Share
Go down
Viesis
Viesis

Vai ir jēga?

on Piektdiena 08 Aprīlis 2011, 12:52
sveicināti,
nu jau vairākas nedēļas intensīvi lasu dažādu info par loku šaušanu un nonācu pie secinājuma, ja nedzīvo tuvu galvaspilsētai, ar šo sporta veidu nodarboties puslīdz nopietni nav iespējams. un tomērt jautājums,
es esmu no Liepājas, šeit ar loku šaušanu vairs nav kur nodarboties. tuvākais Ventspils ODISEJS. šķiet nav tālu, bet ņemot vērā degvielas cenas, ...
VAI ir jēga aizbraukt uz 4-5 nodarbībām (ja tas maz iespējams), lai apgūtu kādus pamatus, un tad trenēties mājas apstākļos. (neesmu kandidāts oficiālām sacensībām).
avatar
Agate
Admins
Female Dzīvoju : Āgenskalnā
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : Kompaktloku, dažreiz arī ar tradicionālo
Postu skaits : 2293
http://aim.archery.lv

Re: Vai ir jēga?

on Piektdiena 08 Aprīlis 2011, 13:55
jēga noteikti ir!
1) sākt nodarboties vispār
2) sākt nodarboties (un vismaz apgūt pamatus) kādā klubā, kur ir zinošs treneris

pēc tam seko jēga samesties uz vienu roku ar vēl kādiem entuziastiem Liepājā (un tādi noteikti ir, vienkārši neviens nav sācis neko kolektīvi organizēt), atrast kādu vietiņu (ārtelpu vai iekštelpu (vai pat abas)) un trenēties. ir pieredze, ka var sarunāt vietas un laikus kādu skolu sporta zālēs, ir pat gadījumi, ka bez maksas. tikai runāšanas vaina.

p.s oficiāls sacensības ne vienmēr ir augstā sporta līmenī. ir arī oficiālas sacensības tautas sporta līmenī, kurās var un vajag piedalīties Smile un ar laiku tas pat ļoti iepatīkas (no pieredzes...)

_________________
Field archery forever!
avatar
JānisS
Admins
Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar :
Postu skaits : 718

Re: Vai ir jēga?

on Piektdiena 08 Aprīlis 2011, 14:55
vai tam ir jēga to vari atbildet tikai tu pats/pati Smile

protams, ja ir liela vēlme nodarboties, tad kā jau noskaidroji - īpaši lielas izvēles iespējās nav, tas ir gandrīz vienīgais ko vari darīt. Katrā ziņā, lai būtu pilnībā skaidrs vai ir jēga, tad noteikti vērts ir visamz vienreiz aizbraukt uz kādu klubu kur ir treneri. Paskatīies, parunāt. Katrā ziņā es tavā vietā parunātu ar treneri (kuru tu dabūtu rokā) par iespēju saņemt kādu palīdzību caur internetu, par attiecīgu samaksu vai ikmēneša kluba maksu. (ārzemēs jau pilns ar tādiem iestādījumiem, kas tev caur netu jebko palīdzēs un iemācīs Very Happy un pilns ar bezmaksas pamācībām un video, bet zinoša trenera palīdzību tāpat vajag lai neiebrauktu auzās) Domāju, ka kaut kā vienoties nebūtu grūti lai treneris regulāri caur internetu atbild uz taviem jautajumiem, palīdz ar ekipējumu, un apskatās kādu video, kur esi nofilmējis telefonā kā tu šauj un pasaka ko mainīt, ko koriģēt. Un pārējais jau būtu tavs darbs.

Protams būšana uz vietas klubā un šaušana ar citiem cilvēkiem kopā tas ir pavisam kas cits, bet kādam jau tak jāsāk darīt kaut ko tur, kur nekā nav. Bija vēl kāds cits interesents no Liepājas kādu laiku atpakaļ (skaties te), ja tu varētu viņu sadabūt rokā un ja sametaties kopā, tad būtu lētak izbraukāt. Vēl jau vari meklēt interesentus un ja ir gana daudz, varbūt būtu bariņš kas brauc.

Piedevām lieliska iespēja varētu būt vasarā atbraukt uz lokšāvēju nometni pie babītes ezera. Par "kad un kā un vai var" jārunā ar E.Lapsiņu.
Viesis
Viesis

Re: Vai ir jēga?

on Pirmdiena 11 Aprīlis 2011, 12:49
Sazvanījos ar ODISEJU, kad sanāks, aizbraukšu uz Ventspili, izmēģināt...ja kāre uz lokiem nepāries tad jau domāšu tālāk, meklēšu kādu līdzbraucēju no manas puses..
Jancs
Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar : Falco Trophy, 72"/40lbs
Postu skaits : 81
http://dict.dv.lv

Re: Vai ir jēga?

on Trešdiena 13 Aprīlis 2011, 10:20
mūsdienu benzīna vājprāta apstākļos, manuprāt, nesanāk nekas cits, kā tikai lokalizēties velosipēda brauciena attālumā, ja ir vēlme praktizēt daudz-maz regulāri... Sad

tas principā varētu atbilst loka šaušanas idejai - šaujam ar to, ko vietējā mežā var nocirst Smile un nepiemēslojam mežu ar svinu, šaujampulveri un troksni
Kristaps Novads
Male Dzīvoju : Saldus
Klubs : Savage Archer
Postu skaits : 182

Re: Vai ir jēga?

on Trešdiena 13 Aprīlis 2011, 11:49
Svarīgākais ir gribēt un darīt! Nekur nav jābrauc ,lai regulāri trenētos. Trenējos mājās, vai darbā no tuvas distances. Labi ,man ir lauki , varu pašaut arī tālos gabalus. Galvenais ir izkopt tehniku.Svarīgi sākumā iegūt starta informāciju, inventāru.Vēlāk sevi atrādīt kādam saprotošam cilvēkam, lai neiebrauktu auzās. Atrādīties var izmantojot mūsdienu sakaru līdzekļus. Protams, klubu sistēmai ir daudzas priekšrocības salīdzinot ar individuālu censoni, bet nekas nav neiespējams...
avatar
Ģirts Kauliņš
Male Dzīvoju : Kurzeme
Klubs : Lindales uguns
Šauju ar : Loku
Postu skaits : 69
http://www.lindalesuguns.lv

:)

on Piektdiena 22 Aprīlis 2011, 21:21
Vajag tikai sakt.
Es uz Grobinu atvedu darza sev siena rulonu un sauju kaut gulus, kaut stavus, galvenais jau ir maksimali daudz bultas izsaut lai roka un acs pierod,
nevis super puper kompleksi kur nospiezot podzinu bulta pati aizkapj lidz merkim
un apjautajoties kur jus velaties ieduras Smile
Man pagaidam menesus jau cetrus labas rokas locitava bikin no ierindas izgajusi, bet kad paliks labak varu piedavat kompaniju.
Viesis
Viesis

Re: Vai ir jēga?

on Pirmdiena 09 Maijs 2011, 21:08
Lai neveidotu jaunu tēmu, paturpināšu tepat. Dzīvoju Rīgā, tāpēc vēlējos apjautāties, kur Jums notiek regulārās savākšanās. Pats esmu zaļknābis šajā jomā, taču jau no bērnības gribu ko tādu beidzot pamēģināt un saprast, vai ir priekš manis. Zinu ka ir "ofiss" starp salu un dienvidu tiltu un vasarā tusiņš Babītes pļavā, pa ausu galam dzirdēju par mežaparku. Vēlos uzzināt, kādi vēl ir varianti, jo, lai arī dzīvoju Ziepniekkalnā, nokļūšana pat uz šīm vietām sagādātu problēmas (tb. lieli ceļa izdevumi, ja regulāri darboties) Ir auto, bet vienam braukāt lieli degvielas izdevumi, baidos, ka nepavilktu Sad.
Paldies jau iepriekš, atvainojos ja ir kādi jautājumi, uz kuriem neatradu atbildi Smile
Konstantīns
avatar
Agate
Admins
Female Dzīvoju : Āgenskalnā
Klubs : AiM Archery
Šauju ar : Kompaktloku, dažreiz arī ar tradicionālo
Postu skaits : 2293
http://aim.archery.lv

Re: Vai ir jēga?

on Pirmdiena 09 Maijs 2011, 21:55
Lai veidotu oficiālas šautuves Rīgā ir strikti jāievēro noteikumi (valdības noteiktie)

1) Ieroču aprites likums (Uz sporta lokiem un bultām šis likums attiecas tikai daļā par drošības prasībām šautuvēs (šaušanas stendos) un drošības pasākumiem un kārtību treniņšaušanas un mācību šaušanas nodarbībās un šaušanas sporta sacensībās.)

2) Kārtība, kādā izsniedzama atļauja šautuvju (šaušanas stendu) izveidošanai un darbībai, un šautuvju (šaušanas stendu) izmantošanas kārtība.

līdz ar to ir problēmas iekārtot šautuves kur pagadās.

Un sporta veida arī nav tik populārs, lai ar to sāktu nodarboties jau vidusskolā (paralēli basketbolam, volejbolam un florbolam), tāpēc tāda situācija kā ir, pagaidām arī ir.

Vēl bez kluba Amazones (starp salu un dienvidu tiltu un vasarā tusiņu Babītes pļavā) ir arī klubs FRAM (www.fram.lv), kas bāzējas kādā no Rīgas skolām pāris reizes nedēļā (kaut kur Ķengaraga pusē), un ģimenes klubu Atlantis (kur neviens ārpus ģimenes netiek) diemžēl Rīgā nekas vairs nenotiek. notiek tikai izklaides par maksu (Esplanādē un Mežaparkā).

_________________
Field archery forever!
avatar
Andis Šveicis
Male Dzīvoju : Cēsis
Klubs : Savage Archer
Postu skaits : 452

Re: Vai ir jēga?

on Otrdiena 10 Maijs 2011, 07:12
Agate - Rīgā ir arī Baložu skola, kur atrodas "Savage Archer" viena no vietām, kur var šaut. tas tā info, mēs arī esam Smile
avatar
georgs
Moderators
Male Dzīvoju : Baloži
Klubs : Ķekavas šautra
Šauju ar : LB
Postu skaits : 687

Re: Vai ir jēga?

on Trešdiena 11 Maijs 2011, 01:16
Pagaidām, kamēr nav uzkrāta daudz maz apmierinoša materiālā bāze, man nebija plānots reklamēties, bet ja nu šis notikums ir ieguvis publicitāti, tad dažus vārdus vēlos pateikt. Jā, tā ir taisnība, Baložu skolā ir iespēja trenēties trīs reizes nedēļā. Trešdienās un piektdienās no 19- 21, sestdienās no 15- 19. Tauta parasti sanāk trešdienās. P. un S. pagaidām mēs ar dēlu pucējam vaļā divatā ja tur esam, bet ar izaugsmi.Zāle ir bez maksas, bet ja kāds vēlas piedalīties, tad viņam ir jārēķinās ar to, ka koplietošanas inventāru būs jāiegādājas par naudu to proporcionāli sadalot uz galviņām. Starta inventārs ir mans un Lācīšu Roberta labdarības žests, bet par tālāko būs jāmaksā. Dievi ir mums stāvējuši klāt, un finansiālu palīdzību mums nav atteikusi Ķekavas domes sporta aģentūra. Bet tā kā tie ir valsts līdzekļi, tāpēc to ir tik, cik ir. Haļavas nebūs tā vienkāršā iemesla dēļ, ka es neesmu spējīgs šo pasākumu sponsorēt. Tie, kas jau Baložos darbojas, to ir jau akceptējuši. No savas puse garantēju precīzu un atklātu naudas apriti. Ja kāds pēc šīs uzrunas vēlas precīzāku informāciju, zvaniet man.
Juris Novožilovs 29456810
Viesis
Viesis

Re: Vai ir jēga?

on Piektdiena 13 Maijs 2011, 17:49
Īstenībā ir vēl viena lieta, kas interesē. Ir doma paralēli attīstīt lokšaušanā abas puses/rokas, lai būtu simetrija un par cik esmu nosacīti abrocis. Vai ir tādi loku modeļi, kuri der abām rokām?
avatar
Eduards Lapsiņš
Moderators
Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Postu skaits : 6262
http://www.archery.lv

Re: Vai ir jēga?

on Piektdiena 13 Maijs 2011, 19:08
Protams ir! Daži kompatnieku modeļi un šis LB modelis.

_________________
Latvijas kauna traips! gangpunch
Jancs
Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar : Falco Trophy, 72"/40lbs
Postu skaits : 81
http://dict.dv.lv

Re: Vai ir jēga?

on Pirmdiena 16 Maijs 2011, 18:11
Zaurijs rakstīja:dzīvoju Ziepniekkalnā, nokļūšana pat uz šīm vietām sagādātu problēmas (tb. lieli ceļa izdevumi, ja regulāri darboties) Ir auto, bet vienam braukāt lieli degvielas izdevumi, baidos, ka nepavilktu Sad.
Paldies jau iepriekš, atvainojos ja ir kādi jautājumi, uz kuriem neatradu atbildi Smile
Konstantīns

Uz pļavu - jā, tur tā padārgi sanāk - no Z-kalna tūdā-sūdā sanāk ap 60 km. Toties uz Krastmalu - stipri mazāk. Bez tam - tur var braukt arī ar velosipēdu vai arī - mola autobusu no centra (laikam tā to sauc). Es pac pagaidām vēl varu atļauties ar mašīnu līdz Kastmalai aizlaist un reizēm - pat uz pļavu, kamēr visur maksas ceļi vēl nav ieviesti.
avatar
Olestas
Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar : Samick Agulla Riser + Athlete FoOm Glass Limbs
Postu skaits : 238

Re: Vai ir jēga?

on Trešdiena 18 Maijs 2011, 10:48
Man ar auto uz Krastu noteikti ir ātrāk un ērtāk nekā ar sabiedrisko (sanāktu ap 2 stundām 35 minūšu vietā turp un atpakaļ) un daudz dārgāk arī nav, jo būtu jābrauc vairāk kā ar 1 maršrutu un jāpielieto vairākus transporta veidus.
Sponsored content

Re: Vai ir jēga?

Atpakaļ uz augšu
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā