SM, SMK... un citi dzivniecinji.

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

SM, SMK... un citi dzivniecinji.

Post  Redzinalds on Piektdiena 15 Jūlijs 2011, 21:30

vairakkart esmu dzirdejis, ka taisas mainit normativus.
Pamatskolas (SMK), vidusskolas (SM) pabeigsana nenozime, ka busi konkuretspejigs pasaulee... pilnigi nenozime, ka spesi staties pretii Korejietim.
Visos nopietnos, sporta veidos ir shis kategorijas, kas tikai un vienigi ir atskaites punkts par to, ka ir izdarits noteikts MINIMUMS darbibu.
Ticiet man, ka neviens no SM boksaa nespes staties pretii Kljichko. vai vinji visi ir velti trenejusies? Tapec jau ir Eiropas, pasaules, olimpiskie chempioni, lai iedalitu jau talak cilveka panakumus starptautiska limenii.
Varbut vienkarshi paskatamies uz Korejieshiem un visi ,kas shauj mazak par 1440 ir luuzeri?

Nav nekada pamata shos "nosaukumus" (Jostas) mainiit.

Bet tas nu tikai mans privats viedoklis, varbut es nesaprotu patieso sporta garu...

Redzinalds

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Šauju ar : Kompaktloks, ugunsbliezhi.
Piereģistrējos : 11.02.08
Postu skaits : 369

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: SM, SMK... un citi dzivniecinji.

Post  Eduards Lapsiņš on Piektdiena 15 Jūlijs 2011, 21:59

Kad es sāku nodarboties, SM bija 1120 punkti un man bija vajadzīgi 7 gadi darba, lai šo rezultātu sasniegtu. Var jau būt, ka es tāds nepadevies, et līdzīgi "mocījās" arī citi. Starptautiskais bija izpildāms tikai vingr.M-2 (mūsdienu FITA-2) ar rezultātu (ja nemaldos) 2450 punkti un tas bija praktiski nesasniedzams rezultāts... Šāvām pārsvarā ar paštaisītiem lokiem (plecus ražoja slēpju rūpnīcas un katrs sev gatavoja loku kā mācēja) ar bultām, kuras mainīja savu ģeometrija pēc katra šāviena... Pēcāk rezultātu pacēla uz 1160 un viss beidzot (pēdējais rezultāts kuru atceros) 1180 punkti. Atjaunojot loka šaušanu Latvijā tika nolemts (ieskatoties arī kaimiņvalstu normatīvos), ka 1200 jau vairs nav šķērslis. No tā brīža rezultāti ir nenoliedzami cēlušies un atrodas cilvēki, kuri pēc nepilna gada treniņiem spēj sasniegt šo līmeni. Tas protams ir apsveicami, bet mums būtu jāiet vienā solī (vai vismaz jāmēģina tipināt līdzi) ar pārējo pasauli. Protams bez gala skaisti skan dažādi tituli, bet ja titulam nav seguma (piemēram SM rezultāts nav kokurentspējīgs ne tikai pasaulē, bet nu jau arī Eiropā), tad ir tikai divi ceļi: turpināt "vārīties" savā sulā un priecāties par skaļiem tituliem vai tomēr iespringt un mēģināt ķert aizejošo vilcienu... Šo jautājumu pēc Latvijas čempionāta izspriedīs treneru-tiesnešu padome un esmu pārliecināts, ka tiks pieņemts lēmums, kurš liks sportistiem, kuri sevi grib saukt par meistariem nedaudz pacelt sava snieguma līmenīti!

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5228

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Sestdiena 16 Jūlijs 2011, 23:21

Un kadi ir piemeram Lietuvaa/Igaunijaa/Krievijaa normatiivi?
Vai uzreiz skatisimies Korejas normativus?

Redzinalds

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Sestdiena 16 Jūlijs 2011, 23:45

Es saprotu Tavu sāpi. Jā, kļūdījos, uzticējos it kā zinošiem cilvēkiem kompaktloku klasē un tie normatīvi šobrīd ir tādi kādi ir, bet viss ticamāk kompaktlokam tiks samazināti un Olimpiskajam paaugstināti.

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Svētdena 17 Jūlijs 2011, 22:12

Edzhu.. da nav nekadas saapes:)
vienkarshi gribas saprast to principialo un praktisko dalju, ka tas tiek noteikts.

Julija Oleksejenko ljoti normali rikojaas, paskatijas no sava redzes punkta un pateica savu viedokli...

Talak seko manas murgainaas pardomas...
vissapratigakais variants ir noteikt % robezhu no iespejama maksimuma.
piemeram Shobriid videejais vingrinajumaa
Olimpikam FITA
1100 = 76,4%
1200 = 83,33%
Kompaktlokam
1200 = 83,33%
1300 = 90,3%

Pec logjikas 2X70 vai 2X50 SMK, SM aprekjinatos apmeram pec lidzigiem parametriem

pilnigi normali, njemot vera shodienas tehnisko (inventara) limeni, butu noteikt kautko no serijas
Olimpikam 80 un 85%
Kompaktlokam 85-87 un 92-93%

dotaja bridi sanak, ka kompaktlokam uz 50 metriem ir 91,6% (660) kandidatam 93 % (670) meistaram (Starptautiskajam Meistaram +/- normali)

Bet ka jau teicu, tie ir mani murgi...

Redzinalds

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 18 Jūlijs 2011, 22:00

Nav nekaadi murgi! Visi kopaa sho sportinju biidaam!!! Bet kaa jau teicu - tiesneshu-treneru padome veel lems un protams njems veeraa sheit publiskotaas paardomas. Un LIELS paldies visiem, kuri izsakaas par sho sasaapeejusho teemu!

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Ceturtdiena 24 Novembris 2011, 01:45

Domāju, ka pie pirmās iespējas jāceļ augšā tos normatīvus - savādāk kur tik skaties vieni sporta meistari un sporta meistara kandidāti - šķiet pāāāāārāk vienkārši Smile

JR

Piereģistrējos : 22.08.11
Postu skaits : 954

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Ceturtdiena 24 Novembris 2011, 10:40

SMK, SM ka jau ieprieksh mineju nozime tikai to, ka esi izdarijis noteiktu darbibu kopu un ieguvis noteiktu zinashanu limeni (+mazliet veiksmes). VISS... neko vairak tas nenozimee.
lidzigi, ka jostas... noteikts darbibu, sasniegumu kopums... pofig, ka tev melnaa josta, ja busi 100 metru attaluma un man bus pieladeta vintene, to jostu var ievert kada nemazak melnaa caurumaa.
Principa var cilvekam likt klat pie varda ciparinjus 1000+, 1100+, (rezultats, ko stabili shauj) tikai tie neko neizsaka nezinatajiem. Tici man 99% tas SM vai SMK ir, lai palielitos apkartejiem, ka esmu sasniedzis liimeni.
nopietni vera njemami ir tikai tituli
Eiropas chempions
Pasaules chempions
Olimpiades uzvaretajs
utt
parejais ir pupu mizas.

Monk un TU izshauj to SMK un tad sac stastit par to cik vienkarshi. Liela dalja Sporta meistaru ikdienaa knapi sashauj kandidata iegushanai nepiecieshamo ciiparu.
Lielisku dienu velot
RedSS

Redzinalds

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Ceturtdiena 24 Novembris 2011, 13:15

A viņš sašaus!!! Twisted Evil Un vēl kādi 2-3 jaunajā grupā tā sparīgi ņemas! Twisted Evil Nez cik tās dukas pietiks, bet šobrīd jau izskatās ļoti cerīgi... Cool

Nekas, sestdiena parādīs kurš ir kurš... Wink

shavejs

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Ceturtdiena 24 Novembris 2011, 13:43

es tikai priecashos, ka kads pievienojas lokshaveju elitei:)
nekadas skaudibas, nekadas nenovidibas... Oksis ari sashava SM pusgadaa, a kas tagad?
Lai Dievs dod jaunajiem velmi un speeju darit lietas, ko mes nespeejaam...

Redzinalds

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Ceturtdiena 24 Novembris 2011, 22:58

Redzinalds rakstīja:Monk un TU izshauj to SMK un tad sac stastit par to cik vienkarshi. Liela dalja Sporta meistaru ikdienaa knapi sashauj kandidata iegushanai nepiecieshamo ciiparu.

Varbūt sašaušu, varbūt nē - tas nemaina to, ka šobrīd man šķiet, ka ir pārāk viegli sasniegt to, ja +/- 2/3 regulāri ar recurvi šaujošie manā klubā SMK+ ir sasnieguši Smile Varbūt man vienkārši vārds "meistars" asociējas ar kaut ko, kas ar asiņainiem sviedriem gadiem jācīna Smile

Kā arī, ja tie normatīvi būtu augstāki, tad augstāki būtu mērķi, uz ko teikties neizbraucot no valsts un arī izbraucot lielāka konkurētspēja, ne? Smile

Anyway, viedoklis subjektīvais (tm) Smile

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Piektdiena 25 Novembris 2011, 13:26

augstaki normativi neko nemainitu.
vienkarshi nebutu to burtinju.
ir tadas igaunju sacensibas, kur cilvekus dala meistaribas grupaas... piemeram olimpikiem 1100+. 1200+ bet njemot vera tikai pedeja gada startus.
katrs no mums zin cik mes varam sashaut... un tie burtinji vai ciparinji tikai parada to musu sniegumu uz laika periodu, vispaar...
pec korejieshu normam laikam Edzhus un Janis ir ar sudainu koku jaizdzen no kluba...
tadus, ka es vispar janogalina piedzimstot. es apzinos, ka prieksh lielaas lokshaushanas es esmu nulle, bet Latvijas merogiem es esmu iespeja pastavet klubam, iespejams morals atbalsts kadam jaunajam sportistam...
pec Leishu merkocinja es jau esmu SM...
viss ir nosaciiti...

sliktakais, ir tas, ka varam pacelt normativus, varam darit dajebko, mums nav nekadu izredzhu uzvaret olimpiadee, ja nu tikai visi parejie nomirst minuti pirms sacensibu sakuma... Pesimists? nee dargie mani draugi, REALISTS. Edzhus ir visiem iedevis pietiekoshi zinashanu un iemanju, lai buutu chempioni, tikai retais spej tikt gala ar savu galvu un tur edzhus neko nevar izdarit.

BET VISPAAR
PRIECAJIETIES!
mes esam tur kur esam un mums ir iespeja augt... kapt pa "karjeras kapnem" jo mes esam apakshaa. Tiem kas ir augshaa ir daudz grutak, jo ir janoturas uz piramidas virsotnes un tur vietas ir maz:)

Redzinalds

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Māris on Piektdiena 25 Novembris 2011, 15:09

Redzinalds rakstīja:augstaki normativi neko nemainitu.
ir tadas igaunju sacensibas, kur cilvekus dala meistaribas grupaas... piemeram olimpikiem 1100+. 1200+ bet njemot vera tikai pedeja gada startus.
katrs no mums zin cik mes varam sashaut... un tie burtinji vai ciparinji tikai parada to musu sniegumu uz laika periodu, vispaar...
pec korejieshu normam laikam Edzhus un Janis ir ar sudainu koku jaizdzen no kluba...
tadus, ka es vispar janogalina piedzimstot. es apzinos, ka prieksh lielaas lokshaushanas es esmu nulle, bet Latvijas merogiem es esmu iespeja pastavet klubam, iespejams morals atbalsts kadam jaunajam sportistam...
viss ir nosaciiti...

sliktakais, ir tas, ka varam pacelt normativus, varam darit dajebko, mums nav nekadu izredzhu uzvaret olimpiadee, ja nu tikai visi parejie nomirst minuti pirms sacensibu sakuma... Pesimists? nee dargie mani draugi, REALISTS. Edzhus ir visiem iedevis pietiekoshi zinashanu un iemanju, lai buutu chempioni, tikai retais spej tikt gala ar savu galvu un tur edzhus neko nevar izdarit.

BET VISPAAR
PRIECAJIETIES!
mes esam tur kur esam un mums ir iespeja augt... kapt pa "karjeras kapnem" jo mes esam apakshaa. Tiem kas ir augshaa ir daudz grutak, jo ir janoturas uz piramidas virsotnes un tur vietas ir maz:)

Izcili. labs labs labs

Māris
Moderators

Male Dzīvoju : Rīga, Jugla
Šauju ar : Hoyt GMX 25 + TX990 Medium 38#
Piereģistrējos : 21.02.08
Postu skaits : 540

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Svētdena 27 Novembris 2011, 01:04

Redzinalds rakstīja:augstaki normativi neko nemainitu.
viss ir nosaciiti...

BET VISPAAR
PRIECAJIETIES!

Pa lielam, es Tev piekrītu. Es arī esmu visnotaļ reālists... bet arī ciniķis Smile Manuprāt, ja pietiekoši provocētu, tad nepaliktu tukša vieta un rastos tie SM vai SMK arī pie paceltiem normatīviem. Bet, runājot par lietuviešu mērkociņiem - varbūt esi dzirdējis ne sevišķi "korekto" epitetu kā "līdzjūtība pret vājajiem ir nodevība pret dabu" Smile

Pamatojums tam, kāpēc es domāju, ka nepaliktu tukša vieta, ir tāds, ka uz šo brīdi ir mazs skaits spēlētāju - t.i. ja nobalansētu uz robežas, kad esošajiem nenogalinātu motivāciju, bet jaunajiem izraisītu adekvātu konkurences "cīņu", varētu varētu gan popularizēt šo sportu, gan pacelt tā līmeni. Šobrīd bez 10it minūtēm plkst. vienos nav diez ko svaiga mana atmiņa (arī ārēju pēc-sacensību faktoru iespaidā), bet, manuprāt, šodien plus-mīnus "nopietnajā" ieskaitē piedalījās, teiksim, max 20it cilv. recurve ieskaitē - bet tie nav TOP 20it atlasīti, tie ir VISI 20it atlasīti. Manis iepriekš teiktais bija balstīts uz domu, ka visiem šiem "20it" būtu attiecīgi grūtāk uzstādīt savus "titulus" un attiecīgi pie tiem arī grūtāk iestagnēt kopa ar visu sfēru.

Par zināšanām un iemaņām arī - nav šaubu, ka Edžum ir pieredze, bet vienlaikus var (vai var mēģināt Very Happy) apšaubīt vai tā pieredze tiek maksimāli izmantota, ja mēģinājumi to izmantot ir uz, teiksim, 50it gab., nevis uz 500 gab. cilvēku.

P.S. Ja šajā postā atklājas kādas kategoriskas loģikas kļūdas, uz tām es atbildes/komentārus sniegšu ātrākais rīt Very Happy Very Happy Pēc būtības es tikai cenšos rosināt/iekustināt diskusiju Smile Nav tā, ka mani personīgi satrauktu, cik kas tur ir jāšauj Smile

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Arnis on Svētdena 27 Novembris 2011, 12:03

Ar normatīviem viss ir kārtībā....ja kāds sāk skaitīt cik daudz ir SM un SMK, tad tas nav npoetni, paskaitiet lapbāk cik ir SSM.....varu pateikt priekšā, olimpiskajam lokam brīvās Latvijas vēsturē - 0, lūk kur ir mērķis un darba lauciņš.....pārējie nosaukumi ir tikai starpposmi un motivāciajs pakāpieni........Šobrīd ļoti daudzos sporta veidos SM kvalifikācija ir rādītājs tikai iekšējās mēroga sacensībās bet starptautiskā mērogā tas ir nekas...... un tur diemžēl nav vainīgi nedz paši sportisti vai treneri......augstākajā līmenī nepieciešams nopietns finansējums vairāku sezonu garumā.......

Arnis

Piereģistrējos : 09.02.08
Postu skaits : 100

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Pirmdiena 28 Novembris 2011, 12:59

vel jau ir tada lieta, ka motivacija.(ieksheja/areja)
es domaju, ka lielaka dalja shaveju atceras...
atnakot uz klubu es uzstadiju merkji sashaut SMK un mest mala sho nodarbi.
pec 3 gadu shaushanas, sapratu, ka mani vairak interesee tikt gala ar savu galvu.
nevis vairak 10nieku, bet mazak 5, 6, 7, 8nieku... attieciigi.

ta ir lieliska balva, kad tiec ar sevi galaa un stabili shauj noteiktu rezultatu, sanjemt ari kadu titulinju:) tipa olimpiskaa loka 30metru lielhercogs...Smile vai 2x70metru treshais vairogprincis... FITAs pavelnieks...

Redzinalds

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Olestas on Pirmdiena 28 Novembris 2011, 13:31

Kas ir SSM??

Olestas

Šauju ar : Samick Agulla Riser + Athlete FoOm Glass Limbs
Piereģistrējos : 29.10.10
Postu skaits : 238

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 28 Novembris 2011, 13:54

Olestas rakstīja:Kas ir SSM??

STARPTAUTISKĀS KLASES SPORTA MEISTARS! pump

Vēl jau ir NB (Nopelniem bagātais), bet to jau nu tiešām jānopelna ar panākumiem starptautiskajā arēnā! Cool

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Ceturtdiena 01 Decembris 2011, 11:27

Man ir radusies tāda sajūta, ka ne visi saprot, ka jāskatās jaunumi arī Federācijas mājas lapā un Klubu mājas lapās. Ne jau visu var dublēt Forumā, bet laikam šo to vajag... Rolling Eyes
Tātad:
Jaunākie Valdes lēmumi šeit.
1.pielikums - klasifikācijas noteikumi un normatīvi
2.pielikums - vasaras periodā labotie rekordi un izpildītās sporta klases
3.pielikums - jaunākais rekordu saraksts
4.pielikums - arhivēto rekordu saraksts (rekordi vingrinājumos, kurus šobrīd nekur vairāk nešauj)

Eduards Lapsiņš
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Olestas on Trešdiena 25 Janvāris 2012, 10:53

Piestipriniet šito kaut kur... pusstundu nevarēju atrast. Un pēc vārdiem kaut kā nemeklējas forumā.

Olestas

Šauju ar : Samick Agulla Riser + Athlete FoOm Glass Limbs
Piereģistrējos : 29.10.10
Postu skaits : 238

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Agate on Trešdiena 25 Janvāris 2012, 12:44

Tas viss ir atrodams federaacijas maajas lapaa. Ja kaut ko nevar atrast var rakstiit uz admin@archery.lv, neesmu tik geniaala lai vienatnee visu radiitu, vajag ari nedaudz jusu palidzibas. Ta ka ieteikumi vienmeer ir labi, protams sapraatiigi un iespeeju robezaas.

Agate
Admins

Female Dzīvoju : Āgenskalnā
Šauju ar : Kompaktloku, dažreiz arī ar tradicionālo
Postu skaits : 1704

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Olestas on Ceturtdiena 26 Janvāris 2012, 09:26

Bet tā arī nepielipināja Evil or Very Mad