Venda* piedzīvojumi talajā Gardarikā**

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Venda* piedzīvojumi talajā Gardarikā**

Post  Aleksandrs Redjko on Pirmdiena 23 Novembris 2009, 00:03

*Vendi ir rietumslāvu ciltis, kuras apdzīvoja Baltijas jūras dienvidkrastu no Kiel pilsētas Vācijā līdz Polijas Pomorja ieskaitot no 6.m.e.gadsimta (polabas slavjane - dzīvoja pie Labas(Elbas) upes, sorbi, glomachi, obodriti – dzīvoja pie Odras (Oder) upes, ljutichi, viljci, miljchane, vagri, glomachi, nizhane, nizhichane, drevane, rotari, zapenjane vai chrezpenjane - dzīvoja starp Penas (Pene) upi un jūras krastu, hizhane, dolechane, kashubi, slovinci). Vendi nebija viņu pašu nosaukums – zem tāda vārda viņi bija minēti romiešu vēsturnieka Tacita darbos jau 1.m.e.gs beigās, un ar šo vārdu viņus sauca gan franki, gan skandināvi, gan vācieši. No 10.gs ir zināmi provalstiski apvienojumi, no 11.gs – kņazistes. Aktīvi pretojas franku 8-9.gs un vācu 9-12.gs ekspansijai. Aktīvi sadarbojas un piedalījās skandināvu ekspansijai Baltijas jūras reģionā un Austrumeiropā (slavena brīvo vikingu pilsēta Jomsborg bija Volina salā Penes un Odras (Oder) upes grivā). Skandināvi viņu zemi sauca par Veondalandu. 7-9.gs aktīvi piedalījas austrumslāvu ekspansijā Senkrievijas teritorijā, no vendu ciltīm tur parādījās krivichi, vjatichi, radimichi, slovene novgorodskie, un tas ir apstiprināts ar arheoloģiskiem, lingvistiskiem, toponimistiskiem un rakstīto avotu pieradījumiem.
Vendu kņazi bija dinastiski saistīti ar Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Polijas karaļu namiem. Galvenās vendu pilsētas – Lubech (Lubeck), Starigrad (Oldenburg), Cvikov (Zvikau), Branibor (Brandenburg), Lipsk (Leipzig), Dresna (Dresden), Rerik (Mechlenburg), Serbsk (Zerbst) un citas vendu izcelsmes vācu pilsētu nosaukumi – Rostock, Schwerin, Hagenow, Cottbus, Rattenow, Kyritz, Wismar, Wolgast, Dessau, Teltow, Torgelow, Berlin(!).
Var minēt vēl Arkonu uz Ruegen salas (“остров Буян” no senkrievu biļinām) un Retru – pagānu svētpilsētas, pilnīgi iznīcinātas 12.gs vācu un dāņu krusta kara rezultātā.
Slavenākie vendu kņazi – Ratibors, Gotshalks, Burivojs, Niklots.
1140-1170.g vācu markgrāfu Heinrich von Loewe (Lauva) un Albrecht von Baer (Lācis), kā arī katoļu Dānijas un Polijas karadarbības rezultātā pagānu vendu kņazistes teritorijas sadalīja starp sevi Svētās Romas (Vācu) Impērija, Polija un Dānija. Daļa no vendiem pakļāvās iekarotājiem, lepnākie un dižciltīgākie migrēja pa ceļiem, kuri bija labi pazīstami no seniem laikiem uz Krieviju. Dažas veco krievijas bajāru un dvorjanu dzimtas sāk savu ciltskoku no vendiem (starp citu, ari no prūšiem, kuriem līdzīga situācija radās ap 13.gs vidu). Latvijas teritorijā no šīs migrācijas laikiem palikuši toponīmi Venta un Wenden (Cēsis). Vēl tagad Austrumvācijā saglabājusies nacionālā minoritāte - luzhicas sorbi (apm.500 000 cilvēki), viņi gan jau sen nelieto dzimto valodu (kopš 17.gs), jo tas viņiem bija aizliegts 13.gs vidū, bet viņi ir saglabājuši etnogrāfiskās atšķirības un kultūras teritoriālo autonomiju, apmēram tāpat, kā mūsu līvi.
**Gardariki vai Gardi (Gardr – no krievu varda город, ‘огород - pilsēta ar sienām, pilskalns ar sienām, Riki – valsts, zeme, karaliste) – “pilsētu zeme” – Krievijas nosaukums senskandināvu valodā.

... un tā kā tūkstoš gadu senā pagātnē, brauc vendu puiši greznās laivās uz svešzemi, pēc zelta un sudraba, pēc slavas un uzvaras, pie Anglijas kingiem un Nordvegra konungiem, pie Bizantijas cēzariem un pie lielkņaziem Gardos, karot, sirot, tirgot, un visur, kur viņi nāk, runas par viņiem un bailes no viņiem steidz viņiem pa priekšu…

sekojiet turpinājumam rītdien ap šo pašu laiku

Eduard, izmanto, lūdzu, savas moderatora iespējas, un pārtulko to visu normālā latviešu rakstāmvalodā, tikai neaiztiec toponimus.

Ko varēju, to darīju, bet diemžēl man latviešu valodas gramatikā sekmes bija, maigi izsakoties, ne visai... E. Rolling Eyes

Gaan laabak, nekaa man Smile nav speka shodien turpinaat, rit no riita jabrauc Maskavaa, tur ar i-netu ir labaak... gaidiet ziinjas tuvakaa laikaa

amazones cempiones

Pēdējo reizi labojis Vends Otrdiena 24 Novembris 2009, 02:18; labots 3 reizes (Reason for editing : correcting)

Aleksandrs Redjko

Male Dzīvoju : Riga
Klubs : Amazones
Šauju ar : loku
Piereģistrējos : 27.09.09
Postu skaits : 354

http://airart.lv/

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Venda* piedzīvojumi talajā Gardarikā**

Post  Andis Šveicis on Otrdiena 24 Novembris 2009, 16:07

Pēc šāda raskta tagad visi baidīsies no mums viduslaiki

Andis Šveicis

Male Dzīvoju : Cēsis
Klubs : Savage Archer
Piereģistrējos : 20.09.09
Postu skaits : 406

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Aleksandrs Redjko on Piektdiena 27 Novembris 2009, 07:16

Esiet sveicināti, kolēģi-lokšāvēji! Pirmkārt, man jāatvainojas par kavēšanos - pēdējās dienās bija aizņemts ar darbiem līdz ausīm un savu atskaiti pa sacensībām sūtu patiešām pie pirmās izdevības. Nesodiet bargi.

Tātad visi papīri, kas man bija līdzi ir pilnīgi pietiekoši, lai mierīgi šķērsotu Krievijas robežu ar diviem lokiem, bultu maku ar bultām un pārējiem krāmiem - gan muita uz robežas, gan transportmilicija elektrovilcienā, pie pašas Rjazaņas, bija pilnīgi apmierināti, kā saka “взяли под козырёк” un novēlēja man uzvarēt sacensībās. Vienīgais, inventārs dārgāks par 1000Euro ir jādeklarē, bet tas nebija manā gadījumā un īstenībā nav liels čakars.
No 5.līdz 24.novembrim ciemojos pie radiniekiem Rjazaņā – pilsētā 200 km uz dienvidaustrumiem no Maskavas ar 600 000 iedzīvotājiem. Diemžēl, uzreiz dabūju aklimatizācijas periodu – nedēļu noslimoju ar gripu (T +/-37,3”), kas protams aizkavēja treniņprocesa sākumu. 3 treniņus pa 3 stundām katru pavadīju brīvā dabā. Atradu klusu stūrīti, kur ar savu loku iemēģināju 20, 25, 30 un 50m distances. No sākuma gribēju uztaisīt kārtīgu, 1,2x1,2m lielu, vairogu. Tādu pašu kā pie mums Klubā, bet laika trūkuma dēļ nācās iztikt ar divām cieta putuplasta plāksnēm (1,2x0,6m) uz paštaisīta koka trijkāja. Vēl trenējos gan vietējā kluba telpās (max.23m distance), gan ari brīvā dabaa, apguvot loku ar kuru būs jāšauj sacensību otrajā dienā - ozolkoka rokturis ar izgrieztu plauktiņu kurā iestiprinātas divas nezināmas izcelsmes automašīnas resoru atsperes, apvilktas ar ādu, lai izskatītos autentiskāk. Loks ļoti jaudīgs un savdabīgs, atvilkt to līdz žoklim es nebiju fiziski spējīgs. Velkot līdz acīm viņš sanāca apm.28kg smags. Loka saimnieks, kurš ir daudz būdīgāks par mani, velk to līdz ausij un tad sanāk apm.36-38kg. Plus vēl paštaisītas bultas no lazdu koka ar 12mm lielu kalibru, zoss spalvām un smagiem, koniskiem, tērauda uzgaļiem. Kopā sanāk diezgan iespaidīgs, bet nedaudz mežonīgs instruments.
Mēģināju arī atrast citas loku šautuves. Vienā vietā man absolūti nopietni piedāvāja īrēt par 7,5Euro stundā šaušanas celiņu ar 10m distanci :shock: . Dienu pirms sacensībām dabūju adresi šautuvei, kur ir viss maz 25m, bet nu jau tas vairs nebija aktuāli.
Sacensības organizēja Rjazaņas apgabalā kara-vēsturisko klubu asociācija “Artanija”. Piedalījās loka šāvēji no 17 klubiem, tai skaitā arī ārpus Rjazaņas apgabala. Jāšauj bija pa 28cm diametra lielu mērķi, kura centrs ir 7 cm, centrā - 2 punkti, mērķī – 1 punkts, jāšauj trīs bultas no katras distances; pirmajā dienā bija jāšauj ar LB (kurš gan šeit nav īpaši izplatīts) – 20, 25 un 30m, otrajā dienā šāva atsperes monstri un vēsturiskie rekursīvie – domāts bija šaut no 15, 20 un 25m distancēm, bet sacensību dienā uznāca vētra, visu dienu lietus gāza kā no spaiņa, tāpēc izdomāja pārcelt visas distances par 5m tuvāk. Sacensību vieta – skolas stadions. LB klasē bija 13 dalībnieki, vēsturiskajā – 28. Ar LB viss beidzās viegli - izšāvu 11 punktus (2.vietas rezultāts-6). Rezultāts otrajā dienā 10 punkti, bet daudz nopietnākā konkurencē. Bija pat intriga – pāršaušana ar vienu bultu par 1.vietu no 20m distances. Sacentās 3(!)šāvēji ar 8 punktu rezultātiem, pēc tam bija vēl viena tāda paša pāršaude, bet jau starp diviem dalībniekiem. No malas laikam bija interesanti paskatīties.

Tagad jau 3 dienas esmu Maskavā. Man ir 4 adreses kur varētu trenēties, bet pagaidām mani nežēlīgi ekspluatē un nobeidz darbs (no 9 līdz 21). Pagaidām treniņi ir pārtraukti līdz nākamās nedēļas beigām – tālāk ar darba režīmu būs vieglāk.

Tādi lūk pīrādziņi man šeit, tālajā Gardarikā, notiek.

Amazoņu Vends no Artanijas.

Eduard, pieprasu tulka pakalpojumus Smile

Aber Lūdzu! Kā māku, tā maunu... Wink

Paldies, Eduard Arnisovich Very Happy

Pēdējo reizi labojis Vends Svētdena 29 Novembris 2009, 20:41; labots 2 reizes (Reason for editing : correcting)

Aleksandrs Redjko

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Aleksandrs Redjko on Svētdena 29 Novembris 2009, 10:43

Bildes nav daudz un kvalitāte kā no mobila telefona...
http://www.draugiem.lv/gallery/?aid=25046669

Aleksandrs Redjko

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Aleksandrs Redjko on Otrdiena 22 Decembris 2009, 00:27

Esiet sveicināti, kolēģi-lokšāvēji!
Cerības par darba režijuma atvieglojumu ta ari palika tikai cerības… Laika trenēties kategoriski nav – joprojām padaudz jāstrādā un loks ar visu inventāru atrodas Rjazanja pie radiniekiem, savākšu to tikai 2. janvāri, var but, tad ari pārbaudīšu kadu no jau 8 loka šautuvām Maskavā, kuras adreses ir manā rīcībā.
Bet pagaidām, lai muskulis neaizaug ar taukiem, izdomāju tadu fīču

http://www.draugiem.lv/gallery/?pid=72228942

armatūras stienītis ielikts rokturiem caurumos iekšā, katra stīga dod apm.7-8 kg, 3 stigas kopā –precīzi mans loks -22,5kg, visi pieci –apm. 38 kg. Kompakts un jaudīgs trenažieris, labākais variants tālajam braucienam.

Dzive turpinas!

Pēdējo reizi labojis Vends Otrdiena 22 Decembris 2009, 07:45; labots 1 reizi

Aleksandrs Redjko

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Otrdiena 22 Decembris 2009, 06:58

Labi teksti, paldies Smile

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Jancs on Sestdiena 02 Janvāris 2010, 08:53

hmm - visas bildes - iekš traukiem.lv... Sad kā lai tiek tām klāt tāds, kas to nelieto?

Jancs

Male Dzīvoju : Rīga
Šauju ar : Falco Trophy, 72"/40lbs
Piereģistrējos : 25.11.08
Postu skaits : 78

http://dict.dv.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Aleksandrs Redjko on Trešdiena 06 Janvāris 2010, 18:46

4.janvārī beidzot iemēģināju roku vienā no Maskavas loku šautuvēm – pats patrenējos 3 stundas un patrenēju kādu puisi, kurš bija atbraucis no Voroņežas pie manis uz Maskavu pēc 18-kilogramigā Falco Spirit loka (tikai lūdzu mani tagad nesauciet par Falco neoficiālo dīleri Krievijas Federācijā Very Happy ).

Izšāvu apm.200 bultas no 18m, rezultāti šeit - http://www.draugiem.lv/gallery/?pid=74198551 Varēja jau arī labāk Sad , nu bet pēc pusotra mēneša pārtraukuma…

Bildes lieku joprojām iekš draugiem.lv – 3 reizes mēģināju piereģistrēties Pikaso, bet viņi negrib ar mani draudzēties un nežēlīgi met mani āra. Piedod, Janci, bet nu kā ir – tā ir:
ja neesi mans “draugs” – jāgaida, kamēr tikšu līdz dzimtajai Wendenei. Tas īstenībā būs apm. nedēļas laikā. Ceru, ka piedalīšos lokšāvēju Jaungada tusiņā - tur ari pastāstīšu sīkāk par saviem piedzīvojumiem tālajos Gardos santa drunk

Uz drīzu tikšanos!!!

amazones cempiones

Aleksandrs Redjko

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Aleksandrs Redjko on Otrdiena 12 Janvāris 2010, 09:16

Pēdējais posts manā “blogā”, pēdējā diena Maskavā… Smags, pusotra mēneša ilgs darbs, kurš patiesībā bija salīdzināms ar karadarbību, ir pabeigts, ka saka, uz 5+
cheers done .
Beigās pat atradu laiku vēlreiz patrenēties (salīdzinot ar iepriekšējo reizi, čupiņa pārvietojās tuvāk centram) un ne tikai. Esmu nodibinājis kontaktus ar diviem puišiem no Maskavas – Maksimu Kuzņecovu (2.vieta Olimpiskā loka klasē Krievijas 3D Kausa reitingā) un Vjačeslavu Kaluginu (3.vieta tradicionālā loka klasē Krievijas 3D Kausa reitingā).

http://www.arcoclub.ru/3-d/3d-2009/3d-range-2009%20.htm

Parādīju viņiem mūsu sacensības plānu un viņus aizrāva doma atbraukt pie mums uz sacensībām Manīgā Cauna martā, kuras, cik es sapratu, šogad notiks 2 dienas. Attiecīgi, lūdzu Jūs, Gribuļa kungs ar kundzi, sagatavot uzaicinājumu uz šīm sacensībām.

Padarīsim Manīgo Cauni par starptautisko turnīru!!!

cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers

http://www.draugiem.lv/gallery/?pid=74677363

…jāj vendu vīrs melnā zirgā pa aizsalušu upi uz mājas pusi, caur tumsu un salu, ar zeltu un sudrabu, ar uzvaru, tā kā bija solīts. Zirgs sit ar kāju, zirgs jau jūt māju…

Aleksandrs Redjko

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Pirmdiena 21 Jūnijs 2010, 18:20

Ārprātiga vēstures nezināšana! Nevajag jaukt vienu no ciltīm kas piedalījās rietumslāvu ģenēzē venēdus ar norikiem vendiem. Vendi ir SKANDINAVI no Vendelesonas.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Aleksandrs Redjko on Pirmdiena 21 Jūnijs 2010, 23:11

...vai no Polarzvaizgnes? Very Happy
Toponims "Vendel" ir sastopams gan Daanijaa, gan Viduszviedrijaa, ezers Vendelsjön pie Vendela Upplanda Zviedrijaa, kuru Jus nekorekti sauciet ar ebreju uzvardam lidziigo toponimu Vendeleson, man arii ir ziinams, bet, ticiet man: sakot no K.F.Vatsona 1818g rakstiem liidz V.V.Sedova petijumiem ieprieksheja desmitgadee bija izteiktas dazhadas un dazhreiz pilniigi polaras versijas par vendiem, bet versija par vendu izcelsmi no Skandinavijas Vendela apgabaliem nebija izkatiita ne tikai nopietni, bet vienkarsh ka tada.

Aleksandrs Redjko

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Otrdiena 22 Jūnijs 2010, 08:36

...vai no Polarzvaizgnes? Very Happy
Toponims "Vendel" ir sastopams gan Daanijaa, gan Viduszviedrijaa, ezers Vendelsjön pie Vendela Upplanda Zviedrijaa, kuru Jus nekorekti sauciet ar ebreju uzvardam lidziigo toponimu Vendeleson, man arii ir ziinams, bet, ticiet man: sakot no K.F.Vatsona 1818g rakstiem liidz V.V.Sedova petijumiem ieprieksheja desmitgadee bija izteiktas dazhadas un dazhreiz pilniigi polaras versijas par vendiem, bet versija par vendu izcelsmi no Skandinavijas Vendela apgabaliem nebija izkatiita ne tikai nopietni, bet vienkarsh ka tada.

Nejauciet galvu. Es izrunaju ši toponīmu nosaukumu, savā valodā, tiešī tā, kā man tas sķiet tuvāks zviedru nosaukumam. Vai skandinavu uzvardi Anderson un Svenson jums arī šķiet ebreju? Tā jau ir atsevišķa saruna, tādēļ atgriežamies pie sarunas kas attiecās uz vendiem.

Sedovs savā hipotēze, ka vendi ienākuši no dienvidu puses, vienkārši mēģina pierādīt to, ka tie ir venēdi kas apdzivoja pie Vislas. Sī hipoteze balstas tikai un vienīgi uz jucekļa kurš radies dēļ šķietamās saskanības. Tādā gadījumā, es jums varu droši apgalvot, ka senā cilts latgaļi(nejaukt ar latgaliešiem) - ir langobardu Lethi karaliskā dinastij, kas reiz iekaroja Panoniju un jau tālāk fantazet ka tie ir germanu gotu ienaceji Baltijā. Man tas viss šķīet pilnīgi analoģiski. Tātad, pilnīga pamatojuma trūkums ir acimredzams. To nevar apliecināt arī zinātniskiem vendu arheoloģiskiem pētījumiem, kas norāda, ka vendi varētu būt piederīgi tikai un vienīgi pie Baltijas somu vai vīkingu ciltīm, bet ne pie venēdiem. Arī Romas avotos kas iegūti pirms un mūsu ēras pašā sākumā(Tacits, Ptolems) minēti aisti un sveoni kas izteikti ne ar ko neatškirās. Tātad, vendiem un Baltijas somiem, ilgā kopdzīves laikā veidojās kopīgi aizguvumi, kas saprotams ir pilnigi logīski.

Romas avotos teikts, ka Venedi kas apdzivoja pie Vislas - laupa pa mežiem un kalniem kādi vien esot starp viņiem un pevcīniem, aiz venediem seko fēni un goti. Turpat, tiek mineti arī sveoni un vandali pašā okeana vidu, kas stipri ar savu floti. Tātad redzam, ka venedi dzīvo pa mežiem un kalniem līdz pevcinu robežai, savukart vendi pa jūru.

Patiesībā protofēni izsķirīās 2500 gadi pirms m.e urālu kalnu rajonā - vieni padevās uz Eiropas sajaukdamies ar germāņiem kļuva par prūšiem, jatvingiem, un citiem baltiem, bet otri - padevās uz mūsdienu Krieviju un kļūva tur par mordvu, mokšu u.t.t.To pierādā ĢENĒTIKA.

Kā redzam, tā ir viena no līdzšīnējo vēsturnieku rupjākām kļūdām, ka tika ignorēts galvenais arguments - FĒNI vai PHINI - norakstot viņu izvietojumu uz ģeogrāfa nekompetenci. Šīs kļūdas dēļ tika ņemts par punktu mūsdienu Somija, tādēļ arī Sedovam un citiem venedi pēkšņi radās tur kur vendi.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 22 Jūnijs 2010, 09:39

Jāāāā... surprise Kas to būtu domājis... :shock: Saskrējušies divi smagsvari... pump pump Nu te varēs nenolasīties study žēl, ka neesmu kompetents šais jautājumos - labprāt iesaistītos diskusijā viduslaiki Un ka tik vēl beigās nesakaujas... learn Bet pats stulbākais, ka tagad vajadzīgs zinošs trešais, kas varētu izšķir šo strīdu! butcher

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5236

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Otrdiena 22 Jūnijs 2010, 09:46

Eduards Lapsiņš rakstīja: tagad vajadzīgs zinošs trešais, kas varētu izšķir šo strīdu! butcher

Vitālijs! Smile Nezinu gan vai viņs par senajiem ļaužiem gudrs, bet pateikt viņam ko būtu ... tik viņš ar forumu nedraudzējas.

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  georgs on Otrdiena 22 Jūnijs 2010, 12:14

Ir tā, ka es tīri amatieriskā līmenī arī interesējos par pagātni. Zināšanas smeļos dažādu autoru darbos, pats neko neizgudroju. Ja par tēmu, tad līdz šim biju sastapies ar abiem iepriekšējo rakstu autoru minētajiem viedokļiem. Pārsvarā gan spiests tiek uz vendu somugru izcelsmi. Bet, manuprāt, abi šie viedokļi ir diskutabli un nav īsti līdz galam pierādāmi, jo neesot pieejams nepārprotams vēsturiskais materiāls. Lai vai nu kā, bet vendi pārcēlušies no Kurzemes uz Riekstukalnu Cēsīs vēl sagaidīja vāciešu ekspansiju 13 g.s. un tad pamazām asimilējās vietējā vidē. Līdz ar to katrs cēsnieks, kurš to vēlas, var sevi uzskatīt par vendu pēcteci un šajā lauciņā sekmīgi darboties, kā to dara mums labi zināmi un cienījami ļaudis.

georgs
Moderators

Male Dzīvoju : Baloži
Klubs : Ķekavas šautra
Šauju ar : LB
Piereģistrējos : 11.05.09
Postu skaits : 608

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Otrdiena 22 Jūnijs 2010, 15:57

«Pārsvarā gan spiests tiek uz vendu somugru izcelsmi.»

Nekas netiek spiests – ne Baltijas somu izcelsme, nedz arī rietumslāvu. Vienkārši līdz šim rietumslāvu izcelsmes labā nekas neliecina. Toties venēdu versija ir tīri ideoloģiski popularizēta, kas izraisa tādu kā nelabu riebumu. Paņemsim par piemēru kaut vai Igoru Gusevu kurš iecienīts ultra-radīkāli patriotisko spēku vidē. Un par ko? Tikai par to, ka tas saraksta baismgus murgus, vēl pieminot ka Latvijas vēsturnieki tur slepenībā vendu izcelsmi. STULBUMS!

Par skandināvu izcelsmi mani pārliecināja secinājumi no vēstures avotiem un mani personīgie pētījumi ģenētikā.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Otrdiena 22 Jūnijs 2010, 16:08

Georgs: «Lai vai nu kā, bet vendi pārcēlušies no Kurzemes uz Riekstukalnu Cēsīs vēl sagaidīja vāciešu ekspansiju 13 g.s. un tad pamazām asimilējās vietējā vidē. Līdz ar to katrs cēsnieks, kurš to vēlas, var sevi uzskatīt par vendu pēcteci un šajā lauciņā sekmīgi darboties, kā to dara mums labi zināmi un cienījami ļaudis.»

Tieši tā, latviešu etnoģenēzē butu jāpieskaita ne tikai līvus, kuršus, zemgaļus, seļus un letus, bet arī vendus. Starp citu, ja kas ari dazus votjakus.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Otrdiena 22 Jūnijs 2010, 16:24

Vends: «Toponims "Vendel" ir sastopams gan Daanijaa, gan Viduszviedrijaa, ezers Vendelsjön pie Vendela Upplanda Zviedrijaa, kuru Jus nekorekti sauciet ar ebreju uzvardam lidziigo toponimu Vendeleson, man arii ir ziinams, bet, ticiet man: sakot no K.F.Vatsona 1818g rakstiem liidz V.V.Sedova petijumiem ieprieksheja desmitgadee bija izteiktas dazhadas un dazhreiz pilniigi polaras versijas par vendiem, bet versija par vendu izcelsmi no Skandinavijas Vendela apgabaliem nebija izkatiita ne tikai nopietni, bet vienkarsh ka tada.»

Tieši tā, tika ignorēta un nemanīta. Un jā, svarīga piezīmīte. Vendi=Vendelsjön tas nav viss kaut-kāds tur mans nekorekts minējums, kā jūs to nekorekti domājat, bet tas ir mans copyright

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  georgs on Otrdiena 22 Jūnijs 2010, 16:59

Vidvut, kas Tu esi? Mēs viens otru pazīstam arī pēc segvārdiem, tāpēc savstarpēji neesam anonīmi.

georgs
Moderators

Male Dzīvoju : Baloži
Klubs : Ķekavas šautra
Šauju ar : LB
Piereģistrējos : 11.05.09
Postu skaits : 608

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Trešdiena 23 Jūnijs 2010, 01:49

Vot, vot (latviski runājot Wink ) no šīs vietas lūdzu precizējiet Rolling Eyes kādi gēni, kur var atrast... q "Par skandināvu izcelsmi mani pārliecināja secinājumi no vēstures avotiem un mani personīgie pētījumi ģenētikā." Exclamation Mani sen jau tas interesē - kaut kā precīzāk uzzināt - ir manī tās āfrikāņu asinis vai tas viss ir "bull shits"! horse Esmu dzirdējis par kaut kādiem speciem, kuriem aizsūti apsūkātu vates gabalu un šie tev nodeklarēs kāda māte tavu 1000 gadus veco senci dzemdējusi... surprise Un vispār, mana dziļa pārliecība, ka loka šaušana jebkuram Zemes iedzīvotājam ir jau gēnos!!! cancan Netkarīgi no tā kur viņš dzīvo un no kā viņš cēlies! Arrow (var būt izņēmums Austrālija...) Jo ja tu nemācēji labi un precīzi šaut no loka, nebiji šamanis, burvis, dziednieks vai piedzimis jau ar kroni galvā (to laiku biezajo ģimenē), ted tev izdzīvot praktiski nebija iespēju, bet ja noveicās, tad nez vai izdevās atrast tādu muļķi, kura dzemdēs bērnu vīrietim, kurš nespēj ne apgādāt ģimeni, ne aizsargāt savas tiesības!!! butcher Līdz ar to - tavu mazmazmazmazbērnu šais laikos nevar būt. target

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5236

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Aleksandrs Redjko on Trešdiena 23 Jūnijs 2010, 16:06

Jaa , latvieshu valoda nav mana dzimtaa valoda, un pagaidaam nepaarzinu to akadeemiskaa limenii, un es to nesleepju – veestules no Krievijas man korigeeja Eduards, un liels vinjam par to paldies, tagad , kad esmu Latvijaa, ar garumziimeem man paliidz mana sieva – latviete. Bet es centiigi straadaju pie taa jautaajuma. Un nav nekaads briinums, ka es tikaj peec kaadaam dazhaam minuuteem sapratu, ka Juusu mineetais vaards Vendelasone ir latviskotais ezera nosaukums. Runaajot par zviedru uzvaardiem Andersson un Svensson – tos buus viegli atpaziit arii latviskotajaa versijaa, neskatoties uz to ka peec latvieshu gramatikas noteikumiem tie tiks rakstiiti Andersons un Svensons. Bet ja Juus rakstiet kaadu saliidzinoshi specifisku toponimu un gribat izvairiities no paarpratumiem - luudzu Jus lietot originaalo nosaukumu iekavinjaas pec latviskotaas versijas, taa kaa tas ir pienemts akadeemiskaa videe. ..
Runaajot pa akadeemisko vidi…
Internetaa zinaatniski striidi(akadeemiskaa zinjaa, nevis kaa tas paarsvaraa notiek internetaa) principaa, nav iespeejams , jo akadeemisks zinaatnisks striidsnekad nesaakas ar vaardiem “arpratiiga vestures nezinashana”, viens uz otru neblauj (resp. nelieto Caps Lock)un censhas teikto pieraadiit ar veesturiskiem avotiem un argumenteetiem secinaajumiem no tiem avotiem un saviem peetijumiem. Ceru, ka taas nebija peerles cuukaam.
Liels prieks oponeet argumenteetiem izteikumiem bet!

arheoloģiskiem pētījumiem, kas norāda, ka vendi varētu būt piederīgi tikai un vienīgi pie Baltijas somu vai vīkingu ciltīm

Kaa saprast -vīkingu ciltīm
Vikings –ta ir sociāla paraadiba, nevis tautas piederiiba. Es zinu germanu valodas grupas skandinavu ciltis, kuri ir uzsakushi klasisko “vikingu laikmetu” VIIIgs beigaas, es zinu paarejaas tautas – gan somugus, gan baltus, gan rietumslaausi, kuri nodarbojaas ar organizeeto piraatismu Baltijas juraa gan pirms, gan pec vikingu laikmeta beigaam. Un ja Juus zem vikingu ciltiim miniet germanu valodas grupas skandināvu ciltis (no ta pasha Vendela,piemeeram), tad kaa saprast Jusu teikto „tikai un vieniigi pie Baltijas somu vai skandinaavu ciltiim”? „Tikai un vieniigi” neliimeejas ar ”vai”. Nevaru saprast, un shoreiz nevis geograafiskaa nosaukuma latviskotaas versijas paarpratuma deelj. Un ja Juus jauciet viena chupaa ciltspiederiibu un sociālo piederību, vai tad Juus varat pretendeet uz (citats)”arkartigo veestures zinaashaanu?
Teikshu veel vairak. Versijas var buut dazhaadas. Citaats no Janja Apala raksta “Ceesis un vendi”(“Quo vadis, Ceesis – starptautiskaas ziinatniskas conferences materiali”(Ceesis,2007)): “ Diemzheel, muusu riicibaa pashlaik veel nav pietiekama arheologiska un antropologiska materiaala, lai vareetu droshi spriest par tas (Ceesis - me) pirmiedziivotajiem, vinu cilmi un etnisko piederiibu.” Ja taadu domu pielauj cilveeks, kursh izraka un publiceeja Riekstukalnu, tad ir verts turpinaat peetiit to uz visaam iespeeamaam puseem, bet ja Juus gribat speeleet shahu, Jums jaaieveero noteikumi, savaadak galu galaa speelesiet pashi ar sevi. Cilveeks, kurs nerespeektee citu viedokli, nevar pretendeet uz cienju. Ja Juusu meerkis izprovaceet mani uz rupjiiibaam, tad internetaa es uz taadaam lietaam nepavelkos.Smile
Visiem priecigus Janjus!

Aleksandrs Redjko

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 11:41

Sponsored content