Paštaisīts loks...

Lapa 3 no 3 Previous  1, 2, 3

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Sveiki

Post  Viesis on Otrdiena Maijs 25, 2010 4:00 pm

Par stāju - mani takš neviens nemāca
Par to ,ka loks par stipru - šite es nešāvu tā uz pilni cuku - tā šaudijos lai bultu var atrast un bultu garāku easy uztaisīt !
A vot par to ,ka neliecas vienādi - tas mani uztrauc - es vel piešancēšu ar smilšpapīru bet man vajag kādu kas no malas ar zinošu aci pasaka ,kurā vietā tieši prasās pieslīpēt.

Man tā bulta baigā sāpe - spalvas nevaru sadabut a plastmasas stabilizātori kakas!!!
Man bulta šāviena brīdī uzsit pa roku - laikam ar to plastmasas stabilizātoru - ilgi šaujot roka pušu.Un bulta lido čuķ pa kreisi - bet tur var būt arī tēmēšanas vaina jo es jau nekad nēesmu mācīts šaut !

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Paštaisīts loks...

Post  Viesis on Trešdiena Maijs 26, 2010 4:53 am

Stāju arī mums nemāca, tikai pats pie spoguļa dīdās, kamēr puslīdz izcīnās ar šiem niķiem. Ja nu galīgi nekā, tad trenerim ir tas gods ar asu bultu bakstīt, kamēr no tevis iznāk taisns lietaskoks. Bet, pēc bildes spriežot, varētu būt, ka loks uztaisīts pārāk spēcīgs. Tad arī gribās atšaut pakaļu, izgāzt vēderu un saliekties pretēji šaušanas virzienam. Vienkārši jātrenē attiecīgie muskuļi. Pareizi, pie spoguļa jātrenē, velkot loku un skatoties ko pats dari nepareizi.

Ja nevelc līdz zodam, tad ar tēmēšanu nekā nebūs. Izšaut - jā, trāpīt - nē.

Par pieslīpēšnu - tur pašam jātaisa tādas lamatiņas, lai var loku ielikt, nostiept stiegru vairāk un mazāk, pats lai var no malas skatīties un mērīt un vajadzības gadījumā pieslīpēt, pieēvelēt.

Visticamāk, nevis bulta sit pa roku, bet stiegra. Kaut gan arī milzu stabilizators varētu raut nost ādu... :shock: Te pašam jāstrādā, jānāk uz treniņiem, jāskatās iekš youtubes šaušanas tehnika. Jāuztaisa rokas sargs. Vēl jau var būt, ka loks metoties atpakaļ kaut kā šķībi vērpjas.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Sitieni pa roku

Post  Viesis on Trešdiena Maijs 26, 2010 5:43 am

Rokas sargs ir bet sit ļoti viegli pa vietu starp īkšķi un rādītājpirkstu - ilgāk šaujot āda nāk nost - domāju ,ka vaina stabilizaatoraa.
Par to piesliipeeshanu - es jau taadu Rigu esmu uztaisijis un uz vinja arii liecu un sliipeeju bet sliipeejot nekas daudz nemainaas - un bail jau pa daudz panjemt nost - tur vajag kaadu kas to ir darijis un zin preciizi vietu un daudzumu - jo taa tikai liekas ,ka uz aci var pateikt kur sliipeet!

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena Maijs 26, 2010 6:01 am

Ja rauj ādu no plaukstas virspuses nost, tad gan pie vainas bulta un loka uzbūve. Tev plauktiņš ir izvīlēts, kur bultu uzlikt, lai nav jātur ar pirkstiem?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Trešdiena Maijs 26, 2010 6:38 am

Tas ir tas ko ansis agrāk rakstija par spalvu, spalva noglaustos gar kreiso roku,plastmasa rīvē... Plauktiņš palīdzētu, bet bulta tā pat "lektu". Un ja šauj bez plauktiņa, tad velk kreisajai rokai cimdu.

loka slīpēšana,lai abi pleci vai viss loks liektos vienādi angliski sauc "tillering"

pats darijis neesmu, un padomu dot viegli Smile bet daudzums uz izjutu, visu laiku liecot loku un skatoties.

onkulis apstāsta youtubā -

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Loka liekšana

Post  Viesis on Trešdiena Maijs 26, 2010 12:24 pm

Es esmu redzējis video un arī lasijis par tilering šmireling - bet reāli kad tev priekšā loks un tu viņu slīpē - tas ir pavisam savādāk - vienā vietā slīpē un šķiet būtu jāmainās kautkam bet nekā - lai panāktu efektu vajag ņemt nost daudz - bet kā zini vai tieši tava izvēlētā vieta slīpēšanai ir tā ,kas dos vēlamo rezultātu...... Es zinu ,ka mācīt ir viegli un paldies jums par padomiem bet man bail to loku sačakarēt - kas notiek ja lokam ir nevienāds izliekums - uz kuru pusi ir nobīde ?
Par to plauktiņu - es jau varētu viņu uztaisīt no raga un pielīmēt rokturim - bet šķiet plauktiņš nemainīs to ,ka bultas dupsis uzsitās un bulta aiziet ar nobīdi.Šķiet vienīgās zāles ir spalvas stabilizatori ?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Trešdiena Maijs 26, 2010 1:08 pm

Man ir doma pašam patrenēties taisīt loku, neko nelīmējot, ņemot koku no meža. youtubā ir video,kur viens džeks uztaisa vienu loku ar akmens rīkiem, citu loku ar nazi pēc sas izdzīvošanas manuāļa. Un iznāk viņam neslikti, tapēc varbūt ir vērts to patrenēties uz koka ko nav žēl sacūkot. Protams tādi nenopietni tie loki, bet šaut šāva. Labs treniņš formas slīpēšanā.

Kamēr nav spalvu vari šaut bez stabilizatoriem, būs labāk nekā ar.

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena Maijs 26, 2010 1:52 pm

Redz, ja papēta nosaukumu lapas augšā (Latvijas Loka Šaušanas fed.) un Amazoņu pilno nosaukumu (Loka šaušanas sporta klubs), tad uzreiz skaidrs, ka pārāk ar izgatavošanu publika neaizraujas. Tādēļ te padomi būs teorētiski, no youtube un bērnības.

Tavs izgatavotais loks izskatās OK, nu neiegūsi pirmajā reizē neko ideāli precīzu (ja vispār šitās koka pagales tādas var dabūt...).

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Loks

Post  Viesis on Trešdiena Maijs 26, 2010 5:39 pm

Ja kādam ir vēlme uztaisiit loku - varu piešķirt gobas stremeli apmaiņā pret spalvām.
Osi nopirkšu piektdien - ir doma sataisīt sagataves ,lai var bez bedu slīpēt - ja uztaisīšu 5 gab lokus - viens būs ok Very Happy

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Ceturtdiena Maijs 27, 2010 5:35 am

Cik pagaidām ir izmaksas loka izgatavošanai (bez bultām, stiegras)? Un cilvēkstundas?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

pašizmaksa

Post  Viesis on Ceturtdiena Maijs 27, 2010 1:52 pm

Ar pienaaciigiem instrumentiem ,neskaitot laiku ,kameer kalst liime 5h (neskaitot pīpauzes un loka liekšanu - jo tur saliec ,paslīpē un liecies mierā.
Pašizmaksa koks 15 Ls
līme 3 Ls
smilšpapīrs 1 Ls

Bet taisot vienu vienīgu loku koka un līmes cena būs daudz augstāka jo nevar gobu nopirkt vienu 6mm biezo liistiiti - jaapeerk deelis a tur kaadi 15 loki kaa minimums sanaak!

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Ceturtdiena Maijs 27, 2010 2:41 pm

Man visu laiku neliek mieru tā līmēšana. OK, saprotu, ka to izpildot rūpnieciski tiek panākta augstāka precizitāte, līmējot pretēji šķiedras, kopā lietojot dažādus kokus, izmantojot elastīgas līmes un karbona ielaidumus. Bet ko tu iegūsti no līmēšanas? Un vai tam ir kāds zinātnisks pamatojums?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

liimeeshana

Post  Viesis on Ceturtdiena Maijs 27, 2010 2:49 pm

Sheit es runaaju par Osha un Gobas saliimeeshanu Jo taa 6 mm gobas streemele kalpo osim kaa mugura - vinja neljauj Osha streemeleem luuzt !
Taads laminaatloks ir uztaisaams ruupnieciski - man no taa nekas nesanaaca.
Bet Goba + osis ļoti ok - man pat neko vairaak neprasaas liimeet !
Un tur taa liime nemaz nav tik elastiiga - visparastaakie epoksiida sveķi

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Aleksandrs Redjko on Ceturtdiena Maijs 27, 2010 5:01 pm

Emilam
Ja tev ta goba ir sausa, vari sarunat apmainju ar Kristapu Laaci(m.t. 26585986),vinjam saluza vecais LB un tagad vaidzigs gobas skriemelis, lai to izlabotu, jo spalvas vinjam ir daudz - pats esmu pie vinjam nemis spalvas prieksh savam vesturiskajam bultam.

Aleksandrs Redjko

Male Dzīvoju : Riga
Šauju ar : loku
Piereģistrējos : 27.09.09
Postu skaits : 354

http://airart.lv/

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Girts on Ceturtdiena Maijs 27, 2010 5:03 pm

man tads jautajiens, vai nevar limet ar pva limi? ta itka ir loti pateiciga kad jalime koks.
un vel kas ka tu skatijies tas skiedras kokam kad pirki, vai tas ir loti butiski? Smile
a un vel kas kur diez var normalu adas gabalu nopirkt? Smile

Girts

Male Dzīvoju : Grobiņa
Klubs : Lindales uguns
Šauju ar : Loku
Piereģistrējos : 09.04.10
Postu skaits : 46

Atpakaļ uz augšu Go down

Goba

Post  Viesis on Ceturtdiena Maijs 27, 2010 6:44 pm

Lai piemeklētu pareizo gobas dēli man tas čalis veselus divus štābeļus pārcilāja - vēlkreiz paldies viņam par to.Goba ir sausa - un spalvas mani interesē!
Līme - es domāju var arī PVA laigan epoksīda sveķi iesūcās kokā un veido labu saikni.
Vēl spēcīga līme ir tā Ķīmiskā ,kura pūšās - viņa ir diezgan sīksta.
Svarīgākais līmēšanā ir nospiest koku - tam vajag daudz līmspīles un taisnus dēļus!
Man laukos ir baigi biezā teļāda - bet viņā i tik cieta ,ka strādāt var tikai samērcējot ,un izkalstot jārēķinās ar saraušanos.
No viņas varētu ādas bruņas uztaisīt - tikai diezkam man tādas bruņas.??

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Aleksandrs Redjko on Piektdiena Maijs 28, 2010 7:02 am

Vel ir jautaajums par to gobas skriemeli - cik vinss ir garss?

Aleksandrs Redjko

Atpakaļ uz augšu Go down

Gobas skriemelis

Post  Viesis on Piektdiena Maijs 28, 2010 7:27 am

Viņš ir mazliet vairāk kā 2 m - principā var rēķināt 2 m

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Aleksandrs Redjko on Piektdiena Maijs 28, 2010 7:30 am

Ok, uzraksti, ludzu, savo m.t. numuru

Aleksandrs Redjko

Atpakaļ uz augšu Go down

Mob

Post  Viesis on Piektdiena Maijs 28, 2010 9:28 am

Emīls mani vārdā 28303619

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Paldies

Post  Viesis on Sestdiena Maijs 29, 2010 6:48 pm

Cēsīs teica ,ka man normāla pagale - šaut varot.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Ceesis

Post  Viesis on Sestdiena Maijs 29, 2010 7:08 pm

http://img130.imageshack.us/img130/1711/dsc0046ov.jpg
Milziigs paldies abiem kadraa redzamajiem cilveekiem!

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 1:57 am

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down

Lapa 3 no 3 Previous  1, 2, 3

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Atpakaļ uz augšu