Uguns bultas

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Uguns bultas

Post  Eduards Lapsiņš on Trešdiena 21 Oktobris 2009, 10:49

Ōōōō... Uguns bultas - tas ir cits stāsts!!! Vairākas reizes esmu smagi izgāzies!!! Nonācu pat tik tāl, ka pazīstami pirotehniķi uztaisīja man speciālu degšķidrumu, kuru izsniedzot pavadīja ar vārdiem - nevienam nesaki kur dabūji, tas ir gandrīz napalms!!! Sūds uz kociņa (es atvainojos) ne napalms!!! cussing Kārtējo reizi izgāzos pēc pilnas programmas!!! cussing

Tātad, TAUTA, klausieties šeit!!! What a Face Visi benzīni, soļarkas, atcetoni un viņu maisījumi deg ļoti labi, bet nodziest šāviena brīdī (izņemot gadījumu ja šaujam ar galīgu bikšgumiju)!!! Exclamation Vienīgais (un esmu cieši pārliecināts ka senatnē to arī izmantoja (cik zinu Latvijā nafta nebija zināma...)) kas nedziest, bet tieši otrādi - kārtīgi iedegas spēcīgas gaisa pūsmas ietekmē (kura nenovēršami rodas izšautai bultai lidojot pa gaisu) ir pati vienkāršākā kvēlojoša koka ogle! giggle Izrušini no ugunskura koka ogles gabalu, iestūķē iešķeltas bultas žāklī (vai piesien ar drāti) un uz priekšu!!! Tik sargi acis, lai dzirksteles šāviena brīdī neieskrien! pirat Protams ir 20 gs.!!! Un varam izmantot mūsdienu zinātnes sasniegumus. :suspect: Dodamies uz jebkuru pirotehnikas veikalu, nopērkam pirotehnikas izstrādājumu aizdedzināmo stienīti (ja nemaldos fire sticks), piesienam pie bultas, aizdedzinam un šaujam kur gribam! cheers Domāju, ka varētu izmantot arī gril ogles gabaliņu scratch Jau laicīgi piesienam gabaliņu un tad pirms šaušanas paturam ugunī shashlik , lai iekvēlojas un aiziet! Un ja mēs uztaisam kombināciju - bultas galam piesienam pirotehniķu uguns kociņu, aptinam ar benzīnā samērcētu vilnas lupatiņu, aizdedzinam, pagaidam, lai iedegas arī uguns kociņš un šaujam. Šāviena brīdī liesma protams nodzisīs, bet kad bulta sasniegs mērķi uguns kociņš atkal aizdedzinās degvielā samērcēto vilnas lupatiņu.

Forši izskatās ja tumsā vienlaikus šauj vairāki šāvēji un no sāniem to visu fotogrāfē...

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5237

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Uguns bultas

Post  Viesis on Ceturtdiena 29 Oktobris 2009, 14:14

Te es atradu tādu nelielu aprakstu kā uztaisīt uguns bultas no marles, parafīna, svecītēm, drāts un benzīna archery shashlik , bet tas gan ir angļu valodā, takā ja kāds nesaprot, nuu... tad pats lai domā. http://www.thecampwiki.com/index.php?title=Flaming_Arrow

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Piektdiena 04 Novembris 2011, 16:10

Reku ir bulta, kuru izmantoja olimpisko spēļu atklāšanā Spānijā:

Uzgalis speciāli uztaisīts, lai nenodzistu liesma. Made by Easton.

Video ar pašu šāvienu:

Pēdējo reizi labojis JR Trešdiena 07 Marts 2012, 20:19; labots 1 reizi

JR

Male Dzīvoju : Rīga
Piereģistrējos : 22.08.11
Postu skaits : 954

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Trešdiena 07 Marts 2012, 20:18

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Trešdiena 27 Marts 2013, 21:55

Kā redzams, var!

Bilde no kaut kāda Gotlandes viduslaiku festivāla Zviedrijā.

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Trešdiena 27 Marts 2013, 23:24

Lai gan varbūt arī vienkārši tumsā ar garu ekspozīciju nofočējuši... scratch

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Svētdena 28 Aprīlis 2013, 00:08

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Piektdiena 24 Maijs 2013, 11:14

varu privāti padalīties pieredzē ar uguns bultām - gan izgatavošanā,gan interesantos gadījumos.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Jančuks on Ceturtdiena 06 Jūnijs 2013, 17:20

Jančuks

Piereģistrējos : 22.07.11
Postu skaits : 290

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Jančuks on Ceturtdiena 06 Jūnijs 2013, 17:21

Jančuks

Piereģistrējos : 22.07.11
Postu skaits : 290

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Guntars on Piektdiena 07 Jūnijs 2013, 10:52

Benzīnu sajaucam ar sērskābi,iešpricējam ampulā,kurai nolausts gals,aizbāžam ar silikona hermētiķi ,vai mālu-cementu,apsmērējam ar momenta līmi un pielīmējam kokvilnas drāniņu kas pies
ucināta ar KClO3 un cukur sajaukumu izšķīdinātu nelielā ūdens daudzumā un izzavētu ,tad piestiprinam bultas galā .bultai atduroties pret šķērsli ampula plīst un notiek reakcija kuras rezultātā benzīns aizdegas,tās ir speciālās slepenās ugunsbultas.
ja neesi draugos ar kīmiju un drošības noteikumiem un īpaši neesi gudrs nedari to ko es uzrakstīju,garantāju apdegumus,termālus un kīmiskuas,tas ir minimums,var arī sētu aizsvilināt Cool

Guntars

Male Dzīvoju : Ludza-Daugavpils
Šauju ar : Falco Legend #40
Piereģistrējos : 23.07.12
Postu skaits : 52

http://ziepe.lv/

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Jancs on Trešdiena 19 Jūnijs 2013, 13:11

Minētais sastāvs ir un tehnoloģija Molotova kokteilis. Es kā izbijis ķīmiķis drošības labad ieteiktu pat aizmirst augstāk lasīto, citādi vēl Amerikā neielaidīs.

Jancs

Šauju ar : Falco Trophy, 72"/40lbs
Piereģistrējos : 25.11.08
Postu skaits : 78

http://dict.dv.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 14:46

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down