Share
Go down
Viesis
Viesis

Kompaktloka prese

on Trešdiena 08 Septembris 2010, 15:23
Sveiki
Vai Rīgā/apkārtnē ir kāds loka preses īpašnieks? Ir nepieciešamība nomainīt stiegru kompaktniekam, bez preses laikam nekādi Sad
Paldies,
a.
Uģis
Male Dzīvoju : Alūksne
Šauju ar : PSE Vendetta XS, PSE EVO
Postu skaits : 149

Re: Kompaktloka prese

on Trešdiena 08 Septembris 2010, 18:08
Presi pagatavoju no trosītes 0,4cm. ap 3m.garaumā, diviem troses žņaugiem (lai savienotu trosi cilpā) un vītņveida savilcēja. Kopā izmaksāja apmēram 3Ls. Apvilku trosīti ap loka pleciem, un savilku kopā ar vītņveida savilcēju. Tikai pirms loka savilkšanas atbrīvo loka plecus līdz pieļautajam minimālajam loka stiprumam. Piemēram, man tie bija 4 apgriezieni.
Viesis
Viesis

Re: Kompaktloka prese

on Piektdiena 10 Septembris 2010, 11:50
Ir vairāki viedokļi par loka presēm!

Vieni saka, ka miera vējos var uzvilkt nedaudz loku un cam'u (riteņu) caurumos iebāž skrūvgriezi un maina nost stiegru. Bet tā varot izlauzt cam'u asītes no pleciem. Nezinu, neesmu mēģinājis. Klubā gan viens teicās, ka ir šādi nomainījis savam Hoyt ar splitlimbs un Cam&1/2 cam'iem.

Klubā pieejams šāda te prese:
http://www.nationalarcherysupply.com/contents/en-us/p382_BowMaster_Portable_Bow_Press.html

Arī jau nav dieva dāvana, bet vismaz kaut kas ir. Manam lokam ar splitlimbs ir tāda uzbūve, ka pēcāk ir diezgan sarežģīti uzlikt darba stiegru atpakaļ, jo preses konstrukcija nevajadzīgi nospriego vienu no palīgstiegrām. Principā bildē redzamais gan nav pilns komplekts, jo splitlimb'iem nepieciešami speciāli āķi katrā galā. Bet kopumā šāda uzbūve ir pietiekami stabila un vienkārša lietošanā.

Ir publika, kura linkā redzamo sistēmu aizvieto ar autokravas nostiprināmo lentu, savelkamo mechānismu un 2 āķiem. Tikai man ir ļoti grūti iedomāties kā var to visu veiksmīgi atbrīvot, jo savelkamais mehānisms parasti lec pavisam vaļā. Kas notiek šajā mirklī ar loku un nedod dies' kaut kādām neprecīzi uzliktām stiegrām... Evil or Very Mad

Lai arī kā tur būtu, bet ja neesi nekad jaucis lociņu ārā, tad to būtu ieteicams veikt kāda drusku pieredzējušāka klātbūtnē, jo apkārt klīst visādi stāsti par pārsistām sejām un apskādētiem jāriem, kad stiegras plīst.
Viesis
Viesis

Re: Kompaktloka prese

on Piektdiena 10 Septembris 2010, 12:18
skrūvgriezis cam'ā - hesus, tāds variants googlējumos vēl nebija manīts. nu, apmēram skaidrs, paldies visiem par info.
avatar
Andris
Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Postu skaits : 10

Re: Kompaktloka prese

on Sestdiena 25 Septembris 2010, 18:21
Skruvgreiznis Camā patiešām darbojās - esmu to darījis desmitiem reižu. Citu skaudrā pieredze gan saka, ka pietiek ar vienu reizi, lai salauztu plecu. Te nu mana pārliecība - to var darīt HOYT lokam, citiem - krietni jāpadomā.
avatar
Eduards Lapsiņš
Moderators
Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Postu skaits : 6248
http://www.archery.lv

Re: Kompaktloka prese

on Svētdena 26 Septembris 2010, 10:11
Aha, darbojas!!! Twisted Evil Man te arī "gudrīši" samācija!!! shocked Vienam Bowtecham kā iebāzu affraid tā dabūju viņu arī nopirkt!!! cussing Ritentiņs ar visu asi uz otru pusi izlūza!!! surprise Tā kā silti iesaku šo metodi nepielietot... Evil or Very Mad Nākamais pirkums Kluba vajadzībām ir paredzēta stacionārā loka prese. Tikko būs pietiekoši daudz naudiņš... Wink

_________________
Latvijas kauna traips! gangpunch
avatar
Māris
Moderators
Male Dzīvoju : Rīga, Jugla
Klubs : Amazones
Postu skaits : 573

Loka prese.

on Svētdena 19 Decembris 2010, 16:52
Rakņājos pa netu un atradu bildi ar loka presi, kuru var pats uzmeistarot un izdevumi nav pārāk lieli.
Tākā Eduārds ir ieminējies par nepieciešamību šadam rīkam, izdomaju parādīt to tev, Edžu.Pēdējo reizi labojis Māris Pirmdiena 20 Decembris 2010, 00:28; labots 1 reizi
Viesis
Viesis

Re: Kompaktloka prese

on Pirmdiena 20 Decembris 2010, 12:47
Kaut kad esmu šo problēmu pētījis, ir daudz un dažādas mājās taisītās preses, bet vajag jau zināmu aprīkojumu un nelielas iemaņas, lai ko tādu uztaisītu. Pats esmu par vienkāršāko un stabilāko atzinis šādu te:

http://www.kcbowhunters.proboards.com/index.cgi?board=diy&action=display&thread=223

BET!!! ir jāpārdomā tas pacelšanas/saliekšanas mechanizms, jo nekādas tādas mērkaķošanās nav veselīgas.

Latvijas Metālā un Depo var visu nepieciešamo atrast, no instrumentiem galvenais nepieciešamais būtu labs vertikālais urbis (vai kā nu tur to ierīci nolamā). Protama lieta arī iemaņas, iespējas un laiks. Kad pētīju šo rīku, aptuvenās izmaksas par materiāliem varēja būt ap 25-35Ls, bet tas ir bez pacēlājierīces. Par to nav ne mazāko ideju kā aizstāt vai pārbūtvēt, lai izmatotu kādu vienkāršāku tehnoloģiju.
avatar
JānisS
Admins
Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar :
Postu skaits : 718

Re: Kompaktloka prese

on Pirmdiena 20 Decembris 2010, 12:54
Njā es ar kaut kur redzēju velpavisam citu veidu paštaisīto, bet man tas nebija aktuāli, tapēc nemaz nepievērsu uzmanību, bet laikam daudz tādu ir. Katrā ziņā Anša linkā izskatas visvienkāršākais variants. Pacelājierīce - tas ir parasts domkrats.
Viesis
Viesis

Re: Kompaktloka prese

on Pirmdiena 20 Decembris 2010, 13:04
Jep, tas ir kaut kāds hidrauliskais āmurkāņu brīnumsūds Evil or Very Mad Kaut kā cik redzēti šāda tipa domkrati, tad automašīna tiek nolaista atpakaļ pie zemes visai strauji un nekontrolēti, līdz ar to mūsu gadījumā, ja kaut kādi kabeļi nav vietā vai kas tāds, tad loka detaļas lido pa visu istabu. Varētu būt, ka esmu redzējis tikai lētos modeļus, tādus kā ratiņus, kurus uzkačā, paceļ auto gaisā un pēc tam rokturi pagriež un autiņš ar švunku tuvojas zemei. Vienvārdsakot - derētu piemuhļīt klāt kaut ko līdzīgu kā esošai portatīvai presei, jo visādi mehāniskie domkrati ir palieli un arī stipri sadārdzina pasākumu.

Vēl šo modeli apskatīju tādēļ, ka neku nekas nav jāmetina. Dažas skrūves, drusku jāpaurbina un ierīce gatava. Nu OK, droši vien ka neprašām (kā man) tur būtu vismaz 3 nedēļas ko noņemties. Šeit prātā nāk mūsu marsietis, jeb cilvēks vahštūga žaketē, kurš lidaparātu skrūvēja kopā 2 gadus, kaut gan normāls iesācējs to varētu izveikt 2 nedēļās pa vakariem...

Tās gan ir tikai manas domas, bet ar to šī pasaule ir unikāla - manas domas ir manas un jūsu domas - jūsu.
Sponsored content

Re: Kompaktloka prese

Atpakaļ uz augšu
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā