22. maija festivāls Mežotnē

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

22. maija festivāls Mežotnē

Post  Viesis on Trešdiena 05 Maijs 2010, 08:00

22.maijā Rundāles novadā norisināsies ceturtie Mežotnes pilskalna svētki - seno zemgaļu vēsturei veltīts festivāls, informēja tā organizatori.

Šogad tiks pieminēti 1220.gada notikumi - zemgaļu cīņas par Mežotni ar krustnešiem.

Festivālā piedalīsies vēstures klubi un biedrības - "Vilkači", "Senās vides darbnīca", "Baltava", "Excalibur", "Trokšņu iela", "Upmale", kā arī folkloras kopas "Skandinieki", "Laukam pāri", "Svitene" un "Dzieti".

Darbosies amatu prasmju darbnīcas, kurās apmeklētāji varēs iepazīties ar novada virtuves noslēpumiem, podnieka, kalēja, rotkaļa amata un viduslaiku apģērba darināšanas prasmēm.

Vēstures klubu dalībnieki cīnīsies divkaujās, mērosies veiklībā loka un arbaleta šaušanā.

Ģimenes un mazākie svētku dalībnieki varēs iesaistīties dažādās tautas spēlēs. Viduslaiku pilsētas noskaņu palīdzēs radīt vēstures klubi, kuri Mežotnes ostā Lielupē svētku laikā novietos rekonstruētos kuģus - kuršu kuģi "Retra" un vikingu kuģi "Pardus". Svētku laikā tiks arī demonstrēta akmens metamā mašīna.

Svētkus rīko Rundāles novada dome sadarbībā ar Zemgaļu kultūras biedrību "Upmale".

Svētku atklāšana paredzēta plkst.14 pie Lielupes līča, bet plkst.14.30 notiks iepazīšanās ar amatniekiem senpilsētas laukumā, plkst.15 - ugunsrituāls un koncerts pilskalnā, savukārt no plkst.16 līdz plkst.17.30 norisināsies bruņinieku cīņas, šaušana ar loku un arbaletu, cirvja mešana un tautas spēles pilskalnā. Svētku noslēguma pasākums sāksies plkst.17.30 senpilsētas laukumā.

Avots: http://www.tvnet.lv/izklaide/notikumi/329244-mezotne_notiks_seno_zemgalu_vesturei_veltits_festivals

Vai kāds no mežoņiem arī paredzējis ņemt dalību? shavejs

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: 22. maija festivāls Mežotnē

Post  JānisS on Trešdiena 05 Maijs 2010, 08:11

tas gan jāprecizē, bet manuprāt tur mūs ar tādiem lokiem kā mēs šaujam nelaidīs. tur vajag vienkāršākus.

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Trešdiena 05 Maijs 2010, 09:21

Vaimandieniņ, es drīzāk domāju, ka mūsu dāmas smukajos vēsturiskajos lindrakos grozīsies pasākumā, nevis dikti šaudīsies. Šaušanas process mazāk interesē kā dāmas Laughing Twisted Evil

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Trešdiena 05 Maijs 2010, 10:40

Nezinu, es domāju, ka mūsējās ir šāvējas, ne grozītājas!

Es pats labprat ar tur būtu, tikai jāizdomā kā uztaisīt rungu kas nelūstu uzliekot stiegru.

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  georgs on Trešdiena 05 Maijs 2010, 10:59

Par daamaam runaajot. Manupraat labaakas par muuseejaam buutu gruuti samekleet un, ja vajadzees, izgroziis no vietas jebkuras citas, ja buus nepiecieshams. Ar inventaru gan nav tik spozi, ber mees pie taa straadaajam. Katraa zinaa nulles punktaa neesam. Protams, man ir taadas ambiicijas, bet pagaidaam shaada veida censiibaam man nav gatavs inventaars.

georgs
Moderators

Male Dzīvoju : Baloži
Klubs : Ķekavas šautra
Šauju ar : LB
Piereģistrējos : 11.05.09
Postu skaits : 606

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Trešdiena 05 Maijs 2010, 14:07

Pie manis ir viena čupiņa loku, kurus vīriņš ir taisījis pēc visām sentēvu metodēm - plēsis pa šķiedrai no viena koka, izveidojis loka formu pēc senajiem paraugiem, piesūcinājis ar lineļļu utt. Es no viņa tos atpirku un esmu gatavs no dažiem šķirties...

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5229

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  georgs on Trešdiena 05 Maijs 2010, 14:30

Nu tad uz vienu no tiem, abilstošu saviem spēciņiem, es piesakos.

georgs
Moderators

Male Dzīvoju : Baloži
Klubs : Ķekavas šautra
Šauju ar : LB
Piereģistrējos : 11.05.09
Postu skaits : 606

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Piektdiena 07 Maijs 2010, 09:34

Svētku programma

14.00 Svētku atklāšana pie Lielupes līča

14.30 Iepazīšanās ar amatniekiem senpilsētas laukumā

15.00 Ugunsrituāls un koncerts pilskalnā

16.00-17.30 Bruņinieku cīņas, šaušana ar loku un arbaletu, cirvja mešana, tautas spēles pilskalnā

17.30 Svētku noslēgums senpilsētas laukumā

izskatās, ka viss notiks aši un paralēli....

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Piektdiena 07 Maijs 2010, 11:08

Njā... fiksi gan cīņas risināsies :shock: shavejs

Laikam tikai mums tāds slinks paradums 3 bultas 2 min izšaut scratch