Instruktoru doma

Lapa 2 no 2 Previous  1, 2

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Re: Instruktoru doma

Post  Aleksandrs Redjko on Ceturtdiena 17 Jūnijs 2010, 17:37

Jautaajums no seerijas - kaapec Achiless nevar abdziit brunjurupuci... Laughing Laughing Laughing
http://en.wikipedia.org/wiki/Zeno's_paradoxes

Aleksandrs Redjko

Male Dzīvoju : Riga
Klubs : Amazones
Šauju ar : loku
Piereģistrējos : 27.09.09
Postu skaits : 354

http://airart.lv/

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Digna on Piektdiena 18 Jūnijs 2010, 23:02

Es ari piesakos sim pasakumam un pilnigi labpratigi! Wink

Digna

Female Dzīvoju : Talsi<->Ventspils
Piereģistrējos : 20.02.08
Postu skaits : 8

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Arnis on Sestdiena 19 Jūnijs 2010, 10:42

Izlasot šeit visu uzrakstīto gribētos izteikt savas domas, vēsturisko pieredzi un priekšlikumus:
- lokšāvēja nepareiza/nepilnīga apmācība sākuma etapā (pirmie mēneši) rada problēmas visam atlikušajam lokšāvēja mūžam, kā arī jebkuram nākošajam viņa trenerim, tas ir jāpatur prātā jebkuram, kas vēlas sākt kāda apmācību;
- FITA ir izstrādājusi metodisko materiālu sākuma apmācībai un tā ir pietiekami laba, domāju, ka pie tās vajadzētu pieturēties (cik zinu, mums ir vairāki cilvēki, kas šo apmācības kursu ir izgājuši cauri ar FITAs instruktoriem), pagaidām šī programma uz papīra ir tikai angļu valodā;
- lai sāktu Latvijas Loka šaušanas federācijas instruktoru sertifikāciju ir nepieciešams izstrādāt un apstiprināt apmācības un sertifikācijas programmu (programma ietvertu apmācības daļu, noteikumu un sacensību tiesašanas daļa, tā varētu būt vairāku līmeņu);
- apmācībai un sertifikācijai ir jābūt par samaksu;
- gala rezultāts būtu kompetents instruktors, kurš var veikt iesācēju apmācību, kā arī organizēt un novadīt sasensības atbilstoši noteikumiem. Šāda pasākuma organizētājam un vadītājam ir jābūt LLŠF.

Arnis

Piereģistrējos : 09.02.08
Postu skaits : 100

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Sestdiena 19 Jūnijs 2010, 11:50

Ja instruktoru apmāca un sertificē par maksu, tad diez vai tur gala rezultātā sanāks kāds bezmaksas padoms no jaunizceptā instruktora.

Vienvārdsakot mēs atduramies pret to, ka Latvijā ir pārāk maz šautgribētāju, kuri gatavi pie sertificēta instruktora doties ar saviem jautājumiem par nelielu, bet godīgu atlīdzību. Un kāpēc man jāmaksā instruktoram, ja iestājos brīnišķīgajā lokšaušanas klubā Amazones, kur atsaucīgais un zinošais treneris Lapsiņa kungs dod ne vien vairogus un jumtu virs galvas, bet arī padomu neliedz.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Arnis on Sestdiena 19 Jūnijs 2010, 12:50

Viss maksā tik cik tas maksā,............ laiks, informācija un pieredze ir viena no dārgākajām precēm pasaulē.....
Apmācība ir ļoti nopietns jautājums un tur nekādas pazīšanās un čomu būšanas nevar būt......jo gala rezultātā tu savu audzēkni attīsti vai sakropļo, un to otro mums ir vairāk.
Ja tu taisi kādu privātu pasākumu un stāsti interesentiem savu pieredzi un māku, tad tā ir tava darīšana bet ja tu gribi attīstīt loka šaušanu kā sporta veidu, un kādu sākt mācīt, trenēt, tad pamatzināšanām ir jābūt un ne tikai atnākot dažas reizes ko noklausītie bet gan pašiem mācoties, izpildot apmācības vingrinājumus pašiem un pierādot savu apgūto zināšanu līmeni.

Arnis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Sestdiena 19 Jūnijs 2010, 14:08

OK, pieņemsim, ka Arnis ir nokārtojis eksamināciju un ir viens vienīgais sertificētais instruktors kaut kādā daudz maz apdzīvotā apvidū. Piemēram, Cēsis-Valmiera-Smiltene-Vecpiebalga apkārtnē. Kāda būtu tava stundas likme? Nu tā, lai var līdz treniņu vietai aizrullēt pārāk nesēņojot ar lielu ķieģeļa aerodinamikas trīs/četru/piecu litru motora tilpuma auto, noturēt lekciju vai treniņu, ko ieēst un doties atceļā, neaizmirstot ieskriet veikalā un arī bērniem iepirkt arbūzu un sev kādu aliņu. Labi, viena alga, kaut vai no Rīgas centra līdz pļavai, kur tāpat sanāk vismaz 30km vienā virzienā.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Arnis on Sestdiena 19 Jūnijs 2010, 14:29

kāpēc tik atturīgs uzskaitījums, kur tad vēl kredīti, līzingi, pensiju fondi, veselības apdrošināšana, kvalifikācijas celšana utt Very Happy .......... un tu jau tagad pārmeties uz pavisam citu tēmu - cik maksā trenera vai instruktora darbs........visu tavu uzskaitīto var sarēķināt un uztaisīt kaukulāciju, bet kā jau visur - individuālas nodarbības audzēknim izmaksā krietni dārgāk. archery

Arnis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Sestdiena 19 Jūnijs 2010, 14:34

Atturīgs uzskaitījums dēļ tā, ka šis netiek uzskatīts par pamata darbu, bet par haltūru. Tikai tā, lai izšļūktu pa nullēm vai varētu vismaz aliņam sakasīt! Un nav starpības vai nočārdžo naudu no viena cilvēka vai vesela bataljona.

Tātad jautājums vēl arvien spēkā! CIK?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Arnis on Sestdiena 19 Jūnijs 2010, 14:52

nesaprotu cilvēkus, kuri var uzskatīt, ka citu laiks un darbs ir "tikai haltūra", ja tu esi treneris vai instruktors un dari savu darbu, - saņem tik pat cik arhitekts, IT speciālists, grāmatvedis, ārsts utt.,.......konkrēti cik, to nosaka individuālais gadījums, nosacījumi un pieprasījums.

Arnis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Sestdiena 19 Jūnijs 2010, 21:16

Redzu divas iespējas:

1.Bezmaksas kursi - interesenti nāk, absorbē padziļinātas zināšanas. Saņem papīru, kas apliecina - sajēga ir un mācīt citus drīkst. Apmaiņā pret kursa vadītāju patērēto laiku, apņemas ziedot 30h sava dārgā laika, apmācot jaunos šāvējus. Laiks cik jāvelta apmācībai ticamākais korelē ar apmācības laiku. 1:2, 1:3 ..? (10h kursi, 20h palīdzi jaunajiem utt), Savu laiku atstrādā un tālāk dari ko gribi, taisi savu klubu, māci jaunos un prasi miljonus par mācīšanu.

2.Samaksā naudu par kursiem un pasniedzēju laiku, saņem papīru, vairs nevienam neatskaities, taisi savu klubu, pelni lielo naudu, attīsta sportu reģionos, dari ko vien gribi...

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Arnis on Sestdiena 19 Jūnijs 2010, 22:42

dibināt klubu un darīt ko gribi var arī bez kursiem, apmācības un papīra.......un pēc gadiem 10 arī tu būsi ko sapratis par loka šaušanu un varēsi kādam šo pieredzi nodot.
pirmajā variantā tiek piedāvāts princips "krēsli no rīta, nauda vakarā" , tātad visi riski un izdevumi ir tikai kursu vadītajam........šodien pat labdarība nav par brīvu

Arnis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Svētdena 20 Jūnijs 2010, 13:08

Runaajot par instuktoriem, jautaajums ir iekss taa-vai instuktors ir vajadziigs,lai atvieglotu kluba iekseejo darbiibu,uzlabotu discipliinu,iekseejo kaartiibu k'a arii paliidzeetu apmaaciit iesaaceejus,vai arii,lai saaktu vaariities par kaadiem sertifikaatiem uttt???(vismaz taadu kontekstu steigaa izlasiiju starp rindinjaam)
Principaa man pasham ir sertifikaats,kas lauj vadiit saushanas nodarbiibas ar jebkaada veida streelnieku ierociem,kaa arii esmu sertificeets instruktors,ties NBS Laughing Laughing Very Happy Very Happy ,tiesa kas tiesa jaaatdziist,ka no loksausanas pats nesajeedzu vairaak kaa vidusmeera siveens no aviaacijas.Bet raugoties principaa no instuktora viedoklja es domaaju,ka paaris cilveeki,kuriem pietiktu laika un uzneemiibas pilniigi noteikti uzlabotu kluba iekseejo darbiibu un vadiibu vispaar kaa taadu.
Arii pasham buutu vieglaak,ja mani pamaaaciitu un instrueetu viens vai vairaaki cilveeki,kas tiesi ar to nodarbojas.
P.S.Jau juulija domaajam ar draudzeni apmekleet juus un ceram arii peec sii apmekleejuma iespeeju robezaas piedaliities shavejs

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Arnis on Svētdena 20 Jūnijs 2010, 17:03

Lai uzlabotu iekšējo kārtību, disciplīnu, un palīdzētu esošo audzēkņu apmācību nav vajdzīgs instruktors, šādam darbam vislabāk der trenera asistents vai trenera palīgs, kurš izpilda trenera dotos norādījumus un palīdz viņa izstrādātās programas īstenošanā, treneris ir galvenais un viņš atbild par visu, kas notiek ar viņa audzēkņiem. Šāda palīgu vai asistentu institūcija tiek izmantota ļoti daudzās profesijās, kurās nepieciešama pieredzes un zināšanu uzkrāšana reālā darba apstākļos. Un šajā gadījumā katrs treneris var izlemt vai viņam ir nepieciešams šāds apmācāmais un vai viņš grib uzņemties atbildību par tā apmācību un darbību.
Instruktora status jebkurā sevi cienošā organizācijā tiek vērtēts ļoti augstu, tie ir labākie no labākajiem.

Arnis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Pēteris on Pirmdiena 21 Jūnijs 2010, 08:11

Ir arī vēl viena nianse, kuru gan pagaidām neviens neievēro - 14.10.2003.g. MK noteikumi Nr.565. Tur ir gan sertifikāti, gan instruktori, gan tiesneši, gan mistiski šaušanas sporta speciālisti, gan disciplīna un kārtība.
Kamēr dalībnieku skaits nepārsniedz pāris desmitus nekas īpaši nav vajadzīgs, bet, ja paredzama lielāka izaugsme ar iziešanu plašākos ūdeņos, manuprāt būtu vērts tos pastudēt un pārdomāt.

Pēteris
Moderators

Male Dzīvoju : Jūrmala, Rīga, Ogre, Laubere
Šauju ar : visu, kas gadās pie rokas
Piereģistrējos : 06.03.08
Postu skaits : 463

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Pirmdiena 21 Jūnijs 2010, 13:57

Taa pamatdoma protams, bija par brivpratigo apmacibu, kas vienotaa stilaa spetu apmacit, instruet, tiesat machus, utt utt utt...
redzu, ka pulks aug, ka sunjusenes uz celma, pec lietavaam. lenam interesentus velku uz pljavu, bet tiesham neesmu morali gatavs but par instruktoru, jo pats vel isti vairoga trapit, nemaku, kada vel instrueshana...
ka saka vecum veca gudriba...
Delegjet var tikai pienakumus un tiesibas... Atbildiba nav delegjiejama.
Atbildibu var tikai uznjemties.
Instruktors, tiesnesis, trenera paligs ir ATBILDIBA...
Neticesiet, bet neskatoties uz to, ka censos but iecietigs, objektivs, man dazkart vakara pec sacensibam, ko tiesaju ir nelielas pardomas... a ja es tomer to 1 punktu butu cilvekam iedevis... vai man zheel bija? bet no otras puses ja iedotu varbut zaudetu tas, kam nebija shaubiga shaviena.
tas pats ar apmacibu. es jau paradu ka shaut, un tos pamatus, no Edzus korejieshu filminjas, bet reali pagaidam varu pateikt, tikai tam, kas jau labi shauj, kadas kljudas es redzu, bet no nulles macit es laikam nespeju, jo aizmirstu sikumus, aks man liekas passaprotami.
Ljoti negribas sabojat jauno shaveju, jo pecak izsist no vinjs nepareizaas nostadnes, ir gruuti. Ne katrs no mums spej atzit, ka ir nonacis strupceljaa un aiziet parunaties ar vecakajiem kolegjiem. Man vajadzeja menesi, lai sanjemtos un aprunatos ar Ivo... es pats, neticeju, kad paris nedeljas no situacijas, ka 30 metros shauju garam vairogam, es tiku lidz 300+ punktiem. Mana ietiepiba, stulbums, nepaklausiba mani noveda lidz pleca traumai... tagad Edzus, Ivo un dakteri arstee plecu, bet vajadzetu sakt ar stulbuma arstesanu.
Tapec
1. vienota instrukcija, ka cilveku apmaciit
2. isaa droshibas noteikumu versija
3. vienots stils, ka pasniegt apmacibu, ka atbildet uz jautajumiem.
4. es jau ir chainjiks, bet varbut ir verts uz mashinam uzlimet uzlimites, par piederibu aizsargajamai sugai "loksavejs" ar visiem pamat parametriem, lai var piezvaniit uz klubu ( bet tas tiem, kam nav zhel to izdarit )
5. varbut 4-5 vizitkartes ar kluba informaciju lidzi, lai var tiem, kas interesejas iedot.

es saprotu, ka mazliet murgoju...

Runa viennozimigi negaja par naudinjam, bet piemeram, iespeju atstradat talku (kas katram ir pienakums pret klubu) pieskatot jaunos, palidzot Edzhum...
mazliet oponesu cienijamajam kolegjim Arnim... Lai pardotu produktu, tas ir jarada un jaiepako (vienveidiga, vienota apmacibas "pakete")... velak, jau vares pelnit naudu un dalju atskaitit Lokshaushanas dievam, klubam utt

Es ticu, ka ar laiku situacija uzlabosies un tiesnesis, instruktors, paligs dosies uz pasakumiem, pa velti un varbut sanjems vel pusdienu sviestmaizi, BET pagaidam, mums ir tikai tas, kas mums ir...

Paskatieties uz pljavu... es redzeju, to 3 gadus atpakalj, un redzu tagad... Mes esam reals speeks!!! Mums esam MEES...
Ka vienmer noslegsu savu murgu
Paldies, par to, ka JUUS visi esat!...

Redzinalds

Male Dzīvoju : Rīga
Šauju ar : Kompaktloks, ugunsbliezhi.
Piereģistrējos : 11.02.08
Postu skaits : 369

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 16:19

Sponsored content