Share
Go down
avatar
Aleksandrs Redjko
Male Dzīvoju : Riga
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : loku
Postu skaits : 357
http://www.abht.lv/?lang=ru

MAS turnirs (30.07.2016., Cēsu pilsdrupas)

on Svētdena 03 Jūlijs 2016, 10:07
Tuvojas kārtējās Viduslaiku dienas Cēsīs.

http://viduslaikudienas.cesis.lv/

Būs arī loka šaušanas turnīrs (30. jūlījā, sestdien, 11:00). Statūtus izlikšu nedēļas laikā, bet lielākos vilcienos viss tas pats kā pērn.

http://archery.forumakers.com/t1960-mas-turnirs-ccsu-viduslaiku-dienu-ietvaros-1-08-2015

avatar
Aleksandrs Redjko
Male Dzīvoju : Riga
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : loku
Postu skaits : 357
http://www.abht.lv/?lang=ru

Re: MAS turnirs (30.07.2016., Cēsu pilsdrupas)

on Otrdiena 12 Jūlijs 2016, 07:07
Turnīra statūti

1. Mērķis un uzdevumi.
Turpināt Latvijā loka šaušanas sacensību praksi, pietuvinātu MAS (MedievalArcherySystem) sacensību noteikumiem  http://archery.forumakers.com/t1686-mas-noteikumi-eng  ,  veicināt interesi par loka šaušanu, saglabāt un popularizēt vēsturiskās lokšaušanas disciplīnas, jauki pavadīt laiku.
2. Vieta un laiks. 2016. gada , 30. Jūlijā, Cēsu pils dārzā.
3. Dalībnieki. Pasākums ir atklāts un tajā atļauts piedalīties visiem šaut gribētājiem, atbilstoši šiem Statūtiem. Loka šaušanas turnīra dalībnieki, ņemot vērā to skaitu un sastāvu, var tikt dalīti grupās pēc vecuma un dzimuma.
4. Reģistrēšanās un dalības maksa:
Līdz 25. jūlijam – 5€
Pēc 25. jūlija  un pasākuma laikā– 7€.
Pieteikšanās sacensībām lokšāvēju forumā  http://archery.forumakers.com/t2181-mas-turnirs-ccsu-pilsdrupas-30-07-2016   vai uz e-pastu alex.redko@gmail.com.

5. Loku veidi.
5.1. Tradicionālie (ar plauktiņu bultām un profilēto rokturi):
a) Modernie garie loki (Longbow - American flatbow, LB pēc IFAA)
b) Modernie laminētie rekursīvie loki (Bowhunter Recurve, BHR pēc IFAA – gan viengabala, gan saliekamie, bet ar koka bultām)
5.2. Vēsturiskie (bez plauktiņa bultām, ar neprofilēto rokturi):
a) Dažādu periodu īsie loki, angļu garie loki (English Longbow – Selfbow, kā arī līmētie loki)
b) Dažādi aziātu kompozīta loki (HB pēc IFAA, ir atļautas arī moderno materiālu sastāvdaļas).
c) Plakanie, viengabala koka loki (Selfbow – Flatbow)
5.3. Bultas:
Koka bultas ar dabiskām spalvām, ar vēsturiskiem un sporta uzgaļiem, kas paredzēti šaušanai mērķī. Atļautas plastmasas astītes.
Nepieciešams ņemt līdzi tik daudz bultu, lai varētu izpildīt jebkuru vingrinājumu.
6. Dreskods. Viduslaiku tematikai atbilstošs inventārs, apģērbs un apavi. Šī Statutu  izpratnē "viduslaiku tematikai atbilstošs" nozīmē – apģērbs un apavi, katra dalībnieka personīgajā izpratnē par viduslaikiem, izslēdzot modernus elementus.
7. Vispārīgie turnīra noteikumi.
Piedalīties turnīrā var visi, kuri piekrīt noteikumiem, ar kuriem ir noteikti šādi ierobežojumi:
7.1. Turnīra disciplīnās ir tiesības piedalīties katram, kurš iepazinis un piekrīt turnīra noteikumiem.
7.2. Turnīra disciplīnās var piedalīties tikai tie dalībnieki, kuri ir izgājuši inventāra tehnisko kontroli un samaksajuši dalības naudu.
7.3. Uz loka, stiegras un bultām ir aizliegtas jebkādas atzīmes, kuras varētu izmantot kā līdzekli, lai atvieglotu tēmēšanu. Atļauts feisvolkings, stringvolkings, dažāds stiegras satveršanas veids, kā arī atļauta šaušanas gredzena lietošana.
7.4. Dalība turnīrā alkohola vai narkotisko vielu ietekmē ir aizliegta. Noteikumu, disciplīnas un kārtības pārkāpējs ar organizatora lēmumu var tikts izraidīts no turnīra.
7.5. Ja šāvējs nejauši izšauj bultu, šāvienu drīkst atkārtot, ja viņš var to aizsniegt ar savu loku, stāvot uz šaušanas līnijas. Tāda bulta netiek skaitīta kā izšauta.
7.6. Mērķis ir apaļš vairogs 90 cm diametrā, iezīmētais mērķa centrs – 20 cm.
7.7. Punktu skaitīšana: mērķa centrs – 2 punkti, mērķis – 1 punkts. Ja bulta pieskaras mērķa centram (gabarīta trāpījums), tad punkti tiek skaitīti uz lielāku pusi. Rikošeti neskaitās trāpījumi, izņemot frontāli atlekušās bultas, kuras drīkst pāršaut.
7.8. Strīds punktu skaitīšanas jautājumā tiek risināts ar trīs arbitru, turnīra organizatora norīkoto, balsojuma vairākumu.
7.9. Punktu skaitīšanas laikā nav atļauts pieskarties bultām un vilkt tās ārā no mērķa, līdz punktu skaitīšana netiek pabeigta.
7.10. Aizliegts lietot binokļus un citas ierīces, ar kuru palīdzību ir vieglāk noteikt attālumu.
7.11. Dalībnieki tehniskās komisijas laikā ar parakstu apstiprina savu apmierinošo veselības stāvokli un turnīra noteikumu un drošības tehnikas zināšanu un ievērošanu.
7.12. Turnīra organizators patur tiesības objektīvu iemeslu dēļ (laika apstākļi, drošības apsvērumi utt.) ieviest izmaiņas turnīra gaitā.
8. Vadība.  Turnīru organizē REAG ”Senzeme” sadarbībā ar SK “Amazones” pēc Viduslaiku Lokšaušanas Sistēmas noteikumiem. Tehniskās komisijas vadītājs un galvenais tiesnesis Aleksandrs Redjko.
9. Pasākuma programma:
10:30 -11:15 – Reģistrācija, iesildīšanās, tehniskā komisija.
11:15 - 11:30 – Pasākuma atklāšana un instruktāža
11:30 – Loka šaušanas turnīra sākums
10.Turnīra disciplīnas (maksimālais skaits, ja atļauj laiks).

10.1. Ātršaušana
Šauj trīs sērijas no 15 jardiem pa apaļu vairogu 90 cm diametrā. Šaušanai tiek dotas 30 sekundes, bultu skaits nav ierobežots. Punktus piešķir tikai par vairogā trāpītām bultām. Līdz šaušanas sākuma skaņas signālam šāvēji stāv pie šaušanas līnijas, rokās turot loku. Bultām jāatrodas bultu makā uz muguras, pie jostas vai rokā, turot tās pie loka. Izšautas bultas pēc „stop” signāla netiek ieskaitītas.
10.2.  Šaušana no neērta stāvokļa
Šaušanas distance – 15 jardi, stāvot uz dēļa, kas pārlikts guļošam baļķim, un noturot līdzsvaru. Attālums starp pēdām – ne mazāks kā 50 cm (simetriski pret dēļa centru). Šaušanas laikā dēlis nedrīkst pieskarties zemei. Pozīcijas: ar seju pret mērķi, ar sānu pret mērķi, ar muguru pret mērķi. No katras pozīcijas šauj 5 bultas, bet ne ilgāk kā 2 minūtes.
10.3. Dinamiskā šaušana
Šauj pa apaļu vairogu ar diametru 90 cm trīs sērijas sākot no 20 jardiem ne vairāk par vienu šāvēju uz vienu mērķi (drošības nolūkos). Līdz šaušanas sākuma signālam šāvēji stāv pie šaušanas līnijas, turot rokā loku, visām bultām jāatrodas bultu makā uz muguras, pie jostas vai rokā, turot tās pie loka. Šaušana sākas pēc tiesneša signāla. Šaušanas laiks – 30 sekundes, bultu skaits neierobežots. Pēc katra šāviena šāvēji pārvietojas par vienu soli uz priekšu. Bultas, kuras tiks izšautas pēc signāla „stop” netiks ieskaitītas.
10.4.  Šaušana pa „žagaru” (Wand Shooting)
Šaušanas distance – 20 jardi, tiek šauts pa koka līsti (5 cm platumā un 2 m augstumā), kura vertikāli iestiprināta zemē. Šauj 3 sērijas pa 5 bultām. Līstē iedūrusies bulta - 2 punkti, ja bulta pieskaras „žagaram” un/vai atsitas pret to (rikošete), tiek ieskaitīts viens punkts. Mērķa aizskaršana ar bultas spalvām netiek ieskaitīta kā rezultatīvs šāviens.

11. Uzvarētāju noteikšana. Katrā grupā tiek noteikts turnīra uzvarētājs pēc visās disciplīnās savākto punktu kopsummas. Vienādu rezultātu gadījumos (cīņā par godalgām) organizē papildšaušanu – pretendenti šauj sērijas pa 3 bultām no 20 jardu attāluma līdz pirmajam pārākumam vienam no viņiem.
12. Apbalvošana. Turnīra uzvarētāji tiek apbalvoti ar piemiņas balvām. Ņemot vērā Cēsu pasākuma tematiku („Bērnības zeme Livonija”), jebkurš bērns līdz 16 gadiem, kurš piedalīsies loka šāvēju turnīrā, neatkarīgi no uzrādītā rezultāta saņems piemiņas balvas no turnīra un festivāla organizētājem.

13. Papildinformācija.
 Pasākuma organizatori brīdina - publiskajā telpā būs pieejami pasākuma rezultāti ar dalībnieka vārdu, uzvārdu un iespējams ar citu organizatoram iesniegto informāciju.Pēdējo reizi labojis Aleksandrs Redjko Sestdiena 16 Jūlijs 2016, 23:46; labots 1 reizi
avatar
forward28
Male Dzīvoju : Riga
Klubs : FRAM
Postu skaits : 30

Re: MAS turnirs (30.07.2016., Cēsu pilsdrupas)

on Piektdiena 15 Jūlijs 2016, 12:08
Pagajšgad viss bija forši, bet es izdalitu bernus atsevisķa konkurence ar apbalvošanu.
Vini cenšas, bet pret pieaugušiem viniem nav nekadu izredžu..
Tas ta...
avatar
Aleksandrs Redjko
Male Dzīvoju : Riga
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : loku
Postu skaits : 357
http://www.abht.lv/?lang=ru

Re: MAS turnirs (30.07.2016., Cēsu pilsdrupas)

on Sestdiena 16 Jūlijs 2016, 23:39
Loka šaušanas turnīros citos viduslaiku festivālos visi šāvēji starte vienā konkurencē - bērni un pieaugušie, vīrieši un sievietes, un uzvarētājs turnīrā ir tikai viens - tāda ir tā tradīcija.  Pēc MAS sistemas noteikumiem ir sadalījums jau uz divām grupām (vīrieši un sievietes), bet sadalījums uz divīzijām pēc vecuma un pēc loku kases nav paredzēts.  Cēsu turnīrā es vēl tālāk atkāpos no MAS noteikumiem un vēl palielināju apbalvoto skaitu - tradicionālo un vēsturisko loku grupas - jau četri uzvarētāji. Bērni atsevišķā konkurencē - būs jau astoņi. Ņemot vērā salīdzinoši nelielo dalībnieku skaitu, negribas tikt pie situācijas, ka apbalvoto skaits pārsniedz dalībnieku skaitu.

Bet!

Ņemot vērā Cēsu pasākuma tematiku („Bērnības zeme Livonija”), šogad turnīra statūtos tiek ielikts  papildpunkts: jebkurš bērns līdz 16 gadiem, kurš piedalīsies loka šāvēju turnīrā, neatkarīgi no uzrādītā rezultāta saņems piemiņas balvas no turnīra un festivāla organizētājem.


Pēdējo reizi labojis Aleksandrs Redjko Sestdiena 16 Jūlijs 2016, 23:44; labots 1 reizi
avatar
Aleksandrs Redjko
Male Dzīvoju : Riga
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : loku
Postu skaits : 357
http://www.abht.lv/?lang=ru

Re: MAS turnirs (30.07.2016., Cēsu pilsdrupas)

on Sestdiena 16 Jūlijs 2016, 23:42
Atgādinu arī, ka, tā pat kā pērn, ieeja Pils dārzā pa Torņu ielas vārtiem ar lokiem un vēsturiskā tērpā (jāatzīmējas loka šaušanas turnīra dalībnieku sarakstā pie ieejas kontroles), dalībnieki jaunāki par 13 gadiem - var ņemt līdzi vienu pavadošo pieaugušo personu.
avatar
forward28
Male Dzīvoju : Riga
Klubs : FRAM
Postu skaits : 30

Re: MAS turnirs (30.07.2016., Cēsu pilsdrupas)

on Pirmdiena 18 Jūlijs 2016, 10:07
Aleksandrs Redjko rakstīja:Loka šaušanas turnīros citos viduslaiku festivālos visi šāvēji starte vienā konkurencē - bērni un pieaugušie, vīrieši un sievietes

Paldies par atbildi.
Viss skaidrs.
avatar
Aleksandrs Redjko
Male Dzīvoju : Riga
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : loku
Postu skaits : 357
http://www.abht.lv/?lang=ru

Re: MAS turnirs (30.07.2016., Cēsu pilsdrupas)

on Sestdiena 23 Jūlijs 2016, 22:37
Dalībnieku saraksts uz 23.07:

TW
Gabriela Elizabete Korneta-Movzeša
Jolanta Valdmane
Kintija Laima Trinkūna
Liene Krūze
Dagnija Zitmane-Zihmane

HW
Viktorija Nel
Jūlija Kovaļova-Usiks

TM
Jānis Valdmanis
Valdis Krūze
Ritvars Spilva

HM
Māris Čeičs
Aleksandrs Redjko
Māris Usiks
Imants Trinkūns
avatar
Aleksandrs Redjko
Male Dzīvoju : Riga
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : loku
Postu skaits : 357
http://www.abht.lv/?lang=ru

Re: MAS turnirs (30.07.2016., Cēsu pilsdrupas)

on Otrdiena 26 Jūlijs 2016, 06:18
Dalībnieku saraksts uz 25.07

TW
Gabriela Elizabete Korneta-Movzeša
Jolanta Valdmane                                
Kintija Laima Trinkūna                  
Liene Krūze
Dagnija Zitmane-Zihmane                                                        
Karina Rubahova                                      
Elza Līna Andersone                        
Elvita Ragovska                                    
Vita Survilaitė                                      
Zelma Krēgere                                      
Agate Zālīte    

HW                                    
Viktorija Nel                                          
Jūlija Kovaļova-Usiks
Laura Aliukonytė                              
Vlada Orlova                                        
Marina Tumareva                                

TM
Jānis Valdmanis                                  
Valdis Krūze                                        
Ritvars Spilva                                      
Andrejs Rubahovs                                
Māris Andersons                                  
Markuss Kiriņš                                
Dainis Fedorovs                                

HM
Māris Čeičs                                      
Aleksandrs Redjko                            
Māris Usiks                                        
Imants Trinkūns                                
Aleksejs Gofmans                                
Šarūnas Češūnas                                
Vitalij Maslov                                      
Gļebs Kozickis                                      
Dmitrijs Muhins                                  
Jevgenijs Goreliks
avatar
Aleksandrs Redjko
Male Dzīvoju : Riga
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : loku
Postu skaits : 357
http://www.abht.lv/?lang=ru

Re: MAS turnirs (30.07.2016., Cēsu pilsdrupas)

on Piektdiena 29 Jūlijs 2016, 00:03
Nokļūšana pils dārzā
Dalībnieku saraksts būs biļešu kontroles punktā pie Torņu ielas vārtiem, dalībniekam jāatzīmējas sarakstā, ejot iekšā viduslaiku drēbēs ar lokiem, jāsaņem karti (viena karte dalībniekam līdz 12 gadiem un vienai pieaugušai pavadošai personai )
Parkošanās
Biļešu kontroles  punktā var saņemt parkošanās atļauju, ar kuru ir iespēja nolikt automašinu Lenču ielas 4 pagalmā.
Ēdināšana dalībniekiem
Organizators solīja zupu par mazu cenu, pašiem līdzi jāņem viduslaiku bļodas un karotes.
Neaizmirstam par iespējamajiem nokrišņiem, kā arī lieks nebūs pleds vai sega, lai nestāvētu visu laiku kājās,  ja turnīrs ieilgs
Visa informācija par turnīra noteikumiem – nolikumā.
Atgādinu, ka reģistrācija un piešaude sākas 10:00 un turnīrs sākas 11:30
avatar
Aleksandrs Redjko
Male Dzīvoju : Riga
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : loku
Postu skaits : 357
http://www.abht.lv/?lang=ru

Re: MAS turnirs (30.07.2016., Cēsu pilsdrupas)

on Piektdiena 29 Jūlijs 2016, 21:27
Dalībnieku saraksts uz 29.07.

TW
Gabriela Elizabete Korneta-Movzeša
Jolanta Valdmane
Kintija Laima Trinkūna
Liene Krūze
Dagnija Zitmane-Zihmane
Karina Rubahova
Elza Līna Andersone
Elvita Ragovska
Vita Survilaitė
Zelma Krēgere
Agate Zālīte
Ketija Āboliņa

HW
Viktorija Nel
Jūlija Kovaļova-Usiks
Laura Aliukonytė
Vlada Orlova
Marina Tumareva
Valda Trinkūna

TM
Jānis Valdmanis
Valdis Krūze
Ritvars Spilva
Andrejs Rubahovs
Māris Andersons
Markuss Kiriņš
Dainis Fedorovs
Normunds Bērziņš

HM
Māris Čeičs
Aleksandrs Redjko
Māris Usiks
Imants Trinkūns
Aleksejs Gofmans
Šarūnas Češūnas
Vitalij Maslov
Gļebs Kozickis
Jevgenijs Goreliks
Vasilijs Golubevs
avatar
Aleksandrs Redjko
Male Dzīvoju : Riga
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : loku
Postu skaits : 357
http://www.abht.lv/?lang=ru

Re: MAS turnirs (30.07.2016., Cēsu pilsdrupas)

on Pirmdiena 01 Augusts 2016, 00:58
Turnīra rezultāti (ātršaušana+žagars+šupulis)

TG (meitenes līdz 16 gadiem)
1. Kintija Laima Trinkūna                        18+5+20=43
2. Elza Līna Andersone                           15+2+17=34
3. Karina Rubahova                               16+4+10=30
4. Zelma Krēgere                                  9+2+18=29
5. Gabriela Elizabete Korneta-Movzeša 8+6+8=22
6. Jolanta Valdmane                               7+2+6=15

HW
1. Laura Aliukonytė             22+4+18=44                                  
2. Viktorija Nel                  15+4+11=30                    
3. Vlada Orlova                  5+4+13=22                                
4. Jūlija Kovaļova-Usiks      14+0+7=21                  

TW
1. Liene Krūze     17+12+22=51                                      
2. Ketija Āboliņa  16+5+23=44                                    
3. Agate Zālīte   15+7+17=33                                        

TB (puikas līdz 16 gādiem)
1. Ritvars Spilva         21+10+23=54
2. Jānis Valdmanis     23+3+20=46                            
3. Markuss Kiriņš     13+4+20=37                              

HM
1. Māris Usiks                     29+8+17=54                  
2. Vitalij Maslov                   30+4+17=51                
3. Šarūnas Češūnas            25+4+17=46
4. Māris Čeičs                      12+4+21=37                                    
5. Gļebs Kozickis                 18+3+14=35                  
6. Jevgenijs Goreliks           11+6+17=34
7. Imants Trinkūns             11+4+12=27
8. Aleksejs Gofmans           12+0+11=23

TM
1. Dainis Fedorovs             17+8+24=49
2. Valdis Krūze                   21+2+20=43                              
3. Andrejs Rubahovs        20+5+17=42
4. Vadims Ļebedjancevs   15+4+20=39  
5. Māris Andersons           17+3+17=37
6. Normunds Bērziņš         12+6+14=32
Vlada
Female Klubs : FRAM
Postu skaits : 94

Re: MAS turnirs (30.07.2016., Cēsu pilsdrupas)

on Pirmdiena 01 Augusts 2016, 14:46
Sponsored content

Re: MAS turnirs (30.07.2016., Cēsu pilsdrupas)

Atpakaļ uz augšu
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā