Share
Go down
avatar
Aleksandrs Redjko
Male Dzīvoju : Riga
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : loku
Postu skaits : 357
http://www.abht.lv/?lang=ru

MAS turnīrs (24.09.2016, Laubere)

on Pirmdiena 12 Septembris 2016, 07:09
NOLIKUMS
Loka šaušanas turnīram
1. Mērķis un uzdevumi. Turpināt Latvijā loka šaušanas sacensību praksi pietuvinātu MAS (MedievalArcherySystem) sacensību noteikumiem - http://archery.forumakers.com/t1686-mas-noteikumi-eng , veicināt interesi par loka šaušanu, jauki pavadīt laiku samērojoties prasmēm patīkamā kompānijā, saglabāt vēsturiskās loka šaušanas disciplīnas un iepazīstināt ar tām plašāku sabiedrību, demonstrējot vēsturisko ieroču īpatnības.
2. Vieta un laiks. 2015. gada 24. septembrī, SK AMAZONES sporta bāzē „Caunes”.
Latitude 56.788333 Longitude 25.077 vai GPS N 56 47.300 E 25 04.620 Nokļūšana aprakstīta: http://archery.forumakers.com/t1570-latvija-vcl-nebijis-loka-oauoanas-turnirs-18-10-2014
3. Dalībnieki. Pasākums ir atklāts un tajā atļauts piedalīties visiem šaut gribētājiem, atbilstoši šim Nolikumam. Loka šaušanas turnīra dalībnieki, ņemot vērā to skaitu un sastāvu, var tikt dalīti grupās pēc vecuma un dzimuma.
4. Loku veidi.
4.1. Tradicionālie (ar plauktiņu bultām un profilēto rokturi):
a) Modernie garie loki (Longbow - American flatbow, LB pēc IFAA)
b) Modernie laminētie rekursīvie loki (Bowhunter Recurve, BHR pēc IFAA – gan viengabala, gan saliekamie, bet ar koka bultām)
c) Olimpiskie saliekamie loki ar metāla rokturi, bet ar koka bultām un bez aprīkojuma (tēmeklis, stabilizators u.c.)
4.2. Vēsturiskie (bez plauktiņa bultām, ar neprofilēto rokturi):
a) Dažādu periodu īsie loki, angļu garie loki (English Longbow – Selfbow, kā arī līmētie loki)
b) Dažādi aziātu kompozīta loki (HB pēc IFAA, ir atļautas arī moderno materiālu sastāvdaļas).
c) Plakanie, viengabala koka loki (Selfbow – Flatbow)
4.3. Bultas:
Koka bultas ar dabiskiem spārniņiem, ar vēsturiskiem un sporta uzgaļiem, kas paredzēti šaušanai mērķī. Atļautas plastmasas astītes.
Nepieciešams ņemt līdzi tik daudz bultu, lai varētu izpildīt jebkuru vingrinājumu.
5. Dreskods. Viduslaiku tematikai atbilstošs inventārs, apģērbs un apavi. Šī Nolikuma izpratnē "viduslaiku tematikai atbilstošs" nozīmē – apģērbs un apavi, katra dalībnieka personīgajā izpratnē par viduslaikiem, izslēdzot modernus elementus. Vēlams katram ņemt līdzi bļodiņu, krūzi un karoti. Ņemot vērā laika apstākļus - atļauti mūsdienīgi gumijas apavi, kurus tomēr vēlams piesegt.
6. Vispārīgie turnīra noteikumi.
Piedalīties turnīrā var visi, kuri piekrīt noteikumiem, ar kuriem ir noteikti šādi ierobežojumi:
6.1. Turnīra disciplīnās ir tiesības piedalīties katram, kurš iepazinis un piekrīt turnīra noteikumiem.
6.2. Turnīra disciplīnās var piedalīties tikai tie dalībnieki, kuri ir izgājuši inventāra tehnisko kontroli.
6.3. Uz loka, stiegras un bultām ir aizliegtas jebkādas atzīmes, kuras varētu izmantot kā līdzekli, lai atvieglotu tēmēšanu. Atļauts feisvolkings, stringvolkings, dažāds stiegras satveršanas veids, kā arī atļauta šaušanas gredzena lietošana.
6.4. Dalība turnīrā alkohola vai narkotisko vielu ietekmē ir aizliegta. Noteikumu, disciplīnas un kārtības pārkāpējs ar organizatora lēmumu var tikts izraidīts no turnīra.
6.5. Ja šāvējs nejauši izšauj bultu, šāvienu drīkst atkārtot, ja viņš var to aizsniegt ar savu loku, stāvot uz šaušanas līnijas. Tāda bulta netiek skaitīta kā izšauta.
6.6. Mērķis ir apaļš vairogs 90 cm diametrā, iezīmētais mērķa centrs – 20 cm.
6.7. Punktu skaitīšana: mērķa centrs – 2 punkti, mērķis – 1 punkts. Ja bulta pieskaras mērķa centram (gabarīta trāpījums), tad punkti tiek skaitīti uz lielāku pusi. Rikošeti neskaitās trāpījumi, izņemot frontāli atlekušās bultas, kuras drīkst pāršaut.
6.8. Strīds punktu skaitīšanas jautājumā tiek risināts ar trīs arbitru, turnīra organizatora norīkoto, balsojuma vairākumu.
6.9. Punktu skaitīšanas laikā nav atļauts pieskarties bultām un vilkt tās ārā no mērķa, līdz punktu skaitīšana netiek pabeigta.
6.10. Aizliegts lietot binokļus un citas ierīces, ar kuru palīdzību ir vieglāk noteikt attālumu.
6.11. Dalībnieki tehniskās komisijas laikā ar parakstu apstiprina savu apmierinošo veselības stāvokli un turnīra noteikumu un drošības tehnikas zināšanu un ievērošanu.
6.12. Turnīra organizators patur tiesības objektīvu iemeslu dēļ (laika apstākļi, drošības apsvērumi utt.) ieviest izmaiņas turnīra gaitā.
Punkts 6.6.  neattiecas uz disciplīnām -„Mākoņšaušana” un šaušana pa „žagaru”
7. Vadība. Turnīru organizē SK AMAZONES ” pēc Viduslaiku Lokšaušanas Sistēmas noteikumiem. Tehniskās komisijas vadītājs un galvenais tiesnesis Aleksandrs Redjko.
8. Pasākuma programma:
9:00 - 9:45 – Reģistrācija, iesildīšanās, tehniskā komisija.
9:45 - 10:00 – Pasākuma atklāšana un instruktāža
ap 17:00 – Loka šaušanas turnīra beigas
Pēc turnīra - apbalvošana.
9.Turnīra disciplīnas (var tikt koriģētas atkarībā no sacensību gaitas, laika apstākļiem, dalībnieku skaita).
9.1. Šaušana no "pils vaļņiem"
Šaušana notiek no “pils” pa pieciem mērķiem, kas izvietoti dažādos attālumos un pozīcijās. Attālums starp mērķiem – ne mazāk kā 3 m, mērķi nedrīkst būt izvietoti vienā līnijā. Pa katru mērķi tiek šauts 3 reizes pa vienai bultai, t.i. 3 sērijas pa 5 bultām.
9.2. „Mākoņšaušana” (Clout Shooting)
Šaušanas distance – 130 jardi (dalībnieki ar vājākiem lokiem var izvēlēties mazāku distanci – līdz 100 jardiem). Мērķis – trīs vienāda platuma joslās sadalīts кvadrāts izmērā 9x9 jardi, kura centrā uzstādīta 3 jardu augsta kārts.
Punktu skaitīšana: vidējā josla - 2 punkti, tuvākā vai tālākā – 1 punkts, kārtī iedūrusies bulta - 2 punkti, ja tās uzgalis nav augstāk par 1,6 jardiem no zemes. Trāpījumu joslā nosaka pēc bultas ieduršanās vietas zemē vai uzgaļa, ja tā nav iedūrusies. Šauj 3 sērijas pa 5 bultām.
9.3. . Dinamiskā šaušana
Šauj pa apaļu vairogu ar diametru 90 cm trīs sērijas sākot no 20 jardiem ne vairāk par vienu šāvēju uz vienu mērķi (drošības nolūkos). Līdz šaušanas sākuma signālam šāvēji stāv pie šaušanas līnijas, turot rokā loku, visām bultām jāatrodas bultu makā uz muguras, pie jostas vai rokā, turot tās pie loka. Šaušana sākas pēc tiesneša signāla. Šaušanas laiks – 45 sekundes, bultu skaits neierobežots. Pēc katra šāviena šāvēji pārvietojas par vienu soli uz priekšu. Bultas, kuras tiks izšautas pēc signāla „stop” netiks ieskaitītas.
9.4. Šaušana no neērta stāvokļa
Šaušanas distance – 15 jardi, stāvot uz dēļa, kas pārlikts guļošam baļķim, un noturot līdzsvaru. Attālums starp pēdām – ne mazāks kā 50 cm (simetriski pret dēļa centru). Šaušanas laikā dēlis nedrīkst pieskarties zemei. Pozīcijas: ar seju pret mērķi, ar sānu pret mērķi, ar muguru pret mērķi. No katras pozīcijas šauj 5 bultas, bet ne ilgāk kā 2 minūtes.
Bērniem/jauniešiem atsevišķās disciplīnās iespējami samazināti attālumi.
10. Finansēšana. Dalība bez maksas.
11. Pirmpieteikumi. Pieteikumi tomēr vajadzīgi, lai zinātu kāda izmēra katlu izmazgāt. Var dot ziņu personīgi, e-pastā, pa tālruni, forumā un ar pasta baložiem.
12. Uzvarētāju noteikšana. Katrā grupā tiek noteikts turnīra uzvarētājs pēc visās disciplīnās savākto punktu kopsummas. Vienādu rezultātu gadījumos (cīņā par godalgām) organizē papildšaušanu – pretendenti šauj sērijas pa 3 bultām no 20 jardu attāluma līdz pirmajam pārākumam vienam no viņiem.
13. Apbalvošana. Turnīra uzvarētāji tiek apbalvoti.
14. Papildinformācija.
Visu laiku pieejams lielais galds zem nojumes, ugunskurs un zāļu tēja.
Ja nevēlaties steigties, var pieteikt nakšņošanu (pirms/pēc pasākuma) lielajā lauku mājā vai apkurināmā dzīvoklī uz grīdas - savos guļammaisos.
15.  Pasākuma organizatori brīdina - publiskajā telpā būs pieejami pasākuma rezultāti ar dalībnieka vārdu, uzvārdu un iespējams ar citu organizatoram iesniegto informāciju.
16. Kontaktinformācija. Pēteris Gribulis, mobilais +37129492239,
e-pasts: pgribulis@gmail.com
avatar
Pēteris
Moderators
Male Dzīvoju : Jūrmala, Rīga, Ogre, Laubere
Klubs : Amazones
Šauju ar : visu, kas gadās pie rokas
Postu skaits : 463

Re: MAS turnīrs (24.09.2016, Laubere)

on Pirmdiena 12 Septembris 2016, 21:58
Kā ierasts, turnīrs notiks atpūtas/izklaides pasākuma ietvaros -
https://www.facebook.com/babasanja?fref=pb&hc_location=friends_tab&pnref=friends.all

_________________
Šaujam visu, ko varam ieraudzīt!
... bet dažreiz arī to ko nevaram ................
avatar
Pēteris
Moderators
Male Dzīvoju : Jūrmala, Rīga, Ogre, Laubere
Klubs : Amazones
Šauju ar : visu, kas gadās pie rokas
Postu skaits : 463

Re: MAS turnīrs (24.09.2016, Laubere)

on Svētdena 25 Septembris 2016, 23:17
Saimnieču konkursā labākās bija Jakobsonu ģimenes sievietes un meitenes.
Turnīra uzvarētāji:
Vēsturiskais loks - Vends
Tradicionālais loks (vīrieši) - Endre
Tradicionālais loks (sievietes) - Bargais Ziemeļvējš
Tradicionālais loks (jaunieši) - Maigais Dienvidvējš

_________________
Šaujam visu, ko varam ieraudzīt!
... bet dažreiz arī to ko nevaram ................
Sponsored content

Re: MAS turnīrs (24.09.2016, Laubere)

Atpakaļ uz augšu
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā