Bultu izvēle kompaktlokiem

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Bultu izvēle kompaktlokiem

Post  Viesis on Pirmdiena 28 Decembris 2009, 10:14

Strauji tuvojas vasaras sezona un jāsāk meklēt tievās bultas, lai var tos vella 70m aizšaut Laughing Protams, atduros pret cenas un ieguvuma proporciju. Laikam uz 400 Eur par duci nesliekšos, gribētos kaut ko drusku lētāku...

1. Diemžēl tā arī neesmu sapratis vai jāņem ir karbona un alumīnija bultas (piemēram Easton x10 vai A/C/C) vai var izvēlēties "pliku" karbonu?

2. Diametrs ir svarīgs, bet to nenorāda bultu raksturlielumu tabulās. Kā man to izzināt?

3. Ražotāja izvēle - Easton, Bohning, Beman, Carbon Express? Varbūt vēl kāds? Vai ir vērā ņemamas atšķirības kvalitātē, jo cenu atšķirības ir jūtamas?

P.S. varbūt kāds grib ņemt dalību pasūtīšanā? Ņemam duci, bet pirkumu un izmaksas dalām uz pusēm?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Bultu izvēle kompaktlokiem

Post  Viesis on Pirmdiena 28 Decembris 2009, 10:21

Ak, jā - pamata parametri:
31", medium cam, DW 55-60lb

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Janis Apsitis on Pirmdiena 28 Decembris 2009, 10:48

Nu duci uz diviem neiesaku gan. Kaadu jau ievilksi kokaa un izniicinaasi un tad ar savaam 5 bultaam nevienaas saciikstees nepasausi. Bet ar 9gab gan domaaju vasaru var izvilkt mieriigi.

J.

Janis Apsitis

Male Dzīvoju : Riga, Jurmala
Klubs : Amazones
Šauju ar : Hoyt Formula Prodigy 25" + Hoyt Quatro 40# Medium
Piereģistrējos : 21.05.08
Postu skaits : 1198

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 28 Decembris 2009, 15:55

Tikai un vienīgi Easton!!! Cool Pats šauju un visiem iesaku!!! Cool

Saliec savus (loka) parametrus šeit: http://www.eastonarchery.com/products/selection-target un pērc, kuras gribi. Diemžēl tā būs tikai teorētiska sakritība - prakse rāda visādus brīnumus... Cool

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5231

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Pirmdiena 28 Decembris 2009, 16:58

Tā! STOP!

Lai Easton mājas lapā sabakstītu visus datus nav jābūt ģēnijam! To nu kā reiz es protu. Lielie puikas ar sponsoru kepkām, protams, laiž ar x10 bultām, bet es tomēr gribu izšļūkt pa lēto. Vai es varu skatīties uz Lightspeed vai Redline bultām?

http://www.eastonarchery.com/products/target/carbon

Vai arī alumīnijs un karbons kopā tikai ir lietojams?

P.S. vēl arvien runa par lietošanu āra apstākļiem un 70m.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Pirmdiena 28 Decembris 2009, 18:17

letais gals ACC bultas... un tas ir ari ar lielo diametru pieejamas.
diametrs = vairak gabaritu.

Redzinalds

Male Dzīvoju : Rīga
Šauju ar : Kompaktloks, ugunsbliezhi.
Piereģistrējos : 11.02.08
Postu skaits : 369

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Otrdiena 29 Decembris 2009, 10:01

Kāda atšķirība ir ACC un ACE bultām? Protams, ja neskaita cenu!

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Janis Apsitis on Otrdiena 29 Decembris 2009, 11:23

ACC ir buutiski resnaakas un leenaakas (liidz ar to arii gruutaak aizsaujamas 70/90m). ACE ir daudz tuvaakas X10, un principaa (lai arii daudzi tam nepiekritiis) iisti rezultaatu nepasliktina (vismaz muusu siibriiza liimenii). Ar ACC visticamaak gan augstu rezultaatu vasaraa sasaut buus gruuti.

J.

Janis Apsitis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Otrdiena 29 Decembris 2009, 12:52

Man ienācās info, ka visu mīļotais Cartel ir nospēris kārtējo ideju un tagad zem nosaukuma Cartel Triple ražo cienījamas bultas, kas esot tuvu X10.

PARALLEL CARBON/ALUMINUM SHAFT COMPETITION SHAFT
• EXCELLENT PERFORMING SHAFTS AND COMPONENTS
• WORLD CLASS ARROW WITH AFFORDABLE PRICE
• 7075 ALUMINUM CORE WITH HIGH DENSITY CARBON
• MAXIMUM PERFORMANCE, DURABLE, MINIMAL WIND DRIFT
• SMALL DIAMETER SIMILAR TO ACE AND X10
• .001" ± STRAIGHTNESS
• AVAILABLE SIZES AND WEIGHTS:
300 (8.18gpi) 5.65mm o.d. 600 (7.05gpi) 5.32mm o.d. 900 (6.41gpi) 4.76mm o.d. 400 (7.85gpi) 5.45mm o.d. 700 (6.68gpi) 5.25mm o.d. 1000(6.14gpi) 4.52mm o.d. 500 (7.52gpi) 5.38mm o.d. 800 (6.50gpi) 4.79mm o.d. 1100(5.86gpi) 4.44mm o.d. 1200(6.52gpi) 4.79mm o.d.

No Alternative Sporting Service ducis ar nokiem un pointiem (bez stabilizatoriem) un sūtīšanu sanāk 187 Eur. ACE tādā pašā komplektā ar sūtīšanu 275 Eur. No VBS cena sanāk ļoti līdzīga.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 29 Decembris 2009, 17:18

Es jau sen teicu - Cartel's ir īsti malacīši!!! Very Happy Tik zog idejas, taisa augšā un pa lēto tirgo!!! Twisted Evil Tik neprasi, kuras Tev būs īstās, kādas astes, uzgaļi un spārniņi būs viņām piemēroti!... Evil or Very Mad Es visu mūžu ar Easton'u cīnos un vēl neesmu viņus līdz galam izkodis, bet ar visādiem bīmanmēsliem, nanonsūdiem un citiem brīnumiem nemaz netaisos iespringt!!! shocked Un visiem citiem arī neiesaku... Wink Lai viņi visi iet... horse horse

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 29 Decembris 2009, 17:22

Un 1984.gadā visus Latvijas PSR rekordus sašāva ar Easton X7 2114!!! Liela daļa ir spēkā vēl šodien!!! Easto X7 šodien maksā ap 100Euro smiekls

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Otrdiena 29 Decembris 2009, 17:28

Spriežot pēc pieejamās info ar nokiem un uzgaļiem nav problēmu, jo tie pagaidām ir tikai pa vienam modelim katram bultas galam. Lipina klāt savus iemīļotos spārnus.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Otrdiena 29 Decembris 2009, 17:48

Reku info par bultām!

http://files.inbox.lv/ticket/293bfdca617d14206cc0fda1967f7da45c88dbfc/cartel+triple.pdf

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Svētdena 03 Janvāris 2010, 11:58

nu neparspilesim par to, ka ACC ir daudz smagakas, un resnakas.
ACC ir vismaz divi resnumi. man rokas bija ACE un ACC bultas seviskjas atskiribas isti nesajutu.
Pajautajiet Ivo vinjs ir shavis ar vienam un ar otram... ja ir problemas ar naudinja, tad ACC nav slikts risinajums
Kompaktloks ari mazliet savadak uzvedas un tur 40-60 marcinjas nav nekas dizs... ta ka aizmetis to bultu.
tas Jums Olimpikiem krenkjis, ka nevar noturet 50 marcinjas un tapec janjem locinji ar 36 pundjikiem:)
tehnologjijas ir gajusas uz prieksu, un daudz kas ir mainijies.

atarpcitu pec bildes spriesot bultas aste izskatas uzmaucama virsuu bultai... esi uzmanigs, tam uzgalim ir slimiba, ja ieshauj pa paklaju tad vinjs " ievada" bultu trubinjaa un saboja bultu. pats biju klat, kad puikam, no jauna X10 komplekta vienas distances laika 3 bultas sashava. varbut sakritiba, bet sakritibas ir verojama tendence.

Redzinalds

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Svētdena 03 Janvāris 2010, 14:32

Ja papēta šo resursu

http://files.inbox.lv/ticket/293bfdca617d14206cc0fda1967f7da45c88dbfc/cartel+triple.pdf

tad tur minēts, ka pateicoties šiem struntiņiem

http://files.inbox.lv/ticket/7547991e7fabfe199c8591662def359093c9f3bb/alternative+pins.pdf
http://files.inbox.lv/ticket/5d9733dbd26f243879c43d379dda4d864ba21e45/Alternative+Triple+Pin.pdf

var komplektēt arī ar Beiter 3.98 nokiem

http://files.inbox.lv/ticket/de5ce1670d5824bbe5a2ac0f0b4211b75dd2acb4/beiter+noki.pdf

vai arī Easton Pin nokiem

http://files.inbox.lv/ticket/2cc438520a4aa697b5961a7e3b58ef6245ec5824/easton+pin+noki.pdf

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Svētdena 03 Janvāris 2010, 15:06

viss ko es varu teikt ir

1. nav tada eksperta kas Tev Latvija varetu pateikt, sitas bultas ir iistaas un viss.
2. loks ir tik daudz un dazadi regulejams, ka viena un ta pati bulta pamainot plunzera atsperi peksnji kljust pareizaa. kompaktniekam noteikti ari ir visadas fichas, kas regulejas
3. ari kompaktlokam, var dazhadi atlaist stiegru, kas izmaina visu loka darbibu un bultas darbu. es veiksmigi dauzu nost sparnus, jo rauju stiegru prom no purna
4. Bultas ir smalka padarisana un ljoti darga eksperimentesana, katram ar savu loku, shavienu utt... paprasi Zanei, cik asaru ir raudats, lidz daudz maz salasija bultas chupinjaa ar krutajam X10 bultam...
5. neklausies tadus muudzjuss, ka es, jo katram no mums ir savs celjs ejams, un katram savas asaras raudajamas:)

Un galvenais
ja cilvekam iedod daudz maz noreguletu loku, un daudz maz vienadas bultas, tad vinjam ir jaspej tas salikt chupinjai lidziga konsistencee. ja tas neizdodas, tad vari mainit lokus, bultas, dajebko... kamer neiemacisies izdarit vienadu shavienu, tev pilnigi der likas koka bultas. (Ivo Lipste)

pec sevis varu teikt, ka shavieni man ir ljoti dazhadi (rokas, liikas, shaut nemaaku) un ja serijaa izdodas kaut 2 vienadi, tad tas jau ir daudz... loks, man ir viens no labakajiem, regulejis ir Edzus un Ivo (krutakie Latvijas vechi) bultas ir ACE rezultats ir maigi izsakoties nozhelojams.

principaa, sakt domat par krutam bultam, lokiem utt ir verts, tad, kad Tu sac cinities, par to lai nebutu tik daudz 6, 7, 8 nieku, nevis tad, kad gribi vairak 10nieku. (Ivo Lipste)

Redzinalds

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Svētdena 03 Janvāris 2010, 15:13

Problēma tajā, ka man tievo bultu vispār nav! Ir tikai resnas un smagas karbona medību bultas ar 3D uzgaļiem. Vasarai gribētos tomēr kaut ko tievāku, ko mazāk ietekmē vējš. Un, kā novērojams, metu plašu loku garām X10 un gribētos arī ko lētāku par ACE. Domāju, ka noskatītās Cartel Triple varētu būt man pilnīgi pietiekamas un par pieņemamu cenu.

Turklāt grandiem būtu iespēja apčamdīt un novērtēt izstrādājumu.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 06 Janvāris 2010, 12:49

Vēl viena nesaprašana! Kā līmē taisnos spārnus "+-" tā kā būtu skaidrs (teorētiski). Bet kā var pielīmēt spinwings vai kurly?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Janis Apsitis on Trešdiena 06 Janvāris 2010, 14:27

ar abpuseejaas līmlentes sloksniiteem. elementaari. vinas naak liidzi tiem spaarniniem.

J.

Janis Apsitis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 06 Janvāris 2010, 14:50

Kas tas par stulbumu? Cik stingri tādas līmlentes tur? Pēc tam jau tāpat galos uzliek līmes piles, lai spārni normāli turētos...???

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Janis Apsitis on Trešdiena 06 Janvāris 2010, 15:02

nop

nekadas liimes piles neliek. bet aptin abus galus ar mazaam liimlentes loksniiteem. bet man liekas ka tie laudis, kas sauj ar kompaktlokiem (vai kaa tos jociigos lokus ar ritentiniem galos, kas patiesiibaa nemaz nav loki :-) sauc) parasti neliek ne kurly ne spinvingus bet gan mazos plastmasas spaarninus. kaapeec iisti nezinu, bet taa esmu redzeejis.

J.

Janis Apsitis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Ceturtdiena 04 Februāris 2010, 10:14

Janis Apsitis rakstīja:nop

nekadas liimes piles neliek. bet aptin abus galus ar mazaam liimlentes loksniiteem. bet man liekas ka tie laudis, kas sauj ar kompaktlokiem (vai kaa tos jociigos lokus ar ritentiniem galos, kas patiesiibaa nemaz nav loki :-) sauc) parasti neliek ne kurly ne spinvingus bet gan mazos plastmasas spaarninus. kaapeec iisti nezinu, bet taa esmu redzeejis.

J.

Es ar nebiju redzējis, bet vakar klubā šķirstot žurnālu kura 24 lpp ir lokšāvēju karsējmeitenes, ieraudziju vienu kompaktniekšāvēju ar skruļļainajiem spārniņiem! Laikam jau izmanto arī viņi.

JānisS
Admins

Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Ceturtdiena 04 Februāris 2010, 10:20

Tas labi! Lappuses ar karsējmeitenēm ir jāpēta pamatīgi un atkārtošana arī nenāk par ļaunu! Embarassed study

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Andris on Piektdiena 05 Februāris 2010, 22:17

Kompaktlokam Spinwings lieto tikai ar krītošo plauktiņu. Nav vērts uz to iespringt, tad jau ir Quickspin spārniņi.

Šaujot ar kompaktloku bultai ir jābūt drīzāk cietākai, kā mīkstai. Easton tabulas ir tikai vispārējai zināšanai, jo bulta būtiski mainās ja aizmugurē uzliek Wrap un Pin nock vai tikai plastmasas Nock. Plašāku ieskatu sniedz bultu simulācijas programmas.

Kompaktlokam A/C/E tiek atzīta par pārāk vieglu un trauslu bultu (viedoklis no ārzemju lokšāvēju forumiem). Izskan sekojošs vērtējums:
1. X10 un Protour,
2. Cartel Triple,
3. ACE.

Laikam lai mainītu šo izkārtojumu Easton tikko ir izlaidis A/C/G, kas aizvieto Navigator. Izmaiņas skar materiālu (esot tuvāks X10 un izturīgāks) un ar precīzāku svaru duča robežās. Ir vērts forumos pasekot līdzi viedoklim par šo bultu.

Nepērc 12 bultas uz diviem - pēc mēneša var izrādīties, ka nav ar ko startēt sacensībās, jo sešas vairs nevar sagrabināt. Divu sezonu laikā man no 12 ir palikušas labas 6 un arī es domāju par jaunām bultām nākamajai sezonai.

Andris

Piereģistrējos : 07.11.08
Postu skaits : 10

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 06:30

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Atpakaļ uz augšu