Latvijas IFAA oganizatoriskās nepilnības

Lapa 2 no 2 Previous  1, 2

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Re: Latvijas IFAA oganizatoriskās nepilnības

Post  JānisS on Trešdiena 22 Septembris 2010, 09:32

Visi priekšlikumi apskatāmi >>>ŠEIT<<<

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Roberts on Trešdiena 22 Septembris 2010, 09:45

Labrīt, Jāni!
Paldies ka visu apkopo un sakārto. Jautājumus apskatīšu un piedalīšos.
Roberts

Roberts

Male Dzīvoju : Dzīvesvieta Koknese, darbs Rīga
Klubs : Savage Archer
Šauju ar : Hoyt Contender Elite BareBow style
Piereģistrējos : 10.02.09
Postu skaits : 166

http://www.lacisaskola.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Roberts on Trešdiena 22 Septembris 2010, 09:49

aizsūtīšujautājumus uz e-pastu

Roberts

Male Dzīvoju : Dzīvesvieta Koknese, darbs Rīga
Šauju ar : Hoyt Contender Elite BareBow style
Piereģistrējos : 10.02.09
Postu skaits : 166

http://www.lacisaskola.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Andis Šveicis on Trešdiena 22 Septembris 2010, 09:56

Labs rīts archery

Ja kādam lokšāvējam ir bailes, vai neērti publicēt savus jautājumus, lūdzu, variet man atsutit uz andissveicis@gmail.com un es tos publicēšu - kamēr ir iespēja, sūtiet jautājumus viduslaiki

Andis Šveicis

Male Dzīvoju : Cēsis
Piereģistrējos : 20.09.09
Postu skaits : 406

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Piektdiena 24 Septembris 2010, 03:29

Sveiciens visapkārt!
kaut arī esmu traki iegrimis kapeikas dzīšanas pasākumā, un tāpēc pagājis malā no loka šaušanas (ko patiešām ļoti nožēloju, bet nepriecājieties par agru, vēl pulveris tiek turēts sauss), šajā reizē gribu iesaistīties diskusijā. Ceru ka varēšu tikt uz 9 okt. sapulci, bet ja nu ne - atļaušos izteikt komentārus.
1) par pļavas trasi - mēs visi zinām kāda tā ir, un lai vai kāda - tomēr tā ir vienīgā stacionārā trase Latvijā šobrīd. Man personīgi vislielākais trūkums šķiet tieši nepareizie attālumi - tas ka visiem ir vienādi noteikumi tomēr nav arguments, ja šauj no marķētām distancēm. Ja šauj no nemarķētām - tad cita lieta, bet ja tās ir marķētas tad nepareizi cipari pamatīgi sajauc galvu tiem kas ir tikuši tik tālu ka spēj padomāt kā jāmērķē uz konkrēto attālumu. Un tai pašā laikā priekš tiem kas regulāri trenējas šajā trasē tas ir īsts "lāča pakalpojums". Bet kā zināms ja distances ir marķētas, ikviens drīkst lietot savas mērierīces un attālumu pārmērīt (nedrīkst gan pārbīdīt mērķus) un orientēties pēc saviem mēriem. Bet - man piemēram nav tālmēra.
2) Par vairogu kvalitāti, maksām, mērķu izlikšanu atbilstoši noteikumiem, u.c. organizatoriskām lietām - par to manuprāt jārūpējas konkrētajam klubam kurš organizē sacensības. Ja klubs uzņemas organizēt sacensības, bet vairogi ir slikti, mērķu nav, backstop tīklu nav u.t.t. ... mēs vienalga brauksim un maksāsim ja tā ir vienīgā stacionārā trase kur mēs varam šaut. Kad kāds cits klubs uztaisīs labāk mēs brauksim tur. Tas pats ar maksām - domāju, ja kāds klubs rīko sacensības viņš arī nosaka atbilstošu maksu par kādu šīs sacensības ir spējīgs noorganizēt. Vai tie ir 5, 10, 20 u.t.t. lati - ne mums to spriest - te jau nostrādās tirgus ekonomikas princips - par labi organizētām sacensībām, labu trasi, u.t.t.jebkurš klubs var pieprasīt atbilstošu maksu. Kāds var taisīt "Kruta" un prasīt dārgi, cits var taisīt mačus kur jāšauj pa salmu kūli un prasīt 1Ls - priekš manis abi varianti ir akceptējami. Manuprāt tas ir katra attiecīgā kluba lēmums atbilstoši savām iespējām. Bet es gan nejūtos vainīgs par to, ka kāds klubs uzņemas organizēt mačus, es uz tiem ierodos, samaksāju dalības maksu, bet man pārmet par to ka neesmu bijis palīgā izlikt mērķus - tas ir organizatora jautājums.
3) par noteikumiem - kā jau minēju priekš manis ir OK šaut gan pēc noteikumiem, gan pēc zila gaisa. Piem, Andris Kuzņecovs uztaisīja pie sevis ļoti interesantus treniņu mačus kur IFFA officālie noteikumi nebija ne tuvu - bet bija ļoti interesanti, visiem es domāju patika. Tāpat Siguldieši - arī nav IFFA noteikumi, bet nedomāju ka kādam tas traucēja. Ir OK. Cita lieta ja mēs pretendējam uz oficiālām sacensībām kur tiek apbalvoti labākie Latvijas IFFA sistēmas šāvēji - manuprāt tomēr šādā gadījumā noteikumi būtu jāievēro. Un nevajag pārspīlēt ar loku komisijām - bet šaušanas secība (tas kādā secībā jāsašauj mērķi), ir ļoti svarīga lieta, tāpat tas cik mārķiem jābūt uz vairoga, un kā tie jāšauj, par "walk-up" un "fence" šaušanas kārtību - ja kāds grib aizbraukt tālāk par pļavu ir reāli grūti - jo nav pierasts. Es arī esmu zaudējis punktus gan Anglijā gan Vācijā tikai dēļ tā ka nav pierasts šaut pēc noteikumiem, pat ja tos zini. Un esmu redzējis arī kā citi zaudē punktus. Tāpēc šajā ziņā Igauņi ir malači - tās nav tikai tukšas ambīcijas - tā ir daļa no kaujas stratēģijas.
4) Par dalību federācijā - Es trenējos mājās, un nu man ir jāpadomā par ko man būtu jāmaksā dalības maksa LAF. varētu būt vairāki iemesli:
1) Es vienkārši gribu atbalstīt šo organizāciju - tas ir ļoti labs iemesls, manuprāt - pats galvenais priekš katra lokšāvēja. Ja tik maciņš atļauj.
2) man ir tiesības piedalīties oficiālos IFFA mačos. LAF ir IFFA biedrs un tikai IFFA biedri var piedalīties Eiropas un Pasaules čempionātos - tas ir fakts. Taču - godīgi sakot šai dalības maksai vajadzētu būt kaut cik samērīgai, ja šis ir vienīgais ko es vēlos saņemt kā LAF biedrs. Noskaidroju ka AAE (Archery Association Europe - http://www.aae-archery.org , kas piedāvā tieši šo iespēju un tikai)dalības maksa ir 20EUR gadā, katram nākošajam ģim. loceklim - 4EUR gadā. OK, es esmu gatavs maksāt 20 - 25Ls gadā. Bet ja jāmaksā 12X15Ls gadā tad es palieku domīgs...
3) Kā LAF biedrs par savu biedra naudu es saņemu kaut ko taustāmu pretī - trenera konsultācijas, atlaides uz semināriem vai LAF organizētajām sacensībām, atbalstu lai nokļūtu uz starptautiskiem mačiem - tādā gadījumā ir OK, ir redzams par ko tu maksā, bet... tas viss pagaidām ir utopija, tā vienkārši nav un pagaidām arī nevar būt, jo vienkārši trūkst resursu. Mēs paši trenējamies savās mājās, paši maksājam sacensību maksas, paši taisām komandas kreklus priekš Lielajiem mačiem, paši arī mēģinām atrast savu "pareizo šāvienu". Tāpēc labāk atgriezīsimies pie punkta Nr.1....
4) Pats galvenais tomēr ir šaut. Un šaut dažādās vietās, braukt uz sacensībām, šaut dažādas disciplīnas. Jo ja kāds domā ka izšaujot 300 punktus mūsu mīļajā pļavā viņš ir sasniedzis virsotnes, var nākties rūgti vilties.

Nu, kaut kā tā. Es saku - pasaulē nav neviena tāda mērķa, vienalga lai cik tālu un kādā augstumā tas nebūtu nolikts, kuru es nevarētu trāpīt. Un tāpat arī nav neviena mērķa - lai cik tuvu un cik liels tas nebūtu, kuram es nevarētu aizšaut garām. Un kamēr es šito atceros, tikmēr viss ir bumbās!

Pēdējo reizi labojis JānisS Piektdiena 24 Septembris 2010, 09:13; labots 1 reizi (Reason for editing : Salaboju linku lai veras.)

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  georgs on Piektdiena 24 Septembris 2010, 11:03

Varbūt es kaut ko nesaprotu, tad lūdzu mani labojiet. Manuprāt, tiek jaukta maksa federācijai ar kluba biedra naudu. Es līdz šim savā naivumā uzskatīju, ka klubus stutē paši kluba biedri un neviens cits. Pats klubs pēc būtības ir cilvēku kopa, kuri dara vien viņiem interesējošas lietas par saviem līdzekļiem. Un kluba biedru cēlajos pienākumos ietilpst nesavtīgi veicināt kluba labklājību (vēlreiz atkārtoju) par saviem līdzekļiem. Parasti klubi par biedru naudām velk savu kailo dzīvību norēķinoties ar visādiem dienestiem un apmierinot tekošās vajadzības. Kluba attīstībai nepieciešami papildus līdzekļi, piemēram sponsoru ziedojumi. Es, piemēram, nestādos priekšā, kā SK "Amazones" varētu eksistēt, ja gada maksa būtu 20 EUR. Tas pats atiecas uz dalības naudu sacensībās. Ja izdosies ierasties uz sapulci, mēģināšu uzmest "Pukstu apļa" ienākumu un izdevumu bilanci. Lai ļaudis redz par ko maksā. Tāpat, ceru, Lapsiņa kungs piekritīs pastāstīt par naudas apriti klubā. Bet var jau būt, ka es dzīvoju ilūzijās un redzu tikai paralēlo pasauli un īstā sūrā realitāte man ir neaizsniedzama.

georgs
Moderators

Male Dzīvoju : Baloži
Klubs : Ķekavas šautra
Šauju ar : LB
Piereģistrējos : 11.05.09
Postu skaits : 608

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Piektdiena 24 Septembris 2010, 16:51

Paldies Kasparam par vienu saturīgu vēstījumu!!! Var redzēt, ka cilvēks ir REĀLI domājošs un ka viņam ir nojēga kā šai saulē lietas ir sakārtotas.

Jā, Juri, es uzmetīšu arī nelielu Kluba un sacensību bilancīti. Vienīgi vai vajadzētu Kluba lietas klāstīt svešiem cilvēkiem... Kaut gan nekas jau tā īsti slēpjams nav!

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5237

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Sestdiena 25 Septembris 2010, 13:23

georgs rakstīja: Manuprāt, tiek jaukta maksa federācijai ar kluba biedra naudu. Es līdz šim savā naivumā uzskatīju, ka klubus stutē paši kluba biedri un neviens cits. Pats klubs pēc būtības ir cilvēku kopa, kuri dara vien viņiem interesējošas lietas par saviem līdzekļiem. Un kluba biedru cēlajos pienākumos ietilpst nesavtīgi veicināt kluba labklājību (vēlreiz atkārtoju) par saviem līdzekļiem. Parasti klubi par biedru naudām velk savu kailo dzīvību norēķinoties ar visādiem dienestiem un apmierinot tekošās vajadzības. Kluba attīstībai nepieciešami papildus līdzekļi, piemēram sponsoru ziedojumi. Es, piemēram, nestādos priekšā, kā SK "Amazones" varētu eksistēt, ja gada maksa būtu 20 EUR. Tas pats atiecas uz dalības naudu sacensībās.

Juri, problēma ir tā (vismaz priekš manis, un es skaidri zinu ka arī vairākiem citiem šāvējiem) ka šobrīd federācijā var iestāties tikai vienā veidā - esot tāda kluba biedram, kurš pats ir federācijas biedrs. Bet manā "klubā" ja to tā var saukt ir 3 šāvēji, mēs nestāsimies federācijā. Un iestāties piem. "Amazonēs" tikai dēļ tam lai būt LAF biedrs nozīmē 15X12 Ls gadā. Bet kā jau minēts, es (un vairāki citi šāvēji) neizmantojam neko no kluba infrastruktūras. Tāpēc - netiek jaukta dalības maksa klubā un LAF - reāli priekš individuāla šāvēja tas ir viens un tas pats, citu variantu iestāties LAF pašreiz nav.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Sestdiena 25 Septembris 2010, 13:46

Ir!!! Sapulcējas visi "bezpajumtnieki" un nodibina Klubu tik ar vienu mērķi - lai iestātos Federācijā. Ja ir šādā Klubā viss maz 10 biedri (bet "bezpajumtnieki" ir daudz vairāk!), tad tas izmaksā 10Ls cilvēkam GADĀ!!! Man rādās te ir cita nelaime - viss foršākais ir atnākt uz gatavu un sākt visu "nolikt" tas nav labi, tas nav pareizi, šito vajadzēja tā darīt, a šito pavisam savādāk... Evil or Very Mad

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Sestdiena 25 Septembris 2010, 22:56

Jā, kaut kas tāds arī man ienāca prātā - tāds "virtuāls" klubs... Tikai varbūt nav jēgs visu sarežģīt, bet izsludināt iespēju iestāties individuāli federācijā?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Svētdena 26 Septembris 2010, 10:19

Diemžēl likums neļauj... Evil or Very Mad Federācijai ir jāsastāv no Klubiem, Klubos var būt gan fiziski, gan juridiski biedri. Tāda kārtība LV... flaglv

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Andris Kuznecovs on Svētdena 26 Septembris 2010, 11:12

Vai ir iespēja iepazīties ar šo LV likumu ? :shock:

Andris Kuznecovs

Male Dzīvoju : nitaure
Piereģistrējos : 30.08.10
Postu skaits : 246

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Svētdena 26 Septembris 2010, 22:43

Sporta likums, 10.pants - Sporta organizācijas, 3.apakšpants - Sporta federācija ir biedrība, kura sastāv no sporta klubiem un citām juridiskajām personām, kuru darbība ir saistīta ar noteiktu sporta veidu vai darbības jomu, un kuras mērķis ir vadīt un koordinēt darbu attiecīgajā sporta veidā vai darbības jomā, kā arī pārstāvēt šo sporta veidu vai darbības jomu attiecīgajās starptautiskajās sporta organizācijās. Sporta federācija var pārstāvēt vairākus sporta veidus vai darbības jomas.

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Agate on Pirmdiena 11 Oktobris 2010, 14:08

KasparsS rakstīja:Jā, kaut kas tāds arī man ienāca prātā - tāds "virtuāls" klubs... Tikai varbūt nav jēgs visu sarežģīt, bet izsludināt iespēju iestāties individuāli federācijā?

Varbūt Jūs savā klubā varat izsludināt uzņemšanu "brīvajiem strēlniekiem" par dalības maksu, piemēram, 20Ls gadā. Abiem labums - jums sanāks naudas federācijas gada maksai, bezpajumtnieki būs federācijā. Un lieta atrisināta. Elementāri, Vatson. Smile

Agate
Admins

Female Dzīvoju : Āgenskalnā
Šauju ar : Kompaktloku, dažreiz arī ar tradicionālo
Postu skaits : 1706

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Andris Kuznecovs on Otrdiena 04 Janvāris 2011, 23:23

Agate,no Tavas mutes Dievam ausī !!! Tieši tā Mēs ari sadarījām !!! Visi "brīvie strēlnieki",kuri nav ,bet vēlētos kļūt par kluba(arī Federācijas)biedru,aicinām kuplināt biedrības"Sporta klubs "SAVAGE ARCHER"" rindas !Sīkāka info pa tel. 29146306 Andris , 25547990 Roberts , 26463826 Andis ! Elementāri,Vatson !!! Smile

Andris Kuznecovs

Male Dzīvoju : nitaure
Piereģistrējos : 30.08.10
Postu skaits : 246

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Agate on Otrdiena 04 Janvāris 2011, 23:31

Feini!
Lai jums vieglaak informēt tautu te buus bezmaksas paarsteigums Smile
http://savagearcher.archery.lv

Viss loka šaušanas popularizēšanai Latvijā!

Agate
Admins

Female Dzīvoju : Āgenskalnā
Šauju ar : Kompaktloku, dažreiz arī ar tradicionālo
Postu skaits : 1706

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 14:46

Sponsored content