Viļņas ziemas meistarsacensības

Lapa 2 no 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Viļņas ziemas meistarsacensības

Post  LīgaZ on Pirmdiena 30 Novembris 2009, 10:26

Malači, man patiess prieks par Jums!!!!! Smile)
avatar
LīgaZ

Female Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar : Samick Xenotech + W&W Innopower 70" - 36#
Postu skaits : 219

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Viļņas ziemas meistarsacensības

Post  Janis Apsitis on Pirmdiena 30 Novembris 2009, 15:28

Ok. Tagad garāk komentārs, kā jau solīju.

Tātad. Galvenais iemesls, kāpēc braucām, bija izmēģināt jauno finālcīņu scensību kārtību, kas latviski tulkojama kā "setu" sistēma. Tas ir kad, finālcīņas ierasto 12 bultu vietā tiek šauti "seti" katrā pa 3 bultām. Uzvara šādā setā dod 2 punktus, neizšķirts 1 punktu un zaudējums punktus nedod. Rezultātā lai izcīnītu uzvaru nepieciešams iegūt iespējami vairāk punktus 4 setos. Neizšķirta gadījumā pēc 4 setiem (pie rezlutāta 4:4) tiek šauts shootoff ar vienu bultu. Šādā sistēmā arī notika turnīrcīņas Viļņā.

Tagad par iespaidiem un sajūtām.

1. Šāds turnīru izspēles veids noteikti dod nelielu priekšrocību relatīvi vājākam šāvējam, jo ļauj "noraut" kādu šāvienu vai sēriju un vēl saglabāt labas iespējas pacīnīties par uzvaru. Ja pēc vecās sistēmas sacīsim viens 6nieks vai M no 18 m būtībā ir nāvējošs un šādu 4 vai vēl vairāk punktu atstatumu atgūt ir praktiski neiespējami, tad šeit Tu zaudē tikai 2 punktus un vēl ir 3 sērijas iespējas šo kļūdu labot. Kā mēs labi zinam "vājāku" šāvēju lielākā problēma ir tieši nestabilitāte, bet šeit tam nozīme ir samazināta.

2. Lielāka nozīme ir tieši ļoti labajiem šāvieniem. Līdzīgi kā šaujot vasarā pa bullseye mērķiem (trāpīts vai netrāpīts princips) arī šeit, ja cilvēks var no sevis izspiest pāris ļoti labas sērijas (piem 30 no 18m), tad ir ļoti labas iespējas vinnēt. Pretinieks var stabili šaut savus 29, bet ierodās kāds un ar sacīsim sērijām 25-30-24-30 rezultāts pēc 4 setiem buus 4:4 un shootoff viss var notikt. Ja kādam ir jautājumi kā jāšauj shootoff - ar jautājumiem griezties pie Māra. Viņš Viļņā lieliski parādīja, kas šādos brīžos jādara.

3. Tiek noņemta spriedze, ka viens šāviens var visu sabojāt. Man personīgi tam ir liela nozīme. Tas ļauj domāt daudz pozitīvākas domas un koncentrēties uz tiešām labu šāvienu nevis kā vienkāršā turnīrcīņā pie pārsvara "censties" iešaut kautko ciešamu, lai pārsvaru noturētu. Pirmās divas savas turnīrcīņas (pret Janci un Lietuvieti) sāku ar 2 punktiem, un ar ļoti patīkamu brīvu sajūtu aizvadīju cīņas līdz pozitīvam iznākumam. Tāpat pret Zani sāku ar 1:1 un 1:3 un arī tajā brīdī mierīgi varēju domāt par labiem šāvieniem, jo zināju, ka mačs vēl nav zaudēts.

Iespējams buus vēl citas domas.
Bet es viennozīmīgi esmu par šādas sistēmas ieviešanu. Kā jau vakar teicu tas vienas turnīrcīņas vietā dod vismaz 3 vai 4 "mini" sacīkstes. Un padara visu pasākumu pozitīvāku un arī interesantāku. Un sistēma atalgo ļoti labus šāvienus vai sērijas, nevis robota cienīgu stabilitāti. Un tas man der.

Un vēl - tiešām bija lielisks komandas gars. Paldies Zanei, Jancim un Marim. (par Mari vispār liels prieks, jo viņš cīnījās kā lauva. Un ja ne Zane ar savām 30 sērijām īstajā brīdī , kad Maris iešāva 29, viņš noteikti bija pelnījis vietu finālā)
Un Tomas ar Ringu deva nesalīdzināmi pozitīvāku gaisotni nekā mūsu Ziemeļu kaimiņi ir spējīgi radīt. :-)
Lai veicas.

J.

_________________
Bet Apsītis teica...
avatar
Janis Apsitis

Male Dzīvoju : Riga, Jurmala
Klubs : Amazones
Šauju ar : Hoyt Formula Prodigy 25" + Hoyt Quatro 40# Medium
Postu skaits : 1265

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Viļņas ziemas meistarsacensības

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 30 Novembris 2009, 20:35


_________________
Tādi kā es bija un būs, bet loka šaušana kā Olimpiskais sporta veids paliks!!! lv
avatar
Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Postu skaits : 5992

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Viļņas ziemas meistarsacensības

Post  Sponsored content


Sponsored content


Atpakaļ uz augšu Go down

Lapa 2 no 2 Previous  1, 2

Atpakaļ uz augšu


 
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā