Treniņi loku šaušanā!

Lapa 1 no 2 1, 2  Next

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Treniņi loku šaušanā!

Post  JānisOzoliņš on Trešdiena 08 Septembris 2010, 19:13

Labdien!

Tātad vēlētos savu roku iemēģināt loku šaušanā (esmu pilnīgs iesācējs), proti, sākt trenēties. Gribu zināt kur var trenēties, cik tas maksā, kurās dienās. Un man ir arī pāris jautājumi:

1. Cik aptuveni maksā inventārus, un vai šis ir dārgs sporta veids (varbūt varat iedot kādu interneta veikalu, kur var aptuvenās cenas paskatīties)?

2.Vai 16 gados var sākt trenēties, un arī sasniegt labus rezultātus, jo bieži dzirdēts, ka dažiem sporta veidiem ir nerakstītie vecuma ierobežojuma likumi - ja to nedari kopš bērnības, tad uz čempionātiem un uzvarām sacensībās vari necerēt. Vai ar loka šaušanai šis vecums nav par "vecu"? shavejs Very Happy

3. Vai mājās arī iespējams trenēties (papildus), ja ir pašam savs loks, inventārs, mērķis u.c. nepieciešamās lietas?

4.Vai Latvijā ir loku šaušanas Olimpiskā izlase?

Izdzirdēju par loku šaušanas treniņiem un mani tas ieinteresēja, tāpēc gribēju uzzināt sīkāk. Paldies jau iepriekš!

JānisOzoliņš

Male Dzīvoju : Ikšķile
Piereģistrējos : 08.09.10
Postu skaits : 18

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Treniņi loku šaušanā!

Post  Oksana on Trešdiena 08 Septembris 2010, 19:21

UZ TĀDIEM JAUTĀJUMIEM 1000000000000 REIŽU SNIEGTAS ATBILDES. LASIET TAČU FORUMU!!! cussing

Oksana

Female Dzīvoju : Riga
Klubs : Amazones
Piereģistrējos : 17.12.08
Postu skaits : 130

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisOzoliņš on Trešdiena 08 Septembris 2010, 19:25

Atvainojos! Embarassed Diskusijas itkā lasīju, bet neatradu atbildes uz šiem jautājumiem! Smile Pārmeklēšu vēlreiz.

JānisOzoliņš

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Oksana on Trešdiena 08 Septembris 2010, 20:44

Un ja kāds grib trenēties, tad viņš nāk un trenējas, nevis uzdod visādus jautājumus. done

Oksana

Female Dzīvoju : Riga
Piereģistrējos : 17.12.08
Postu skaits : 130

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  LuckyFOX_Marina Rjabkova on Trešdiena 08 Septembris 2010, 21:16

Jebkurš sports, pie tam jā ir interese prof līmenī, prasa zināmus finansiālus ieguldījumus. Pie tam lēti vai dārgi tas ir skatoties ar ko salīdzināt. Piemēram, šahu spēlēt noteiki ir lētāk!

LuckyFOX_Marina Rjabkova

Female Dzīvoju : Rīga
Šauju ar : W&W RCX-100
Piereģistrējos : 11.07.09
Postu skaits : 739

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Māris on Trešdiena 08 Septembris 2010, 21:24

Oksana, lūdzu nebiedē cilvēkus kuri ir ieinteresēti nākt un trenēties lokšaušanā.

Jāni, atnāc uz pirmo nodarbību ar sagatavotiem jautajumiem un uzdod tos Kluba galvanajam trenerim Eduardam Lapsiņam.
Es ticu, ka atbildes saņemsi noteikti.

Varu vēl piebilst pie taviem jautājumiem, ka 16 gadi ir labs laiks, kad sākt nodarboties ar lokšaušanu.
Un cenas variē atkarībā ar kādu loka stilu vēlies šaut. Lai mājās trenētos ir nepieciešama liela telpa,
vai arī lauks ārpus telpām.

Māris
Moderators

Male Dzīvoju : Rīga, Jugla
Šauju ar : Hoyt GMX 25 + TX990 Medium 38#
Piereģistrējos : 21.02.08
Postu skaits : 540

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Trešdiena 08 Septembris 2010, 22:32

Oksi par ko tu ārdies? Cilvēks tak tikai pajautāja un dažas lietas nav nemaz atrodamas un apspriestas forumā...

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisOzoliņš on Trešdiena 08 Septembris 2010, 22:49

Paldies! Uz dažām atbildēm jau arī pats atradu atbildes. Tā arī darīšu, 5.oktobrī būšu klāt. Very Happy

JānisOzoliņš

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Pirmdiena 22 Augusts 2011, 01:42

Sveiki Smile

Uz šo brīdi, t.i. 2011. gada augusta beigās, kur ir iespējams patrenēties loka šaušanu Rīgā? Pa lielam uz šo brīdi es vēlētos pie kāda pieredzējuša patrenēties un procesā saprast kādu loku(us) u.c. ekipējumu pašam iegādāties.

Par loku pasaulīti Latvijā zinu tikai tik daudz, cik šodien Googlē pameklēju - atradu šo saitu, palasīju ģeogrāfisko topicu, paskatījos uzskaitītos saitus - secināju, ka pēc tiem ne velna nevar saprast cik informācija ir aktuāla un nosūtīju arī pieteikuma anketu treniņiem, kas atrodama šeit pat. Kādi labāki ieteikumi? Kāda kontaktinformācija treneriem vai tamlīdzīgi?

Pēdējo reizi labojis MOnk Piektdiena 02 Marts 2012, 15:58; labots 2 reizes

JR

Piereģistrējos : 22.08.11
Postu skaits : 954

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Pirmdiena 22 Augusts 2011, 08:25

Vienīgais,ko var ietiekt ir atnākt uz klubu. "Amazones" šonedēļ jau laikam būs atvērts, kā parasti vasarā - otrdienās ceturtdienās vakaros.

Tur varēsi tuvāk iepazīties ar šo sporta veidu. Uz vietas būs vecākais treneris, un ja viņš būs aizņemts, tad vari pajautāt jebkuram cilvēkam,lai pastāsta. Cilvēku gan reizēm maz, bet es pats arī plānoju būt otrdien ap/pēc 18:00, tā kā ja kas es varu kaut ko pastāstīt.

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Agate on Pirmdiena 22 Augusts 2011, 09:44

Vecākais treneris 2 nedeelas nebus, aizveda jauniesus uz pasaules cempionaatu!

loti iesaku naakt oktobrii ar jauno treningrupu, tad visu varees no pamatiem apguut.
es arii taa saaku un citiem iesaku, mums klubaa ir lautini kas atnaaca pa vidu, saaka saraustiiti un tagad meegina labot kluudas kas jau ieseedusas kaulu smadzenees un tagad tik viegli nenaak aaraa, bet ar taam uz traapiisnau nav ko cereet.
tur 8 nedeelu laikaa arii tiksiet iistaa skaidriibaa par loka veidu ko izveeleeties un paliidziibu iegaadee.

Agate
Admins

Female Dzīvoju : Āgenskalnā
Šauju ar : Kompaktloku, dažreiz arī ar tradicionālo
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 1705

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Pirmdiena 22 Augusts 2011, 10:42

Ko nozīmē "atnākt uz klubu" - ar to ir domāta Dunavas iela 13?

Tad tā treniņgrupa šogad arī tiek organizēta un, ja esmu aizsūtījis pieteikumu uz e-pastu, es varu uzskatīt, ka esmu tai pieteicies?

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  LuckyFOX_Marina Rjabkova on Pirmdiena 22 Augusts 2011, 11:00

Jā, klubs ir Dunavas iela 13, Rīgā. Un es arī plānoju tur būt šo otrdien ap 18:00:)
Pieteikties oktobra grupai var arī uzreiz uz vietas oktobrī, vietas daudzum nav ierobežots:)
Agate, tur laikām gribēji pateik 8 nodarbības, 4 nedēļas:) Jo ja nemaldos, apmacības ilgs mēnesi. Bet cik nu jau te palika līdz oktobrim:)
Bet tu arī negaidot oktobri, manuprāt, vari nākt kaut vai apskatīties kā viss pie mums notiek:)

LuckyFOX_Marina Rjabkova

Female Dzīvoju : Rīga
Šauju ar : W&W RCX-100
Piereģistrējos : 11.07.09
Postu skaits : 739

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  georgs on Otrdiena 23 Augusts 2011, 01:23

Protams, tas ir mans viedoklis, bet domāju ka pamatots. Es ilgus gadus paralēli savam tiešajam darbam apmācu arī jaunos ārstus. No pieredzes zinu, ka katru gadu nāk klāt jauni cilvēki un viņiem ir līdzīgi, vai pat tādi paši jautājumi kā iepriekšējo gadu vaicātājiem. Protams, es to daru par algu, bet būtību tas nemaina. Uzsveru, ka katreiz uz uzdoto jautājumu ir pacietīgi jāatbild, lai arī cik tas reižu neizskanētu, jo katram jautātājam tas ir unikāls no viņa viedokļa. Diemžēl mūsu forumā, kad uzrodas jauns jautātājs, viņš tiek apriets šī vārda vistiešākajā nozīmē. Paldies dievam, vienmēr atrodas līdzsvaroti cilvēki, kuri cenšas šo rupjību nogludināt, bet jautātājs noteikti kļūst piesardzīgs, un es šaubos, vai kāds no viņiem pievienojas mūsu pulkam.
Tad vēl viena problēma, kas ir ar iepriekšējo nosacīti saistīta. Katrreiz, kad tiek skarts jauno censoņu jautājums, viņi tiek forumā nobīdīti uz "Amazonēm". Es nenoliedzu, ka Lapsiņa kungam ir izšķiroša loma Tēvzemes lokšaušanas attīstībā, tomēr pieklājības pēc varētu pieminēt arī citus klubus.
Un visbeidzot! Vai tad tiešām ir tik sarežģīti sagatavot dežūrinformāciju, un katrreiz, kad uzrodas jauns jautātājs, par to atbildīgajam cilvēkam atliek tikai iesviest to virtuālajā vidē. Pēc tam, kad tas nav aktuāli, to var arī izdzēst un pēc tam pie vajadzības atkal ievietot.

georgs
Moderators

Male Dzīvoju : Baloži
Klubs : Ķekavas šautra
Šauju ar : LB
Piereģistrējos : 11.05.09
Postu skaits : 608

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Otrdiena 23 Augusts 2011, 09:42

georgs rakstīja: Tad vēl viena problēma, kas ir ar iepriekšējo nosacīti saistīta. Katrreiz, kad tiek skarts jauno censoņu jautājums, viņi tiek forumā nobīdīti uz "Amazonēm". Es nenoliedzu, ka Lapsiņa kungam ir izšķiroša loma Tēvzemes lokšaušanas attīstībā, tomēr pieklājības pēc varētu pieminēt arī citus klubus.
Un visbeidzot! Vai tad tiešām ir tik sarežģīti sagatavot dežūrinformāciju, un katrreiz, kad uzrodas jauns jautātājs, par to atbildīgajam cilvēkam atliek tikai iesviest to virtuālajā vidē. Pēc tam, kad tas nav aktuāli, to var arī izdzēst un pēc tam pie vajadzības atkal ievietot.

Piekrītu, bet es gan gribetu ieteikt, ka tā vieta lai par to "šūmētos", vajag ielikt informāciju. Es ieliku tik daudz informāciju, kas atkarīga no manis. T.i. es būšu klubā otrdien pēc sešiem. Es varu pastāstīt un parādīt. Bet par citiem klubiem un citām lietam es visu nezinu, tādēļ ka nav informācijas pietiekami. Viss kas ir, ir šāds sarakstiņš - http://archery.forumakers.com/t332-latvijas-lokoavcju-ieografija , būtu mana teikšana, pie katra kluba būtu adrese, telefona nr. un e-pasts un katra kluba apraksts par sevi, bet ir tā kā ir un būs kā mēs darīsim Smile Jurim: tas nas nav kaut kā speciāli vērsts pret citiem klubiem, citiem klubiem ir jāpaziņo, ka viņi arī ir un var dot daudz. Aste jāceļ! Kurš to darīs?

Par to ko Agate teica, ka jāgaida oktobris es labprāt padiskutētu, jo ar kļūdām cīnāmies mēs visi un nepārtraukti. Ja cilveks ir gatavs tagad sākt, tad jākaļ kamēr dzlezs karsta. Ja man pirms gadiem, kad es ieinteresējos, pateiktu, pagaidi 3-4 mēnešus līdz oktobrim, es varbūt atjēgtos decembrī, ka jau viss cauri...

Nobeidzot, Monkam - ja nauda nav šķērslis (kaut gan nav arī nemaz tik traki dārgi) tad lieliska iespēja ir šonedēļ nogalē (sestdien) pašaut ar loku sacensībās, kā iesācējam. Sacensības notiks patālu no Rīgas - http://archery.forumakers.com/t867-pukstu-aplis-27082011 Ir cilveki, kas izīrē lokus un bultas par saprātīgām cenām, BET PAR TO JĀINFORMĒ IEPRIEKŠ, lai viņi paņem ekipējumu līdzi. Tur varēsi izbaudīt,kas tas ir, izrunāties no sirds ar cilvekiem (visi lokšāvēji ir gatavi par lokšaušanu parunāt! Very Happy ) un tad jau domāt, ko pats gribi. Šajā pasākumā būs cilvēki iespējams no visiem Latvijas klubiem.

Ja interesē, raksti šeit, vai janissk@gmail.com vai zvani 26461233 - dari to ātrak, lai var sarunāt ar loku īrētajiem laicīgi,jo jau palikušas tikai 3-4 dienas līdz sacensībām.

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Otrdiena 23 Augusts 2011, 09:57

lielu dalju atrisinatu topiks kura saliktu (kads moderators) info par plashak uzdotajiem jautajumiem.

nelidzsvaroti cilveki - busim iecietigi pashi un tad viss notiksies. atceresimies par PMS, pohu utt sindromiem... pashi noteikti ari esam erciigi, kad viss iet skjersam.

Dakter - Protams, ka cilveks, kas velas darboties ir maksimali atri un labveligi japienjem apritee. noliecu galvu Jusu viedo vardu prieksha...

JanisS - tas kljudas ar kuram mes stradajam ikdiena vairs nav trivialas pamatlietas. tas ir klmplekss jautajums.

Citi Klubi - man ka Amazonim ir etikas jautajums pirmo piedavat musu klubu, bet neliegt citiem izpausties.

Videji statistiskais kluba (jebkura) biedrs, labi zin savu zinashanu limeni un palidzes jaunajiem, cik nu spees. UN galvenais, ka adekvats cilveks zinas, pie ka versties ar jautajumu, kuru vinjs nespes atbildet.
Atceresimies, kas mus vieno un aizmirsisim to kas mus skjir/sadala/sanaido...

Mus visus vieno "shaviena sajuta"
Lai augligas jusu druvas, dravas un ganampulki

Redzinalds

Šauju ar : Kompaktloks, ugunsbliezhi.
Piereģistrējos : 11.02.08
Postu skaits : 369

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Otrdiena 23 Augusts 2011, 10:24

Satraukumam nav pamata, par interneta kultūru Latvijā arī esmu informēts Smile

Ap 7iem būšu klāt Smile Kartē paskatījos, kur tā iela ir, cerams, ka nemaldīšos. Kaut kādas norādes/izkārtnes tur ir?

Varu piekrist, ka jums iztrūkst strukturizētas rakstiskas informācijas - reāli no iesācēja skatu punkta noderētu detalizēts apraksts par tradicionālajiem, olimpiskajiem un compound lokiem (izlaižot angļu kara lokus Very Happy), kuri ražotāji, tad par bultām aksesuāriem - un kur to visu nopirkt. Tad vispārīgs apraksts par loka šaušanas fiziku, kur un kā cilvēki trenējas, kā un kur notiek sacensības. Šo šeit, iespējams, var sakasīt, bet tas noteikti aizņems 10x ilgāku laiku kā izlasīt pāris rakstus jau konkrēti par tēmu Wink

Pēdējo reizi labojis MOnk Otrdiena 18 Oktobris 2011, 12:32; labots 1 reizi

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Otrdiena 23 Augusts 2011, 10:31

Šajā nogalē man nav laika braukt uz Latvijas otru galu, bet paldies par piedāvājumu Smile

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  georgs on Otrdiena 23 Augusts 2011, 11:05

Nu re! Kā palecos augstāk, tā tiku ieraudzīts. Diskusijā izskanēja laba doma par forumā ievietotu īsu informāciju par katru no klubiem. Sadaļa taču saucas "Iesācēju jautājumi" un te varētu ievietot ko līdzīgu kā par pielipināto ziņojumu par izlases krekliem, un šī informācija būtu iesācējam vienmēr pieejama un uzreiz atrodama. Un šīs ziņas no klubiem vajadzētu prasīt federācijas vadībai nevis Jurim, Jānim vai Redžinaldam. Klubos jau pretī ir sava priekšniecība, kura tad arī šo informāciju sagatavo. Tāds lūk ir mans priekšlikums.

georgs
Moderators

Male Dzīvoju : Baloži
Klubs : Ķekavas šautra
Šauju ar : LB
Piereģistrējos : 11.05.09
Postu skaits : 608

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Māris on Otrdiena 23 Augusts 2011, 13:16

Varu piekrist, ka jums iztrūkst strukturizētas rakstiskas informācijas - reāli no iesācēja skatu punkta noderētu detalizēts apraksts par tradicionālajiem, olimpiskajiem un compound lokiem (izlaižot angļu kara lokus ), kuri ražotāji, tad par bultām aksesuāriem - un kur to visu nopirkt. Tad vispārīgs apraksts par loka šaušanas fiziku, kur un kā cilvēki trenējas, kā un kur notiek sacensības.

Šāda informācija ir pieejama archery.lv mājaslapā

Māris
Moderators

Male Dzīvoju : Rīga, Jugla
Šauju ar : Hoyt GMX 25 + TX990 Medium 38#
Piereģistrējos : 21.02.08
Postu skaits : 540

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Otrdiena 23 Augusts 2011, 13:53

Māris rakstīja:Šāda informācija ir pieejama archery.lv mājaslapā

Sadaļā "FITA loku veidi" trīs teikumi un bildes, kas neielādējas? Smile

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Otrdiena 23 Augusts 2011, 14:00

MOnk rakstīja:
Ap 7iem būšu klāt Smile Kartē paskatījos, kur tā iela ir, cerams, ka nemaldīšos. Kaut kādas norādes/izkārtnes tur ir?

Vakar noskatījos pēdējo 4u olimpisko spēļu kopsavilkumus loka šaušanā, lai saprastu, kuri ir loku top ražotāji - izskatās, ka 9i no 10it šauj ar Hoyt. Tāpat esmu jau sapratis kaudzīti iesācēju kļūdu, sākot ar loka turēšanu pārāk cieši, kā to vispār jātur rokā, kā to katru reizi vienādi pozicionē vertikālajā plaknē utt. Smile Palasīju arī Fergusona emocionālo spamu par šaušanas tehniku - manuprāt, īpaši neatšķiras no citām šaušanām.

Izkārtņu nav, bet tas atrodas blakus "LEX", ēkā kur ir puķu tirgotava. ielai pāri ir Elkor, kas bija agrāk Kimko. Katrā ziņā, ja nelīs, es ārpusē darbošos, varēs pamanīt.

Tiem aprakstiem zūd jēga, ja vari apskatīt un pamēģināt. Teorētiski ir doma izveido Lokšaušanas manuāli latviski, ņemot par pamatu vienu angļu manuāli, kur viss it kā priekš iesāceja aprakstīts, bet traks darbs totulkojot. Kā jau māris minēja,daudz kas latviski ir atrodams iekš archery.lv.

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Otrdiena 23 Augusts 2011, 14:25

MOnk rakstīja:
Māris rakstīja:Šāda informācija ir pieejama archery.lv mājaslapā

Sadaļā "FITA loku veidi" trīs teikumi un bildes, kas neielādējas? Smile

Es tādu lapu pat neatrodu. Smile Vispār mājaslapa pastāv uz "labās gribas". Vēl nesen viņa bija nosprāgusi un nebija nekā. Paldies Agatei, ka atrada kādu, kas viņu uzcēla no mirušajiem. Katrā ziņā ja grib konkrēti zināt par to kādi loku veidi pieļaujas attiecīgās sacensībās, tad ir jāņem noteikumi angļu val un jālaspa pašam. tās ir n-tās lapas ar sausu tekstu. tas kas ir mājaslapā ir tikai informācijai. Noteikumos notiek izmaiņas katru gadu, un info kas ir tur var būt jau sen novecojusi. Ir jau daļa patulkota, tepat forumā atrodams, bet tāpat ir gadījumi,kacilveki to neatrod un meklē angļu valodā. tā kā neredzu tulkošanai īsti jēgu.

JānisS
Admins

Šauju ar :

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Otrdiena 23 Augusts 2011, 17:46

Tā ir apakšadaļa sadaļai "Par loku šaušanu" un tur apakšasadaļā "IFAA loku veidi" tomēr kaut kādas bildes ielādējas, taču nezinu cik šāda informācija noderīga iesācējiem, ja vien tie uzreiz neplāno piedalīties sacensībās Smile Un arī nepārzin visu terminoloģiju, piemēram, kas ir stabilizators vai atvilciena pārbaudītājs Smile Iesācējiem būtu noderīgi apskatīts loks detaļās, ar salīdzinājumiem un skaidrojumiem, kas ir labi un kas ir slikti.

Pēdējo reizi labojis MOnk Otrdiena 18 Oktobris 2011, 12:33; labots 1 reizi

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Olestas on Trešdiena 24 Augusts 2011, 11:38

Ieteiktu nākošreiz uzmanīgāk parkoties un braukt prom no pagalma Twisted Evil .

Olestas

Šauju ar : Samick Agulla Riser + Athlete FoOm Glass Limbs
Piereģistrējos : 29.10.10
Postu skaits : 238

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 02:00

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down

Lapa 1 no 2 1, 2  Next