Par stāju

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Par stāju

Post  Dainis on Ceturtdiena 09 Februāris 2017, 18:51

Ieinteresēja man šī lieta un tāpēc paturpināšu feisbukā aizsākto tēmu.
Dainis rakstīja:Kāpēc šajos video viņiem visiem loks pēc šāviena atsitas pret kāju? Arī tajos pārējos video, kas apakšā. Tā kaut kāda metodika apmācības sākumā?
Eduards Lapsiņš rakstīja:Tā saucās tīra tehnika, kad kreisā roka paliek uz vietas, loks lec uz priekšu, atduras pret loka turētāju un taisnvirziena kustība pārvēršas rotācijas kustībā ap šķērsli, respektīvi loka turētāju. FŪ!!! CIK GUDRI PATEICU!!!
Loks rotē tajā plaknē, kurā tiek turēts. Lai loks atsistos pret kāju, šai plaknei ir jāiet caur kāju, ko es nevaru iedomaties ne pie atvērtās stājas, ne šķērseniskās (nezinu kā latviski, bet angl. square stance). Ja nu vienīgi pie slēgtās stājas (laikam tā viņa saucas, ja stāv prom no mērķa) var ko tādu saveidot, bet diez vai tādā tie bērni tur stāv.
Izgrozījos pie spoguļa visādos veidos, un vienīgie varianti, kad loka-stiegras/noka-elkoņa plakne šķērsotu kāju bija tikai tad kad vai nu izgāzts vēders un ķermeņa augšdaļa atliekta atpakaļ vai arī gadījumā, ja loks sagāzts pa labi (plkst.rādītāja virz).
Mans domu gājiens - Loka roka ir plaknē ar pleciem, žoklis ir apm. 10 cm uz priekšu no plecu līnijas + vēl stāvam arī ne uz papēžiem vien, kas dod ķermenim sasvērumu uz priekšu un vēl papildus centimetrus. Tas viss veido leņķi, kas sagriež plakni prom no ķermeņa (ciskas). Tad KĀ turot loku pilnīgi vertikāli bez kāda sagāzuma un nesašķiebjot to pēc šāviena, loks var atsisties  pret kāju?

Lai loks sistos pret kāju, tad attēlā redzamā bultiņa ir jānobīda uz leju (reāli  >7 cm), kas nozīmē, ka atvilciena līnijai  jābūt nevis pret žokli, bet pa vidu galvai.
Kur tā fīča, ko es nepamanu? Rolling Eyes

Dainis

Male Dzīvoju : Riga, Iļģuciems
Klubs : Amazones
Piereģistrējos : 06.08.13
Postu skaits : 144

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Par stāju

Post  Janis Apsitis on Ceturtdiena 09 Februāris 2017, 19:05

Šāds šāviens Baltijā ir faktiski tikai Rēnai. Un, es domāju, ka te pamatā ir gan stāja (kas ir drīzāk "taisna" nevis "atvērta" - jo praktiski visi korejiešu skuķi un jaunieši šauj ar pilnīgi "tradicionālu" tehniku bez nekādiem pašizgudrojumiem - atvērtu stāju utt. var atļauties tikai tādi meistari kā Oh Jin Hyek un vēl daži). Un pie taisnas stājas, iztaisnota auguma, konkrēti nostrādājot ar pareizajiem muguras muskuļiem uz "krūškurvja" atvēršanos, komplektā ar pareiziem virzieniem abās rokās, parādās efekts, ka loks būtībā mazliet lec pa kreisi pēc šāviena un tad arī sanāk pa kāju. Varam pa piemēru paņemt šo zelta finālu no Bankokas... https://www.youtube.com/watch?v=OvTHr_a0teU 1.52 redzama šī kustība ka kreisi lokam pēc šāviena. Izteiktā versijā šis rada to, ko Tu runā, Daini... Bet lielie meistari jau šauj kā ienāk prātā... https://www.youtube.com/watch?v=daJqD1k8Yns un https://www.youtube.com/watch?v=dhjbNAJHX20 - manuprāt pasaules Top3 džeki - bet katram absolūti individuāla tehnika... Lieliska - bet individuāla.

J.

Male Dzīvoju : Riga, Jurmala
Šauju ar : Hoyt Formula Prodigy 25" + Hoyt Quatro 40# Medium
Piereģistrējos : 21.05.08
Postu skaits : 1246

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Ceturtdiena 09 Februāris 2017, 19:45

Dainis rakstīja:Ieinteresēja man šī lieta un tāpēc paturpināšu feisbukā aizsākto tēmu... Lai loks sistos pret kāju ... līnijai  jābūt nevis pret žokli, bet pa vidu galvai. Kur tā fīča, ko es nepamanu? Rolling Eyes

Daini, manuprāt Tu atkal roc ne tur, kur vajag! Loka kustībai pēc šāviena praktiski nav nekāda sakara ar atvilcienu! (ja nu vienīgi tik daudz, lai lokam iedotu inerci lidojumam pakaļ bultai) Svarīga ir loka lidojuma fāzes bremzējums un delnas kustība pavadot loku rotācijā! Var panākt (ja jau tik ļoti grib), ka loks sitas pret kāju un tik pat labi, ka norotē gar augumu, pat pilnīgi apgriežoties otrādi! (slinkums meklēt uzskatāmos piemērus) Tāpat kā labās rokas kustībai pēc atlaidiena, tāpat loka (un kreisās rokas) kustībām PĒC ŠĀVIENA nav pilnīgi nekāda sakara ar trāpījumu! BULTA SEN JAU IR PROM!!! Un loka šaušana nav sporta veids, kurā vērtē šaušanas tehniku, kustību aplitūdu utt (tad jānodarbojas ar Kuido!) Loka šaušanā uzvarētāju nosaka pēc trāpījuma! A kā tur to bultu dabū ir pilnīgi vienalga! Noteikumu robežās...

Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5776

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Dainis on Ceturtdiena 09 Februāris 2017, 20:39

Roku tur, kur kaut ko nesaprotu un kas liekas interesanti Smile
Eduards Lapsiņš rakstīja: Loka kustībai pēc šāviena praktiski nav nekāda sakara ar atvilcienu! ...
Atļaušos nepiekrist, jo tieši atvilciens+ uzspiediens uz rokturi + atlaidiena tehnika nosaka spēka vektoru un rotācijas momentu lokam pēc atlaidiena. Kas savukārt ir tiešā saistībā ar stiegras trajektoriju un attiecīgi arī bultas lidojumu. Te arī tieša saistība ar abu plecu sinhronu darbību.
Eduards Lapsiņš rakstīja:
Var panākt (ja jau tik ļoti grib), ka loks sitas pret kāju ...
Nu bet tak ne jau visi tie bērni speciāli ar roku pagriež to loku, lai viņš atsitas pret kāju. Priekš kam viņiem to vajadzētu darīt?
Tāpat kā labās rokas kustībai pēc atlaidiena, tāpat loka (un kreisās rokas) kustībām PĒC ŠĀVIENA nav pilnīgi nekāda sakara ar trāpījumu! BULTA SEN JAU IR PROM!!!
Jā, bulta ir prom, bet pēc rokas un loka kustībām, kas ir pēc šāviena, var noteikt atvilcienam pieliktā spēka vektoru, disbalansu, plecu darbību, utt, kas savukārt ir tiešā saistībā ar spēju atkārtot identiski precīzus šāvienus.

Dainis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Dainis on Ceturtdiena 09 Februāris 2017, 20:46

Janis Apsitis rakstīja:...Un pie taisnas stājas, iztaisnota auguma,  konkrēti nostrādājot ar pareizajiem muguras muskuļiem uz "krūškurvja" atvēršanos, komplektā ar pareiziem virzieniem abās rokās, parādās efekts, ka loks būtībā mazliet lec pa kreisi pēc šāviena ..
Diez vai tā ir laba zīme - ja nu šis lēciens pa kreisi sākas vēl pirms bulta no ligzdiņas ir atrāvusies? Man labāk patiktu loka kustība stingri pa plakni.

Dainis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Ceturtdiena 09 Februāris 2017, 21:07

Dainis rakstīja:Roku tur, kur kaut ko nesaprotu un kas liekas interesanti Smile
Eduards Lapsiņš rakstīja: Loka kustībai pēc šāviena praktiski nav nekāda sakara ar atvilcienu! ...
Atļaušos nepiekrist, jo tieši atvilciens+ uzspiediens uz rokturi + atlaidiena tehnika nosaka spēka vektoru un rotācijas momentu lokam pēc atlaidiena. Kas savukārt ir tiešā saistībā ar stiegras trajektoriju un attiecīgi arī bultas lidojumu. Te arī tieša saistība ar abu plecu sinhronu darbību.
Var panākt (ja jau tik ļoti grib), ka loks sitas pret kāju ...
Nu bet tak ne jau visi tie bērni speciāli ar roku pagriež to loku, lai viņš atsitas pret kāju. Priekš kam viņiem to vajadzētu darīt?
Tāpat kā labās rokas kustībai pēc atlaidiena, tāpat loka (un kreisās rokas) kustībām PĒC ŠĀVIENA nav pilnīgi nekāda sakara ar trāpījumu! BULTA SEN JAU IR PROM!!!
Jā, bulta ir prom, bet pēc rokas un loka kustībām, kas ir pēc šāviena, var noteikt atvilcienam pieliktā spēka vektoru, disbalansu, plecu darbību, utt, kas savukārt ir tiešā saistībā ar spēju atkārtot identiski precīzus šāvienus.

Koroče slinkums rakstīt! Paņem pļāpūdeni un es Tev visu izskaidrošu, parādīšu, iemācīšu... Tik jādara pašam!!! Man nekas nesanāk...  meele

Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Dainis on Ceturtdiena 09 Februāris 2017, 23:00

.. parādīšu, iemācīšu... Tik jādara pašam!!!
Ne jau es pats gribu iemācīties sist loku pret kāju - tas tik tāds novērojums un pārdomas par tiem korejiešu bērniem un viņu treniņiem.

Dainis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Piektdiena 10 Februāris 2017, 08:48

Nelaime jau tāda, ka neviens tos viņu treniņus nav redzējis (vismaz no klātesošajiem), a visas tās filmiņas, nostāsti ir tikai treniņu rezultāts! meele

Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Laura on Piektdiena 10 Februāris 2017, 09:17

A es māku tā, ka dažreiz, pēc šāviena, ar plecu dabūju pa aci... shuffle

Laura