Vēsturiskie loki un bultas

Lapa 3 no 3 Previous  1, 2, 3

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Štapikbultas

Post  Viesis on Pirmdiena 28 Jūnijs 2010, 02:23

Ja distance ir 35 m - vai 0,5 m starpība starp trapijumiem pa vertikāli var būt skaidrojama ar atšķirīgu bultu svaru - viena sver 24g otra 28g + uzgalis!?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Vēsturiskie loki un bultas

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 28 Jūnijs 2010, 07:10

Protams var! Twisted Evil Bet viss prātīgāk ir bultas numurēt un tad skatīties vai tā ir viena un tā pati, kura iet augstāk vai zemāk. shavejs Jeb tomēr pats nemāki šaut... Wink

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5229

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Štapikbultas

Post  Viesis on Pirmdiena 28 Jūnijs 2010, 10:53

Nu nav jēgas nummurēt jo man tikai divas ir atlikušas - bija četras - vienu iešāvu mucā,nolauzu ,otru šaujot no 150 m iešāvu kautkur ellē pļavā un nevaru atrast - takšto man divas bultas un es jau šaujot vienu cenšos celt augstak - bet sanāk laža!

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 28 Jūnijs 2010, 14:44

Primārais protams ir šaušanas tehnika!!! archery Tikai tad, kad vari daudzmaz vienādi izšaut ir jēgas meklēt vainu bultās utt. Un jāšauj ir nevis bezjēgā no 150m, bet izkopjot tehniku max no 5m!!! Twisted Evil

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Girts on Pirmdiena 28 Jūnijs 2010, 23:21

es pagaidam censhos no 20m trapit Smile
teiksim lapstas kata varu trapit pavisam droshi,
bet tikai viens bet, nezinu vai kaju limeni vai galvas limeni trapishu Smile
ta teikt vertikalo liniju nemu Smile
kad vareshu abola trapit tad jasak bus domat par plauktiniem stabilizatoru un tamlidzigam mistikam, drosi vien vajadzetu ari stiegru orginalaku par pasa pito linu diega auklu Smile

Girts

Male Dzīvoju : Grobiņa
Klubs : Lindales uguns
Šauju ar : Loku
Piereģistrējos : 09.04.10
Postu skaits : 46

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 29 Jūnijs 2010, 00:00

Vertikālā izkliede norāda par nestabilu bāzi! Twisted Evil Nu apmēram uz 99%... Wink Var gadīties arī citas kļūdas, kā kreisās rokas "nomešana" atlaidiena brīdī utt. Twisted Evil Īstenībā, lai dotu kādu padomu - Tavs šāviens ir jāredz... Rolling Eyes

P.S.Man ir radusies sajūta, ka sarakstos ar vairākiem dažādiem cilvēkiem par vienu un to pašu jautājumu... shocked

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Girts on Otrdiena 29 Jūnijs 2010, 08:39

es jau tikai censhos uzturet sarunu un pie reizes paraudat uz pleca ka man neiet Very Happy
bet par to trapisanu, man stiegrai nav noteiktas vietas kur bultu ielikt tadel katru reizi sanak savadak Smile
vienu vard sakot viss cits vainigs nevis mana "meistariba" Very Happy

Girts

Male Dzīvoju : Grobiņa
Klubs : Lindales uguns
Šauju ar : Loku
Piereģistrējos : 09.04.10
Postu skaits : 46

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 29 Jūnijs 2010, 15:03

9.07.2010.Alūksnē būs seminārs par visiem šiem jautājumiem (uzsveru - vēsturiskā aspektā) un tad ar pajautāsim zinošajiem vai tiešām viduslaikos visi šāva "uz dullo" vai tomēr bija gan bultas fiksācijas vieta uz stiegras, gan dažādas tēmēšanas atzīmes??? Laughing

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Aleksandrs Redjko on Trešdiena 30 Jūnijs 2010, 00:04

Zinotaji var atbildet ari bez seminara un bez ekskursa veesturee- uz stiegras atzimei jabut!
Par atziimeto loku uzreiz neesmu gatavs kautko pateikt tikpat kategoriski -tatad shaja gadijuma neesmu zinatajs, esmu nezinatajs Laughing

Aleksandrs Redjko

Male Dzīvoju : Riga
Šauju ar : loku
Piereģistrējos : 27.09.09
Postu skaits : 354

http://airart.lv/

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Trešdiena 30 Jūnijs 2010, 01:24

Nu re, viens jautājums ir ar kompetentu personu apstiprināts! Very Happy Tagadiņ jautājums - kā tad viņi tomēr šāva: "uz dullo" (vai kā patīk dažiem izteikties - instinktīvi), vai tomēr mēģināja kaut kā tēmēt... Es gan domāju, ka viņi diezgan ātri saprata un atrada sev tēmēšanās punktu! Cool

P.S.Protams nerunāsim par īsām distancēm, kurās izceļas Mr.Fergusosns ar savām, manuprāt, visai apšaubāmām teorijām (nejaukt ar mūsu Andri!). Jo arī šodien piekopj vairākus šaušanas paņēmienus (es domāju par moderniem ugunsieročiem) - viens ir snaipera šaušana, otrs uguns mūra radīšana jeb šaušana pretinieka virzienā, cenšoties viņam trāpīt ar standarta ieroci un vis beidzot tuvcīņa, kad nav laika tēmēt... archery

P.S.1.Biju šokā!!! shocked Kad redzēju tuvcīņu, kurā profesionālis ar šaujamieroci (pistoli) neko nespēja darīt pret "naidnieku" ar saliekamo nazīti, kurš atradās apm.desmit metru attālumā... shocked Bet tā jau ir cita tēma... Wink

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Trešdiena 30 Jūnijs 2010, 13:07

IFAA vēsturisko loku klases aprasktā ir minēts, ka ja ir apliecinājums tam , ka lokam ir bijušas atzīmes vai citas tēmēšanas palīgierīces, tad tas viss drīkst būt. Vajag tikai info par to ka bija.

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Trešdiena 30 Jūnijs 2010, 15:03

Tieši par to jau arī ir runa! Cool Cik saprotu, Alūksnē būs izsmeļoša atbilde arī uz šo, domāju ārkārtīgi būtisko, jautājumu Wink

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  georgs on Ceturtdiena 01 Jūlijs 2010, 00:06

Par cik par to ir aizgājusi runa, tad gribu nedaudz ieskicēt semināra gaitu. Pirmā runās Irina un pastāstīs par IFAA sacensību veidiem un noteikumiem kopumā, kā arī informēs par alternatīvajām sacensībām. Uzsveru kopumā, jo lielais darbs pie noteikumu latviskā tulkojuma vēl priekšā. Jānis informēs par bultu uzgaļu vēsturisko attīstību, izgatavošanas veidiem un klasifikāciju. Aleksandrs informēs par lokšaušanas vēsturisko attīstību un solīja demonstrēt uzskates līdzekļus. Iesaku klausītājiem visu priekšlasījumu laikā piefiksēt viņus interesējošos jautājumus un tos uzdot lektoriem pēc katras prezentācijas. Bez tam, pēc jautājumu izsīkšanas būs iespēja katram kas to vēlas, izteikties par atbilstošo tematu. Par cik es voluntāri esmu uzdevies par šī pasākuma vadītāju, tad to arī mēģināšu darīt.

georgs
Moderators

Male Dzīvoju : Baloži
Klubs : Ķekavas šautra
Šauju ar : LB
Piereģistrējos : 11.05.09
Postu skaits : 606

Atpakaļ uz augšu Go down

Spalvas nostiprināšana

Post  Viesis on Ceturtdiena 28 Aprīlis 2011, 19:25

Esmu takā pasūtijis spalvas un ciedra šaftus - gribētu aizņemties no kāda uzparihti ,bultu pielīmēšanai.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Otrdiena 07 Jūnijs 2011, 01:24

Šitie toč būs pa smagiem!

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 21:46

Sponsored content