Stabilizatori

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Stabilizatori

Post  JR on Trešdiena 12 Februāris 2014, 13:07

Interesants raksts par stabilizatoriem bez gumijas damperiem: http://www.hoytrecurve.com/community/article_detail.php?id=88

JR

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Piereģistrējos : 22.08.11
Postu skaits : 954

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Stabilizatori

Post  Eduards Lapsiņš on Trešdiena 12 Februāris 2014, 14:18

Raksts ir labs (kau es neko nerubiju no anglenes Laughing  bet viņam jau ir diezgan tulkojumu arī krievu mēlē, kurā es rubīju ļoti labi  Laughing ), bet manuprāt derīgs tikai elitei, kuri dabū atlases lokus no pašas rūpnīcas!  Twisted Evil  Tā ir mana nelokāma pārliecība un sazvēristības teorija!!!  Twisted Evil  Pirmās aizdomas radās, kad pajuka savienība un radās iespēja nopirkt tos "krutos" lokus. Tā arī darīju. Bija man LABS biznesiņš un varēju atļauties nopirkt no zviedriem par NENORMĀLIEM cipariem tobrīd pašu, pašu TOP modeli - Radiānu, kirkīzzaļā krāsā. Lietuvieši ņirdza kā kutināti - viņi tādus pašus lokus no poļiem bija sapirkušies par 2-3X zemāku cenu...  hvz  Tik tā krāsa viņiem tāda, nu nekāda, bet man anodēts!!!  harumph  Pēc mēnešiem trijiem viņiem salūza pirmais rokturis, tad vēl viens un beigu beigās visi, vai gandrīz visi. Es ar savu šāvu (un neslikti) gadus septiņus, tad vēl mans Bērns  nails  šāva, ja nemaldos vēl kādi pa vidu un būtu vēl šodien šāvuši ja cilvēciņš kuram pārdevu (eh! par lētu pārdevu, par lētu!!! Evil or Very Mad ) nebūtu ar visu loku pazudis... Tā lūk! Nākamās aidomas radās Korejā, Pasaules čempionāta laikā, pēkšņi sāk tirgot HOYT FX plecus par 100USD!!!  shocked  pārī!!! Nenormāls cipars!!! Es viņus pirku pa 700LVL pārī!!!  shocked  Krievi viņus pirka un nesa uz savu busu kā malku...  bow  Es arī nelaidu garām iespēju - pārīti paņēmu. Nu nešāva viņi!  hvz  Pats nomocījos, vēl daži pamēģināja - nešauj un viss!  hvz  Tātad, mana teorija ir tāda - tiek ražots inventārs, pie konveijera stāv puiši, kuri jau uz reiz brāķē: šo uz miskasti, šo uz bijušo sovjietnometni, Āfriku u.c., ō! šo laižam top valstīm, bet šos izsniegsim mūsu sponsorētajiem elites šāvējiem, BET ŠITOS paturēsim priekš savējiem...  Twisted Evil  Caur manām rokām ir gājuši TONNĀM loki, neesmu es pats s****gākais šāvējs, bet vienu var just TOČNO Twisted Evil  šis loks šauj, bet šitam dari ko gribi - viņš nešaus nekad!  hvz  Īpaši labi to jūt ar pratajām "pagalē" - LB un citiem.  bow  Man bija tā laime patestēt daudzus Falco, Vilistera un pat mūsu Fergusona ražojumus - vieni šauj perfekti uz reiz, dažus vajag nedaudz pieķūnēt, bet daži ne un viss...  hvz 

Tā apmēram.

Ak jā, runa bija par tiem stabilizatoriem - stabilizatoram ir vairākas funkcijas: stabilizēt sistēmu cilvēks-loks tēmēšanas brīdī, uzņemt stiegras triecienu un efektīgi dzēst vibrācijas. Es to visu sarindotu otrādā secībā un ja loks ir izgatavots perfekts, ar minimālām vibrācijām, sinhronu plecu darbību, tad arī 1.vietā nonāk sistēmas cilvēks-loks stabilizēšana jo pārējo jau loks izdara pats.  Twisted Evil 

bigok  

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5229

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Trešdiena 12 Februāris 2014, 15:00

Kaut kādā mērā noteikti rūpnīcu sponsorētie šāvēji būs apgādāti ar labāku inventāru - tā tas ir ne tikai loka šaušanā. Piemēram, veļukiem arī sponsorētajiem braucējiem ir citi amīši, speciāli regulēti braucējam, iespējas izmantot prototipus utt. Bet neticu, ka tas ietekmē rezultātu vairāk par 10% (reālistiskāk būtu kādi 3-5%). Pārējais tāpat ir darbs un talants. Šeit piemērs, ka vai nu māki, vai nu nemāki, bet ja māki, tad mācēsi vienalga ar ko. Šis pēc analoģijas ir kā 1300 punktu FITA ar 25 gadu vecu rekurvi.

Vēl pieņemu, ka loks, kas nešauj vienam, var šaut citam. Tāpat kā stabilizatoriem ir jāstabilizē atšķirīgas lietas diviem dažādiem šāvējiem.

Man interesanti bija uzzināt, ka tās gumijas vēsturiski tika ieviestas pamatā tāpēc, lai kompensētu loka kvalitāti.

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Janis Apsitis on Trešdiena 12 Februāris 2014, 16:28

:-) Cik labi, ka ir dažādi viedokļi. Šis ir diezgan pavecs raksts, kuru jau kkad senāk biju komentējis.
Diemžēl es domāju, ka mūsu gadījumā stabilizātori ir gandrīz pēdējā lieta, par ko vispār jādomā. Cik daudz no mums ir kārtīgi iztestējuši stiegras, bāzes, dažādus loku garumus, atvilciena garumus utt. Es domāju - ne vairak kā kādas 8 rekurves Latvijā ir par 85% normāli noregulētas ābeces līmenī (kur nevajag ne Edžus palīdzību- kas ir elementāra ābece, ko katram vajadzētu darīt pašam). Elementārs piemērs - kaut vai bāze-stiegra - kas neprasa vispār naudu. Ja vēl pieskaita bultas klāt - tad domāju nebūs vairāk par 3-5 apmēram ābeces līmenī pareiziem lokiem.

Šī tēmēšanas uzsvēršana manuprāt tiešām ir svarīga cilvēkiem, kas mēģina izpildīt Kisik Lee sistēmu - kur tiešām figurē tāds jēdziens kā šis "holding" posms - kas ir īsais brīdis pirms šāviena, kad bulta jau ir uz klikera konusa un vēl atlikuši 2-3 mm (nevis 2-3 cm kā lielai daļai) vilciena līdz šāvienam. Sevišķi 18m es domāju šim ir liela nozīme pieņemot, ja visu pārējo izdara pareizi. Diemžēl lielākā daļa mūsu (mani ieskaitot) būtisku daļu šāvienu izpilda tehniski nepareizi vai ar kļūdām - un tas sastāda 80% zaudēto punktu. Nezinu kā jūs - bet ja es treniņā spēju izšaut augstu rezultātu (un ticiet man - esmu arī izšāvis - tāpat kā piemēram arī Jancis un vēl daži), bet mačos ar to pašu loku nespēju - tad es vainošu nevis loku bet sevi.

Bet ar tiem stabilizatoriem nav nekāda viennozīmīga skaidrība pasaulē. Šauj pasaule ar viskautko - bet lielākā daļa galīge ne ar ko īpašu. Es domāju tas ir izteikti tāds sajūtu jēdziens. Stabilizatori (neskaitot, to ka ģeometriski padara loku stabilu) būtībā dod tikai vienu lietu - sajūtu - un sajūta sastāv no samazinātas vibrācijas(damperi), lielākas drošības (fuse bleidi vējā), stabilākas sajūtas (daudz svari) vai lielāka krutuma koeficienta (Lapiņa zelta virtene). Kas katram svarīgāks - tas paša ziņā.

Janis Apsitis

Male Dzīvoju : Riga, Jurmala
Šauju ar : Hoyt Formula Prodigy 25" + Hoyt Quatro 40# Medium
Piereģistrējos : 21.05.08
Postu skaits : 1198

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Trešdiena 12 Februāris 2014, 16:50

Jā, pa lielam visam piekrītu, bet atgriežoties pie Monka 25 gadus vecā rekursīvā un 1300 vingrinājumā FITA, tad tā nu gan nav!  Evil or Very Mad  25 g.atpakaļ 1225p FITA bija jau starptautiskās klases meistara rezultāts, kuru nemaz katrs izlasnieks (es domāju LIELO izlasi CCCP) ne katru reizi šāva... Un Meistara rezultāts bija 1120 un arī to daudzi tā arī ne tuvu nesasniedza... Bet ja skatamies pie šodienas TOPa rezultātiem, tad tieši tā arī ir: starp mūsu 1250 (rez.kuru mūsu "spicie" šauj, nu vismaz reizēm...) un 1350 (rez. kuru vajadzētu šaut lai būtu "spicie" arī TUR) ir tieši 8%  Laughing 

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5229

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Trešdiena 12 Februāris 2014, 16:52

Janis Apsitis rakstīja:Bet ar tiem stabilizatoriem nav nekāda viennozīmīga skaidrība pasaulē. Šauj pasaule ar viskautko - bet lielākā daļa galīge ne ar ko īpašu.

Es domāju, ka stabilizatoriem nemaz nevar būt universālas receptes, jo šauj ar dažādiem lokiem, dažāda stipruma, dažāda garuma un smaguma bultām, ar dažādām kļūdām un konstantām nepilnībām (piemēram, liecas uz kādu pusi vai sagāž loku), dažādām stiegrām, pat tās pašas muskuļu vibrācijas var būt dažādas utt.

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Trešdiena 12 Februāris 2014, 16:58

Eduards Lapsiņš rakstīja:
Jā, pa lielam visam piekrītu, bet atgriežoties pie Monka 25 gadus vecā rekursīvā un 1300 vingrinājumā FITA, tad tā nu gan nav!  Evil or Very Mad  25 g.atpakaļ 1225p FITA bija jau starptautiskās klases meistara rezultāts, kuru nemaz katrs izlasnieks (es domāju LIELO izlasi CCCP) ne katru reizi šāva... Un Meistara rezultāts bija 1120 un arī to daudzi tā arī ne tuvu nesasniedza... Bet ja skatamies pie šodienas TOPa rezultātiem, tad tieši tā arī ir: starp mūsu 1250 (rez.kuru mūsu "spicie" šauj, nu vismaz reizēm...) un 1350 (rez. kuru vajadzētu šaut lai būtu "spicie" arī TUR) ir tieši 8%  Laughing 

Tas bija tikai kā aptuvens piemērs kā salīdzinājumam, jo to, ko tas čalis izpilda, var izpildīt labi ja 1% braucēju ar veļukiem, kas maksā 1000+ Ls ar specifiski tam paredzētu ģeometriju, nerunājot par tādu antikvariātu, kas pēc visiem parametriem "nebrauc".

Es domāju, ka labāks inventārs vairāk piedod kļūdas. Ja dari jau tik labi, ka kļūdu gandrīz vairs nav, tad inventāra nozīme mazinās. Šaujot starp labākajiem, protams, noderēs arī labākie loki, bet domāju, ka tur vairāk sacenšas šāvēji, nevis viņu loki. Arī ne visām spēcīgajām valstīm ir savi loku ražotāji, kas viņus varētu lobēt. Piemēram, Ukraina, Indija, Meksika. Patiesībā es bieži esmu redzējis, ka amerikāņi sūkstās, ka viņiem nav ne tuvu tāds atbalsts treniņiem kā Korejai.

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 08:04

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Atpakaļ uz augšu