Šaut gribētājs

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Šaut gribētājs

Post  Viesis on Otrdiena 23 Marts 2010, 22:33

Sveiki.

Tātad, beidzot esmu saņēmies istenot vēlvienu savu sapni. Jau sen esmu vēlējies iesaistīties sajā sporta veidā. Problēma tik tāda ka uz Riīgu netieku trenēties jo pats dzīvoju Jelgava un šeit nav lokšaušanas kluba. Ir atrasts angārs kur šaudīties, tākā vajag tik attiecīgu loku. Lokam esmu nolemis atvēlēt 200 ls un tēmēju uz recurv loku pusi.
Tātad varbūt kādi ieteikumi, padomi kādu pirkt?

Paldies jau iepriekš par jebkādu informāciju.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Šaut gribētājs

Post  JānisS on Trešdiena 24 Marts 2010, 09:38

Neesmu speciālists par recurviem, bet lai uzsāktu diksusiju un pieaicinātu specus mani labot/tev dot informāciju uzrakstīšu.

200Ls manuprāt par maz priekš recurves. Varbūt lietotu varētu dabūt, bet visam ko tev vajag tas manuprāt ir par maz. Katrā ziņā nopirkt jau var, bet baidos, ka tas būs kas tāds ko mūsu vecākais treneris sauc par "lokšaušanas trenažieri" Smile

Un vajag ne tikai loku (rokturis+pleci), bet arī tēmekli, stabilizatoru/us, stiegru, uzpirksteni, rokassargu, un bultas. Tā tāda minimālā pakete ko vajag... Tā kā Latvijā netirgo + vēl par sūtīšanu jāpieskaita... Protams vislabākais ir noķert ko lietotu uz vietas, bet tādi piedāvājumi nav bieži un var nākties ilgi vaktēt, it sevišķi, ja neesi klubā, jo caur savējiem informācija ātrāk izplatās, un tad jau kāds pamanās pārķert līdz nonāk līdz vispārējai apskatei...

dažas adreses kur papētīt cenas

http://www.vbs-archery.nl/
http://www.alternativess.com/cgi-bin/start.cgi/shop/dev/main.htm?
www.falco.ee - zem sadaļas "olympic bows"
http://www.merlinarcherycentre.co.uk/

pielabojums :šobrīd pie sludinājumiem pa 300Ls komplekts ! Nezinu kāda situācija, varbūt jau notirgots, bet varbūt ir vērts sazināties.

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 24 Marts 2010, 10:18

njaa, laikam paraknajoties pa arzemju forumiem 200 ls ir smiekliga summa. Ok tad varbut pa 300 ls var ko sakasit?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Janis Apsitis on Trešdiena 24 Marts 2010, 10:24

Nu Tev ir lieliska iespeeja atbraukt uz izstaadi un paskatiities un parunaaties ar censoniem. Tad arii visu redzeesi, vareesi pameegjināt utt.

J.

Janis Apsitis

Male Dzīvoju : Riga, Jurmala
Šauju ar : Hoyt Formula Prodigy 25" + Hoyt Quatro 40# Medium
Piereģistrējos : 21.05.08
Postu skaits : 1199

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 24 Marts 2010, 10:31

Mēģināšu apskaidrot iesācējam saprotamā valodā. Pats tāds esmu un redzu, ka publika īsti nav uzķērusi ar ko te darīšana:

1. loks atšķiras no automašīnas ar to, ka nav tāda piešķil un gāz ar dajebko. Loka izvēle atkarīga no taviem ķermeņa parametriem. Pirmkārt - labrocis vai kreilis. Otrā - loka spēka izvēle. Rekurvei laikam (nezinu, ar rekurvi nešauju) ar atvilciena garumiem var pietiekami lielā amplitūdā variēt, bet jāpiemeklē ir atbilstošas cietības un izmēra pleci. Ja esi vecis uz 2m, tad tev nederēs arī īsa sievišķīša bultiņas u.t.t.

2. loks neatšķiras no automašīnas ar to, ka derētu zināt vismaz pamatos ko darīt! Kaut vai elementāra tehnika, drošības noteikumi jāapjēdz.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Trešdiena 24 Marts 2010, 10:50

Tiešām laba doma varētu but doties uz izstādi šīs nedēļas nogalē Rīgā ķīpasalas hallē (Info mūsu forumā) un parunāties ar cilvēkiem dzīvajā.

Ansim - nu nav jau loks gluži kaut kāds prettanku granātmetējs... Smile nu varbūt izņemto tos lokus ar nezcik trosēm. Lieludaļu informācijas var salasīties forumos ārzemēs un jābūt piesadzīgam.

Doma: varbūt vajag savākties un kopā izveidot apjomīgu rakstu par lokšaušanas pamatzināšanām, lai vieglāk jaunajiem?

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 24 Marts 2010, 16:36

Es ar biju sadomājis ka varētu pats uztaisīt kompaktloku, uz pirmajām nodarbībām nācu ar domu pašpikot idejas - kas ta tur, uztaisīt rokturi, pieveidot plecus, okk camus būtu jāpasūta, tālāk jau pats tikšu galā...

Nu noteikti... sodomājos gan...

Ko jauniņajam domājot par lokšaušanu ir visgrūtāk saprast un ko es pats nekur pārlasot forumu pirms pirmās reizes neatradu, tas ir precizitāte šāvienam...

Šeit esošie mītiskie personāži šauj ar domu no 18 metriem katru reizi cauršaut divlatnieku, un tā 12, 30 vai 60 reizes pēc kārtas... Lai cik sviestaini tas neizklausītos viņiem (ne man) tas arī izdodas...
Noliec divlatnieku un atkāpies to 18 metru attālumā, sapratīsi cik tas smieklīgi izskatās... un tad izrādās ka asprāši šauj arī 70m attālumā pa CD disku, vari ar to nolikt un pamēģināt pēc tam saskatīt...

Ja ir vēlme izšaut logu, vai cauršaut vecmammas spaini pie akas, tad droši pats pērc loku un darbojies, ja ir doma par kko vairāk tad izrādās ka loka atvilkšanai var izšķirt N fāzes kurā katrā ir iespēja uztaisīt N kvadrātā kļūdas, un to nu pašam saprast un vēl atrisināt vairāk nav iespējams...

video par to ko šejienieši uzskata par šaušanu... atceries metrus un 10 ir divlatnieks...
http://www.youtube.com/watch?v=4NnoUNfUQ-s

Jādodas tev vien būs uz izstādi brīvdienās un pēc tam uz klubu...

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Robins Huds (otdihajet)

Post  Girts on Sestdiena 10 Aprīlis 2010, 11:15

atradu sito . nu vienkarshi vaks.....
vai es kadreiz ta vareshu?.......... noteikti kad ne Sad

Girts

Male Dzīvoju : Grobiņa
Klubs : Lindales uguns
Šauju ar : Loku
Piereģistrējos : 09.04.10
Postu skaits : 46

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Pirmdiena 12 Aprīlis 2010, 12:56

nūūūū Smile attālums arī nekāds lielais nav. Es saskaitiju 12 soļus.... t.i. par 12 metru nav... Smile tas ir diezgan tuvu. Pārsvarā sacensībās ir 18m+ Ir arī tuvie šāvieni, bet salīzinoši maz.

Uz pasūtijuma jau diez vai kāds to var, bet notiek laiku pa laikam netīšām pats no sevis. Ja trenēsies - varēsi. Bet vai gribēsi Smile bultas maksā naudu.

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 10:39

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down