Bultas uzgaļu izvēle

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Bultas uzgaļu izvēle

Post  Andis Šveicis on Trešdiena 21 Oktobris 2009, 08:41

Sveikiņi būltu meistari!

MAn ir jautājums - kā izvēlas būltas uzgali pēc svara? 30;70;100;125 GRS

Andis Šveicis

Male Dzīvoju : Cēsis
Klubs : Savage Archer
Piereģistrējos : 20.09.09
Postu skaits : 405

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Bultas uzgaļu izvēle

Post  Redzinalds on Trešdiena 21 Oktobris 2009, 08:50

Sveiks...

Bultai ir tada raksturipatniba, ka "cietiiba".
Uzgalis ir viens no elementiem, kas dod iespeju bultas " cietibu" izmainit, lidz ar to izmainot raksturliknes izmetiena bridii un lidz ar to ari trapijumu centralitati un ari nobidi no shaviena ass. normali butu panjemt videjo svaru un kadus 3 smagakus un vieglakus, lai saprastu, kas notiek, kadas ir izmainjas. Bet jaatceras, ka nemainoties citiem nosacijumiem, bultai (tikai uzgalim) var gadities, ka bultas kopigais garums mainaas un tas ari izmaina trapijuma vietu uz vairoga (tiem, kas lieto klikeri tas var but nepatikami...).

pats esmu spelejies ar 80, 100, 120 uzgaljiem un nonacu pie secinajuma, ka man piemerotakie ir 100-nieki...
lai ari es spelejos ar Olimpiku, pamatprincipi visiem ir vienadi.

Redzinalds

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar : Kompaktloks, ugunsbliezhi.
Piereģistrējos : 11.02.08
Postu skaits : 369

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Trešdiena 21 Oktobris 2009, 09:49

No savas pieredzes varu piebilst - ar tām bultām, uzgaļiem un vispār loka šaušanu ir kā ar tām bitēm!!!...

Kādu laiciņu atpakļ mainīju uzgaļus šurpu turpu (bultas A/C/E, uzgaļi 120, 100 un 80gr). Pa starpai arī aplauztos (kā zināms katram break off uzgalim ir iespējas nolauzt 2 gabaliņus pa 10gr katru). Nekādu dižo rezultātu neguvu... Bet kad ieliku 100gr uzgali ar 2 nolauztiem gabaliņiem (respektīvi 80gr uzgali) - pēkšņi bultas sagāja čupā!!! cheers Kā Arnis nosauca šo situāciju - bultas sāka šņakāties (trāpīt tik ciešā čupā, ka katra nākamā sitās pret iepriekšējām, šaujam 70m!). Kaut pirms tam biju izmēģinājis 80gr orģinālos uzgaļus bez jebkādie panākumiem!!!... :confused:

Morāle - zini loka šaušanas inventāra regulācijas (piedzīšanas) pamatus, sakrāj naudiņu un eksperimentē, eksperimentē, un vēlreiz eksperimentē, līdz panāc vēlamo efektu!!! lol!

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5231

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Trešdiena 21 Oktobris 2009, 10:17

Jā, un šovasar...

Man ir neliela čupiņa ar X10 bultiņām. Apm.24 gab. No dažādiem komplektiem. Dažas tik vecas, ka nekādu uzrakstu nevar izlasīt, dažas jaunākas, kurām vismaz marķējumus var saskatīt un dažas nosacīti jaunas. Loģiski, ka treniņos šāvu ar viss vecākajām un sacensībās ar jaunākajām. Ja paskatāmies manus rezultātus - nekas īpašs. Es pat teiktu - diezgan nožēlojami. Sezonas noslēguma sacensībās (Sniega spēles Jarvakandos) nolēmu, ka nav ko zaudēt un šāvu ar tām viss vecākajām bultiņām. Un uzvarēju ar jaunu Latvijas rekordu! Lūk tā!!! 1st

Loģiski, ka man radās interese - kā tā? scratch Ņēmu palīgā visus Klubam pieejamos palīglīdzekļus un izpētīju visas savas bultiņas. Un lūk secinājums: jaunākās bultiņas ir X10 500 ar tungsten (volframa) uzgaļiem un neskatoties uz šiem ārkārtīgi dārgajiem un smagajiem uzgaļiem - manam lokam (komplektā ar mani) NEDER!!! cussing Nosacīti jaunākās viss ticamāk ir X10 550 (izlasīt marķējumu precīzi nevar) ar orģinālajiem (tērauda) uzgaļiem - arī nedod rezultātu. Bet viss vecākās izrādās (viss ticamāk, jo izlasīt vienkārši nav ko) ir X10 600 (secinu pamatojoties uz caurulīšu svaru, jo spina atšķirības (uz ko es liku viss lielākās cerības sākot pētījumus) bija nenozīmīgas). (Caurulītes svaru salīdzināju ar katalogos uzrādīto study un viss norāda uz šo izmēru, kaut gan es biju svēti pārliecināts, ka visas manas bultiņas ir viena marķējuma X10 500!!! cussing ) Tā lūk, šaujot ar ļoti labām, bet nepiemērotām bultām esmu izcūkājis sev vairākas sezonas!!! cussing

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5231

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 21 Oktobris 2009, 13:44

manuprāt, Andis jautāja par uzgaļiem koka bultām Rolling Eyes

pēc savas niecīgas pieredzes varu pateikt tikai to, kā vīriešu kārtīgām bultām 70 greini ir pa maz...
Pārējo - jāizmēģinā pašam vai jāmeklē internetā kaut kādas gudras tabulas.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Trešdiena 21 Oktobris 2009, 15:54

Personīgi pēc savas pieredzes iesaku ņemt smagāko,kas ir. Ilgi šavu ar 100grain uzgaļiem nomainiju uz 125grain. Pilnīgi cita šaušana. Grupējās labāk. varbūt tās ir manas iedomas, bet arī palīdzēja Very Happy

Lasiju šādas lietas - pietjūnojot bultas spinu, nomainot vienu soli smagāku uzgali bultas strādās par vienu spina intervālu zemāk. piem ja bultas ir ar spinu 40-45, tad viņas ar smagāku uzgali lieksies uz 35-40. Un arī pretēji. Vienīgi,kas es nekur izņemot vienu, ne pārāk uzticamu vietu nevarēju atrast,kur būtu pateikts kāds uzgalis ir uzskatāms par 0 punktu . t.i. ja bultas spins kociņam tiek noteikts 28 collu garumam, tad ar kādu uzgali šis kociņš strādās tieši ar šo noteikto spinu? Vienā vietā atradu,ka it kā 125grn. bet tas var tā arī nebūt,jo viss mainas no loka plecu ātruma. Divi dažādu ātrumu loki ar vienādu atvilciena spēku bultā ieliek dažādus daudzumus energījas līdz ar ko bulta tiek saliekta dažādi... vienīgais veids,kā noteikt,kas tev der ir pašam izmēģināt dažādus uzgaļus!

Vēl arī ar bultas uzgaļa svaru var spēlēties ar bultassmagumu. Pēc fizikas pieņemu,ka ir optimālais smagums, kuru visefektīgāk metīs loks.. bet tas jau paliek drusku par sarežģitu lai tajā iedziļinātos...

Katrā ziņā smagāks uzgalis dos to, ka bulta ātrāk bremzēsies, bet dos vairāk inerces no bultas saliekšanās(kas dos āturmu) un šāvieni būs konkrētāki.

Manā prātā uzgalis ir kā lokomotīve aiz kuras ir koka vagoni - smagāka ies konkrētāk,pie tam vējš, zari un tramvaja vadu magnētiskie lauki mazāk ietekmēs tās lidojumu!

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 18:34

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down