Share
Go down
avatar
Andis Šveicis
Male Dzīvoju : Cēsis
Klubs : Savage Archer
Postu skaits : 451

Latvijas Radio 2

on Ceturtdiena Decembris 12, 2013 7:45 am
Latvijas Radio 2 šodien no 10.00-11.00 uzstāsies Roberts Lācītis, kurš runās par lokšaušanu.
avatar
Agate
Admins
Female Dzīvoju : Āgenskalnā
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : Kompaktloku, dažreiz arī ar tradicionālo
Postu skaits : 2291
http://aim.archery.lv

Re: Latvijas Radio 2

on Ceturtdiena Decembris 12, 2013 3:46 pm
10:05 Dzīves virtuve
Kā emocionālai stabilitātei var palīdzēt loka šaušana?

http://www.latvijasradio.lv/lv/lr/arhivs/?s=audio&d=12&m=12&y=2013&channel=2&keyword=

_________________
Field archery forever!
avatar
Eduards Lapsiņš
Moderators
Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Postu skaits : 6243
http://www.archery.lv

Re: Latvijas Radio 2

on Piektdiena Decembris 13, 2013 9:44 am
Protams, LIELS PALDIES Lācīša k-gam par sporta veida reklāmu, bet lūdzu ņemsim vērā dažas lietas, no kurām, manuprāt, vajadzētu izvairīties (un kuras ņemt vērā) publiski masās paužot informāciju par loka šaušanu:

1. loks vienmēr ir bijis un arī šobrīd ir ierocis! (LV likumdošana saka - loks IR aukstais ierocis! Un tam ir jāpiekrīt...)
2. par japāņu loka šaušanu - Kuydo. Pareizi piezīmēts - šai loka šaušanas stilā nav galvenais trāpīt. Tā vairāk ir māksla. Agrāk bija termins "prikladnaja streljba iz luka", kuru varētu tulkot apmēram tā - lietišķā loka šaušana. Tieši ar to arī atšķiras tas ar ko nodarbojamies mēs no tā ar ko nodarbojas viņi - mums ir JĀTRĀPA, viņiem JĀIZŠAUJ. Tas tā, lielos vilcienos...
3. un pats galvenais - kā teica Monks: "ir vienreiz jātiek vaļā no tā "robinhuda" sindroma"!!! Loka šaušana ir nopietns sporta veids!!! Un lai sasniegtu rezultātu ir jāzina kā trenēties un IR JĀTRENĒJAS!!! Nopietni, līdz pagurumam, līdz pilnīgam spēka izsīkuma (gan fiziskā, gan garīgā), līdz "puņķiem un asarām", nežēlojot sevi un inventāru!!! Un arī tad ir visai niecīga cerība izsisties pasaules elitē, jo visā pasaulē, simtiem tūkstoši cilvēku, tieši tā arī trenējas! Šobrīd pat pingpongu uzskata par nopietnāku sporta veidu nekā loka šaušanu! Kur ta vēl tālāk? Ja mēs paši pasniedzam loka šaušanu kā "vazāšanos pa mežu" un "pašaudīšanos", tad nav brīnums, ka vairākkārtējam Pasaules čempionam ir kauns par saviem tituliem... Tas ir tas pats, kas pateikt - maratons ir skriešana no viena ciema uz otru, lai palielītos, ka mūsējie kaimiņu barčikā vietējiem sadeva pa muti...

Vēlreiz paldies Lācīša k-gam par loka šaušanas popularizēšanu un lūdzu neauztvert šo kā "uzbraucienu". Vienkārši padomājiet, var būt ir vērts loka šaušanu "nest tautās" kā dārgu, elitāru sporta veidu, kurš diemžēl ne visiem ir pieejams un kurā, lai sasniegtu virsotnes ir ne mazāk jāiegulda kā tenisā, 1.formulā uc.sporta veidos.

Lai visiem izdodas!

 archery

_________________
Latvijas kauna traips! gangpunch
avatar
Agate
Admins
Female Dzīvoju : Āgenskalnā
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : Kompaktloku, dažreiz arī ar tradicionālo
Postu skaits : 2291
http://aim.archery.lv

Re: Latvijas Radio 2

on Piektdiena Decembris 13, 2013 10:50 am
Ieroču aprites likums.
http://m.likumi.lv/doc.php?id=63632
3) aukstais ierocis — priekšmets, kam piemīt ieroča pazīmes un kas paredzēts bojājumu nodarīšanai, izmantojot cilvēka muskuļu spēku vai speciālus mehānismus;

3.pants
(2) Uz sporta lokiem un bultām šis likums attiecas tikai daļā par drošības prasībām šautuvēs (šaušanas stendos) un drošības pasākumiem un kārtību treniņšaušanas un mācību šaušanas nodarbībās un šaušanas sporta sacensībās.

_________________
Field archery forever!
avatar
Eduards Lapsiņš
Moderators
Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Postu skaits : 6243
http://www.archery.lv

Re: Latvijas Radio 2

on Piektdiena Decembris 13, 2013 10:57 am
40.pants. ... 1) pirmās kategorijas šautuves, kurās atļauts izmantot aukstos ieročus (lokus, arbaletus, metamos nažus, cirvjus), mazas enerģijas pneimatiskos ieročus un to munīciju;

_________________
Latvijas kauna traips! gangpunch
avatar
Dmitrij
Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : FRAM
Postu skaits : 135

Re: Latvijas Radio 2

on Piektdiena Decembris 13, 2013 12:53 pm
par japāņu loka šaušanu - Kuydo. Pareizi piezīmēts - šai loka šaušanas stilā nav galvenais trāpīt. Tā vairāk ir māksla. Agrāk bija termins "prikladnaja streljba iz luka", kuru varētu tulkot apmēram tā - lietišķā loka šaušana. Tieši ar to arī atšķiras tas ar ko nodarbojamies mēs no tā ar ko nodarbojas viņi - mums ir JĀTRĀPA, viņiem JĀIZŠAUJ. Tas tā, lielos vilcienos...

Не совсем так. Попадать в мишень в кюдо таки надо. Начиная с определённого дана (кажется со второго, не помню точно) на аттестации если стрелы не в мато, то оценка «неуд», приходите в следующий раз, как бы красиво претендент ни «танцевал». Дело в следующем.

Во первых, кюдо – это традиционная школа, то есть стоит задача сохранить и передать дальше некую культурную традицию. Поэтому попасть надо не абы как, а стреляя в правильной, традиционной технике кюдо. Что логично, ибо иначе это будет уже не кюдо, а что-то другое.

Во вторых, тут та же самая вещь, которую мы все хорошо знаем, просто не называем красивыми японскими словами. Речь о том, что нельзя зацикливаться сознанием на попадании. Нужно делать технику. Если мы правильно выполним все элементы выстрела, то стрела попадёт в цель, ей просто деваться больше некуда. Это просто причина и следствие. Как говорил Феликс Хофф (6-й дан), «попадание само по себе не является критерием правильности выстрела, так как может быть результатом сочетания разнонаправленных ошибок». Это в кюдо вбивают в голову постоянно.

Наконец, синтоистские ритуальные упражнения, где соблюдение церемониала важнее собственно попадания, действительно существуют. И именно их мы часто и видим на экране, в силу зрелищности. Но это особый случай, которым кюдо не исчерпывается. И таки соревнования в кюдо тоже есть. Кстати, диаметр мато 36 сантиметров (меньше чем полная WA мишень на 18 метров), а стандартная дистанция стрельбы 28 метров. Для традиционного лука вполне прилично, на мой взгляд.


avatar
Kitija
Female Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Postu skaits : 124

Re: Latvijas Radio 2

on Sestdiena Decembris 14, 2013 7:07 am
"Ieroču aprites likums.
3.pants
(2) Uz sporta lokiem un bultām šis likums attiecas tikai ............ "

Jau šie vārdi vien nosaka, ka likums attiecas uz lokiem - tātad tie IR ieroči!  Twisted Evil 

Kitijas mamma
Sponsored content

Re: Latvijas Radio 2

Atpakaļ uz augšu
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā