Sveicam lokšāvēju pavasari!!!

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Sveicam lokšāvēju pavasari!!!

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 28 Marts 2011, 16:26

Nekad neesmu teicis, ka esmu pats gudrākais lokšāvējs!!!... Evil or Very Mad Bet dullākais gan! Twisted Evil Tātad, kam Spēks kaulos un pietiekoši LIELA dūša, aicinu svētdien uz Pļavu, lai sagaidītu lokšāvēju pavasari sunny kā īsteniem lokšāvējiem archery pienākās -

IZŠAUJOT VIENU TŪKSTOTI ŠĀVIENU!

cheers shavejs cheers

affraid

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5233

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Sveicam lokšāvēju pavasari!!!

Post  JānisS on Pirmdiena 28 Marts 2011, 16:46

bultu nesēji jāņem katram savi, vai arī būs pieejami uz vietas? Smile

JānisS
Admins

Male Dzīvoju : Rīga
Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Fergusons on Otrdiena 29 Marts 2011, 15:54

Citāti no Fergusona:
"Es šauju tikai trīs bultas vienā reizē. Tas ir viss ko es varu izšaut un saglabāt vēlamo
koncentrēšanās līmeni. Treniņam jābūt kvalitatīvam. Apjoma treniņš nepaveic vairāk kā izturības un
muskuļu spēka celšana; no negatīvās puses – apjoma treniņš var radīt un iedibināt sliktus ieradumus. Kad
mēs esam piekusuši, mēs kļūstam slinki un nolaidīgi. Tātad, trenējoties ir svarīgi zināt mūsu mentālās
spējas; izrādās, tās gandrīz vienmēr beidzas ātrāk nekā mūsu fiziskās spējas.
Ja jūs varat šaut tikai vienu bultu dienā, bet pilnībā fokusēties un koncentrēties šim vienam
šāvienam, es uzskatu, ka tas dos jums vairāk labuma, nekā izšautas 100 bultas. Jūs sasniedzat punktu,
kad šāvienu atkārtošana kļūst nevērīga. Jūs esat kā mašīna, un mašīna nedomā, tā nevar sevi pārregulēt.
Jūsu mērķis ir attīstīt, mentāli un fiziski, perfekta šāviena sajūtas, veidot muskuļu „atmiņu” un neapzinātas
kontroles un atpazīšanas īpašības. Bet neejiet pat vienu šāvienu tālāk aiz jūsu spējām būvēt šīs pozitīvās
norādes."

Laikam 1000 bultas domāts izšaut kopā pa visiem, jo vienam - tās ir 7 FITA-s (7x144=1008), diena izrādīsies par īsu, tādēļ šādai šaušanai, domājams, būs zema kvalitāte.

Fergusons

Klubs : Savage Archer
Piereģistrējos : 17.02.09
Postu skaits : 213

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Otrdiena 29 Marts 2011, 17:53

Izlasot šo citātu, man jāsaka, ka Fergusona kungam ir maz saprašanas par organisma trenēšanas metodikām un paņēmieniem sportā un loka šaušanā tai skaitā! Pēc šīs filazofijas var būt (uzsvars uz "var būt"!) var sagatavoties vienam šāvienam, kārtējā šova programmas ietvaros, bet ne nopietnai šaušanai, kaut cik sakarīgā loka šāvēju sacensību vingrinājumā. Piem.FITA, 2X70m, Indor Round, Field Round vai Hunter Round. Kur pirmkārt ir nepieciešama tieši mehāniska, perfekti vienāda šāviena izpilde, bez emocijām un liekām domām. Animal Raund un citi pasākumi ar nezināmām distancēm manuprāt nav uzskatāmi par nopietnām sportiskām disciplīnām, jo pārāk lielu lomu spēlē nevis šāvēja meistarība, bet veiksme ar cik lielu precizitāti šāvējs uzminēs distanci līdz mērķim (tas neattiecas uz šaušanu no kalna, pret kalnu un uz slīpas virsmas, kur ir jāzina tikai tehniskie paņēmieni, un protams tie stingri jāievēro, lai trāpītu).

Atļaušos paanalizēt Fergusona kunga teikto:

"Es šauju tikai trīs bultas vienā reizē. Tas ir viss ko es varu izšaut un saglabāt vēlamo
koncentrēšanās līmeni."
- spilgts piemērs pie kā noved šāda "trenēšanās"! Mūsu vadošajai sportistej Zanei Bērziņai vajag 60-80 šāvienus tikai lai iesildītos!

"Treniņam jābūt kvalitatīvam."
- nenoliedzami, bet ne tikai, treniņam pirmkārt jārisina sportista problēmas, kuras neļauj sasniegt augstu rezultātu un var gadīties, ka lai viņas risinātu ir jāziedo kvalitāte.

"Apjoma treniņš nepaveic vairāk kā izturības un muskuļu spēka celšana;" - pilnīgas muļķības! Apjoma treniņš palīdz novest arī kustības līdz automātiskumam.

"no negatīvās puses – apjoma treniņš var radīt un iedibināt sliktus ieradumus."
- protams var! Bet tādēļ ir treneris, kurš to nepieļauj.

"Kad mēs esam piekusuši, mēs kļūstam slinki un nolaidīgi. Tātad, trenējoties ir svarīgi zināt mūsu mentālās spējas; izrādās, tās gandrīz vienmēr beidzas ātrāk nekā mūsu fiziskās spējas." - nevajadzētu savas personīgās nespējas vispārināt. Ja mentālās spējas beidzas ātrāk par fiziskajām, tad viņas ir JĀTRENĒ!!! Starp citu, to ļoti labi māk darīt militāristi spec.uzdevumu vienību sagatavošanai.

"Ja jūs varat šaut tikai vienu bultu dienā, bet pilnībā fokusēties un koncentrēties šim vienam šāvienam, es uzskatu, ka tas dos jums vairāk labuma, nekā izšautas 100 bultas." - es gan tā neuzskatu. Ja izšausi 100 bultas, tad pilnīgi droši nākamreiz varēsi jau koncentrēties vismaz diviem šāvieniem.

"Jūs sasniedzat punktu, kad šāvienu atkārtošana kļūst nevērīga. Jūs esat kā mašīna, un mašīna nedomā, tā nevar sevi pārregulēt." - 18.gadsimts! Šodien mašīnas jau domā, pašas sevi regulē un ne tikai!!!

"Jūsu mērķis ir attīstīt, mentāli un fiziski, perfekta šāviena sajūtas, veidot muskuļu „atmiņu” un neapzinātas kontroles un atpazīšanas īpašības." - lai kas tas arī būtu par murgu par tām mentālajām sajūtām, bet ja nevari atvilkt loku, noturēt to pietēmēšanās laikā un izpildīt, ja ne kaut cik tehniski pareizus, tad vismaz vienādus šāvienus, tad bezcerīgi ir cerēt uz stabilu rezultātu. Un mans mērķis jau nu noteikti nav attīstīt kaut kādu tur mentālo šāvienu, bet TRĀPĪT TUR KUR ES GRIBU!!! Kam vajag mentālo, tam īstā vieta ir Kuydo!

"Bet neejiet pat vienu šāvienu tālāk aiz jūsu spējām būvēt šīs pozitīvās norādes" - pilnīgs sporta teorijas analfabētisms...

Piedodiet, bet man jāsalīdzina šis vīrs ar pūšļotāju, kurš nenoliedzami var ar zilu papīriņu "izārstēt" rozi uz kājas un var būt vēl kaut ko, bet viņam nav ko darīt modernā mikroķirurģijas centrā, kur mācīti cilvēki piešuj atpakaļ norautus locekļus vai pārstāda sirdis!!!

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Fergusons on Ceturtdiena 31 Marts 2011, 11:14

Es, Edžu, negribēju nekādā veidā kritizēt Tavu trenera pieredzi un spējas - Cepuri nost un kāju virsū! Tikai gribēju saprast kā reāli var izšaut 1000 bultas vienā dienā, ja tās ir 7 FITA-as! Vai jāšauj no 3 metru attāluma, lai nav laiks jātērē bultas savācot, neba katram būs iespējas šaut ar 50 bultām?

Lai arī kāds pūšļotājs, šarlatāns vai "show-mens" Fergusons būtu, bet man kā tradicionālā loka šāvējam viņa atziņas noderēja. Piedomājot un piestrādājot pie tā ko viņš raksta, rezultāti uzlabojās. Viņš, protams, vairāk ir orientēts uz medībām ar loku un paraugdemonstrējumiem nekā uz sacensībām stadionā.
Tas, ka man tagad nav laika trenēties katru nedēļu vismaz pāris vakarus, bet tomēr atrodu laiku pa brīvdienām piedalīties sacensībās, atspoguļojas arī rezultātos. Pagājušajā vasarā pirms Eiropas čempionāta pāris nedēļas ik dienu "paspēlējos smilšu kastē" un rezultātā - starp 42 veterāniem tiku līdz trešajai vietai. Priekš manis tas nemaz nav peļami.

Fergusons

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Ceturtdiena 31 Marts 2011, 11:40

Protams, ka vienas zāles visām kaitēm bija tikai padomju armijā! Laughing Un ja Tev šī metode palīdz - tad tas ir tikai apsveicami. cheers Bet vai neesi padomājis - ja tās pāris nedēļas būtu tai "smilšu" kastē pastrādājis pēc treniņu programmas, kura izstrādāta pamatojoties uz jaunākajiem pētījumiem sportā? Var būt Tu būtu starp tiem pašiem veterāniem 1st vietā!!! Un ar kārtīgu atrāvienu! Happy dancing

Lai nu kā, bet es gribēju tik pateikt vienu - darbs dara darītāju. Un arī loka šaušanā bez nopietnas slodzes (un mūsu sporta veidā viss biežāk slodzi mēra ar šāvienu skaitu laika periodā) nekas nevar sanākt... Un sāku es cepties tik tādēļ, ka jaunieši izlasot tos "prātojumus" domā - o, forš sporta veids, viens šāviens dienā un es esmu Olimpiskais čempions!!!... Nekā nebija! Desmitiem gadus no vietas, pa 3 treniņi dienā, kaudzi naudas inventārā, blakus treneri-sadistu ready , labu pazīšanos farmaceitu vidū un arī tad nekādas garantijas... Evil or Very Mad Diemžēl tāds ir sportiņš... Twisted Evil Lai mums visiem izdodas atrast savu metodi un sasniegt savas virsotnes!!! pump

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Fergusons on Ceturtdiena 31 Marts 2011, 12:39

Pareizi, "Mācīties, mācīties un vēlreiz, mācīties!" kā teicis kāds mums labi pazīstams vadonis! Protams, svarīgi katram ir nospraust mērķi un uz to virzīties. Ieguldītais darbs atspoguļosies rezultātā.
Par cik IFAA lokšaušana nav olimpiskā disciplīna, esmu ar to samierinājies un uz Olimpisko medali neceru, šauju vairāk sava prieka pēc, jo man tas patīk, visvairāk - atgriešanās vēsturē, ar visiem teātra atribūtiem.

P.S. Es gan netaisos piedalīties, bet kā tad ir ar 1000 bultu izšaušanu, kā to var izdarīt? Kāds apkalpojošais personāls vajadzīgs, kādas distances, kāds bultu skaits nepieciešams? Vienkārši .... lai saprastu.

Fergusons

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Ceturtdiena 31 Marts 2011, 13:13

Pirms neesi pārlecis nesaki HOP! Tādēļ pagaidām aturēšos komentēt... Pagājušo gad, Apsīšu Jānis ar viltīgu smīniņu man pateica, ka amīši katru pavasari sāk ar šādu dullu gājienu - izšaut 1000 bultas vienā dienā. Protams es būdams vēl dullāks uzķēros uz šī āķa un pamēģināju. Šavu ar 24 bultām (2X12). Asistēja mana laulātā draudzene un kamēr es šāvu vienas 12, viņa gāja pakaļ otrām 12. Praktiski iznāca šaut bez apstājas. Pēc aptuveni 600 bultām braucām pusdienās un sanāca kāda stunda pārtraukuma. Atsākt šaut bija ĀRKĀRTĪGI grūti... Tādēļ šogad esmu nobriedis šaut bez jebkādiem pārtraukumiem un uz skaita 70m. Sola gan baigo vēju... Nu ja sākšu šaut garām vairogam - pāriešu uz tuvāku distanci, jo primārais mērķis ir šāvienu skaits, sekundārais rezultāts un laiks, kurā uzdevums tiks veikts. Pagājušo gad, lai neviens neteiktu, ka Lapsiņš izšāva knapi 1000 šāvienus, izšāvu 1000 un vienu!!! Twisted Evil

shavejs

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Janis Apsitis on Ceturtdiena 31 Marts 2011, 13:27

Viltīgs smīniņš gan. Bet amīši šāva 18m. :-) Tā kā mūsu Edžus ir daudz daudz krutāks amazones cempiones amazones cempiones amazones cempiones

Janis Apsitis

Male Dzīvoju : Riga, Jurmala
Šauju ar : Hoyt Formula Prodigy 25" + Hoyt Quatro 40# Medium
Piereģistrējos : 21.05.08
Postu skaits : 1200

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Fergusons on Ceturtdiena 31 Marts 2011, 13:53

Ja pats treneris knapi spēja izšaut 1000 šāvienus, tad kā ar citiem? Trenerim šajā gadījumā nebūs laika nemaz skatīties kā citi šauj un vēl kaut ko koriģēt, mācīt ... Nu, ko, trakiem likumi nav rakstīti, lai veicas!

Fergusons

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Ceturtdiena 31 Marts 2011, 14:00

Fergusons rakstīja:...knapi...

Man patīk!!! Cool

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Ceturtdiena 31 Marts 2011, 16:50

Tātad, mazāk runu, vairāk darbu - svētdien, 3.aprīlī, plkst.8:30 gaidu šaut gribētājus Piņķos!!!

amazones cempiones

cancan

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Svētdena 03 Aprīlis 2011, 18:16

DARĪTS!!!
Sāku plkst.9:25, pabeidzu plkst.16:40. Pa vidu 20 min.ēdu maizītes un 10 min.runāju pa telefonu. Izšāvu 28 distances no 70m, skaitot rezultātu. Šāvu ar 2 lokiem un 24 bultām (2x12 bultas). Summā izšāvu 1008 šāvienus (jeb 7 FITAs...). 3 bultas aizšāvu garām... 22 šāvienus atliku. Rezultātus nepublicēšu, lai nav liekas runas... Lai visiem...

Very Happy

Pēdējo reizi labojis Eduards Lapsiņš Pirmdiena 04 Aprīlis 2011, 09:00; labots 1 reizi

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Māris on Svētdena 03 Aprīlis 2011, 18:19

Apstiprinu šo sasniegumu. archery

Māris
Moderators

Male Dzīvoju : Rīga, Jugla
Šauju ar : Hoyt GMX 25 + TX990 Medium 38#
Piereģistrējos : 21.02.08
Postu skaits : 540

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Trešdiena 06 Aprīlis 2011, 10:46

Eduards Lapsiņš rakstīja:
DARĪTS!!!
Sāku plkst.9:25, pabeidzu plkst.16:40. Pa vidu 20 min.ēdu maizītes un 10 min.runāju pa telefonu. Izšāvu 28 distances no 70m, skaitot rezultātu. Šāvu ar 2 lokiem un 24 bultām (2x12 bultas). Summā izšāvu 1008 šāvienus (jeb 7 FITAs...). 3 bultas aizšāvu garām... 22 šāvienus atliku. Rezultātus nepublicēšu, lai nav liekas runas... Lai visiem...

Very Happy

Apsveicu! Tas ka to izdarīt ir iespējams, nav runa.

Tas par ko es gribēju teikt - Ka to nav grūti izdarīt, ja būtu 50 bultas bultu makā. (Protams tiem kas kārtīgi šauj ir vecās un jaunās utt gan jauka ir daudz) Bet ja ir tikai 6 gab bultas, tad tā ir baigā staigāšana uz ko laiks aiziet.

Aprēķins ņemot vērā ka nestaigājam nekur citur - tikai līdz vairogam un atpakaļ -
6bultas
1)1008 bulta/6 bultas sērijā = 168 sērijas
2) 1 sērijā ejam turp un atpakaļ pakaļ bultām 2x70m= 140m
3)168 sērijas x 140m = 23520m....

kilometros nerakstīšu Smile

12 bultām 11760m
24 bultām 5880m
50 bultām 2800m
1008 bultām 140m Smile un kāda salauzta bulta Very Happy

p.s. vēl jau vajadzētu padzerties, aiziet uz telefonbūdu, parunāt ar Vitāliju, tā kā mani aprēķini vēl ir maigi

JānisS
Admins

Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Trešdiena 06 Aprīlis 2011, 22:58

JānisS rakstīja:...to nav grūti izdarīt...

Es gan tā nedomāju... Tici man, ir grūti!!! Twisted Evil

Par to matemātiku - ne visu loka šaušanā var tā vienkāršot. Protams aprēķini ir pareizi un izskatās baisi, bet
1. Katram kaut cik sevi cienošam šāvējam ir vairāk par 12 bultām, bet tam kam nav - viss ticamāk nemaz nevajadzētu kaut ko tādu mēģināt. Satraumēsies, ka nemetas!!! Twisted Evil
2. Par to staigāšanu - ja nu nav palīga, tad jāmācās no senajiem, piem. Vladimirs Ješejevs (kas viņš par putnu paši paskatīsieties internetā), jau tālajos 80-mitajos šāva treniņā ar 36 bultām sērijā no 90m (par viņu vispār leģendas klīst - paņem 5 komplektus jaunas bultas (60 gab.), aiziet uz 90m, izšauj visas, atnāk pie vairoga, izvelk ārā tās kuras dzeltenajā un pārejās atstāj jauniņajiem...). Nedaudz novirzījo no tēmas, tātad, izšauj 36 bultas no 90m, aiziet pakaļ, izvelk no vairoga un šauj atpakaļ uz otru vairogu!!! giggle 5 tādi gājieni šurpu turpu un rīta treniņs galā Wink Tā lūk...
3. Protams biezais dara kā grib, mēs kā varam... Un tādēļ arī esam, kur esam... Twisted Evil

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Pēteris on Ceturtdiena 07 Aprīlis 2011, 13:07

Bet par tiem diviem vairogiem, man kā sliņķim, gan dikti labi izklausās!!!

Pēteris
Moderators

Male Dzīvoju : Jūrmala, Rīga, Ogre, Laubere
Šauju ar : visu, kas gadās pie rokas
Piereģistrējos : 06.03.08
Postu skaits : 463

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 02:03

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down