Bultas lidojuma ātruma mērīšana

Lapa 2 no 2 Previous  1, 2

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Re: Bultas lidojuma ātruma mērīšana

Post  Viesis on Trešdiena 08 Jūnijs 2011, 18:07

Pēteris rakstīja:Un tavi kaimiņu sīči velk 50 kg!!!!

Nē, sīči nevelk, bet ja atspied vienu kāju pret betonētu kalēja skrūvspīli un ar abām rokām turot svarus var uzvilkt arī vairāk Very Happy Atklāti sakot ir grūti noturēt šo loku uzvilktu tēmējot.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Andis Šveicis on Trešdiena 08 Jūnijs 2011, 18:11

tas, ka atlec, jau ir daudz manuprat, jo manas rokas nav tam domats, vinas kautkaa nemak tik daudz atvilkt Sad Sad man ari kauns - Junijor kaunamies kopaa

Andis Šveicis

Male Dzīvoju : Cēsis
Klubs : Savage Archer
Piereģistrējos : 20.09.09
Postu skaits : 406

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 08 Jūnijs 2011, 18:13

Berzins991 rakstīja:droši zini, ka tie ir 50kg nevis 50lbs? Jo citādi paliek kauns skatoties, ka ar 14nieku šauju Rolling Eyes

Pavisam droši zinu par 50 kg, zini ir tā ka sekoju augšup minētā puiša instrukcijai par loka marķēšanu un nolēmu pārbaudīt paštaisīta loka rādītājus jo nespēju salīdzināt ar citu lokiem ( atklāti sakot tas arī līdz šim nebija aktuāli), ja pareizi visu esmu sapratis, attālums kuru atvelku uz svara vienību.
Dotais loks ir labs šaujot tālumā , bet kustībā šaujot ir ļoti pat neparocīgs!

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Trešdiena 08 Jūnijs 2011, 18:34

Mohikānis rakstīja:
Pēc tava ieteikuma atvilku skrūvspīlēs uzmanīgi iespiesta loka stiegru ar iekārtiem svariem! Pie attāluma 72.3 cm no roktura iekšpuses līdz stiegrai mani svari uzrādīja 54.27 kg un atvilkt varu vēl centimetrus 10 līdz 13. Pēc tava teiktā sanāk ka mana loka rādītāji būs 70 cm/54 kg, vai tā?
Ar to atvilkšanas lietu ir tā ka, ja taisu no stikla šķiedras /koka /kaula/nitrocelulozes tad varu atvilkt vairāk par 30 collām ( žēl ka nevienam nepatīk metriskā sistēma), bet lokus, kurus taisu no koka bez S -šķiedras uz pleciem, ir tā ka loka garums un koka šķirne , pleca platums utt. nosaka cik tālu varu atvilkt, pārsvarā grozās ap 83 - 66 cm. Šodien pārmēriju Very Happy

spēku parasti apzīmē mārciņās uz 28 collām (lbs, jeb runājot poundi, angļu mērvienība 1kg = 2.20lbs).

Igaunis kas taisa lokus leik arī kilogramus klāt, ta kā vari arī izteikt kilogramos ja gribi.

54.27kg@28" jeb 119,64lbs@28"

njā.... tā neko lociņš. Mēs ar tādiem nešaujam, jo šaujam uz precizitāti pa mērķiem, un tur spēkam nav tik liela loma, kā šaujot uz attalumu.

Par atvilciena attalumu, pats neko taisījis neesmu izņemot bērnības brīnumus Smile bet lasīju,ka labak,t.i. lai dabūtu maksimālu labumu spriganuma ziņā ir taisīt loku tikai tik garu atvilcienu, cik atvilciens šāvējam kas viņu šaus. ja taisa ar rezervi, tad zaudējot daļu no tā.

Ja nav grūti, varbūt ieliec bildes kaut kur internetā, gibas redzēt ko esi sameistarojis.

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 08 Jūnijs 2011, 18:42

Pirmkārt, paldies par detalizēto paskaidrojumu, tas bij' tas, kas bija vajadzīgs, cepuri nost. Varbūt tam Igaunim ir vārds ,kuru var dabūt rokā! Par bildēm tuvāko dienu laikā viss notaļ! Man tāda profisionāla slimība ir taisīt darba rasējumus domājams ka daudz maz detalizēti uzraušu arī to, ar norādēm kā tika taisīts, kā arī kāds koks un cik ilgi un kādā veidā kaltēts!
Vēlreiz paldies par instrukciju! Very Happy

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 08 Jūnijs 2011, 19:04

[quote="JānisS"]
Mohikānis rakstīja:

Par atvilciena attalumu, pats neko taisījis neesmu izņemot bērnības brīnumus Smile bet lasīju,ka labak,t.i. lai dabūtu maksimālu labumu spriganuma ziņā ir taisīt loku tikai tik garu atvilcienu, cik atvilciens šāvējam kas viņu šaus. ja taisa ar rezervi, tad zaudējot daļu no tā.

Runājot par atvilcienu un taisīšanas konceptu ( no kādiem apsvērumiem tiek taisu loku)! Sāku taisīt lokus praktiski ar tādu domu izspiest no kaltētas sagataves maksimumu ( tas nav pārāk pareizi), jo labu sagatavi pirmkārt nogriezt ir baigs retums un izkaltēt pie mūsu platuma grādu mitruma daudzuma ir vienkārši izaicinājums visam mūžam. Lai nu kā ,ja man būtu jāuztaisa loks ar konkrētiem parametriem, neņemot vērā empīriskus ceļus, t.i., vienreiz uztaisīji, apmēriji, piefiksēji to sprīdi un vietu kur kaltēji, tad es saku nekad nespētu uztaisīt divus vienādus. Man liekas ka šo savu apgalvojumu varu teikt par vienas sagataves lokiem, neieskaitot laminētos. Katrā ziņā atrast dotajā gadījumā plūmi bez zariem 1.8 m garu sagatavi, izžāvēt 2 gadus, bija baigā veiksme. Tākā sagataves jāvāc gadu gadiem
Very Happy Very Happy - katrā ziņā labs izaicinājums. Iesaku - vesala empīriska zinātne.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  SerKos on Svētdena 26 Jūnijs 2011, 19:42

JānisS rakstīja:

54.27kg@28" jeb 119,64lbs@28"

njā.... tā neko lociņš.

Видел как на таком луке девушка подтягивалась, а довольно накаченого парня скрючивало при выстреле Twisted Evil
Хотя по мнению некоторых историков это как раз почти что обычное боевое натяжение для средневековья. Rolling Eyes

SerKos

Male Dzīvoju : Riga
Klubs : FRAM
Šauju ar : Loku
Piereģistrējos : 31.03.08
Postu skaits : 102

http://www.fram.lv/index.php?option=com_content&view=article

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Jancs on Piektdiena 16 Septembris 2011, 21:19

Mohikānis rakstīja:
...bet ja atspied vienu kāju pret betonētu kalēja skrūvspīli...

uff, tas visu izskaidro, citādi jau sāku sajusties sīks un nožēlojams Smile

Jancs

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar : Falco Trophy, 72"/40lbs
Piereģistrējos : 25.11.08
Postu skaits : 78

http://dict.dv.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 22:11

Sponsored content