Mazliet palidzibas...

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Mazliet palidzibas...

Post  Viesis on Sestdiena 07 Marts 2009, 21:57

Sveiki visiem!

Mani sauc Marks, man ir 15 gadi un es macos Adazu Briva Valdorfa skola (privatskola). Esmu jauns un es jus vel nepazistu, bet es veletos lugt mazliet palidzibas... help

Lieta tada, ka man skola, ka jau katru gadu, 9. klasem ir jataisa tas saucamais gadadarbs, kur skolens izvelas temu un raksta tadu ka projektu. Es izvelejos rakstit par lokiem, precizak sakot, par kadu specifisku loku. Sis loks ir isais kompozitu loks, ko taisija senaja mongolija. Man ir sava pieredze loku taisisana, un domaju, ka spesu iztikt. Tacu tik sarezgitu es vel neesmu taisijis, un man vajag palidzibu no kada profesinala. Butu loti priecigs, ja es varetu satikt kadu profesionalu loka saveju un uztaisit interviju, kas varetu but labs papildinajums rakstiskajai dalai. Mana praktiska dala ir uztaisit so loku, bet man ir vajadzigi labi padomi. Intervijas es veletos uztaisit laika perioda no 28. marta lidz 10. aprilim. Busu pateicigs visiem atbildetajiem

Velreiz, sveiki visiem!

Marks

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Mazliet palidzibas...

Post  Viesis on Otrdiena 10 Marts 2009, 11:54

Vai senajā Mongolijā bija pazīstami kompozītmateriāli?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 10 Marts 2009, 12:03

Domāju, ka Tev jāmeklē palīdzība pie vēsturniekiem... Mēs mācamies šaut un mērķī trāpīt, bet ieročus mums izgatavo citi!

P.S.Kas ir kompozītmateriāli? Ja epoksīdu līme, tad senatnē noteikti tādu nepazina, bet ja domāts loks, kurš izgatavots no koka un pastiprināts ar raga plāksnītēm, cīpslām un visādi citādi "tjūningots" tad noteikti!

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5232

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Otrdiena 10 Marts 2009, 14:37

Un arī pie mongoļiem... īsos lokus taisja lai var šaut no zirga, un attiecīgi šaušana bija savādāka, ne kā mēs to daram klubā. Kaut kur reiz uzdūros diskusijai tieši par tādiem lokiem, kur viens zinātājs izklāstija ko zin par to visu. Pēc viņa teiktā arī vēstures materiālos ir nesakritības... vienā vietā atrastas vai minētas īsākas bultas, nekā normāls atvilciens, skaidrojot ar to,ka loku jājot zirgā atvilka līdz viduklim, turot zemu, lai var trāpīt tiem, kas uz zemes, savuk;art citos avots - bultas daudz garākas nekā normāls atvilciens līdz zodam, jo esot vilkuši līdz ausij - kas apstiprinās visādos seno zīmejumos mākslasdarbos utt... kur atkal var apšaubīt vai mākslinieks ir uzzīmējis, kā bija, vai kā viņam labāk patika.

Kādu laiku atpakaļ redzēju internetā saitu, kur mongoļi bija aprakstijuši savu tracionālo loka šaušanu, ar savām tradicionālajām sacensībām. Varbūt ir vērts viņiemuzrakstīt.

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Otrdiena 10 Marts 2009, 17:26

Vai senajā Mongolijā bija pazīstami kompozītmateriāli?

Ne jau kompozitmateriali, loku taisija no dzadiem kokiem (parasti osis un klava), tadel to sauca par kompozitu loku.

Kādu laiku atpakaļ redzēju internetā saitu, kur mongoļi bija aprakstijuši savu tracionālo loka šaušanu, ar savām tradicionālajām sacensībām. Varbūt ir vērts viņiemuzrakstīt.

Kas tas bija par saitu? Man loti deretu!

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Otrdiena 10 Marts 2009, 23:06

šis

paskatijos turpat http://www.atarn.org/frameindex.htm izraadaas tur ir arii par citu aazijas valstu tradicionālo lokšaušanu!

JānisS
Admins

Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Ceturtdiena 12 Marts 2009, 14:11

Liels paldies! Man loti palidzeja gan tas saits, gan jusu palidziba! Iespejams es iestasos jusu loku sausanas federacija....

Velreiz paldies!

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Pirmdiena 16 Marts 2009, 20:29

Vel kads lugums, vai kads no jusu labakajiem loksavejiemnegribetu uztaisit interviju? Man ta butu loti nepieciesama, jo tas ir obligats mana darba. Es varu tas uztaisit no 28. marta (tad, kad sakas brivlaiks), un ja kads piekrit, tad ludzu aizsutiet atbildi uz deadmeateater@inbox.lv

Busu loti pateicigs!

Marks.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 17 Marts 2009, 09:57

Domāju, ka Tev jāmēģina pierunāt uz interviju Pasaules čempionus Pēteri un Kārli Akotu. Viņi gan pēc dabas tādi kautrīgi... Bet 28.martā ir kolosāla iespēja atbraukt uz sacensībām "Manīgā cauna" un tad varēsi nointervēt visu Latvijas loka šāvēju ziedu!!! (info skaties pie sacensībām).

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Pēteris on Otrdiena 17 Marts 2009, 10:27

deadmeat rakstīja:Vel kads lugums, vai kads no jusu labakajiem loksavejiemnegribetu uztaisit interviju? Man ta butu loti nepieciesama, jo tas ir obligats mana darba. Es varu tas uztaisit no 28. marta (tad, kad sakas brivlaiks), un ja kads piekrit, tad ludzu aizsutiet atbildi uz deadmeateater@inbox.lv

Busu loti pateicigs!

Marks.

Eduarda kungs. Tika pieprasīts kāds no jūsu (mūsu) labākajiem lokšāvējiem! Nemet čiekurus kaimiņa dārziņā. Uz šo brīdi tomēr kluba (Latvijas) rezultatīvākais šāvējs ir E. Lapsiņš. Par labumu es nerunāšu, jo tas tomēr ir stipri individuāli....
Bet Caunēs tiešām būs laiks izrunāties "pa dūšām".

Pēteris
Moderators

Male Dzīvoju : Jūrmala, Rīga, Ogre, Laubere
Šauju ar : visu, kas gadās pie rokas
Piereģistrējos : 06.03.08
Postu skaits : 463

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Otrdiena 24 Marts 2009, 23:03

Ummm, Es neatradu info par sacensibam 28. marta, es atradu par 28. februari. Vai nevarat vienkarsi pateikt kur un cikos tas viss notiek? scratch Es notekti atnaksu! Gribetos ari mazliet pasauties... archery affraid

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 25 Marts 2009, 06:31

Divos vārdos to nepateikt!
Visa informācija tepat FORUMĀ sadaļā Priekšā stāvošās sacensības ar virsrakstu Manīgā caune.

http://archery.forumakers.com/priekoa-stavooas-sacensibas-f1/maniga-caune-t226.htm

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Ceturtdiena 26 Marts 2009, 18:35

Es obligati atnaksu! Mani jus viegli atpazisiet, es laikam busu vienigais pusaudzis, kas atnaks! Vai kads no jums butu ar mieru uztasit interviju?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Piektdiena 27 Marts 2009, 22:19

Ups! Laikam vajadzeja sarunat ar vecakiem, ka es tiksu uz turieni! dot
Vai kads zina kadu citu marsrutu? Es lasiju "Maniga Caune" forumu, tomer minetie marsruti nav tik realizejami prieks manis, vai ir kads starp-pilsetu autobuss, ar kuru var var aizbraukt kaut lidz Krodziniekiem? Talak gan varetu ar kajam, bet lidz Krodziniekiem gan vajag braukt. Vai kads nevaretu sniegt atbildi uz so jautajumu? Tagad man ir diezgan maza iespeja tikt uz sim sacensibam, tomer meginasu kaut ka sarunat.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 30 Marts 2009, 09:47

Par vēlu Tu pamodies... Viss jau ir noticis.... archery

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Pirmdiena 30 Marts 2009, 11:06

Sorry... Embarassed

Netiku, ta gribejas iet! Vecakiem pa talu bija, visvisadas darisanas, beigas vel masina iestrega... drunken Ta gribejas atnakt... Crying or Very sad

Bet, nu ko! Ja netiku, vajag meklet jaunas iespejas! Sakiet, vai kads no jums veletos kaut kad Riga satikties un uztaisit interviju? deal Man jau vairs citu iespeju nav... Var sis nedelas laika, velams, tomer ka jums ir izdevigak? Es dzivoju stopinu novada, Ulbrokai blakus, Dzidrinas. Uz Rigu es tiksu, tikai jazin tiesi kur un cikos un kad un ka un kapec un ko tiesi un... bla bla bla Laughing

Vai kads piekrit?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Dmitrij on Pirmdiena 30 Marts 2009, 15:41

Если ещё актуально.
1) Лучшее из того, что видел по теме - книжко "The traditional bowers bible". Четырёхтомник. Где сейчас достать - не знаю. Crying or Very sad
2) Из русскоязычных ресурсов: http://www.tforum.info/forum/index.php?showforum=16 Много инфы в старых темах, плюс грамотная и доброжелательная публика. Спрашивайте - ответят.
3) В русской версии "Популярной механики" была серия статей (в нескольких номерах) про композитные луки, в том числе подробно про изготовление. Ссылки для скачивания были здесь: http://www.tforum.info/forum/index.php?showtopic=18270&st=0

Dmitrij

Klubs : FRAM
Piereģistrējos : 31.03.08
Postu skaits : 124

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Pirmdiena 30 Marts 2009, 22:34

uzraksti konkrēti ko tev vajag - varu mēģināt noskanēt literatūtu un noūtīt pa e-pastu. taču pārsvarā angļu vai krievu valodā.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Sestdiena 04 Aprīlis 2009, 19:26

Dmitrij rakstīja:Если ещё актуально.
1) Лучшее из того, что видел по теме - книжко "The traditional bowers bible". Четырёхтомник. Где сейчас достать - не знаю. Crying or Very sad
2) Из русскоязычных ресурсов: http://www.tforum.info/forum/index.php?showforum=16 Много инфы в старых темах, плюс грамотная и доброжелательная публика. Спрашивайте - ответят.
3) В русской версии "Популярной механики" была серия статей (в нескольких номерах) про композитные луки, в том числе подробно про изготовление. Ссылки для скачивания были здесь: http://www.tforum.info/forum/index.php?showtopic=18270&st=0

U mene est "Popouljarnaja Mehanjika" imeno etji nomeri! study No mne sro4no nado zdeljat intervju. deal

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Dmitrij on Sestdiena 04 Aprīlis 2009, 20:37

Можно попробовать провести интервью здесь. Надеюсь, администрация форума не будет против. Подготовь вопросы и вывеси. Все, кто хочет, называют себя и отвечают, ты потом отредактируешь. Думаю, всем будет интересно.

Dmitrij

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Svētdena 05 Aprīlis 2009, 17:41

Togda ja zdealaju novij "thread" - intervju. No leg4e budet po latishskie.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Dmitrij on Svētdena 05 Aprīlis 2009, 22:16

No leg4e budet po latishskie.

Да, конечно. Извини, это у меня с пониманием без проблем, а вот с грамматикой хуже - поэтому по русски пишу.

Dmitrij

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Otrdiena 07 Aprīlis 2009, 14:34

U mne horosho idet po ruskij, no mne trudno pisatj. U mne est ruskij jizik na komputere, no mne shas leg4e pisatj, no eto ne dlja intervju.

Ludzu, ja kads gribes tagad uztaisit interviju jauna tema, ludzu informejiet mani SAVLAICIGI. Velams LIDZ ceturtdienai! Agrak butu labi!

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 07:45

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Atpakaļ uz augšu