IFAA: roka ar loku virs galvas

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

IFAA: roka ar loku virs galvas

Post  Viesis on Pirmdiena 16 Jūnijs 2008, 00:10

par to seminārā runāja Veiko.
par to bridināja kāda laipna igauņu lokšāvēja 6.Jegerā.

sekojošs teksts ir no "IFAA Book of Rules" pēdējās redakcijas, kura tapusi Namibijā, pasaules čempionāta laikā

H. Tournament Rules
1. General Tournaments Rules (page 37)

h. No archer shall draw a bow with the bow hand above the top of the head, when drawing on a horizontal plane.

tulkojums apmēram tāds:
Uz horizontālās plaknes nedrīkst atvilkt loku, kad roka, kurā lokšāvējs tur loku, atrodas virs lokšāvēja galvas.

jau iepriekš minēta igauņu lokšāvēja paskaidroja, ka dažreiz (bet ļoti reti) stiegra medz plīst un tanī brīdī bulta aizlido. Bet ja roka bija virs galvas - bulta aizlido tiešām tālu, kas protams ir bīstami.
archery shocked
hmm... es meģināju to igaunieti pārliecināt, ka mūsu lokšāvēji nevelk loku virs galvas, tikai gatavojas, ka vilkšanas process sākas kaut kur zemāk. Viņa atbildēja, ka lielās sacensībās kāds pretīgs pretinieks var iesniegt sūdzību par to loka-roku un būs problēmas Neutral
Domāju viņai taisnība.

Dažiem mežoņiem būs jāmaina šaušanas tehnika?

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: IFAA: roka ar loku virs galvas

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 16 Jūnijs 2008, 11:15

FITA sistēmā ir tas pats. Nav atļauts atvilkt loku ar tādu tehniku, kura pēc tiesneša domām apdraud drošibas tahnikas ievērošanas iespējamību!!! Mums bija problēmas Junioru kausā Prāgā ar Katju. Es gan neuzskatīju, ka viņas tehnika pārsniedza šo bīstamības robežu, bet kā sacīt jāsaka tiesnesim vienmēr taisnība... Bet tāda ranga sacensībās pēkšni radikāli izmainīt tehniku nozīmē vienkārši zaudēt!!! Es pats arī lietoju tehniku ar loka atvilkšanu no augsti pacelta stāvokļa un to pat rekomendē vadošie treneri, jo tā ir vieglāk un pareizāk iespējams "sakārtot" muguru. Bet pavērojiet leņķi!!! Es neesmu nekāds anglenes speciālists, bet esmu pārliecināts, ka tekstā jābūt norādei uz bultas leņķi pret zemi (vai šaušanas līniju) jo es varu atvilkt loku arī nabas augstumā tādā lenķi, kurā ja izspruks oi, oi, oi kur bultiņa aizlidos... Īsumā - atvelciet loku kā gribiet, bet bultai visu laiku jābūt vērstai mērķa virzienā! Īpaši jau nu kompaktnieki!!! Tā mašīnīte gan var nostrādāt jebkurā brīdī un jūsu lociņi parasti nav nekādi vājie...

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Klubs : Amazones
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5236

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Viesis on Pirmdiena 16 Jūnijs 2008, 11:30

par bultas-zemes leņķi nekas nav teikts. Iet runa tieši par loka-roku (bow hand), par roku, kurā lokšāvējs tur roku. Bet loka-rokas stāvoklis attiecībā pret bulta-roku arī veido to leņķi scratch

Manuprāt šis jautājums jāskaidro treniņa laikā neviss forumā.

Viesis
Viesis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Pēteris on Trešdiena 09 Jūlijs 2008, 16:47

Kā bieži tas viss ir ļoti subjektīvi. Roka virs galvas - tas ir tad kad rādītājpirksts ir galvas (matu) augšējās daļas līmenī vai tad kad mazais pirkstiņš ir pacelts virs galvas (matiem un šeit sieviešu frizūras ir tik dažādas.......) vai arī pieļaujams 1,5 cm virs nezināmas pieres līnijas??????

Pēteris
Moderators

Male Dzīvoju : Jūrmala, Rīga, Ogre, Laubere
Klubs : Amazones
Šauju ar : visu, kas gadās pie rokas
Piereģistrējos : 06.03.08
Postu skaits : 463

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 05:49

Sponsored content

Atpakaļ uz augšu Go down