Bultas lidojuma ātruma mērīšana

Lapa 2 no 2 Previous  1, 2

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Re: Bultas lidojuma ātruma mērīšana

Post  Viesis on Trešdiena 08 Jūnijs 2011, 18:07

Pēteris rakstīja:Un tavi kaimiņu sīči velk 50 kg!!!!

Nē, sīči nevelk, bet ja atspied vienu kāju pret betonētu kalēja skrūvspīli un ar abām rokām turot svarus var uzvilkt arī vairāk Very Happy Atklāti sakot ir grūti noturēt šo loku uzvilktu tēmējot.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Andis Šveicis on Trešdiena 08 Jūnijs 2011, 18:11

tas, ka atlec, jau ir daudz manuprat, jo manas rokas nav tam domats, vinas kautkaa nemak tik daudz atvilkt Sad Sad man ari kauns - Junijor kaunamies kopaa
Andis Šveicis

Male Dzīvoju : Cēsis
Klubs : Savage Archer
Piereģistrējos : 20.09.09
Postu skaits : 424

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 08 Jūnijs 2011, 18:13

Berzins991 rakstīja:droši zini, ka tie ir 50kg nevis 50lbs? Jo citādi paliek kauns skatoties, ka ar 14nieku šauju Rolling Eyes

Pavisam droši zinu par 50 kg, zini ir tā ka sekoju augšup minētā puiša instrukcijai par loka marķēšanu un nolēmu pārbaudīt paštaisīta loka rādītājus jo nespēju salīdzināt ar citu lokiem ( atklāti sakot tas arī līdz šim nebija aktuāli), ja pareizi visu esmu sapratis, attālums kuru atvelku uz svara vienību.
Dotais loks ir labs šaujot tālumā , bet kustībā šaujot ir ļoti pat neparocīgs!

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Trešdiena 08 Jūnijs 2011, 18:34

Mohikānis rakstīja:
Pēc tava ieteikuma atvilku skrūvspīlēs uzmanīgi iespiesta loka stiegru ar iekārtiem svariem! Pie attāluma 72.3 cm no roktura iekšpuses līdz stiegrai mani svari uzrādīja 54.27 kg un atvilkt varu vēl centimetrus 10 līdz 13. Pēc tava teiktā sanāk ka mana loka rādītāji būs 70 cm/54 kg, vai tā?
Ar to atvilkšanas lietu ir tā ka, ja taisu no stikla šķiedras /koka /kaula/nitrocelulozes tad varu atvilkt vairāk par 30 collām ( žēl ka nevienam nepatīk metriskā sistēma), bet lokus, kurus taisu no koka bez S -šķiedras uz pleciem, ir tā ka loka garums un koka šķirne , pleca platums utt. nosaka cik tālu varu atvilkt, pārsvarā grozās ap 83 - 66 cm. Šodien pārmēriju Very Happy

spēku parasti apzīmē mārciņās uz 28 collām (lbs, jeb runājot poundi, angļu mērvienība 1kg = 2.20lbs).

Igaunis kas taisa lokus leik arī kilogramus klāt, ta kā vari arī izteikt kilogramos ja gribi.

54.27kg@28" jeb 119,64lbs@28"

njā.... tā neko lociņš. Mēs ar tādiem nešaujam, jo šaujam uz precizitāti pa mērķiem, un tur spēkam nav tik liela loma, kā šaujot uz attalumu.

Par atvilciena attalumu, pats neko taisījis neesmu izņemot bērnības brīnumus Smile bet lasīju,ka labak,t.i. lai dabūtu maksimālu labumu spriganuma ziņā ir taisīt loku tikai tik garu atvilcienu, cik atvilciens šāvējam kas viņu šaus. ja taisa ar rezervi, tad zaudējot daļu no tā.

Ja nav grūti, varbūt ieliec bildes kaut kur internetā, gibas redzēt ko esi sameistarojis.
JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 718

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 08 Jūnijs 2011, 18:42

Pirmkārt, paldies par detalizēto paskaidrojumu, tas bij' tas, kas bija vajadzīgs, cepuri nost. Varbūt tam Igaunim ir vārds ,kuru var dabūt rokā! Par bildēm tuvāko dienu laikā viss notaļ! Man tāda profisionāla slimība ir taisīt darba rasējumus domājams ka daudz maz detalizēti uzraušu arī to, ar norādēm kā tika taisīts, kā arī kāds koks un cik ilgi un kādā veidā kaltēts!
Vēlreiz paldies par instrukciju! Very Happy

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 08 Jūnijs 2011, 19:04

[quote="JānisS"]
Mohikānis rakstīja:

Par atvilciena attalumu, pats neko taisījis neesmu izņemot bērnības brīnumus Smile bet lasīju,ka labak,t.i. lai dabūtu maksimālu labumu spriganuma ziņā ir taisīt loku tikai tik garu atvilcienu, cik atvilciens šāvējam kas viņu šaus. ja taisa ar rezervi, tad zaudējot daļu no tā.

Runājot par atvilcienu un taisīšanas konceptu ( no kādiem apsvērumiem tiek taisu loku)! Sāku taisīt lokus praktiski ar tādu domu izspiest no kaltētas sagataves maksimumu ( tas nav pārāk pareizi), jo labu sagatavi pirmkārt nogriezt ir baigs retums un izkaltēt pie mūsu platuma grādu mitruma daudzuma ir vienkārši izaicinājums visam mūžam. Lai nu kā ,ja man būtu jāuztaisa loks ar konkrētiem parametriem, neņemot vērā empīriskus ceļus, t.i., vienreiz uztaisīji, apmēriji, piefiksēji to sprīdi un vietu kur kaltēji, tad es saku nekad nespētu uztaisīt divus vienādus. Man liekas ka šo savu apgalvojumu varu teikt par vienas sagataves lokiem, neieskaitot laminētos. Katrā ziņā atrast dotajā gadījumā plūmi bez zariem 1.8 m garu sagatavi, izžāvēt 2 gadus, bija baigā veiksme. Tākā sagataves jāvāc gadu gadiem
Very Happy Very Happy - katrā ziņā labs izaicinājums. Iesaku - vesala empīriska zinātne.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  SerKos on Svētdena 26 Jūnijs 2011, 19:42

JānisS rakstīja:

54.27kg@28" jeb 119,64lbs@28"

njā.... tā neko lociņš.

Видел как на таком луке девушка подтягивалась, а довольно накаченого парня скрючивало при выстреле Twisted Evil
Хотя по мнению некоторых историков это как раз почти что обычное боевое натяжение для средневековья. Rolling Eyes
SerKos

Male Dzīvoju : Riga
Klubs : FRAM
Šauju ar : Loku
Piereģistrējos : 31.03.08
Postu skaits : 102

http://www.fram.lv/index.php?option=com_content&view=article

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Jancs on Piektdiena 16 Septembris 2011, 21:19

Mohikānis rakstīja:
...bet ja atspied vienu kāju pret betonētu kalēja skrūvspīli...

uff, tas visu izskaidro, citādi jau sāku sajusties sīks un nožēlojams Smile

Jancs

Male Dzīvoju : Rīga
Šauju ar : Falco Trophy, 72"/40lbs
Piereģistrējos : 25.11.08
Postu skaits : 80

http://dict.dv.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Dainis on Pirmdiena 12 Decembris 2016, 20:58

Eduards Lapsiņš rakstīja:Jā, mūsu Klubā ir vienīgais bultas ātruma mērītājs šaipus Urāliem!!!  Very Happy
Cik viņam ir reālā kļūda šaujot no "indiāņa"? Ja tas ir optiskais verķis, tad cik ietekmē pareiza gaisma, noēnojums utt? Cik m/s ir minimālais ātruma pieaugums, ko tas var atšķirt?

Dainis

Male Dzīvoju : Riga, Iļģuciems
Piereģistrējos : 06.08.13
Postu skaits : 140

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Maris Zvers on Otrdiena 13 Decembris 2016, 21:37

Man ir šāds aparāts: http://www.shootingchrony.com/images/F1-M1_Chrony.jpg

Liekās ka gaisma ietekmē tā, ka rezultātus rāda pilnīgi garām (tā ka bultas ātrums +/-50fps no teorētiski kā varētu būt) vai rāda ERROR. Nav tā ka labākā/savādākā gaisma rādītu ka šauj nedaudz ātrāk vai lēnāk. Jāatzīst ka pagaidām nav pašam shooting machine un šauju pats atlaižot ar pirkstiem un tas rezultāts no šāvien uz šāvienu var staigāt kādu 3-5fps robežās, bet nu tas ir dēļ cilvēciskās kļūdas un stiegras atlaišanas. Ir nopērkamas speciālas lampas ko uzliek virs ierīces un tad nav vajadziga saules gaisma ātruma mērīšanai un tie rezultāti tad arī no reizes uz reizi būs konstantāki.
Un cik ir lasīts tad no stiegras atlaišanas veida tas bultas ātrums lokam var būt ļoti atšķirīgs. Kāds varbūt var palabot, bet man šķiet ka tās bija pat kādas +7fps ko var iegūt ar labu release. Tā kā bultas ātruma mērīšanai būtu vajadzīgs kaut kāds shooting machine.
Maris Zvers

Male Dzīvoju : Madona
Piereģistrējos : 04.12.11
Postu skaits : 22

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Dainis on Otrdiena 13 Decembris 2016, 22:40

Maris Zvers rakstīja:
Liekās ka gaisma ietekmē tā, ka rezultātus rāda pilnīgi garām  ... Ir nopērkamas speciālas lampas ...
.
Šiem, optiskajiem, aparātiem var likt noēnojumu no sāniem uz sensoru, lai uzlabotu precizitāti. Lampas var likt arī parastās, tur nekā speciāla nav, tikai neder tādas, kurām pulsācija. Visdrošāk parastās kvēlspuldzes.

Maris Zvers rakstīja:... šauju pats atlaižot ar pirkstiem un tas rezultāts no šāvien uz šāvienu var staigāt kādu 3-5fps robežās, bet nu tas ir dēļ cilvēciskās kļūdas un stiegras atlaišanas. .
3-5fps kļūda pie atlaidiena, uz 70m dod apmēram 20-35cm vertikālo kļūdu. Tas nozīmē ka pie ideāla šāviena tie mērķī ir 7-nieki un 5-nieki  Surprised
Mani gan vairāk interesē paša aparāta kļūda reālos apstākļos. Specifikācija uzrāda +-0.5%, tas nozīmē pie 200fps tā kļūda ir +-1fps=>2fps. Uz 70m tāda kļūda ir 13cm, kas ir pārāk daudz, lai atstrādātu šāviena tehniku.
BET ir dažas idejas, kas varētu uzlabot aparāta precizitāti  Cool
Jautājums Tev, kā aparāta lietotājam - kā ir savienotas abas tās kustīgās aparāta daļas, kas atlocās? Tur ir kāds piespraužams vads vai viss salodēts un neizjaucams. Vai vari kādas bildes te ielikt, kur redzams kā tās abas daļas ir savienotas?

Dainis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Maris Zvers on Otrdiena 13 Decembris 2016, 23:25

Njā, 13cm uz 70 m ir diezgan daudz, nekad nebiju to tā rēķinājis. Es to ierīci galvenokārt izmantoju, lai mērītu lokiem ātrumu. Izšauju kādus 20-30 šāvienus, pēc tam ar matemātikas un varbūtības teorijas elementiem atmetu rezultātus, kas satur rupju kļūdu un aprēķinu vidējo bultas šaušanas ātrumu. Un tādam loku bultas šaušanas ātruma salīdiznājumam tas aparāts der ļoti labi.

Viņš locījuma vietā ir sakniedēts un tad no viena sensora līdz otram stiepjās vads, kurš pa vidu arī lokās kopā ar korpusu un šķiet pie sensoriem ir pielodēts (tagad precīzi neatceros, bet liekās ka nekas tur nejaucās ārā). Sestien varu ielikt bildes, tagad aparāts nav pie rokas Wink

Vai doma ir izjaukt aparātu un palielināt attālumu starp sensoriem?
Maris Zvers

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Dainis on Otrdiena 13 Decembris 2016, 23:52

Maris Zvers rakstīja:
Vai doma ir izjaukt aparātu un palielināt attālumu starp sensoriem?
Tieši tā. Palielinot attālumu, teorētiski, precizitātei jāuzlabojas, bet kā tas ir reāli, to tikai eksperimentējot var noteikt. Par cik šis modelis ir salokāms no 2 daļām, tad to diezgan viegli modificēt. Vienkāršākais veids kniežu vieta ielikt skrūves, bet vadam pa vidu ielodēt saspraužamu vai saskrūvējamu kontaktu, kuram pie vajadzības var vidū pievienot garāku vadu. Ja izdotos panākt precizitāti līdz +-0.25, tad būtu krietni noderīga manta. Ja ne tad jābūvē stacionārs aparāts q
Ja tev ir iespēja izmēģināt, tad uzraxti savus novērojumus. Ja esi gatavs, bet vajag palīdzību (lodēt, skrūvēt...), tad padod ziņu.

Dainis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Maris Zvers on Pirmdiena 19 Decembris 2016, 13:04

[img][/img]
Maris Zvers

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Maris Zvers on Pirmdiena 19 Decembris 2016, 13:07

Tāds ir tas savienojums.

Patiesībā, man īsti nav vēlmes viņu modificēt, maniem mērķiem kalpo gana labi kā ir šobrīd. Un negribās neko uzlabojot sabojāt. Smile
Maris Zvers

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 19 Decembris 2016, 13:15

Man gan nav žēl!!! Razz Šitais sūds, savā izpildījumā, pa 300EUR!, nu tiešām nedod nekādu vērā ņemamu informāciju!!! vemt Tik pat veikmīgi var hronometrēt laiku no šāvina brīža līdz trāpījumam mērķī un ar elementāru formulu izrēķināt bultas ātrumu! Twisted Evil Kļūda nebūs lielāka! Laughing

Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5659

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Maris Zvers on Pirmdiena 19 Decembris 2016, 13:52

Palasi iepriekš, kam es viņu vispār izmantoju.

Es viņu neizmantoju, lai strādātu pie šaušanas tehnikas.
Maris Zvers

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 19 Decembris 2016, 16:52

Da man pofig kam Tu viņu izmanto!  Twisted Evil Kaut alus pudeles taisi vaļā!  Laughing Es saku, ka esmu izmetis 300 evrikus nekam nederīgam verķim!!!  Twisted Evil Vismaz tādu naudu šim mēslam nebija jāmaksā!!!  shocked

Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Maris Zvers on Pirmdiena 19 Decembris 2016, 19:53

Nu, jā, labāk nopirkt nejedzīgi dārgu ierīci ar augstāku precizitāti, kaut arī Tev tā precizitāte vispār nav vajadzīga.... Zāģējot malku, man arī ieteiksi pagaļu garumu mērīt ar bīdmēru?

Un tos 300 eiro Tu pats no kaut kurienes esi izvilcis. Tik daudz viņa nemaksā.
Maris Zvers

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 19 Decembris 2016, 20:46

Tad kad es pirku, maksāja gan!!!  meele

Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Dainis on Otrdiena 20 Decembris 2016, 14:23

Eduards Lapsiņš rakstīja:Man gan nav žēl!!!   
Sāku pārdomāt lietderību šādai pārbūvei. Pagarinot attālumu starp sensoriem 2x iegūstam 2x lielāku precizitāti. Tas nozīmē ka līdz 0.25FPS precizitātei attālums jāpalielina vismaz 8 reizes. Pārāk iespaidīgs garums tam aparātam būs, lai droši šautu cauri.
Šobrīd ir jau citas idejas un pamazām top aparāts, kura precizitāte varētu būt pat vairāk kā 50x augstāka. Līdz ar to būtu iespēja atšķirt ne tikai šāviena tehnikas atšķirības, bet arī bultas spārniņu gaisa pretestības atšķirības. Kas tur sanāks, to laiks rādīs archery

Dainis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Dainis on Svētdena 05 Marts 2017, 19:24

Šobrīd beidzot ir pa pusei gatavs vienkāršots testa modelis bultas ātruma mērīšanai, kurš tika iemēģināts 18m distancē uz Marinas loka un 30m distancē uz Anetes loka. Lai arī rezultāts mani ne visai apmierina tomēr tā uzrādītie elektroniskie parametri pirmajos testos ir diezgan cerīgi. 30 m distancē elektronikas ieviestā kļūda (185 mērījumi) pārsvarā iekļaujas +- 0.004FPS robežās ar pāris izlēcieniem līdz 0.56, 18m nedaudz lielāka +- 0.007FPS, toties 70m distancē prognozējams +- 0.002FPS, kas labvēlīgos apstākļos jau reāli var parādīt bultas spārniņu ietekmi uz lidojumu. Reālā situācijā šī kļūda būs lielāka, jo bez elektronikas to būtiski ietekmē vairoga stāvoklis, mērķa esamība vai neesamība, kas var pielikt vēl klāt līdz pat +- 0.15FPS. Tālāk jau viss atkarīgs no šāviena tehnikas, bultām, vēja utt, kas parāda patieso šāvienu atšķirību. Biju pārsteigts, cik ļoti ātrumu ietekmē šāviena tehnika - planšetē redzamie ir Anetes šāvieni. Būtu interesanti šo pārbaudīt uz "indiāņa".

Paldies Marinai un Anetei!
Ja kāds ir gatavs notestēt uz sava loka 70m distanci, tad rakstiet privāti.

Dainis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Svētdena 05 Marts 2017, 21:15

labs

Moderators