Ar ko jūs šaujiet?

Apskatīt iepiekšējo tematu Apskatīt nākamo tematu Go down

Ar ko jūs šaujiet?

Post  JR on Piektdiena 28 Oktobris 2011, 14:00

Tātad tēma, kurā stāstam, ar ko šaujam Smile Domāju, ka būs gan pašiem, gan arī citiem interesanti.

Uzskaitam/aprakstam detalizēti ražotāju, modeli, svaru utml.: Rokturis, pleci, plauktiņš, plundžeris, tēmeklis, stabilizatori, uzpirkstenis, striegra, bultas utt.

Bildes no ģimenes arhīva vai interneta dzīlēm būtu perfekts papildinājums Smile

JR

Male Dzīvoju : Rīga
Klubs : Amazones
Piereģistrējos : 22.08.11
Postu skaits : 954

Atpakaļ uz augšu Go down

Re: Ar ko jūs šaujiet?

Post  Janis Apsitis on Trešdiena 02 Novembris 2011, 13:52

Nu ja Tev reāli interesē lai saprastu ko pašam šaut - tad var droši teikt ka vismaz olimpiskajiem lokiem pasaulē ir 3 grandi - korejiešu Samick un Win&Win un amerikāņu Hoyt, kas vismaz pēdējā laikā izvirzījušies nosacītās līderpozīcijās ar jaunajiem Formula sistēmas lokiem.

Ja paskatīsies mūsu sportistus - tad pārsvarā ar šo firmu lokiem visi arī šauj. Teikt kurš ir labāks - nav nozīmes - jo visi piedāvā lokus sākot at apmēram 150Euro (par pleciem un rokturi atsevišķi) līdz topmodeļiem, kas visiem maksā apmēram 500-600 Euro. Dārgais gals ir labs visiem, un arī pasaulē labākie šauj ar visu šo trīs firmu lokiem.

Tad ir otra grupa kā Kaya, Spigarelli, un vēl daži, kas nav tik slaveni - bet visticamāk arī ražo labus lokus. Pāris mūsu meitenēm ir lieliskie un supervieglie ja nemaldos Fiberbow loki. Daži šauj ar SF un vēl citiem. Pasaules spicē šos vārdus lieto retais - tomēr arī šo ražotāju dārgais gals ir labi loki.

Ja interesē pašam - tad pameklē internetā kas liekas pieņemams pēc cenām un tad OBLIGĀTI palūdz klubā vairākus lokus izmēģināt (šaut Tev droši vien katrs nedos - bet paturēt rokā, apskatīt, atvilkt ļaus ikviens) - un sajūti katra loka atšķirību. Par laimi mūsu tagadir tik daudz, ka gandrīz visi pasaules populārākie loki ir apskatāmi dzīvē. Tas arī ir jāizmanto.

Janis Apsitis

Male Dzīvoju : Riga, Jurmala
Šauju ar : Hoyt Formula Prodigy 25" + Hoyt Quatro 40# Medium
Piereģistrējos : 21.05.08
Postu skaits : 1200

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Olestas on Trešdiena 02 Novembris 2011, 15:11

Labi, palīdzēšu uzsākt ar savu loku Very Happy :

Samick Agulla Recurve Riser - 25" - £86.40
Samick Athlete Fibre Foam Recurve Limbs 68" # - £81.60
SF Axiom Stabiliser Complete System - £70.37
Cartel Magnetic Clicker - £4.07
Diamond Recurve Bow String - BCY Trophy - £13.27
Aco Hockii Tab - £13.06
String Flex Bow Stringer - FlexTringer - £6.77
SVL Ultra Limb Saver - Recurve - £8.76
Cartel Click Button - £10.20
SkyArt Flame Arrow 1916 + 2.25" Shield X Vanes + Easton Nibb points + Easton G-nock - £4.67

Olestas

Šauju ar : Samick Agulla Riser + Athlete FoOm Glass Limbs
Piereģistrējos : 29.10.10
Postu skaits : 238

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Trešdiena 02 Novembris 2011, 16:06

Par tēmu: http://www.archerytalk.com/vb/showthread.php?t=921898&page=1

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Redzinalds on Trešdiena 02 Novembris 2011, 18:33

no olimpikiem esmu megjinajis
HOYT rokturi tipa HeliX
SF rokturis Sebastien Flute Pro Carbon riser
Hoyt plecus G3, 900, 990TX
temeklis Shibuya Ultima RECURVE Sight
Plungeris Beiter, SF Competition Cushion Button
Stiegras made by Edzhus
stabilizatoru sistema WW carbon + Beiter garais stabilizators
plaukts Beiter, Shibua, SF Carbon Arrow Rest
Soma Saker 1 Cordovan Tab

Bultas
ACE 400
point Easton 120gran
pinnock Easton astes
Kurley sparninji

X10 570
piont Easton 120gran
pinnock Easton astes
Kurley sparninji

kompaktloks Hoyt Vantage 2009
Shibuya Ultima 365 CPX COMPOUND Sight - Carbon
Trophy Taker Spring Steel Baldurs PRO - MICRO-ADJUST
Merlin MAC Ten Zone Scope
Arc Systeme Competition Pro 45 Peep Kit

Paris vardi
pleciem atvelkot ir dazhadas sajutas, man nepatiik sammiku cietums/stiivums
WW Inno un Hoyt ( neieskaitot G3) ir patikami elastiigi
ACE ir labas bultas, bet pashaujot ar X10 saproti, ka tehnologjijam ir nozime, tikai neiesaku Tungston uzgaljus (cena lielaka, ka lietderigums)
Beitera plaukts, neiepatikaas...
Kompaktloks - nearko neatskjiras shaushanas tehnika... ja grib sasniegt limeni ir jatreneejas ne mazak, ka olimpikiem.

rezultati nekadi... nekas nav sasniegts, nekas nav izdariits.
Kapec ar shadu tehniku?
lokshaushanaa var sasniegt rezultatus, stradajot (trenejoties) un peerkot (inventarizejoties). brizhiem eju gan vienu, gan otru celju.
pedejos hoyt 990 plecus panjemtu tiri finansualu apsverumu delj (sviestmaize), SF rokturi tapec, ka gribas paeksperimentet. WW rokturis man nepatik plaukstinjas delj, Hoyt GMX smags,

gribejaas jau Formulu... bet 1200EUR kautka nepaceelaas roka maksat. pie tam ka jau Edzhus teica, vinjam kautkas nepatik taja Formulaa. Ir dazhkart verts ieklausities, jo Edzhum ir pieredze.

1200 (trenejoties) var izshaut ar pagali, ko savas jaunibas dienas pieradiija Liga Zommere, un ari shobaltdien pierada Janis Amatnieks.

Pēdējo reizi labojis Redzinalds Ceturtdiena 03 Novembris 2011, 00:10; labots 1 reizi

Redzinalds

Šauju ar : Kompaktloks, ugunsbliezhi.
Piereģistrējos : 11.02.08
Postu skaits : 369

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Janis Apsitis on Ceturtdiena 03 Novembris 2011, 10:02

EKIPĒJUMS

Riser (rokturis): Hoyt Eclipse
Limbs (pleci) :Hoyt G3 (38lbs, Long)
Arrow rest (plauktiņš): Shibuya Ultima
Button (plundžeris): Shibuya DX
Sight (tēmeklis): Shibuya Ultima Carbon
Stabilizers (stabilizatori): Cartel/Soma
Finger tab (uzpirkstenis): Soma Saker (Medium)
String (stiegra): Eduards Lapsins 12 pinumi
Arrows (bultas): Easton X10 (650, 100grn break off points, pin nocks, Curly vanes, Custom wraps)

Tagad par to kāpēc.
Pirmkārt - plecus nopirku no Redzinalda - jo par labu cenu, kad sāku nopietni šaut, un atbilstoši manam izmēram un spēkam. Vēl apsvēru Samick Athlete un vēl dažus. Bet Samiki man visi liekas kokaini - un parādījās šis variants. Un viss.
Rokturis - principā lētākais sporta rokturis no Hoyt. Lai cik mani te daži apsmej - nekadu sūdzību man nav. Es domāju ka loka sajūtu 90% veido pleci un plaukstiņa, - un rokturis ja vien nav šķībs vai greizs nav tik sevišķi būtisks.
Plauktiņš - Nopirku šo un esmu ļoti apmierināts. Ja neskaita, ka mūža svarīgākajā startā PČ kkas bija izkustējies un tas man maksājā domāju vismaz 20-30 punktus :-D
Plundžeris - visi jau saka ka tikai beiter ir plundžeris - bet nu es nezinu. jā - beiteri var precīzāk regulēt. Bet arī mans 20Latu Shibuja manuprāt strādā ļoti labi un ir ļoti kvalitatīvs.
Tēmeklis - Shibuya Ultima un viss. Labākais un neaprakstāmi ērts un uzticams. Neko nenāk nekad prātā mainīt. Šis ir uz visu karjeru.
Stabilizatori - Sākumā nopirku kkādu Cartel pilno komplektu. Jo lēti. Nav nekas labs, bet arī par šo es domāju, ka šī nav vissvarīgākā loka sastāvdaļā - tāpēc šeit var atļauties nedaudz pataupīt.
Uzpirkstenis - viens no labākajiem pasaulē. Padārgs arī. Bet kā uzvilku pirkstā tā viss. Neplānoju mainīt.
Stiegra - Edžus darinājums. Lieliska. Nav nekas jāmaina. Bet sākt var noteikti ar 10-15eiro stiegru no veikala. Es tā arī darīju, un ja godīgi, tad es domāju vajag šaut vismaz pāris gadus lai saprastu ko nozīmē laba stiegra un izmantot to nelielo atšķirību ko tā sniedz.
Bultas - labākās pasaulē. Lūk šeit taupīt nedrīkst. Tikai vienmēr ir risks, ka vari nopirkt bet nederēs. Zināmā diapazonā protams pastāv regulēšanas iespējas. Sacensībām neplānoju neko mainīt. Galu galā 99% pasaules spices šauj ar X10. Un tie daži, kas nešauj ir totāli izņēmumi.

Un tagad par to ko es darītu, ja nauda būtu unlimited.

Jaunā formula HPX un F7 pleci. Bez bazara.
Plauktiņš, tēmeklis, uzpirkstenis, stiegra, bultas tas pats.
Plundžeris - droši vien beiter, bet ne obligāti.
Stabilizatori - droši vien soma (jeb fivics) visi īsie, un carbon blade garais.

Un, ja nauda ir limited, - tad apsvērtu iespēju par Hoyt formulas sērijas lēto galu - t.i. Formula Excel. 3 reiz lētāks kā jaunā formula, bet visticamāk 97% tik pat labs. Interesanti, ka neviens Latvijā vēl nav šo nopircis. Patiesi nesaprotu kāpēc.

Janis Apsitis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JānisS on Ceturtdiena 03 Novembris 2011, 13:40

Manuprāt doma apkopot ekipējumu ir laba, pašam bija tāda doma, bet beidza pastāvēt kā liela daļa domu- nobeidzoties.

Ir vairāki noderīgi pielietojumi šādam sarakstam. Kā katrs to lieto, tas ir cits jautājums. Ja kāds pēta statistiku, lai to dara, man šādas saraksts piemēram palīzētu, ja es vēlos pirkt kaut ko, un gribu pirms tam pataustīt, kas nav mazsvarīgi. Vai arī ir jautajums par ko tādu, ko tirgotājs nenorāda aprakstā, sarakstā apskaties, viens telefona zvans un skaidrs viss. Tas ir mazsvarīgi tiem,kas dziļi iesaistīti lokšaušanā, bet iesācejiem, un tiem kam tas ir hobija līmenī, es domāju,tas būtu noderīgi.

JānisS
Admins

Šauju ar :
Piereģistrējos : 08.08.08
Postu skaits : 714

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Pēteris on Ceturtdiena 03 Novembris 2011, 15:25

Ja jau tāda ažiotāža, tad atklāšu arī savus noslēpumus!
Izmantoju 36 mārciņu Falco Spirit un bez plundžera, tēmekļa, stabilizatora, ar paštaisītu (Lapsiņa) striegru.
Šauju ar koka bultām, kam dabīgās tītaru spalvas (pārsvarā sarkanā krāsā).

Pēteris
Moderators

Male Dzīvoju : Jūrmala, Rīga, Ogre, Laubere
Šauju ar : visu, kas gadās pie rokas
Piereģistrējos : 06.03.08
Postu skaits : 463

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Olestas on Ceturtdiena 03 Novembris 2011, 15:47

Pēteris rakstīja:36 mārciņu Falco Spirit
Ar vai bez Carbon?

Olestas

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Pēteris on Ceturtdiena 03 Novembris 2011, 16:10

Kur tam karbonam jābūt?

Pēteris
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Jānis Bērziņš jun. on Ceturtdiena 03 Novembris 2011, 16:14

Man iznācis un vēl sanāk šaut ar šādiem komplektiem:

Falco twin 14 kg 68" bultas: POC 5/16" 30-35 ar 70gr uzgaļiem un 4" spalvām
Falco trophy ( bez karbona) 24 kg 68" POC 60-65 125gr 4"
Falco trophy ar karbonu 16 kg 70" POC 43-45 100gr 5" un POC 40-45 100 5"

visiem lokiem ir falco bāzes aprīkojuma stiegras. abiem trophy fastflight, twin īsti nezinu.

Paša domas:
Twin nav tik dziļi plauktu iegriezumi tādēl, lai nebūtu nobīdes pa labi vai kreisi tas ir jāpagāž. šaujot ar kreiso roku vairāk. Tas toties ļauj vieglāk tēmēt, jo stiegra nav priekšā acīm. Rokturī nav iegriezumu, lai derētu abiem satvērieniem, kas neļauj tik ērti iegulties, rokā, kas arī bija viens no maiņās iemesliem.
24-nieks protams, ka jaudīgs un ir spēcīgas vibrācijas šāviena laikā.
16-nieks ir par 2" jeb 5cm garāks tāpēc ar lielāku masu, tāpēc šķiet ar nedaudz lēnāku izmešanas ātrumu nekā 68".

Jānis Bērziņš jun.
Moderators

Male Dzīvoju : Sigulda
Klubs : Stiegra
Šauju ar : Falco Trophy with carbon 70'' 35lbs.
Piereģistrējos : 15.09.08
Postu skaits : 839

http://skstiegra.wordpress.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Jānis Bērziņš jun. on Ceturtdiena 03 Novembris 2011, 16:15

Pēteris rakstīja:Kur tam karbonam jābūt?

lokā

Jānis Bērziņš jun.
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Pēteris on Ceturtdiena 03 Novembris 2011, 16:25

Berzins991 rakstīja:
Pēteris rakstīja:Kur tam karbonam jābūt?

lokā

Nu, jāsaka, ka neesmu es to loku izjaucis un pētījis sastāvdaļas...

Pēteris
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Olestas on Ceturtdiena 03 Novembris 2011, 16:27

Pēteris rakstīja:

Nu, jāsaka, ka neesmu es to loku izjaucis un pētījis sastāvdaļas...

No Falco.ee mājaslapas:

Falco Spirit
Spirit is also available in an even faster version where layers of carbon are added into the lamination of the bow.
Price:
199,- € , draw weight 25-40# ( 11,3- 18,1 kg)
Spirit Carbon - add 30,- €

Olestas

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Jānis Bērziņš jun. on Ceturtdiena 03 Novembris 2011, 16:34

Viņi parasti uz loka uzraksta. Lai gan par spirit nezinu precīzi, bet trophy modeļiem ir rakstīts with carbon.

Jānis Bērziņš jun.
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Pēteris on Ceturtdiena 03 Novembris 2011, 17:04

Nu tātad nav!

Pēteris
Moderators

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  LīgaZ on Piektdiena 23 Decembris 2011, 10:25

par bultām - joprojām šauju ar A/C/E. (varbūt tāpēc, ka rocība neļauj ar X10 niekoties...), bet, ja ar A/C/E var neiespringstot izšaut 1300, tad pagaidām neredzu jēgu pariet uz X10. nu vismaz kamēr stabili neturēšos ap šo ciparu, lai būtu vērts sakt apdomāt X10 iegādi.
telpām gan vajadzētu citas, lētākas, lai pasaudzētu uz garajām distancēm šaujamās bultas...

LīgaZ

Female Dzīvoju : Rīga
Šauju ar : Samick Xenotech + W&W Innopower 70" - 36#
Piereģistrējos : 09.02.08
Postu skaits : 219

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Janis Apsitis on Piektdiena 23 Decembris 2011, 10:41

Par tēmekli - viennozīmīgi Shibuya Ultima. Jā - dārgs - bet šis ir tik ērts, kvalitatīvs un uzticams tēmeklis, ka visticamāk ar to varēs šaut nākošos 20 gadus. Jo ja vien nemainīsies notiekumi - neredzu ko vēl tur varētu uzlabot.

Par plauktiņu - viedokļi ir daudz - bet es tomēr ieteiktu Shibuya Ultima - mazs, vienkāršs, regulējams, ērts. Bet principā ir jau samuraji, kas mierīgi šauj ar plastmasas hoyt plauktiņiem ka prieks. Es arī ar to sāku. Un nepārtraukti domāju, kad tā sasodītā plastmasas kājina beidzot nolūzīs :-)

Par rokturi/pleciem - manuprāt ļoti loģiskā virzienā domā. Manuprāt svarīgākie pleci. Rokturi vajag normālu - bet pleci svarīgāki - tur arī vērts naudu tērēt.

Stabilizātori - arī piekrītu - lai gan pasaulē to blade tomēr diezgan reti kāds lieto. Un extenderiem - man izjuka gan cartel pa 7 eiro gan soma par 37 eiro - nez ko tur lai iesaka. Un īsie sānu stabilizatori - tie nu gan pofig. Nav vērts manuprāt naudu tiem šādā fāzē vispār tērēt.

Bultas - vasarai jau laikam nav liela izvēle - x10 vai ACE. Pasaulē tomēr visi (nu ar pāris iznēmumiem) šauj ar x10. Bet visticamāk rezultātu Latvijas top 3 robežās var sašaut arī ar Carbon One, navigator un vēl visādām citām bultām.

Tā lūk.

Janis Apsitis

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  JR on Pirmdiena 23 Jūlijs 2012, 17:51

Iepostēšu pats šajā leģendārajā topicā, kuru izveidoju, lai pats saprastu kaut ko par recurvēm un ietaupītu sev laiku. Finālā esmu izdarījis visu, izņemot ietaupījis sev laiku - t.i iepazinies principā ar gandrīz visu piedāvājumu, izpētījis ekipējama komplektācijas desmitiem dažādu valstu šāvēju, pārracis ārzemju forumus, palasījis grāmatas, uzdevis neskaitāmus jautājumus savam trenerim utt. Tātad ar ko es šauju un kāpēc:

Rokturis: SF Forged 25" - par savu cenu uzskatu, ka tas ir vairāk kā adekvāts rokturis. Maksā 3x lētāk kā, piemēram, Hoyt dārgais gals, bet tas ir taisīts no izturīga dūralumīnija, tam ir visas nepieciešamās regulācijas skrūves un manā grāmatā tas atbilst minimālajai lietojamai roktura versijai. Mīnuss, manuprāt, tam ir plaukstiņa - tā ir tāda pati kā dažiem Win & Win rokturiem. Slidena, neērta. Risinājums vienkāršs - notīt to ar neslīdošu lentu. Kādu brīdi pašāvu ar 2x dārgāku SF modeli - ja neskaita, ka tas pēc izskata smukāks, starpību es redzēju tieši nekādu. Plaukstiņa arī identiska. Ļoti liela iespējamība, ka nākošo rokturi pirkšu Hoyt ražojuma - ne dēļ viņu apgalvojumiem par super duper izmantotajām tehnoloģijām, bet gan dēļ daudz ērtākas plaukstiņas.

Pleci: Win & Win N-Apecs 40#-70". Tātad 40 mārciņas un "garie". Nopirku konkrēti šos plecus tāpēc, ka tas ir relatīvi nesens modelis; bija pēc spēka atbilstošs manām esošajām bultām; pēc spēka nebija tāds, ka es to tuvākajā nākotnē nespēšu normāli atvilkt; neredzēju pamatojumu maksāt par pēdējo modeļu pleciem; dabūju tos par labu cenu; aptuveni 40 mārciņas nepieciešamas, lai bez mokām šautu tālās distances; 70 collas atbilst pēc teorijas manam augumam, kas ir virs 180 cm.

Bultas: Easton Eclipse X7 1914 vai Easton X10 600, kad Edžus no manis mēģina izspiest rezultātu sacensībās Very Happy Tātad esmu pašāvis ar relatīvi lētām bultām un arī pašām dārgākajām bultām. Mani secinājumi ir tādi, ka Easton Eclipse X7 ir ļoti laba iesācēju bulta. Tā ir izturīga, piedod n-tos trāpījumus vairoga malās. Salīdzinot ar X10, protams, tā lido kā vairoga virzienā izmests baļķis, bet arī ar X10 bultām mierīgi var aizšaut garām vairogam, ja neproti šaut. No tā arī secinājums, ka nav jēgas šķaidīt X10 bultas mācoties, X7 šķaidīt ir daudz lētāk. X7 treniņu procesā arī ir tāds bonuss, ka tās nepiedod kļūdas. Respektīvi neradīsies ilūzija, ka esi iemācījies - X7 bulta, ieurbjoties vairoga malā, šo maldu ātri izkliedēs. Kad esi iemācījies, tad attiecīgi Easton A/C/E vai Easton X10 bulta viennozīmīgi palīdzēs sacensībās savākt vairāk punktus. Pretēji dominējošam viedoklim, subjektīvi vēl neesmu norakstījis Easton Carbon One bultas - vēlos pats pamēģināt ar tām pašaut un noformulēt savu viedokli. Protams, ļoti būtiski, lai butas būtu atbilstošas loka spēkam.

Tēmeklis: Striker X04 ar Shibuya actiņu, aizlienēts. Esmu pašāvis arī Shibuya Ultima RC un pāris no lētā gala. Mans secinājums ir tāds, ka Shibuya Ultima nav vienīgā izvēle. Reāli tēmeklis vajadzīgs tāds, ko var ērti regulēt, neskrūvējot vaļā čupu ar skrūvēm un kurš šaujot neizregulējas. Tātad ar mikro regulācijas iespēju. Šim atbilst daudz modeļu, ne tikai Shibuya Ultima sērija. Un vēl vairāk modeļu šim neatbilst. Tas nenozīmē, ka nav iespējams šaut ar lētā gala tēmekļiem - ir, tikai tas krīt uz nerviem un traucē šaut. Ja jādomā vai tēmekļa skrūves ir vai nav atskrūvējušās un vai tas pie šāvieniem maina savu regulāciju, tas darbojas kā lieks un nevēlams mainīgas, par ko jādomā. Bet loka šaušanā jau tā ir garš saraksts, par ko domāt. Un jā, Shibuya Ultima ir ļoti labs tēmeklis, par to šaubu nav. Ja nav žēl par to atdot 200 Ls, to droši var pirkt. Actiņas ir vēl viena subjektīva lieta. Vairums piekrīt, ka Shibuya apaļās actiņas ir ok un tāpat vairums domā, ka kantaini melna plastmasa klucīši nav ok. Kad jau sāk mocīt garlaicība un ir vēlme kaut ko nopirkt, var apskatīt Titan actiņas pa 40+ Ls.

Plundžeris: Beiter. Gluži vienkārši tāpēc, ka tiem ir nenokaujama plundžera reputācija. Maksā dārgi, bet es tam neesmu pievērsies principā vispār necik. Ieskrūvē rokturī un aizmirsti par to. Manuprāt, diezgan ieteicama izvēle, jo pieņemu, ka nav patīkami secināt, ka nedēļu bultas lido haotiski dēļ izļurināta vai nodiluša plundžera. Arī piedod ticību ekipējumam.

Plauktiņš: Plastmasas pats vienkāršākais. Pašāvu ar super duper Shibuya Ultima magnētisko plauktiņu un vairāk mocību kā prieka. Arī papildus domas par to vai tas ir taisns, vai turas klāt utml. N-tie pasaules līmeņa šāvēji arī šauj ar tieši tādu pašu plauktiņu kā es un trāpa. Tuvākajā gadsimtā nedomāju to mainīt - ja nu vienīgi paeksperimentēt ar kādiem.

Rokas sargs: Beiter cietais. Esmu pašāvis ar 4-5 dažādiem rokas sargiem. Secinājumi tādi, ka sākumā rokas sargu vajag lielāku pēc izmēriem, lai tas pasargātu no paša tizluma. Ar laiku to var nomainīt uz mazāku, ērtāku, netraucējošāku, kurš pa retam noķer tavas kļūdas. Tātad faktiski rokas sargu izvēlas pēc tā kāds labāk piestāv tavai acu krāsai vai frizūrai. Beiter, protams, kā vienmēr ražo ļoti kvalitatīvas mantas.

Uzpirkstenis: Decut Hockii. Šim uzpirkstenim ir ļoti labs price/performance rādītājs. Ar laiku tam esmu noskrūvējis nost pirkstu atbalstus, jo esmu secinājis, ka labāk ir šaut bez tiem, lai nepierastu pie nepareizām lietām. Esmu pašāvis arī ar lētajiem Gompy uzpirksteņiem (starp citu, neslikta izvēle iesācējiem), gan pāris Soma modeļiem, gan arī pašu dārgāko, kas pieejams, KSL Gold. Secinājums tāds, ka uzpirkstenis ir ļoti individuāla lieta - vienam patīk plānāka āda, citam biezāka. Vienam patīk lielāks pirkstu distanceris, citam mazāks. Utt. Es plānoju vēl pamēģināt pašaut ar Cavalier Elite uzpirksti, noskrūvējot tam nost atbastu. Pa lielam jāšauj ar tādu uzpirksteni, kurš pašam šķiet ērts, der plaukstas izmēram un netraumē pirkstus. Decut un Soma līdzīgi modeļi atšķiras tikai ar cenu.

Kopumā ar šo loku esmu apmierināts, skaidrs, ka ar to var trāpīt 10iekos no 70 metriem un tas šauj labāk par mani. Domāju, ka ar Hoyt Formula HPX mans rezultāts būtu ļoti līdzīgs, ja ne identisks. Vienīgais, ko es tajā šobrīd gribētu mainīt, tas ir pārliecināties par tā regulācijas pareizumu. Patlaban es šauju ar gandrīz necik regulētu loku - apmēram uz aci apskatīts cik tālu jāizbīda plundžeris, tādā pašā stilā saregulēti pleci. Bāzi vispār nemēru un stiegru savērpju 16 reizes - kāpēc 16? Tāpēc, ka es atceros to skaitli Very Happy Bet tajā pašā laikā es sašauju labāku rezultātu par ļoti rūpīgi regulētu loku, no kā izriet, ka tā arī nav pati kritiskākā lieta. Un sašautu vēl krietni labāku, ja regulāri nekļūdītos Smile Kad uzskatīšu, ka vairs nekļūdos, tad sākšu vainot ekipējumu un regulācijas.

JR

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Eduards Lapsiņš on Pirmdiena 23 Jūlijs 2012, 19:55

JR rakstīja:...Tātad esmu pašāvis ar relatīvi lētām bultām un arī pašām dārgākajām bultām. Mani secinājumi ir tādi, ka Easton Eclipse X7 ir ļoti laba iesācēju bulta. Tā ir izturīga, piedod n-tos trāpījumus vairoga malās. Salīdzinot ar X10, protams, tā lido kā vairoga virzienā izmests baļķis, bet arī ar X10 bultām mierīgi var aizšaut garām vairogam, ja neproti šaut. No tā arī secinājums, ka nav jēgas šķaidīt X10 bultas mācoties, X7 šķaidīt ir daudz lētāk. X7 treniņu procesā arī ir tāds bonuss, ka tās nepiedod kļūdas. Respektīvi neradīsies ilūzija, ka esi iemācījies - X7 bulta, ieurbjoties vairoga malā, šo maldu ātri izkliedēs. Kad esi iemācījies, tad attiecīgi Easton A/C/E vai Easton X10 bulta viennozīmīgi palīdzēs sacensībās savākt vairāk punktus. Pretēji dominējošam viedoklim, subjektīvi vēl neesmu norakstījis Easton Carbon One bultas - vēlos pats pamēģināt ar tām pašaut un noformulēt savu viedokli. Protams, ļoti būtiski, lai butas būtu atbilstošas loka spēkam...

Lūk jautājums un atbilde!!! Very Happy Vari šaut ar X10 kuras tev neder un nekur trāpīt un vari šaut ar X7 baļķiem, kuri tev der un sašaut nesliktu rezultātu. archery

Eduards Lapsiņš
Moderators

Male Dzīvoju : Babītes pagasta
Šauju ar : Visu, kas šauj!
Piereģistrējos : 08.02.08
Postu skaits : 5236

http://www.archery.lv

Atpakaļ uz augšu Go down

Post  Sponsored content Today at 11:41

Sponsored content