Indiāņu loks

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Indiāņu loks

Post  Beastly on Otrdiena 04 Februāris 2014, 22:43

http://fotki.lv/lv/Beastly/933032/
Līdz šim mans veiksmīgākais projekts. Smile
Loks gatavots no viengabala oša un stiprināts ar cīpslām. Pirms dažām dienām apstrādāju loka aizmuguri un tagad atlicis pats grūtākais. 2 mēnešus to kociņu nekustināt, lai sāktu darboties cīpslu maģija.  facepalm 
Pēc tam varēšu ķerties pie beigu formēšanas. Būs jāskatās cik spēcīgu varēšu izspiest savam atvilcienam, lai pēc visa ieguldītā darba un resursiem, nenāktos dzirdēt briesmīgāko skaņu pasaulē - kā salūzt Tevis taisītais loks. Very Happy

Biju izstudējis recepti soli pa solim, taču teorija ir viens, bet prakse pavisam kas cits. Kā teica viens no maniem elkiem, loku izgatavotājiem Ed Scott: [i]"Inteligence, gained by expierence...thats the way you do anything".
Nevar iemācīties izgatavot loku tikai lasot literatūru, to var iemācīties tikai izgatavojot lokus. Smile
Tāpēc necentīšos izspiest maksimumu no šī kociņa un ceru, ka pēc 2 mēnešiem varēšu padalīties ar nostiegrota un funkcionējoša loka bildēm. Smile

Priekš tiem, kas nezin kas ir cīpslas un kāpēc tās lieto loku izgatavošanā. Smile
http://www.youtube.com/watch?v=oJoZsT68590
Cīpslas pilda to pašu funkciju ko mūsdienās pilda stiklšķiedra un carbons. Tradicionālo loku izgatavotāji to mēdz saukt par dabisko stiklšķiedru, kura ir izmantota gadu tūkstošiem, lai pasargātu lokus no salūšanas, dotu tiem spēku un ātrumu. Smile

Beastly

Male Dzīvoju : Tukums
Šauju ar : Tradicionālo (Instinktīvi)
Piereģistrējos : 29.06.13
Postu skaits : 34

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Indiāņu loks

Post  A!gars on Piektdiena 07 Februāris 2014, 18:20

Tad nu gaidam bildes  bow 

A!gars

Male Dzīvoju : Rīga-Ogre
Piereģistrējos : 21.12.13
Postu skaits : 32

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Beastly on Pirmdiena 04 Maijs 2015, 10:44

Ar nelielu nokavēšanos, bet labāk vēlāk nekā nekad. Very Happy
Ar cīpslām stiprinātais loka projekts izdevās, bet ne tik labi kā bija plānots. Rezultātā loks bija par garu un noņēmu pārāk daudz materiāla, tāpēc tāds jauniešu un sieviešu loks vien sanāca. Smile Bildes gan neiedomājos uztaisīt, kaut kad vēlāk mēģināšu.
Taču pa šīm brīvdienām uztaisīju viegli liektu recurvi. Loks taisīts no viengabala oša, bez jeb kādiem stiprinājumiem, jeb vienkārši self bow. Loks ir kādas 62" garš un atvilciens liekas smagāks par manu 45lbs recurvi. Uz jūtām es teiktu, ka virs 50 lbs @ 26" atvilciena garuma. Taču tas ir nosacīti, jo šaujot ar sellbow, to nedrīkst turēt atvilktu un tēmēt kā to dara ar kompaktlokiem vai laminētajiem kompozīt lokiem. Jāšauj ar "snap shooting" metodi, kuru tā īsti neesmu izkopis. Very Happy Tad nu kā kuru reizi sanāk atvilkt.
Taču varat ievērtēt bildes šeit http://fotki.lv/lv/Beastly/comments-42615971/

Beastly

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Beastly on Pirmdiena 04 Maijs 2015, 13:45

Tad nu nedaudz pastāstīšu par cīpsloto projektu. Kā jau minēju, loku es saīsināju, jo pleci bija pārāk gari un līdz ar to vāji. Saīsinot plecus, izdevās panākt nedaudz vairāk spēka un ātruma. Beigu garums sanāca uz 57". Atvilciena spēks pie aptuveni 26-27" varētu būt ap 30-35 lbs. Nekāds monstrs nesanāca, bet cīpslas savu funkciju pilda un šo īso lociņu var pienācīgi atvilkt un arī tēmēt saprāta robežās. Ar to es domāju atvilkt un turēt 2-3 sekundes ar ko pilnībā pietiek lai notēmētu.
Šaušana ar šo primitīvo kociņu tiešām sagādā baudu. Katrs šāviens liekas tik dabisks cik vien var būt. Loks ir viegls kā spalviņa, salīdzinot ar manu Samick Sage. Handshock arī parktiski nav nekāda. Par precizitāti nemācēšu komentēt, jo es pēdējā laikā izšauju ļoti reti un skills ir zudis. Smile
Viena problēma ir abiem lokiem. Pleci ir propellerī, jo abi ir taisīti no dēļa. Gaterī neviens nekopē koka šķiedru, līdz ar to šķiedra minimāli "skrien nost" un ar to pietiek, lai pleci vērptos. Šo problēmu var novērts tikai pareiza materiāla izvēle. Diemžēl man nav baļķēnu krājumi, no kuriem varētu atšķelt sagataves ideāli pa šķiedrai. Taču loka izturību tas pārāk neietekm, par precizitāti nemācēšu komentēt, neesmu tāds eksperts. Gan jau kaut ko nedaudz ietekmē. Taču ietekmē vienmēr vienādi. Ja piešausies pie loka, šausi desmitniekā arī ar pleciem propellerī. Very Happy
Ja kādam ir savs materiāls un vēlme pēc sava self bow vai sinew backed self bow, dodiet ziņu. Par nelielu atlīdzību varu uztaisīt. Protams nedodot nekādus termiņus, jo taisu tad kad ir laiks un  gribēšana. Abi divi vienlaicīgi ir ļoti reti. Very Happy
Protams var arī izmēģināt manējos, atrodoties Tukuma apkārtnē un iepriekš sarunājot. Smile
Links uz bildēm:
http://fotki.lv/lv/Beastly/933032/

Beastly

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 04 Maijs 2015, 16:47

Malacis! labs Labs darbiņš! Twisted Evil Nedaudz besī, ka jaucies ar terminiem un mērījumiem... hvz Un protams noteikt atvilciena spēku "uz sajūtu" mūsdienās pilnīgi garām! nono

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5229

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Beastly on Pirmdiena 04 Maijs 2015, 18:38

Paldies! Smile
Nu jā, es tik labi nepārzinu teoriju un visus terminus. Mani vairāk interesē praktiskā puse, jeb tieši loka izgatavošana. Zinu tik daudz cik esmu izlasījis ārzemju forumos un literatūrā. Smile

Beastly

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 21:47

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Atpakaļ uz augšu