Informacija

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Informacija

Post  Girts on Pirmdiena 12 Aprīlis 2010, 08:28

Es ka jau kartigs iesācējs samera ilgi nevareju saprast loku dazadibu, nosaukumus, kuras rokas un tt.
Tatad vai nevajadzetu nodalu ar aprakstiem kas ir kas?

piemeram, anglu garais loks, kadi ir aptuvenie izmeri, no cik lidz cik, nedaudz aprakstu par vina vesturi, un tt

es vel jo projam nesaprotu tos izmerus Smile kaut vai lbs Smile LB ir tads snabis, bet tas (S) gala mani mulsina Smile

paskaidroumiem klat kadas bildites Smile
tiem kas sauj tadi jautajumi ir noteikti smiekligi, bet neticu kad meistari ir radushies peksni, un domaju kad katram ir bijis sakums kad liekas loks ir saliekts koks ar kuru ja labi pacensas var ari bultu izsaut.

ceru kad nedzirdesu atbildi lai draudzejas ar googles tanti, jo butu tikai pareizi ja googlei uzprasot par lokiem vina noraditu uz so forumu.

es nosperu un partulkoju bilditi ka piemeru, par labas- kreisas rokas loku.

paldies par uzmanibu Smile

[img][/img]

Girts

Male Dzīvoju : Grobiņa
Klubs : Lindales uguns
Šauju ar : Loku
Piereģistrējos : 09.04.10
Postu skaits : 46

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Informacija

Post  JānisS on Pirmdiena 12 Aprīlis 2010, 11:59

Es jau par to ka vajadzētu, bet... Smile

Varu šeit uzrakstīt, lai kļūst skaidrāks. Un jautajums nav smieklīgs. Ja kaut kas interesē, uzdod jautajumus te - varbūt ar laiku savāksies tik daudz informācijas, lai var salikt vienā skaistā konstruktīvā paziņojumā ko piespraudīsim, lai visi lasa.

Tas ko ansis ielika tā ir klasifikācija sacensību sistēmās (FITA vai IFAA)

Bildē ko tu iztulkoji varu piemtināt, ka augšējo vai apakšējo daļu, mēs saucam par "plecu".

lbs vai arī lb - ir mērvienība "mārciņa" un runājot par loku ar to mēra spēku, kas nepieciešams lai atvilktu loku notiektā garumā. standartā skatās uz 28 collām, kas varētu būt aptuveni vidējais atvilciena garums cilvēkam atvelkot loku( piem. 36lbs at 28"). Bet tā kā cilvēki ir dažādi - vienam kaut kas ir garāks un kaut kas ir īsāks, tad attiecīgi atvilcienam nepieciešamais spēks var mainīties atkarībā no atvilciena garuma. Ja runa ir par bultu kociņiem, tad tur norāda diapazonu no kāda līdz kādam atvilciena spēkam šie kociņi varētu būt derīgi. t.i. lokanība (piem. 20-25#[# abzīmē arī lbs, jeb mārciņu]). "Varētu" tādēļ,ka viss mainās atkarībā no bultas garuma, uzgaļa smaguma, loka plecu ātruma un tā ko ēdi vakardien vakarā Smile īsi sakot daudz faktori, kas velk jau uz kvantu teroiju. Bet aptuveni vadoties, ekspermentējot katrs atrod to, kas viņam der.
(par to ēšanu, tas bija joks)
nesajauc ar LB, jo ar LB apzīmē loku klasi LongBow un protams parasto LB Smile

Angļu garais loks. (šo jau sen gribeju uzrakstīt, bet kaut kā kautrējos)
Bilde nav mana, bet gan viena angļu lokšāvēja.

Abi ir angļu garie loki. Pa kreisi warbow , jeb kara loks(115 mārciņas), varētu teikt vistradicionālaikais angļu loks Smile jo ar tādiem šāva karā(pat vēl smagākiem). Pa labi viktoriāņu laika angļu garais loks 40 mārciņas, kas nav tik smags (atvilciena ziņā) un nelokas roktura daļā. Tika izgatavots un ieviesās speciāli šaušanai pa mērķiem karalienies Viktorijas laikā. Karā šāva ar lielu arku - lai tālu un krīt virsū no augšas. Kā artilērija mūsdienās. Tādēļ vajadzēja spēcīgu loku, kas šauj tālu. Pa mērķi savukārt tas nebija tik ļoti nepieciešams.
Un tieši šādi,kas ir bildēs ir angļu garie loki. Šādu loku latvijā esmu ar acīm redzējis tikai Viliusam M. Un esmu lasijis,ka ir laikam arī dažiem tiem kas nodarbojas ar seno laiku imitēšanu(ar tērpiem ieročiem, bruņām utt.)

IFAA sistemā kur ir iekļauts longbow - garais loks, zem longbow pieļaujas arī plakanloki - flatbow (flat - palakans līzens), internetā var arī saskarties arī ar terminu AFB, jeb American FlatBow, ar ko arī latvijā pārsvarā šaujam, jo ziemeļu kaimiņi viņus labi taisa. American, jo it kā amerikāņi tradicionālu tādus taisija, bet tas ir tikailai apzīmētu, jo it kā eiropā arī tādi paši plakani esot bijuši sastopami ļoti sen - vairāk neko nezinu, neesmu vēsturnieks, varbūt kāds kas no tā kaut ko zin var uzrakstīt.
bilde

te arī var redzēt,ka loka pleci ir plakani. Ir arī atļuts plauktiņš - uz loka iegriezums- vieta, kur liek bultu atvelkot t.i. nav jāliek bulta uz rokas, kas tur loku.

Angļugarais loks IFAA liekas zem Historical Bow klases, jeb vēsturiskie loki.

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Informacija

Post  Girts on Pirmdiena 12 Aprīlis 2010, 12:16

Paldies JanisS, kaut kas sak palikt skaidrs.
apraksts preks mana limena ideals + bildes.
paldies jau ari ansim, bet bilde ar nosaukumu man ka nejegam neko neizsaka . :shock:

tada veida ja butu apraksti, kaut nelieli ar bildem par katru loku veidu domaju busu super, un atkristu ari daudz mulkigu jautajumu foruma Very Happy

Girts

Male Dzīvoju : Grobiņa
Klubs : Lindales uguns
Šauju ar : Loku
Piereģistrējos : 09.04.10
Postu skaits : 46

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Informacija

Post  Sponsored content Today at 15:30

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Atpakaļ uz augšu