Share
Go down
avatar
Agate
Admins
Female Dzīvoju : Āgenskalnā
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : Kompaktloku, dažreiz arī ar tradicionālo
Postu skaits : 2291
http://aim.archery.lv

Valsts mēroga cepiens

on Ceturtdiena 23 Augusts 2018, 15:34

_________________
Field archery forever!
avatar
Eduards Lapsiņš
Moderators
Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Postu skaits : 6248
http://www.archery.lv

Re: Valsts mēroga cepiens

on Piektdiena 24 Augusts 2018, 13:04
Sveiciens!

Prieks, ka esat pievienojušies kampaņai "Es atbalstu sportu!” un ceram, ka jau pavisam drīz varēsim kopā priecāties arī par kārtējiem Latvijas sportistu panākumiem.

Pielikumā nosūtām nelielu instrukciju, kā IKVIENS - gan sporta organizācija, gan tās biedri, gan treneri un sporta pedagogi, gan sporta fani un entuziasti - sociālajos tīklos kopīgi var atbalstīt Latvijas sportu un iniciatīvas “Es atbalstu sportu!” aktivitātes.

Es atbalstu sportu. Vai arī Tu atbalsti?

Plašāka informācija: www.esatbalstusportu.lv.

Iniciatīvas “Es atbalstu sportu!” organizatori

PIELIKUMS - http://www.amazones.lv/wp-content/uploads/2018/08/ORGANIZACIJAS_Es-atbalstu-sportu_aktivizacijas-plans.pdf

_________________
Latvijas kauna traips! gangpunch
avatar
Mārtiņš Vītols
Male Dzīvoju : Grobiņa
Klubs : Curland
Šauju ar : Patīk iešaut
Postu skaits : 952
http://www.draugiem.lv/ripodl/

Re: Valsts mēroga cepiens

on Piektdiena 24 Augusts 2018, 14:52
Izrādās, ka pārmaiņas vajag ne tikai mūsu federācijā, bet kopumā. Very Happy
Marija Antonova
Female Dzīvoju : Ventspils
Klubs : Odisejs
Postu skaits : 260

Re: Valsts mēroga cepiens

on Svētdena 26 Augusts 2018, 10:37
"ES un MĒS atbalstam sportu". Skats no malas.
Izlasīju cepumus. Nekādas konkrētās informācijas - viss vokrug da okolo no katra liela rakstnieka/
Konstruktīvāk vajadzētu, bez rupjībām un negācijām. Darām taču visi vienu labu, sirds lietu, vēlamies, lai sporta loka šaušana un sporta loka šaušanas tautas spēles , veterānu mači (40+ un virs ...) Latvijā attīstās, tā ka citās valstīs.
Apaļais galds nepalīdzēs! Jums visiem pa daudz skaudības vai augstprātības, publiski viens otru vai citu nomelnot. Jums katram tikai  JŪSU taisnība. Atceraties, ODISEJU nevar nekāda gadījuma nopirk vai piekukuļot. Mēs visi (sportisti un vadība)  esam ļoti atbildīgi viens pret otru un strādīgi. Visu daram, ka protam un tikai par saviem līdzēkļiem, atbalstam tos sportistus, kuri kluba labā kaut ko dara, atbrīvojam no biedru naudas, visi bērni šāva no kluba lokiem - neņemam par nomu naudu, biedru nauda arī minimāla,  dalība sacensībās arī adekvāta, ja jūs tas interese . Ja kaut kas ir tāds, ko  nevaram, griežamies pēc palīdzības vai pēc konsultācijas. Rezultātā saņemam negācijas no augstprātības. Jūs taču visi gudri, tikai ne stulbais Odisejs, kurš neko neprot. Sadarbība - O!!! Bet veselais prāts ņem virsu -  aizmirstam, ko mēs vakar ēdam. Paldies mūsu lieliskai pašvaldībai un sporta pārvaldei par lielo atbalstu! Mēs lepojamies, ka  dzīvo un strādā Ventspilī!
Ar ko saksim:
1. MPS - sadalījums vasarā un ziemā pa reģioniem; šaut vienā maiņā;  bērniem nav jāgaida no plkst. 9:00 līdz 15:00; rodas daudz stresu un nogurums; neviens nav tik bagāts, lai vestu bērnus 2x dienā uz mazām sacensībām. Bērnu veselība un laba sportiska forma - mūsu prioritāte un liela atbildība - uzticība.
2. Latvijas jaunatnes čempionāts - šaut vienā maiņā
3. Veterānu mačos Latvijā atspoguļot rezultātus pēc sesijām uzreiz; godīgs vietu sadalījums.
4. Dot priekšrocību IFAA un WA labākiem sportistiem (40+ un talāk) piedalīties VETERĀNU sacensībās ārzemēs, tā kā to dara citās valstīs.
5. Izveidot godīgu pieeju Latvijas izlasei, izstrādāt normālus kriterijus pēc sportistu vidējo sasniegumu rezultātiem. Ja nav izpildīts A normatīvs nevienam vai ..., ļaut sportistiem ar B norm. piedalīties lielās sacensībās uz Federācijas rēķina. Laba pieredze dot tikai labus rezultātus, sportistam uzreiz rodas cita attieksme, stimuls trenēties, pilnveidoties.
6. Trenerim jābūt kopā ar savu audzēkni starptautiskās sacensībās, ja viņš nevar , tād tikai viņš var deleģēt citu personu, kam uzticas sportists. Nu, tāda prakse visā pasaulē.
7. Nometnes - arī sagatavojiet, piedavājiet priekšlikumus.
8. Par uzaicinātiem spesiālistiem domāsim kopā.
9. Kalendāru IFAA un WA veidot kopīgi, draudzīgi, lai sacensības nepārklājas; neaizņemt klubiem citu klubu sacensību datumus, pie kuriem strādāja gadiem. Jau apnicis lasīt pārmetumus. Jābūt kopējam risinājumam un liels punkts!!!
10. Nejaukt ģimenes lietas, biznesu ar sporta FEDERĀCIJU.
Saksim ar sevi un tād pēc tam saprātosim, ko mēs gribam no citiem! Cieniet viens otru, atbalstāt labos nolūkos viens otru. LOKA šaušana mūs apvieno, tād darīsim labas lietas KOPĀ! Vienmēr esam pozitīvi un atklāti katram! Vienmēr atsaucamies uz palīdzību un esam gatavi ciešai sadarbībai! Lai jauka diena un sadarbība VISIEM!
avatar
Mārtiņš Vītols
Male Dzīvoju : Grobiņa
Klubs : Curland
Šauju ar : Patīk iešaut
Postu skaits : 952
http://www.draugiem.lv/ripodl/

Re: Valsts mēroga cepiens

on Svētdena 26 Augusts 2018, 11:25
Diezgan līdzīgi domāju arī es. Smile
Marija Antonova
Female Dzīvoju : Ventspils
Klubs : Odisejs
Postu skaits : 260

Re: Valsts mēroga cepiens

on Svētdena 26 Augusts 2018, 12:08
Gandrīz aizmirstu - par Jūlijas un viņas trenera sasniegumiem Veterānu mačos informēt Rīgas domes sporta departamentu. Varbūt saņems kādu balvu - pie mums tā notiek. Учимся лучших поддерживать и выдвигать на поощрительные премии от самоуправлений. У нас так делают представители всех видов спорта и мы тоже.

Jādomā atklāti visiem, bez taisnīgas vai netaisnīgas nomelnošanas, bet ar taisnīgiem pamatotiem uzbrukumiem. Kopīgi! Koleģiāli! Federācijā jau ir jūtamas pamatīgas izmaiņas, bet ja mums kaut kas vēl trūks vai nepatīk, tād risināsim kopā. Akcepts Arnim, cilvēks cenšas daudz ko mainīt. Sasaukt apaļo galdu:
-par sacensību kalendāru;
-pārskatīt Latvijas izlases sportistu normatīvus;
-izveidot Latvijas izlases labas komandas - katra loka klasē pa 3 sportistiem.
-pārunāt par racionālo budžeta sadalījumu uz 2019.gadu - konkrēti uz starptaut. sacensībām WA un IFAA, Veterānu mačiem.
- par loka šaušanas izglītības interešu programmas licenzi / Federācijai jābūt licenzētai ( vecākiem daļēji atmaksas nodokļus par sporta nodarbībām. Vai labāk, lai katrs klubs iesniedz dokumentus sava pašvaldībā. Mums jābūt licenzētiem!
- par treneru apmācību arī ir daudz jautājumu, bet tas vēlāk.
avatar
Eduards Lapsiņš
Moderators
Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Postu skaits : 6248
http://www.archery.lv

Re: Valsts mēroga cepiens

on Otrdiena 28 Augusts 2018, 18:30
Informācija plašsaziņas līdzekļiem
2018. gada 28. augustā


Latvijas sportisti un sporta organizācijas prasa pārmaiņas nozarē

Teju 500 Latvijas sportistu un vairāk nekā 100 Latvijas vadošās sporta organizācijas, kas apvienojušies sabiedriskā iniciatīvā “Es atbalstu sportu!”, šodien vērsušies pie valdības un politisko partiju pārstāvjiem, lai pieprasītu pārmaiņas sporta nozarē. Sportisti atklātā vēstulē aktualizē kritisko situāciju Latvijas sportā un aicina nekavējoties risināt nozarei nozīmīgos jautājumus – nepietiekamo finansējumu un neefektīvu sporta pārvaldi.

Vēstuli parakstījuši gan olimpisko, gan neolimpisko sporta veidu pārstāvji, tostarp, Andris un Juris Šici, Aleksandrs Samoilovs, Jānis Šmēdiņš Oļegs Sorokins, Madara Palameika, Laura Ikauniece-Admidiņa, Rebeka Koha, Artūrs Plēsnieks, Matīss Karro, Elīza Cauce, Ulla Zirne, Roberto Puķītis, Haralds Silovs, Anastasija Grigorjeva, Pauls Ārents, Oskars Ķibermanis, Jeļena Prokopčuka, Sinta Sprudzāne un daudzi citi. Iniciatīvas atbalstam tās interneta vietnē www.esatbalstusportu.lv dažās dienās jau pievienojušies vairāk nekā 4 000 atbalstītāju.

Situācija Latvijas sportā ir sasniegusi kritisko robežu, un viens no iemesliem ir dramatiskais privāto ziedojumu apmēra kritums līdz 75%. Kā, tiekoties ar medijiem, skaidro viens no vēstules parakstītājiem, kamaniņu braucējs Juris Šics, to ietekmējis “Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma” (UINL) jaunais tiesiskais regulējums, kas likvidēja Latvijā ilgi un sekmīgi darbojošos ziedojumu sistēmu visu nozaru sabiedriskā labuma organizācijām. Līdz šim ziedojumi nodrošinājuši aptuveni trešo daļu no valstiski svarīgāko sporta programmu un pasākumu īstenošanas.

Arī neefektīvais un smagnējais Latvijas valsts sporta pārvaldības modelis ir atstājis nopietnas sekas ne tikai uz sporta nozari un tās attīstību.

Hokeja skolas “Rīga” un Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Oļegs Sorokins uzsver, “ka katram piektajam Latvijas bērnam ir liekais svars, un pusei no tiem – nopietna aptaukošanās, kas var izraisīt smagas hroniskas saslimšanas. Vairāk nekā pusei Latvijas skolēnu fiziskā sagatavotība ir zem vidējā līmeņa. Tomēr Izglītības un zinātnes ministrijas 2014. gadā dotais solījums ieviest Latvijas skolās vismaz līdz devītajai klasei trešo sporta stundu gadu gaitā tā arī nav īstenots.”

Savukārt Latvijas Vieglatlētikas izlases direktors Ronalds Arājs norāda, ka, kaut arī Eiropas fondu nauda palīdzējusi veidot un atjaunot sporta infrastruktūru Latvijā, joprojām trūkst treneru un atbalsta sporta nodarbību īstenošanai. Latvijas treneru sastāvs noveco. Zemā atalgojuma dēļ treneriem izdzīvot iespējams, vien strādājot vairākās darba vietās, kas ietekmē darba kvalitāti un samazina jauno speciālistu motivāciju turpināt darbu šajā profesijā. Tādēļ šobrīd daudzu augstas klases sportistu un sporta spēļu komandu treneri tiek meklēti ārzemēs, kas prasa vēl lielāku finansējumu. Piemēram, Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris ir kanādietis, volejbolā igaunis, bet futbolā somu speciālists.

Bez pārdomātas sporta politikas un pietiekama valsts atbalsta nav iespējama nozares attīstība reģionos. Šobrīd sporta infrastruktūra koncentrējas galvenokārt lielajās pilsētās, bet talanti dzimst un attīstās mazpilsētās un Latvijas laukos. Nepieciešams sporta infrastruktūras attīstības plāns 2020. – 2030. gadam.

“Ja nenotiks kardinālas pārmaiņas, tad mūs sagaida Olimpiādes bez medaļām un zaudētas vietas starptautiskos sporta turnīros. Tas jūtams jau šobrīd – Latvija piedzīvo sportisko rezultātu kritumu vairākos sporta veidos un pasākumos. Ierobežotā finansējuma dēļ sportistiem un komandām var nākties atteikties no dalības starptautiskās sacensībās. Visi šie apstākļi ir nopietns apdraudējums lielajam darbam, ko daudzus gadus pašaizliedzīgi veikuši sportisti, treneri, sporta ārsti, fizioterapeiti un citi nozarē strādājošie,” atzīst kamaniņu braucēja Ulla Zirne.

Latvijas Handbola federācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis skaidro, ka pasaules pieredzē netrūkst labu piemēru, no kuriem varam mācīties, piemēram Slovēnija, Somija un Islande. Tā, piemēram, Islandē mērķtiecīgi ieguldījumi atbilstošas infrastruktūras izveidošanā un motivētu sporta darbinieku attīstībā ļāvuši sasniegt gan izcilus sportiskos panākumus, gan būtiskas pārmaiņas sabiedrības dzīvesveidā, būtiski samazinot no alkohola un citām atkarībām sirgstošo jauniešu skaitu.

Sportistu ieskatā, līdzīgi kā Islandei, arī Latvijai būtu nepieciešama īpaša valsts sporta pārvaldības institūcija. “Latvijas sportam vajadzīgs pārvaldnieks, kurš “deg” par sportu ikdienā un spēj risināt šos kritiskos jautājumus. Tādēļ ir nepieciešama diskusija par Latvijas valsts sporta pārvaldības modeļa maiņu,” atklātajā vēstulē norāda sportisti un sporta organizāciju pārstāvji, atgādinot, ka “sporta politikas īstenošana nav tikai izglītības jautājums, tas vienlīdz plaši skar arī veselības, iekšlietu un aizsardzības, labklājības un reģionālās attīstības jomas”.

Lai nepieļautu dramatisku sporta nozares finansējuma samazinājumu 2019. – 2021. gadā, nekavējoši ir jāizveido un minētajā termiņā jānodrošina kompensējošs mehānisms Valsts budžeta programmā “Sports” 2019. – 2021. gados, kamēr tiks pilnveidota nodokļu atlaižu kārtība vai izveidota cita sistēma sabiedriskā labuma organizāciju atbalstam.

“Ja situācija ar sporta nozarē neuzlabosies, noslēdzošais čempionāts, kurā sportisti sekmīgi varēs piedalīties, būs “Latvijas sporta izdzīvošanas čempionāts,” teic Latvijas Bobsleja federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis, aicinot ikvienu sabiedrības pārstāvi un sporta entuziastu vairāk nekā jebkad atbalstīt Latvijas sportu, to apliecinot ar savu parakstu iniciatīvas mājas lapā www.esatbalstusportu.lv.

Sabiedrisko iniciatīvu “Es atbalstu sportu!” koordinē – Latvijas Hokeja federācija, Latvijas Basketbola savienība, Latvijas Futbola federācija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Olimpiskā komiteja, un to jau ir atbalstījušas vairāk kā 100 Latvijas sporta organizācijas, federācijas un sporta klubi.


Vairāk informācijas:
Aleksa Fridrihsone
E: aleksa@deepwhite.lv
M: 20604742

_________________
Latvijas kauna traips! gangpunch
Sponsored content

Re: Valsts mēroga cepiens

Atpakaļ uz augšu
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā