Spārniņu formas nozīme

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Spārniņu formas nozīme

Post  JānisS on Piektdiena 18 Decembris 2009, 11:09

Fantazējot par jaunām bultām radās jautājums - kāda ir atšķirība starp paraboiskajiem un "shield" tipa spārniņiem.

Internetā vairākos spalvu veikalos apgalvots, ka testi nav parādijuši atšķirību starp šo divu formu spārniņiem. Bet tad atradās šādu lietu. http://www.gatewayfeathers.com/feathers.html

Parabolic / Round Back. This lower profile shape provides quiet, fast and accurate results.
Klusas, ātras, precīzas

The Shield / Shield Back provides a higher profile for increased stability, forgiveness and "Traditional" looking appeal.
Stabilākas un mazāk ietekmējas no šāvēja kļūdām

The Magnum / Banana Cut is even more feather for arrows tipped with larger / heavier broadheads.
labākas priekš lielākiem/smagākiem platajiem uzgaļiem

Esmu šāvis tikai ar "shield" tipa spārniņiem un paraboliskie man nepatīk pēc skata. Man liekas, ka tas apraksts tāds marketinga triks, it sevišķi, ja visur citur rakstīts, ka nav manīta nekāda atšķirība. Vai kāds no jums ir jutis atšķirību, ka paraboliskie spārniņi piedotu ātrumu, klusumu un prezīzākus šāvienus? Smile

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Spārniņu formas nozīme

Post  Eduards Lapsiņš on Piektdiena 18 Decembris 2009, 12:06

Mana pieredze: nopirku jaunas bultiņas, loģiski radās jautājums - kādus spārniņus līmēt? Tobrīd modē bija mazi paraboliskie (tautā saukti "babačkas") un nosacīts jaunums - SpinWing. Izdarīju ļoti vienkārši - 6 bultiņas aplīmēju ar vienām, 6 bultiņas ar otrām. Tad devos uz garāko distanci (90m) un izšāvu pāris kontroles, skaitot atsevišķi bultiņas ar dažāda veida spārniņiem. Rezultāts parādija, ka abi spārniņi ir līdzvērtīgi - rezultātu starpība bija nieka 5 punkti un tas ir tik nenozīmīgi, ka es pat neatceros kuru spārniņu labā!!! No tā laika es nežēloju naudiņas (pie tam, ka tās nav nemaz tik lielas, salīdzinot ar efektu) un droši eksperimentēju. Parādījās kas jauns (vai nošpikoji kaut ko no vadošajiem pasaules šāvējiem) droši pamēģini - a ja nu tas ir tieši tev domāts? Un ja nu tavs rezultāts pieaug par 10-15%!!! A ja ne, izmet vai atdod kādam citam pamēģināt UN AIZMIRSTI!!! Pasaules čempionātā Leipcigā es pirms turnīrcīņām uzliku "kruto" Beiter plauktiņu. Protams riskēju, bet nenožēloju ne mirkli - uzstādīju jaunu Latvijas rekordu!!! Esmu atklājis sev piemērotākos spārniņus - Kurly, piemērotākos plecus - W&W Synergy 42LBS medium, piemērotākās bultiņas - X10 600 ar standarta uzgaļiem utt. Bet ne mirkli es nešaubīdamies turpināšu eksperimentēt, jo līdz maksimālajam rezultātam vēl ir oi, oi, oi cik tālu!!!... Very Happy To arī jums novēlu! Very Happy

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5236

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Atpakaļ uz augšu