Mežotnes pilskalna svētki 21.05.2011.

Go down

Mežotnes pilskalna svētki 21.05.2011.

Post  Viesis on Otrdiena 01 Februāris 2011, 12:57

Šogad 21.05.2011. ir ieplānotie Mežotnes pilskalna svētki. Festivāls notiks jau 5 reizi. Organizātors ir Zemgales kultūras biedrība "Upmāle" ar nelielu Rundāles novada domes atbalstu. Lielākais uzsvārs tika likts uz seniem amatiem, folkloras kopu dziedāšanu un bruniņieku ciņas demonstrējumiem. Tikai vienu reizi 2009.g ir bijis loku šaušanas demonstrējums, ko nodrošināja Dmitrij Korolj. Iesaistot dalibniekus, organizātori ceņšas (cik ir iespējāmi) pieturēties pie vēsturiska, raksturīga agrājiem viduslaikiem ģerbšanas stila. Tas nav komerciāls pasākums. Apmeklētāju skaits ir ap 600-700 cilvēkiem. Pārsvāra tie ir vietējie un blakus novada iedzīvotāji. Būtu ļoti interesānti redzēt loku šavējus mūsu svētkos, bet lai izveidotos abpūsēji interesānta sadarbība, iepriekš vajadzētu vienoties par visiem nosacījumiem. Jautājums forumām: kādam piedāvājumām no mūsu puses ir jābūt, lai loku šaušanas meistarību varētu parādīt visa krašņumā mūsu sabiedrībai?

Viesis
Viesis


Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Mežotnes pilskalna svētki 21.05.2011.

Post  Agate on Otrdiena 01 Februāris 2011, 13:04

Par amazonēm (sporta klubs "Amazones") varu teikt, ka interesē turnīrs, vēlams par kādu balvu vai medāli, šaušanā uz precizitāti. Tad mūsējie noteikti satērpsies svētku (viduslaiku) drānās un saskries bariņā pacīnīties savā starpā. Pilnīgi noteikti neinteresē dalība kaujā, jo tad ir īpaši jāpielāgo bultas, lai nevienu nesavainotu, un mūsējiem tā īsti nepatīk šaut pa dzīvām radībām.
Varam šaut pa salmu maisiem, salmu vairogiem vai gumijas zvēriem.
Šķiet ka kādi cilvēki 10-15, kam šitā lieta interesē varētu salasīties.

Kādi savukārt noteikumi no jūsu puses? (Tērpu, loku un bultu vēsturiskuma un autentiskuma pakāpe)

_________________
Field archery forever!
avatar
Agate
Admins

Female Dzīvoju : Āgenskalnā
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : Kompaktloku, dažreiz arī ar tradicionālo
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 2113

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Mežotnes pilskalna svētki 21.05.2011.

Post  Dmitrij on Trešdiena 02 Februāris 2011, 11:10

Дополню. Место там интересное. Есть горки (собственно пилскалнс), есть рядом достаточно большая поляна, которую по договорённости тоже можно использовать. В 2009 я делал небольшую пострелюшку по мишени FITA непосредственно на площадке и клаут на поляне. Сейчас время ещё есть, можно запланировать чего покруче - была бы инициатива от лучников. В принципе можно даже энимал или 3д раунд замутить. Хотелось бы узнать мнение организаторов, хотят они строго историчную программу с дресс-кодом, историчными луками etc, или можно привлечь и просто традиционщиков. С историчными лучниками может быть проблема, так как мероприятие пересекается по времени с фестивалем в Цесисе.
avatar
Dmitrij

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : FRAM
Piereģistrējos : 31.03.08
Postu skaits : 130

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Mežotnes pilskalna svētki 21.05.2011.

Post  JānisS on Trešdiena 02 Februāris 2011, 12:57

Organizatoriem - Ir jāizdomā ar kādiem lokiem grib redzēt cilvekus pasākumā, jo ja kaut kādus tērpus ,kas puslīdz izskatās seno laiku var atrast, tad vesturiskie loki kluba cilvēkiem ir maz. Baidos, ka pat uz viena pirksta var saskaitīt. Nu labi varbūt vienas rokas pirkstiem.

Klubā pārsvarā šauj ko šādu


bultam ir īstās spalvas, bet līmētas ar līmi un aizmugurējie uzgaļi ir nevis iegriezti bultā, bet gan uzlīmēti plastmasas uzgaļi.
apmēram izskatās šādi


savukārt cilveki, kas nodarbojas ar vēstures atdarināšanu izmanto apmēram šādas lietasLikt kopā šaut varētu būt negodīgi un nepatīkami, savukārt atteikt dalību kad jau būs ar "pārāk moderniem" lokiem ieradušies, vai arī strīdēties par to sacensību vidū arī nebūs forši, tapēc vajag skaidri nodefinēt pieļaujamo ekipējumu!
avatar
JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 718

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Mežotnes pilskalna svētki 21.05.2011.

Post  Sponsored content


Sponsored content


Atpakaļ uz augšu Go down

Atpakaļ uz augšu


 
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā