Paštaisīts loks...

Lapa 1 no 3 1, 2, 3  Next

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Paštaisīts loks...

Post  Viesis on Otrdiena 11 Augusts 2009, 20:01

Doma pašam izgatavot loku... protams nejau profesionālu, bet parastu, lai pagalmā var pašaudīties, un tad jau skatīsies tālāk...
kautko līdzīgu šim: Longbow

radās daži jautājumi...
1. izvēlējos kļavu, jo tā ir pieejamākā Latvijā, bet jautājums ir tāds: kokam jābūt tiko zāģētam (slapjam) vai jau nedaudz apžuvušam???
2. no kāda materiāla pinat stiegras??? atradu: neilona... bet kur iepērkat? šūšanas veikalā???
3. kādā veidā izveidojat ideāli taisnas bultas? vai varbūt tikai pērkat???

Paldies jau iepriekš, Lauris.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Paštaisīts loks...

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 11 Augusts 2009, 23:31

1. Kā pašam izgatavot loku smalki un populāri bija aprakstīts vienā no žurnāla "Dari pats" numuriem. Cik atceros bija ieteikts izmantot gobu, bet var būt es maldos... Katrā ziņā mūsu "fergusons" bija tādu loku uztaisījis un es teikšu labu, labo!

2. Neilons stiegrai neder!!! Stiepjas! Dakrons, kevlārs, fast fligt utt. Pērkam loka šaušanas veikalos, spolēs un tad paši tinam-pinam.

3. Par kādām bultām iet runa? Ideāli taisnas pēc definīcijas nevar būt! Pērkam sagataves un komplektējam paši (lielākā daļa, daži pērk gatavas...). Lai šaudītos pagalmā - labu labās var izgatavot no celtniecības veikalos nopērkamiem koka dībaļiem (3m gariem).

Lai veicas!!! archery

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5237

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 12 Augusts 2009, 14:49

liels paldies par atbildi... Smile

bet viens lūgums, varbūt kādam mājās ir 2005. gada augusta Dari pats žurnāls kurā bija raksts par loku izgatavošanu???? varētu ieskanēt un .PDF failu dabūt, Lūdzu???
tādu vēsturi man savā miestā tiešām neatrast... Sad

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Trešdiena 12 Augusts 2009, 15:36

ja esi draugos ar angļu val , tad atsūti man savu e-mailu - varu aizsūtīt tev grāmatu - "Art of making primitive bows and arrows" D.C.Waldorf. Aprakstīts kā taisīt selfbow - lokus no viena koka gabala. Aprakstīti izmēri un proporcijas daudziem loku tipiem (dažadu indiāņu angļu utt.). Ir arī par to kā nostiprināt loku ar cīpslām (ja tu tādas akut kur atradīsi Very Happy)

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 12 Augusts 2009, 22:51

liels paldies Jānim par grāmatu... Smile

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  girts1958 on Sestdiena 22 Augusts 2009, 12:01

Tātad par paštaisīta loka materiāliem- angļi taisa no īves, tradicionāls LONG BOW materiāls. Pats neesmu nomēģinājis, jo Latvijā īves ir retums. Kaut kas līdzīgs ir kadiķis, bet Latvijā augušie ir par zarainiem, jābrauc pie igauņiem meklēt. Bet lazdas lokus gan esmu taisījis. čakars jau liels, jo materiāls ļoti lēni jāžāvē, tam jābūt taisnam un 3x resnākam par taisāmo loka rokturi. Toties šāds logs kalpo ilgi un nelūst pat tad, ja stāv nelietots 10 un vairāk gadus. Ir pieredze, ja interesē, raksti, zvani, sūti telegrammas....
Girts

girts1958

Male Dzīvoju : Riga
Piereģistrējos : 11.06.09
Postu skaits : 20

Atpakaļ uz augšu Go down

Paštaisīts loks

Post  Viesis on Ceturtdiena 29 Aprīlis 2010, 15:59

Es šobrīd taisu no ozola strēmelēm - tvaicēju līmēju - noņemšanās zvērīga ,taču rezultātā var iegūt ļoti izturīgu loku ,tiesagan atvilkt tādu nav viegli.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Piektdiena 30 Aprīlis 2010, 09:25

Kur ir tas čalis, kurš virtuvē ēvelē lokus, tad laipni atnes Lielajam Priekšniekam uz pļavu iemēģināt? Šis kā velk, tā loks šķēpelēs. :shock: cheers No viņa var pasmelties idejas.

Neatlaidību pavisam noteikti scratch

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Girts on Piektdiena 30 Aprīlis 2010, 09:49

Emīls rakstīja:Es šobrīd taisu no ozola strēmelēm - tvaicēju līmēju - noņemšanās zvērīga ,taču rezultātā var iegūt ļoti izturīgu loku ,tiesagan atvilkt tādu nav viegli.

vai ozols nebus parak trausls? ja lime no sloksnem man liekas kad labak bija samikset ar kadu ellastigaku koku:)

Girts

Male Dzīvoju : Grobiņa
Klubs : Lindales uguns
Šauju ar : Loku
Piereģistrējos : 09.04.10
Postu skaits : 46

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Piektdiena 30 Aprīlis 2010, 11:02

Īsti vīri šauj ar saliektu dzelzceļa sliedes posmu un Vanšu tilta vantīm... pirms tās tika nozieķētas ar lipīgo krāsu!

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

ABLOMS

Post  Viesis on Pirmdiena 03 Maijs 2010, 20:05

Ozols ir par trauslu - iespeejams jaataisa no kadiķa tikai tie maitas baigi sarainie.
Lazda ir laba bet viņa aug kā propelleris līdzarto taisnu šķiedru nav iespējams iegūt - maksimums 1 m gara būs + - taisna.
Es sāku apsvērt domu iegādāties loku un pārstat blēņoties!
Bet ja gadijumā kādam ir kāda laba recepte kā uztaisīt loku - būšu vairāk kā priecīgs uzklausīt.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Dari pats

Post  Viesis on Pirmdiena 03 Maijs 2010, 20:40

Interesanti kur to dari pats dabūt ?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 03 Maijs 2010, 20:54

Man vēl ir laikam daži eksemplāri aizķērušies... Ja nopietni - tad dod ziņu.

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Dari pats

Post  Viesis on Pirmdiena 03 Maijs 2010, 20:58

Mani ļoti interesē tā sadaļa par loka izgatavošanu - esmu nočakarējies gana lai tagad mestu šo ideju pie malas - kā saka krof iz nosu no sdelaju - svarīgākais visā tajā pasākumā ir pareizs epoksīds - pareiza līme ,kas saturēs stiklašķiedru ar koku ,piekam svarīgi lai līme labi un dziļi iesūcās kokā.
Īsti nav skaidrs kura līme būtu vislabākā jo parastais veikala epoksīds īsti nerullē

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 04 Maijs 2010, 17:24

Neko nezinu par līmēm un loku izgatavošanu, bet ja Tevi interesē tas žurnāls - par 50 saņtjikem Tu viņu vari dabūt! Ceturtdien būšu Klubā.

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Sveiki

Post  Viesis on Otrdiena 04 Maijs 2010, 21:52

Kur tas klubs ? Adrese un cikos varu piebraukt ?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 04 Maijs 2010, 22:21

Ak Dievs!!! Klubs atrodas Rīgā, Dunavas ielā 13, te ir karte - http://amazones.archery.lv/?page_id=17 (pirmā no augšas). Praktiski būšu visu dienu, teorētiski - iepriekš pazvani 29266088, ēst arī reizēm gribas...

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Lamināt loks

Post  Viesis on Piektdiena 07 Maijs 2010, 10:05

Paldies Lapsiņa Kungam par žurnālu - ļoti noderēja.
Es vēlos pamēģināt uztaisīt laminātloku - to taisa no plānām koka - finiera stremelēm un stiklašķiedras - Latvijas ķīmijā atradu epoksīda sveķus - pareizos koka līmēšanai - depo un visur citur tirgo epoksīda sveķu līmi - kas ir pavisam ,kas cits.
Iegādājos arī pareizo stiklašķiedru - arī to var dabūt plašā izvēlē Latvijas ķīmijā.
Vienīgais jautājums - kāda koka strēmeles izmantot. Netā saka red oak vai cherry wood - a ko no latvijas kokiem varētu - varbūt kādam ir pieredze!

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Piektdiena 07 Maijs 2010, 11:09

Neatlaidīga publika! cheers

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Piektdiena 07 Maijs 2010, 12:57

re tur rakstīts, osis un goba. vēl esmu lasijis par alkšņiem. bet pats neko vairā kā, nemizotu lazdas rungu ar striķi apsējis, darijis neesmu Smile

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Piektdiena 07 Maijs 2010, 14:19

Cena 100Ls un iespēja pašam visu sačakarēt? Es padomātu 7x pirms uzsāktu šo projektu, it īpaši ņemot vērā Falko cenas un to, ka mums pašiem klubā ir dīleris cheers

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Piektdiena 07 Maijs 2010, 14:31

tā cena tur ir mulķība. paskaties nepieciešamos materiālus.

šādi var uzaisīt loku ar ko varētu festivālos piedalīties. Protams,ka nebūs tik pat labi kā falco. Bet falcotev dod gatavu pēc šablona. te var izvērsties.

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Piektdiena 07 Maijs 2010, 15:39

Ansis rakstīja:Cena 100Ls un iespēja pašam visu sačakarēt? Es padomātu 7x pirms uzsāktu šo projektu, it īpaši ņemot vērā Falko cenas un to, ka mums pašiem klubā ir dīleris cheers

To loku taisot jau nav doma aizvietot ko rūpniecisku. Precīzāk, pat nevis iegūt loku, bet uztaisīt loku, un tur jau starpība. Tas tik tiešām ir projekts kas ļauj bisku atlaist smadzenes no darbiņiem un padarboties ar rokām (protams, ja vien tas šķiet interesanti)

Pats arī lēnām ko līdzīgu gatavoju, tik šāda veida agregātam man šķiet pārāk ilga un smalka ņemšanās ar to ko angliski sauc par tillering. Pārāk smalki un ilgi jāēvelē, jāslīpē, Pats izvēlējos plecus līmēt no materiāla, kas nebūtu jātilerē un pēc tam atkarībā no resursiem un laika vasarā ar kopresoru izspiedīšu vai tvaicēšu, formēšu

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Piektdiena 07 Maijs 2010, 16:56

OK OK, darbojaties! Es laikam esmu pārāk skeptisks. Labāk teiksim "piesardzīgs". Esmu piesardzīgs Laughing

Būtu interesanti redzēt kādas bildes no tapšanas un beigās arī rezultātu!!!

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Materiāls

Post  Viesis on Piektdiena 07 Maijs 2010, 17:10

Tātad par materiālu - šodien izskraidiju Rīgu un nebija viegli atrast visu vajadzīgo - beigu beigās atradi firmas ,kas tirgo cēlkokus - ir firma Reliņi - tas ir pie Sporta akadēmijas - tur ļoti atsaucīgs cilvēks strādā - cilājām čupām dēļu ,kamēr atradām Gobu ar pareizo šķiedru - dēlis ir pamatīga blanka ,no kuras var uztaisīt kādas 10 gobas strēmeles - un ja vaig arī 20 - arī osi tur dabuju - kopā samaksāju 15 Ls
Papļāpāju ar onku un teicu ,ka gribu nopirkt arī Cherry wood ( vēlos uztaisīt arī kompozīt loku - Koks + stiklašķiedra )
Šis man ieteica aizbraukt uz vienu firmu netālu no motormuzeja - tur iegādājos riekstkoka strēmeles - tāds kā nažfinieris - 3mm biezs - tur nekas nebūs jāmudās - sagarināšu vajadzīgos izmēros un līmēšu kopā - par riekstkoku samaksāju 10 ls
Latvijas ķīmijā epoksīda sveķi un stiklašķiedras audums 12 Ls
Makšķernieku veikalā pītā aukla ar testu 32 kg - 120m spolīte 19 Ls ( tas stiegrai - kopā ar kevlaru)
Laukos man ir teļāda rokas sargam un loka rokturim - takā - jā izmetu es naudu - varēju nopirkt gatavu - bet man labāk patīk pamudīties bet pašam - tā vairāk iemācās.(*par sievieti jau ar var samaksāt ) bet labāk pamudīties un dabūt par velti Very Happy
P.S.
Gobu un Osi vienkāršos celtniecības veikalos nevar iegādāties!

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 14:46

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down

Lapa 1 no 3 1, 2, 3  Next

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Atpakaļ uz augšu