Rinda ar jautājumiem

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Rinda ar jautājumiem

Post  teiguru on Trešdiena 21 Aprīlis 2010, 13:28

Sveiciens visiem : iesācējiem , sācējiem , turpinātājiem, līdzjutējiem utt. archery
Iesākšu jaunu tēmu ar iesācēja jautājumiem, iespējams, ka kāds no uzdotiem jautājumiem jau kaut kur bija apspriests un protams atkarībā no dotām atbildēm tiks papildināts ar jauniem jautājumiem . Lūgums atbildēt tā kā pirmsklasniekam jo iesācējs ir tak kā pirmsklasnieks kam vajag smalkāk pastāstīt .

Jautājumi :
1.Pēc kā notiek loka izvēle pēc šāvēja svara , auguma , roku platuma........
2.Loka tipa izvēle : pēc patikas vai ir kaut kādi parametri kam kāds tips būt piemērotāks ?
3.Bultas garuma izvēle : ir uz lokiem tie cipari , ko viņi nozīmē un kāds bultas garums jāņem ( cm ) ?
Piemēram :

Kā arī te minēts tā teikt loka spēks , kā to saprast cilvēka valodā cik spēcīgam jābūt šāvējam

Iesākumam pietiks, bet turpinājums sekos , protams pārējie iesācēji ar var paturpināt ar jautājumiem , veidosim kaut ko līdzīgu iesācēju FAQ Laughing

teiguru

Male Dzīvoju : Liepāja
Piereģistrējos : 04.09.08
Postu skaits : 15

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Rinda ar jautājumiem

Post  Viesis on Trešdiena 21 Aprīlis 2010, 13:50

1. jautājums nekorekts, laikam domāta parametru izvēle. Galvenie - atvilciena garums un loka spēks. Protams, kreiliskais vai labiskais.
2. pēc patikas, pieejamības, cenām, treneru zināšanām, paša vēlmēm u.t.t.
3. info pilns internets http://www.bowproshop.com/arrow-length.html

P.S. Edžus tūlīt lamāsies, jo šī jau ir kāda 3. reize mēneša laikā, kad prasa līdzīgus jaut. butcher

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Pēteris on Trešdiena 21 Aprīlis 2010, 13:55

Īsi tas būs:
1) Loka stiprumu - spēku nepieciešamo atvilkšanai jāizvēlas pēc savas trenētības pakāpes. Lai tu vari atvilkt un vismaz minūti noturēt.
2) Loka tipu vari izvēlēties pēc savas fantāzijas lidojuma augstuma un maciņa biezuma
3) bultas garums jāmēra uzvilktam lokam - no stiegras līdz plauktiņam un + vēl daži cm

Pēteris
Moderators

Male Dzīvoju : Jūrmala, Rīga, Ogre, Laubere
Klubs : Amazones
Šauju ar : visu, kas gadās pie rokas
Piereģistrējos : 06.03.08
Postu skaits : 463

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  teiguru on Trešdiena 21 Aprīlis 2010, 14:08

Tad jau jāaizdomājas kāpēc jautājumi atkārtojas , jo nav tāda atbilde ko gaida.

1.atbilde neapmierina , pēc kā to loka atvilcienu un spēku izvēlas mana auguma , svara uttt , pēc kā tos ciparus izvēlās . Nevar jau tā ieraugu uz loka rakstīts 25 uz cita 65 , nūuuuu man patīk cipars 65 ņemu un pēc tam pūšot vaigos kaut ko mēģinu uzvilkt ....
Kreiliskais VS labiskais , kā to nosaka tas termins kam attiecas roka kurā turu loku vai ar kuru atvelku ....
2. oki doki
3. nu re pilns internets a vienkārši pateikt pēc tā cik rakstīts uz loka kādās robežās bultas garums cm ir domāta ..." = ... - ... cm kaut ko tādu var , nu nezinu ir tāda tabula vai kas sadabūnams kaut vai pašā inetā , jo dotā adrese atbildi uz uzdoto jautājumu nedeva .

PS esmu gatavs uzklausīt rājienus utt ka tik saņemtu atbilstošu atbildi nevis virspusēji kaut kur kaut kā, atrod tur, kaut kas kaut kur ir .... scratch

teiguru

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 21 Aprīlis 2010, 14:15

1. kā tas ir, ka atbilde neapmierina? :shock: Neizvēlas ne pēc svara, ne arī auguma! Pēc tava spēka!!! Vari būt 2m kuilis ar 140kg dzīvsvaru, bet totāls pipļuks, i tad tev iedos 20lb loku un pat tas būs par smagu! Šitā lieta ir jāmēra dzīvē, marš uz Klubu mērīties! Kreilisko loku tur izstieptā labajā rokā un vice versa.

3. bultas garums atkarībā no loka atvilciena garuma un jāņem vērā arī plauktiņa novietojums. Nezinu kā rekurvei, bet kompaktniekam plauktu var bīdīt apmēram par 2cm.

P.S. jēdzīgas atbildes nav, jo jautājumi tādi trešās klases līmenī. Vēlreiz pierādās tas, ka ir jābūt kaut kādam pamatam (elementārām zināšanām loka uzbūvē, šaušanas un treniņu tehnikā), lai varētu sarunu attīstīt! Šobrīd saruna ķipa: kā sauc un kas jāņem vērā iegādājoties to tur, kas piestiprināts tajā tur galā pa labi?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  teiguru on Trešdiena 21 Aprīlis 2010, 14:23

Nu re tagad man skaidra lieta Very Happy , kas un kā notiekas . Paldies censoņiem !!!
Vakarā būs nākamā jautājumu porcija .
Protams neatteikšos ja kādam vēl ir ko papildināt par esōšiem punktiem Wink

teiguru

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Trešdiena 21 Aprīlis 2010, 14:43

1. nosaka speeks, nevajadzetu parpuleties un njemt kautko nenormali specigu.
2. kas nu kuram patik. man patik visi tris, tik naudas nav ai ta sapirktos:)
3. bultas garumu nosaka atvelkot un nomerot attalumu, bet kompaktlokam un tradicionalim var but ari krietni garakas bultas, jo klikera ta naf... bultas garums ietekme tas lokanumu, tapec kompaktloka un tradicionalii var speleties ar bultas garumu, ja ta ir par cietu. olimpikam ta spelesanas bus ierobezota.

ka jau kolegji teica jautajums ir tik visparigs, ka neko konkretu pateikt, nevar.

Redzinalds

Male Dzīvoju : Rīga
Šauju ar : Kompaktloks, ugunsbliezhi.
Piereģistrējos : 11.02.08
Postu skaits : 369

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Trešdiena 21 Aprīlis 2010, 20:53

28"~45# nozīmē, ka 28 collu atvilciena gadijumā ir nepieciešams 45 mārciņas smaguma spēka.

pateikt cik kuram smagu apmēram vajag īsti nevar,t as ir jāpamēģina.

Ar lokiem rokudarbiem ir tā,ka vajag uzzināt uz cik lielu atvilcienu loks ir taisīts(tillerēts). Ja loks ir taisīts uz mazāku nekā tu atvilksi, tad visticamāk tas salūzīs.

Ar bultu garumu,ja esi iesācējs un tev ir apmēram standarta atvilciens 28-29" tad iesaku ņemt pilna garuma 32" un ar tādām sākumā trenēties. bultas lūzīs, un tās kuras nolūzušas pie priekšējā gala varēsi aplīdzināt pēc garuma kā vajag un atkal izmantot.

Loku protams drīks ņemt kādu sirds kāro, vienīgi ja ir doma par olimpisko sporta veidu, tad tur pielaiž tikai recurve.
apmēram šāds

tā kā ja doma par olimpiskajā spēlēm, tad to vajadzētu ņemt vērā.

vēl ir kyudo japāņu loki, tur palīzība jāmeklē citur jo tas ir kā tautiskās dejas - tērpā, dara tīri sirdspriekam bez sporta un no malas izskatās forši Smile , kaut gan var piedalīties IFAA vēsturisko loku klasē.

JānisS
Admins

Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  teiguru on Ceturtdiena 22 Aprīlis 2010, 09:27

Super , man prieks par atbildēm . Pag pag konkrētus jautājumus vēl nevaru uzdot nu ir tik pats sākums un līdz konkrētiem jautājumiem vēl tiksim .
Biki jāpiedomā nākošie jautājumi jo galvā ir , bet baigi izmētāti pa dažām tēmām , bet laikam jau vajag tā lai ir kaut cik pēc kārtas .
Jautājumi - koka bultas :
4.Bultu uzgaļi : ir ar dažādiem tā teikt GRAIN , teiksim 75, 100, 125 , to izvēli vēic pēc kādiem kritērijiem ?
5.NOCK : uz viņa ir tāds taka spārniņš vienā sānā , tas ir domāts pareizai spalvu līmēšanai lai pie šāušanas tās neberztos pret loku vai tam ir cita nozīme ?
6.Feathers : ir nozīme dabīgām un tā teikt plastmasa (vai tik kalpošanas ilguma atšķirība)?
jo platāka jo ātrāk stabilē bultu ?
ir Right Wing un Left Wing tam ir kāda nozīme ?
ja paši līmējat , kā līmējat taisni pa bultu vai taka biki pa vītni nu kā lai saprotami pasaka nu līmējot bultu mazliet pagriež , cerams sapratāt domu

Nu re būs biki atkal par ko apspriesties un protams uzklausīt dažādas domas .

teiguru

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Girts on Ceturtdiena 22 Aprīlis 2010, 10:13

Bultas garumu laikam ari tada veida var merit Smile

Girts

Male Dzīvoju : Grobiņa
Klubs : Lindales uguns
Šauju ar : Loku
Piereģistrējos : 09.04.10
Postu skaits : 46

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Ceturtdiena 22 Aprīlis 2010, 11:11

4. grain ir masas mērvienība. 1 grain = 0.06479891 grami. Uzgaļa smagumu nosaka pēc nepieciešamības, ražotāja rekomendācijām un bultas lokanības. Tā ir vesela zinātne, kura beigu galā tāpat rezultējas paša izjūtu vadītā izvēlē.

5. noka atzīme norāda kā bultai jābūt sarotētai attiecībā pret loku. Parasti veikalā saliktām bultām atzīme ir novietota prom no loka; loka ārpusē, ja tā drīkst izteikties. Labiskajam lokšāvējam noka atzīme būs no bultas pa kreisi. Bet pa lielam - pofig, kur tā atzīme atrodas, ka tik spārni pareizi pret plauktu/loku novietoti un netiek norauti vai "piekoriģē" bultas lidojumu nepareizi. Esmu kreilis, līdz ar to man visas veikalā līmētās saliktās bultas rāda nepareizi. Parasti nokus nelīmē, tos varu grozīt pēc sirds patikas. Citi grozās vienkāršāk (pin noki, citi ar "adapteriem"), citi grozās smagi un tikai ar speciālām standziņām (ja noks tiek sprausts pa taisno bultā). Ceru, ka izteicos saprotami.

6. par dabīgu vs. plastmasu nemācēšu pateikt, jo tā atšķirība tikai mežoņiem ir no svara. Gan jau vēsturisko loku kategorijā izsvilps ar plastmasas spalvām! Rekurve un kompaktnieks lieto tikai plastmasu/gumiju. Kā nekā automātiska ierīce izgatavo to ģelu precīzāk, nekā izaudzē tītars uz savas pakaļas!!!

Jo platāka (garāka) spalva, jeb stabilizators, jo labāk stabilizē. Bet!!! arī vairāk bremzē bultu, vairāk ietekmējas no vēja. Resnām iekštelpu bultām liek platākus stabilizatorus (īsāks bultas lidojuma ceļš, nav vēja), tievajām āra bultām - īsākus un mazākus.

Right/left wings manuprāt ir kurļīveinam (curly vanes) un spinvingam (spinwing). Tās atkal lieto tikai rekurves un kompaktnieki. Pēdējie - tikai ar krītošajiem plauktiem.

Par stabilizatora līmēšanu atkal - cik līmētāju, tik viedokļu. Ja esmu pareizi sapratis, tad kurļīveinu un spinvingu līmē tā kā paredzējis ražotājs, t.i. paralēli bultai neko nemuhļījot. Parastos, taisnos stabilizatorus arī 95% līmē paralēli bultai. Cik lasīts, tad "skrūvi" veido mednieki un 3D šāvēji. Kāpēc - velns viņu zina. Bet saprātīgie mērķī šāvēji līmē taisni paralēli bultai.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Ceturtdiena 22 Aprīlis 2010, 11:45

Reku var pastudēties par spalvām un līmēšanas gudrībām

http://www.trueflightfeathers.com/guide.htm

http://www.trueflightfeathers.com/facts.htm

Bet šī ir REKLĀMAS LAPA, turklāt āmurkāņi ir riktīgi lokšaušanas fidarasti un viņu dotā informācija ir pamatīgi ar saprātu jāfiltrē. Nevar visu rakstīto ņemt par pilnu!!!

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Ceturtdiena 22 Aprīlis 2010, 15:50

4. jā būtībā ir kā ansis teica. Ar uzgaļu massu var pieregulēt bultas lokanību un svaru. Katram jāatrod savs smagums, kas viņam der. Iesākumam iesaka ņemt šādi :

līdz 30 mārciņām atvilciena ar diametru 5/16" - 75grn
vairak par 30 mārciņām atvilciena ar diametru 5/16" 100grn
īdz 30 mārciņām atvilciena ar diametru 11/32" - 100grn
vairak par 30 mārciņām atvilciena ar diametru 11/32" 125grn

bet tas tā ļoti aptuveni, viss mainās atkarībā no bultas garuma, bultas massas, loka plecu ātruma utt...

5. jā nokam tā atzīme pārsvarā ta aī tiek izmantota, lai visām bultām vieglāk uzlīmēt spārnus. Šī "fīča" noder arī citā ziņā. Koka bultas nav taisnas, un pat ja ir tam lokanība no dažādām pusēm būs dažāda. Tad attiecīgi mērot izlocijumu un lokanību kociņiem, šos nous salīmē lai visiem kociņiem rezultātā izliekums un lokanība(max vai min) ir visiem uz vienu pusi, kas dod to ka visas bultas lidos apmēram vienādi šķībi Smile

6. lielākā atšķirība spalvām no plastmasas ir tāda, ka spalvas spārniņi saskaroties ceļā ar jebko pielieksies "pa spalvai" saukārt plastmasas "atsitīs" bultu nost no tā pret ko atsitas.
Olimpiskajiem un kompaktlokiem ir tadi plauktiņi, ka plastmasas spārniņi netraucē, tādēļ ja šauj ar tādu loku par to nav jāsatraucas. Papildus šaujot mežā ja bulta lido gar zaru, spalvai vajadzētu pieliekties, plastmasa atkal var it kā novirzīties no trajektorijas. bet tas tā teroijas... ar aci to īsti redzēt nevar un notestēt divrezi izšaujot vienādi gar zaru - neiespējami Smile Piedevām IFAA longbow un tradiciopnālajā loku klasē spalvas ir noteikums.

kreisie labie - galvenais visus ņem vienādus - nemiksē. citādi nekādas atšķirības.

es pats līmēju taisni. spirālē līmē, lai bulta iegriežas, kas it kā palīdz pret vēju, lietu u.c. ārējiem apstākļiem.

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  teiguru on Svētdena 23 Maijs 2010, 21:17

Sveicināti !!
Esmu atgriezies un gatavs uzdot kārtējos iesācēja jautājumus. Un protams lamāt uzreiz nevajag ja kas stulbs izskan Very Happy jo tak mēs tikai mācamies Razz un uzklausam gudrības pērles no zinošiem shavejs

7. Man uz loka ir 45# , tas man ir skaidrs , bet ieraudzīju loku kam bija rakstīts 25#-45# . Tak lūk kā to saprast ????
8.Stiegras pīšana . Ir iespējams kaut kur redzēt , izlasīt kā pin . Jebkādu informāciju , kur tiktu parādīts tas process. Kaut kur piefiksēju ka var pīt no makšķerniekiem nosperot pīto auklu Laughing kaut gan pats esmu makšķernieks tad jau domāju ir izredzes sarunāt shocked ar sevīm !
9.Jautājums ārpus FAQ-a Smile , vai zināmi kādi pasākumi (Latvijā), kur būtu kādi seno laiku pasākumi . Cik esmu dzirdējis no Lietuviešu draugiem , ka viņi organizēs Durbes kauju pie mums Latvijā Durbes pilskalnā . Vai ir kas zināms vēl pasākums , piem. Jaunpilī šogad būs kaut kas vai jau nokavēts.

teiguru

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  teiguru on Svētdena 23 Maijs 2010, 23:48

stiegra : http://www.youtube.com/watch?v=XerHmFo-v7Q&feature=related

teiguru

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Pirmdiena 24 Maijs 2010, 09:35

teiguru rakstīja:Sveicināti !!
7. Man uz loka ir 45# , tas man ir skaidrs , bet ieraudzīju loku kam bija rakstīts 25#-45# . Tak lūk kā to saprast ????
8.Stiegras pīšana . Ir iespējams kaut kur redzēt , izlasīt kā pin . Jebkādu informāciju , kur tiktu parādīts tas process. Kaut kur piefiksēju ka var pīt no makšķerniekiem nosperot pīto auklu Laughing kaut gan pats esmu makšķernieks tad jau domāju ir izredzes sarunāt shocked ar sevīm !
9.Jautājums ārpus FAQ-a Smile , vai zināmi kādi pasākumi (Latvijā), kur būtu kādi seno laiku pasākumi . Cik esmu dzirdējis no Lietuviešu draugiem , ka viņi organizēs Durbes kauju pie mums Latvijā Durbes pilskalnā . Vai ir kas zināms vēl pasākums , piem. Jaunpilī šogad būs kaut kas vai jau nokavēts.

7. es ar gribētuzināt kā to saprast Smile droši zini ka bija tieši šādi rakstīts? Ir kas raksta gan kilogramus, gan mārciņas. 45 mārciņas būtu 20kg 25 kg būtu 55 mārciņas, tā kā nesakrīt. Vēl jau tādalieta, ka atkarībā no tā cik tālu atvelk mainās loka spēks,varbūt taisītājs iekļāvis kādu amplitūdu, kaut gan nelogiski tā dārīt. Ja runa ir par modernajiem lokiem, tad tiem var mainīt spēku, varbūt ir runa par to?

9. tuvakais ko zinu būš cēsīs šonedēļas nogalē
http://www.cesis.lv/?k=99909&da=05&m=05&y=2010&kid=6315

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Girts on Pirmdiena 24 Maijs 2010, 14:03

par stiegru. es krauta nopirku linu striki sapinu un pagaidam netrukst, bet tas varbut tadel kad locinsh tads dieva dots.

kad ta Durbes kauja ir planota??? es pa pusei esmu Durbenieks, bet galigi neko nezinu par dzimtajam vietam Very Happy Very Happy Very Happy

man viens jautajiens vai loka speku nevar nomerit ar teiksim makskernieku svariem? Very Happy aizkabinot svarus aiz stiegras, un velkot aiz svariniem? jeb tas ir cits svars? Very Happy

Girts

Male Dzīvoju : Grobiņa
Klubs : Lindales uguns
Šauju ar : Loku
Piereģistrējos : 09.04.10
Postu skaits : 46

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Pirmdiena 24 Maijs 2010, 15:24

man viens jautajiens vai loka speku nevar nomerit ar teiksim makskernieku svariem? Very Happy aizkabinot svarus aiz stiegras, un velkot aiz svariniem? jeb tas ir cits svars? Very Happy[/quote]

jā,tā tu vari noteikt loka atvilciena svaru.

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  teiguru on Pirmdiena 24 Maijs 2010, 19:10

Nu re atradu citu variantu : Hungarian Horsebow "Ogaden" 20 to 55 lbs - NEW BOW!
Draw Weight: 20-60 # at 28"

vai re cits variants : LANGBOGEN 30# - 55# LONGBOW auf Wunsch ! EXTRAKLASSE

???????????????????????

Super , paldies par info , Cēsīm . Tāls gabaliņš , bet iespējams aizlaidīsim .

teiguru

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Pirmdiena 24 Maijs 2010, 21:08

tas nozīmē, ka taisa lokus vai arī ir gatavi loki tāda atvilciena spēka robežās. T.i. ir izvēle. Kad pērc vai pasūti, tad tu pasaki tieši cik gribi.

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  teiguru on Pirmdiena 24 Maijs 2010, 23:22

hmmm tad jāņem rokā ungāru vārdnīca sīkākai izpētei

skaidrs, paldies par ideju

PS tad izskan jautājums pa cik ir solis pa 5 ?

teiguru

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Otrdiena 25 Maijs 2010, 08:27

Manuprāt solis ir 1. Bet labāk jautāt pārdevējam.

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Otrdiena 25 Maijs 2010, 13:34

Pie Igaunja parasti saka apmeram kadu loku grib un vinjs pielasa vai izgatavo.
VInjam ari tur bija vairaki loki ( nosaukumi) un tiem bija speka amplitudas kuraas var izgatavot to loku.
Sporta lokiem bija pa 2 marcinjas solis. teoretiski sporta lokam var mainit to speku, bet ari tikai kadu 4-6 marcinju robezhaas, bet to nedara regulari. parasti noperkot saregulee regulacijas skruves ap vidu viitnei un shauj kadu laiku... varbut velak nolemj, ka +2 marcinjas butu skaisti un ir vel palikusi skruvei vitne, tad "piezhmiedz" plecus. Varbut izdoma nonjemt kadu marcinju un " atlaizh" plecus.
Tas pats ir ar Kompaktlokiem, Tur ari plecus var parregulet, bet amplitudu gan nepateiksu, jo neesmu ar to nodarbojies.
Par savu loku varu teikt
Pleci 44 marcinjas
uz manu atvilcienu 29,5 collas, man pie
"atlaistiem" pleciem ir 45 marcinjas speks.
"nozhmiegtiem" pleciem bija 51 marcinja.
Ta ka sporta lokam ir klikeris, tad atvilciens bija vienads... tiko ka noklikskj klikeris ta parstaj vilkt - leni atlaizh.
LB nakas lietot markjetu bultu (uz bultas atzimets attalums, kura parasti tiek atvilkta stiegra no loka nekustigaas daljas lidz stiegrai) meerbultu ( Eduardam tada speciala ir). Protams so bultu lieto ari sportisti, kad pirmas reizes tiek noteikts bultas garums.
VEiksmi

Redzinalds

Šauju ar : Kompaktloks, ugunsbliezhi.
Piereģistrējos : 11.02.08
Postu skaits : 369

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 11:41

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down