Stiegras

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Stiegras

Post  Viesis on Svētdena 05 Jūlijs 2009, 23:01

Labdien!

Vai ir kāds līdzeklis kā var pagarināt stiegras mūžu un neļaut veidoties pūciņām no dilstošas stiegras?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Stiegras

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 06 Jūlijs 2009, 00:25

Ierīvē stiegru ar bišu vasku!

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5236

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Loka stiegras

Post  girts1958 on Sestdiena 11 Jūlijs 2009, 11:09

Sveiciens šāvējiem! Meklēju savam kompaktniekam jaunu stiegru un atradu lūk ko- www.sehnenmacher.de . Tātad- friču stiegru darbnīca, mājas lapa ari angļu mēlē. Lai pasūtītu stiegru, jādod dažādi parametri, arī vēlamā krāsa un materiāls, ja nu grib ko īpašu. Maksāšana iet ar Paypal, tātad pa fixo. Pasūtīju pirmdienā- sestdien no rīta jau vēstule ar stiegru klāt. Kvalitāte teicama. Kompaktniekam ar īpaši gari notītiem galiem un vidusdaļas tinums ar izturīgo materiālu - vairāk neko dārgāku neatradu, plus sūtīšana- EUR 21,45. Standarta cenas sākot ar EUR 10. Taisa arī stiegras mežoņiem, olympiešiem, arbaletiem, kā arī Y stiegras kompaktniekiem.
Man patika. shavejs

girts1958

Male Dzīvoju : Riga
Piereģistrējos : 11.06.09
Postu skaits : 20

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Svētdena 12 Jūlijs 2009, 11:57

Paldies Dievam! Beidzot būs uz kurieni sūtīt jaunu stiegru gribētājus!!!

P.S.Katrs sevi cienoš loka šāvējs, savam lokam, stiegru taisa pats...

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  girts1958 on Svētdena 12 Jūlijs 2009, 22:51

Teikšu tā- es cenšos to darīt, bet visu diemžēl arī navar. Jaunībā Strēlnieku ielas šautuvē taisījām gan stiegras, bet tagad par maz laika. Pašu stiegru uztīt jau nav smagais darbs, bet jataisa arī pati parikte/ tītavas. Man pietiek ar spalvu un galu līmēšanu. Uztaisīju ari loka presi... Velns, uznāks dullums, taisīs arī stiegras. Kas zin...

girts1958

Male Dzīvoju : Riga
Piereģistrējos : 11.06.09
Postu skaits : 20

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 13 Jūlijs 2009, 00:16

Lai veicas darbos!!!

Diemžēl (vai par laimi) laiki ir mainījušies - ja gribi stiegru, lai pašaudītos - pa apm.5.00 USD var dabūt labu labo, ja gribi kaut kur trāpīt - iespējams šī (skat.augstāk) saitīte ir īstā... Bet ja gribi UZVARĒT, tad jātaisa individuāli, konkrētam cilvēkam, viņa konkrētajam lokam un šaušanas tehnikas īpatnībām!!! Ar cieņu!

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Kompounda stiegru tīšana

Post  Uģis on Trešdiena 22 Septembris 2010, 21:26

Sveicināti, esmu cieti nolēmis ziemas mēnešos uztīt jaunas stiegras savam kompaktniekam, un vācu dažādu informāciju. Esmu jau pasūtījis no ASV stiegru diegus (speciāli compound lokiem), uzfabricējis stiegru tinamo stendu. Itkā galvā bilde ir skaidra, bet papildus ifo nenāk par ļaunu. Netā ir paskopa inforācija par šo afēru, bet uzskatu ka zem visa stāv apakšā bizness. Varbūt varat ieteikt kādu mājas lapu kurā ir kas minēts pa šo tēmu?

Uģis

Male Dzīvoju : Alūksne
Šauju ar : PSE Vendetta XS, PSE EVO
Piereģistrējos : 12.07.10
Postu skaits : 148

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Trešdiena 22 Septembris 2010, 21:36

Kā taisa stiegru es praktiski demonstrēšu apm.4.-5.jaunās grupas nodarbībā. bow

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Andris Kuznecovs on Pirmdiena 27 Septembris 2010, 10:59

Rīvēju ļoti cītīgi un sistemātiski Very Happy , Igaunijā aizvakar pārtrūka jau otrā stiegra gada laikā !!! kurš var komentēt ???

Andris Kuznecovs

Male Dzīvoju : nitaure
Piereģistrējos : 30.08.10
Postu skaits : 246

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Andis Šveicis on Pirmdiena 27 Septembris 2010, 11:01

Andri, nevajaga RĪVĒT - vajag IEZIEST.

Andis Šveicis

Male Dzīvoju : Cēsis
Klubs : Savage Archer
Piereģistrējos : 20.09.09
Postu skaits : 406

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Andris Kuznecovs on Pirmdiena 27 Septembris 2010, 11:10

shocked ,murgs tāds , ieziest var vazelīnu !!!

Andris Kuznecovs

Male Dzīvoju : nitaure
Piereģistrējos : 30.08.10
Postu skaits : 246

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Pirmdiena 27 Septembris 2010, 11:12

Parasti jau var pamanīt ka stiegra noberzusies un sāk jukt. Lokam tur kur stiegra atliecas/berzējas nav asāks?

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Pirmdiena 27 Septembris 2010, 11:16

Kurā vietā stiegra plīst? Pa vidu (kur ligzda), galos vai nesaistīti kādā posmā?

Pēc loģikas, ja plīst tik traki stiegras, tad jāpēta:
* vai noki (kāds no nokiem) "neēd" stiegru
* vai uzpirkstenis ir kaut kāds ne tāds
* varbūt kāds apģērba gabals rīvējas (metāla rāvējslēdzis, jostas sprādze u.c.)
* šaujot stiegra sit pa rokas aizsargu un sadilst
* kaut kā neuzmanīgi transportējot sadilst

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Kristaps Novads on Pirmdiena 27 Septembris 2010, 12:15

Andris Kuznecovs rakstīja:Rīvēju ļoti cītīgi un sistemātiski Very Happy , Igaunijā aizvakar pārtrūka jau otrā stiegra gada laikā !!! kurš var komentēt ???
Vēl jau atkarīgs cik šauj. Pie zināma šāviena skaita būtu jānomaina tāpat. Ja tāpat ņem un pārtrūkst , vai nu štruntīgs striķis, vai par maz diegi.Kā zināms galīgi neesmu eksperts - dalos pārdomās.

Kristaps Novads

Male Dzīvoju : Saldus
Klubs : Savage Archer
Piereģistrējos : 12.05.10
Postu skaits : 138

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 27 Septembris 2010, 13:40

Kādreiz (padomijas laikos) sportisti veica stiegras šāvienu uzskaiti. Respektīvi maisiņā, kurā glabājas stiegra bija papīrītis uz kura regulāri (pēc katras šaušanas ar konkrēto stiegru) pierakstīja šāvienu skaitu. Tika uzskatīts, ka ja ir pāri par 10 000 šāvienu ar stiegru sacensībās vairs nešauj. Es praktizēju tā - uz katriem ievērības cienīgiem startiem gatavoju jaunu stiegru (dažreiz vairākas, ja pasaulē parādījies jauns stiegru materiāls, ja neesmu īsti pārliecināts par nepieciešamo diegu skaitu utt.), tad jaunajām stiegrām veicu "obkatku" - kādus 300 šāvienus, lai stiegra sāk "strādāt", izvēlos labāko un uz startu. Pēc starta stiegra tiek nolikta un turpmāk es ar viņu šauju tikai mazāk nozīmīgos mačos. Pēc apmēram gada ar šo stiegru sacensībās nepiedalos - šauju kontroles, treniņos, līdz plīst. Loģiski, ka šai laikā jau ir bijuši citi nozīmīgi starti un jau izgatavotas citas sacensību stiegras. Nu apmēram tā...

P.S.Vaskot var un vajag tad, kad stiegra sāk plūksnāties, bet modernie materiāli jau ir pietiekoši piesūcināti (izņemot Gigabow String, kuru nevasko nemaz), lai pietiktu visam stiegras mūžam. Un tad, kad jau parādās pirmās plūksnas - praktiski stiegras dienas jau ir skaitītas... Tādēļ arī jāzin no kāda materiāla stiegra taisīta. Ja no kaut kāda štrunta dakrona, vari viņu zieķēt pēc katra treniņa viņa nemetīs ne daudz labāk, ne sliktāk. Ja no piem.BCY 452X, tad cita lieta. Vēl es gribu izteikt savas domas par "mežoņos" iecienīto pīto stiegru. Viņas vienīgais pluss ir izskats! Šādu stiegru var taisīt no kāda materiāla grib - vienalga sanāks pēdējais mēsls!!! Šo metodi izmantoja padomijas laikos, lai no divām saplēstām stiegrām uztaisīti vienu, kaut kādu treniņiem vai jaunajiem (toreiz vienīgais brīvi pieejamais materiāls bija lavsāns... vēl lielāks mēsls var būt tikai neilons vai kaprons, kurš pastiejas par pāris mm ik pēc katra šāviena!!! un ja bija divas saplīsušas kevlāra vai toreiz revolucionārā dakrona stiegras, tad viņas sapinot iznāca kaut kas daudz labāks par to pašu lavsānu). Nu tā, apmēram... Cool

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Stiegras

Post  Viesis on Piektdiena 05 Augusts 2011, 14:27

Sveiki.

Esmu uzmeistarojis sev prieka pēc lazdas "longbow". Gribēju palūgt jums padomu, kur iegādāties loka stiegras? Zinu, ka vēsturiski tās tikai taisiītas no zirga astes sariem.

Paldies

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Māris on Piektdiena 05 Augusts 2011, 17:33

Informāciju par loku stiegrām un pašas stiegras ir iespējam pasūtīt no Igaunijas Izplatītāja "Falco"

mājaslapa - šeit

Māris
Moderators

Male Dzīvoju : Rīga, Jugla
Šauju ar : Hoyt GMX 25 + TX990 Medium 38#
Piereģistrējos : 21.02.08
Postu skaits : 540

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Svētdena 15 Janvāris 2012, 23:28

http://www.elitus-archery.com/Re-Stringer.html

JR

Male Dzīvoju : Rīga
Piereģistrējos : 22.08.11
Postu skaits : 954

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Māris on Svētdena 15 Janvāris 2012, 23:43

Nagu laku gan varēja kārtīgāk noņemt.

Māris
Moderators

Male Dzīvoju : Rīga, Jugla
Šauju ar : Hoyt GMX 25 + TX990 Medium 38#
Piereģistrējos : 21.02.08
Postu skaits : 540

Atpakaļ uz augšu Go down

Stiegras glabāšana

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 16 Janvāris 2012, 11:45

Naudas izmešana!!! Twisted Evil Ņemam pabieza celofāna gabalu (apm.30X60cm), pārlokam garaneski uz pusēm, ieregulējam šujmašīnu uz retajiem dūrieniem, aizšujam abas malas, nošujam gareniski ik pa apm.4cm strīpiņas un mums izveidojas 7-8 garenas kabatiņas! labs Katrā kabatiņā ievietojam pa stiegrai un uz kartona gabaliņa uzrakstītu zīmīti ar stiegras datiem: kad taisīta, no kāda materiāla, cik diegi, cik vijumi, kurā virzienā savīta un galvenais regulāri pierakstīt cik šāvieni veikti, lai sacensībās nebūtu nepatīkamu pārsteigumu... Twisted Evil + var fiksēt arī rezultātus, lai zinātu kādu stiegru taisīt nākošo Cool

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 21 Maijs 2013, 13:48

Atradu labu video kā uztaisīt ligzdiņu! Very Happy Te gan iet stāsts par stiegras aptinuma uzsākšanu un nobeigšanu, bet ja abus saliek kopā un uzsākot vispirms uzsien 3 mezglus, tad sanāks tīri labi!!! Twisted Evil Es gan ieteiktu tīt pretējā virzienā (prom no sevis...). Twisted Evil

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 05:46

Sponsored content