīties ar Navigator, Carbon One un vēl pāris modeļos, ja situācija ir spiedīgāka.

Janis Apsitis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Otrdiena 12 Februāris 2013, 14:30

Janis Apsitis rakstīja:
Un domāju, ka iespējams pirmajā nopietnajā vasaras sezonā ierakstīties ar Navigator, Carbon One un vēl pāris modeļos, ja situācija ir spiedīgāka.

Domāju, ka tad gudrāk ir šaut 30-50 metrus - es ar savām X7 50 m varu trāpīt, 70 m kā ar ložmetēju - arī labi šāvieni. 50 m no 70 m arī nav tik tālu. Salasi atbilstošu ekipējumu un pārcelies uz 70 m - šaut jau mācēsi.

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Otrdiena 12 Februāris 2013, 14:33

Un ja šāviens ir sūds, tad X10 tur nepalīdzēs - esmu kaudzi X10 gan aizšāvis garām vairogam, gan salādējis vairoga malās.

Kā arī pirms šaut 70 metrus, manuprāt, šāvējam jāmāk pašam pārliecināties par ligzdiņas novietojumu, ligzdiņu uztaisīt un pavisam noteikti jāmāk regulēt bāzi savam lokam. No tās distances fizika jau darbojas būtiski.

Pēdējo reizi labojis JR Otrdiena 12 Februāris 2013, 14:37; labots 2 reizes

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 12 Februāris 2013, 14:34

1976,gada rekordu 309 punkti, kuru tikai pāris gadus atpakaļ spēja pārsist, Gaļina Grigorjevna Gubina uzstādīja ar X7 bleķi!!! Twisted Evil

Nevar uz 18m trenēties ne tikai priekš 70m, bet pat priekš 30m nevar!!! Twisted Evil Kapēc tā nojume tika būvēta? Kapēc visu valstu izlases jau martā raujas uz nometnēm siltajās zemēs? Pat igauņi to katru gadu dara. Lai varētu pēc iespējas ātrāk sākt šaut 70m, jo to leņķi nekur citur praktiski dabūt nevar... Twisted Evil

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Otrdiena 12 Februāris 2013, 14:42

Skaidrs, ka var ar X7 šaut - bet tikai pie kādiem nosacījumiem un cik tas ir efektīvi. Ja ir kāds ļoti zinošs, kurš stundām vai dienām čakarēsies, lai piedzītu to X7 lidojumu (nav) un esi gatavs mocīties gadiem līdz tās piedabūn tevi klausīt (arī nav). Šodien tā rekordu uzstādītāja neskatītos virsū X7 bultām, paņemtu X10 un šautu savus rekordus.

Nav runa par to, ka ir gudri trenēties 70 m no 18 metriem - runa ir par to, ka nemākot šaut no 18 metriem, pavisam noteikti nemācēsi šaut no 70 m. Un 18 m ir laba distance no tāda viedokļa, ka tā ir īsa, tur nav vēja, bulta nepaspēj krist u.c. faktori, kuri traucē tiem, kuri vēl nešauj stabili, atšķirt savus sliktos šāvienus no labajiem. Lai koncentrētos uz tām darbībām, kuras veic, kad ir precīzi trāpījumi. Un piefiksētu tās darbības, kuras rezultējas kā M.

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Otrdiena 12 Februāris 2013, 14:46

No 18 metriem viss ir skaidrs - visām bultām ir jābūt dzeltenajā, tur nav nekādas diskusijas. Ja to tur nav, ar tavu šaušanu ir problēmas. No 70 metriem, šaujot nestabili, nav nekādas tādas atskaites pēc kā secināt. Ja no 18 m vairums bultu lido dzeltenajā, tad uz 70 m atnāksi jau uz 80% gatavs tai distancei. Ne tā?

Plus 18 m nav prasīga pret loku un bultām, kas uz 70 m jau ir būtiski faktori. Protams, pie mīnusiem ir arī tas, ka uz 70 m izlīdīs šaušanas kļūdas, kuras no 18 m neredzēsi - bet nebūs katastrofālo kļūdu.

Pie plusiem stabili, manuprāt, ir tas, ka cilvēks, kuram sanāks no 18 metriem, pats gribēs tos 70 metrus un viņu nebūs jāpierunā to darīt. Nevienam nepatīk meklēt bultas pa zemi Smile Arī būs cita motivācija risināt sava ekipējuma jautājumus.

30 m, manuprāt, jau ir kritiskā robeža, kad ekipējums sāk likt par sevi manīt.

Kopumā visa mana doma bija tāda, ka šobrīd uz 18 m stāv kadri un dara lietas, kuras viņus atturēs nonākt (drīzumā) uz 70 m - bet uz treniņiem nāk, loki puslīdz līdz 70 m bultas aizmest spēj un 18 m sacensībām piesakās. No tā es secinu, ka šaut viņi grib, mācēt precīzi šaut arī grib, bet uz 70 m viņu nebūs (tuvākajā laikā). Un gatavot tālajām distancēm var jau turpat. Pļavā arī nebūtu slikti uzlikt vasarā vairāk 30 metru vairogus - tad kaut vai pierastu pie šaušanas ārā un periodiski varētu mēģināt arī līdz 70 m aizšaut - līdz vienu dienu sāktu sanākt un būtu jums dalībnieki.

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Otrdiena 12 Februāris 2013, 15:53

es saaku shaut 70 metrus ar Jazz bultaam. bija jautri... protams, nakoshaja treninja jau bija salimetas ACE, bet tas rezultatu nemainiija, jo... es shaut saku tik meneshus 3 apakalj;) ka vecakie kolegji rushinaja sniegu un peerno kuulu:) prieks bija skatities...
Navigators ir ljoti labas bultas un nearko neatpaliek no ACE ACG.
starpcitu Latvijas vairakkarteja chempione Kompaktloka klasee raadija ljoti labus rezultatus ar Navigator bultaam. katraa seerijaa pa 4-5 10nieki 50 metros.
Monk! starpcitu Tu tiko pateici (starp rindinjaam), ka vienalga kada distance, ja esi iemacits pamatiem, tad 18 metri, 70 metri buutiski neatskiras.

Redzinalds

Šauju ar : Kompaktloks, ugunsbliezhi.
Piereģistrējos : 11.02.08
Postu skaits : 369

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Otrdiena 12 Februāris 2013, 16:02

Redzinalds rakstīja:
Monk! starpcitu Tu tiko pateici (starp rindinjaam), ka vienalga kada distance, ja esi iemacits pamatiem, tad 18 metri, 70 metri buutiski neatskiras.

Es varu precīzi pateikt, ka domāju, ka šaušanas tehnika neatšķiras - klāt nāk tikai leņķis gaisā. Ja spēcīgs loks, tad tas leņķis nemaz nav tik ļoti gaisā. Atšķiras fizika. Ar sliktu loku, neatbilstošām bultām vairs nepašausi.

Un dēļ fizikas līdz ar vasaras sezonas sākumu ļoti daudziem sezona beidzas (jeb precīzāk sašaurinās uz 2ām dienām nedēļā, kas ir ierobežojošs faktors un cilvēka slinkums sāk darboties). Tāpēc domāju, ka 30 m vairogi vasarā Pļavā ir absolūti nepieciešami, lai visam tam baram, kuri nāk ziemā, būtu visas iespējas to turpināt arī vasarā - pat ziemā tos tur var turēt, lai iemācās salt šaujot, jo 70 m trenējoties tas arī pēc tam noderēs Very Happy

Man pašam interesē šobrīd 50 m vairogs, jo tajā mērķi es varu trāpīt centrā ar esošo ekipējumu (un trenēt leņķi, kurš no 70 m jau maz atšķiras). Uz 70 m vairs nevaru - tur ir kaut kāda haļava nevis šāvieni Very Happy Tiesa, vismaz tik daudz progress, ka garām vairogam nevienu neaizbliezu.

Vēl precīzāk - 18 m specifiskā tehnika ir vidējais un nolādētais apakšējais mērķis - īpaši augumā garākiem cilvēkiem. Loku atvelc, notēmē un bultu izšauj visās distancēs.

Pēdējo reizi labojis JR Otrdiena 12 Februāris 2013, 16:22; labots 2 reizes

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 12 Februāris 2013, 21:05

JR rakstīja:...runa ir par to, ka nemākot šaut no 18 metriem, pavisam noteikti nemācēsi šaut no 70 m...

Nepiekrītu! Evil or Very Mad Nekad neesmu mācējis šaut tos 18m un viss ticamāk arī nešaušu! Twisted Evil Bet no 70m esmu šāvis jau jūtami tuvu pasaules elitei un ne jau treniņos... Laughing Un pats galvenais - VEČI, ŠOGAD IR PASAULES ČEMPIONĀTA GADS UN KĀ ZINĀMS - PASAULES ČEMPIONĀTOS BŪS JĀŠAUJ 90m!!! shocked

lv

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Aleksejs on Otrdiena 12 Februāris 2013, 21:49

Eduards Lapsiņš rakstīja:1976,gada rekordu 309 punkti, kuru tikai pāris gadus atpakaļ spēja pārsist, Gaļina Grigorjevna Gubina uzstādīja ar X7 bleķi!!! Twisted Evil

Tos 309 vina kados apstaklos izshava? Rolling Eyes

Aleksejs

Piereģistrējos : 28.06.09
Postu skaits : 15

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Trešdiena 13 Februāris 2013, 11:18

Eduards Lapsiņš rakstīja:Nekad neesmu mācējis šaut tos 18m un viss ticamāk arī nešaušu!

Nesalīdzini savu nemāku ar tiem nemāku, par kuriem es šeit ļurinu Very Happy Lai aizšautu garām 18m mērķim ir vai nu konkrēti jānorauj šāviens, vai nu lokam un bultām jābūt garīgi atpalikušām - ja šis pastāv, tad var nemaz netērēt laiku staigājot 140+ metrus pēc bultām un skatīties kādas šausmas tur darās; un daļu to šausmu var likvidēt jau uz 18 m vēl pirms 70 m sākuma - šī ir tā doma Smile Bet es gan 18 m šaušu noteikti, man tā distance patīk - arī tāpēc, ka daudziem nepatīk Very Happy Man patīk, ka tur faktiski ir tikai 2 cm pieļaujamā kļūda. Un tiem čibrikiem iekš Nimes arī agri vai vēlāk ir jāmāca ģeogrāfiju Very Happy

Pēdējo reizi labojis JR Trešdiena 13 Februāris 2013, 11:25; labots 2 reizes

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Trešdiena 13 Februāris 2013, 11:23

""Tos 309 vina kados apstaklos izshava?""

Kā, kādos apstākļos???!!!... Surprised Loģiski, ka sacensību apstākļos! 1st Precīzi nezinu (tad vēl es par loka šaušanu neko nezināju... Rolling Eyes ), bet varētu būt PSRS čempis vai kas tamlīdzīgs. Twisted Evil Starp citu Gaļina joprojām ir vienīgais sportists Latvijā, kuram ir Starptautiskās klases sporta meistara tituls! super Jūlijai ir kompaktloku klasē. Twisted Evil

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 05:50

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Atpakaļ uz augšu